4x4 mehed/naised päästjateks

Appikarjed, päästetööd ja kõik muud hädad mis metsas või selle ümbruses juhtuda võivad.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas elmarm » N Nov 28, 2013 10:45 am

Jopinto kirjutas:Päästeameti vastus mulle:

Iseenesest näen ma Teiepoolset abi eelkõige metsatulekahjudel, päästetöödel raskesti ligipääsetavates kohtades, talvisel perioodil jne. Praegusel hetkel oleks mõistlik lisada Teie kontaktid meie andmebaasi, mida kasutame suuremate õnnetuste korral. Väiksemate tulekahjude korral on kaasamine keerulisem. Siinkohal võib soovitusena pakkuda Teile ka ühenduse võtmist kohalike vabatahtlike päästeseltsidega – et ka nemad oleksid teadlikud Teie võimekustest eri piirkondades. Võimalik, et mõned Teie hulgast on ka seda juba teinud. Samas pean vajalikuks informeerida Teid ka mõningatest ebameeldivatest olukordadest, mis võivad ette tulla. Nimelt kui päästetöödel peaks Teie tehnikaga midagi juhtuma, siis hiljem hüvitise saamine võib venida tõsiselt pikaks (6 kuud kuni aasta!).
Samas kui on võimalik saada kirjeldust eritehnika võimekusest, siis oleksime sellest huvitatud küll.

Jäi meelde, et kuskilt siit foorumist liikus läbi teema, et päästeamet 4x4 meestega koostööd teha ei taha???
Oskab keegi valgustada milles oli seekord asi, ei viitsi teemat üles otsida. :oops:


See, et päästeamet 4x4 meestega koostööd teha ei taha, pole vast päris õige väide.
Täpsustades võiks öelda, et nad ei saa teha, kuna ei riskita kaasata inimesi, kellel puuduvad sotsiaalsed garantiid. Kui nendega päästetöödel midagi peaks juhtuma - kes siis vastutab?
Ka mina näen võimalust seda teenust pakkuda ainult läbi vabatahtliku pääste.
Selleks, et erinevaid päästevõimekust ühe organisatsiooni alla koondada, sai moodustatud sellel suvel Lõuna-Eesti Reservpäästerühm, mis reageeriks üle kogu Eesti ja võimalusel ka muidugi piiri taga.
Sooviksime olla hädaolukordades ikka tõsiseltvõetav partner, mitte ainult abitööjõud. Selleks ehitamegi üles struktuuri nii, et oleks palju erinevaid heal tasemel (koolitatuid ja kogemustega) üksuseid/mooduleid:
Meditsiin
Nööripääste
Koerad
Tuukritööd
Tehnika
Logisika
IT
Ennetus
Koolitus
Tänase seisuga on meil ca 50 liiget, kellest 90% on kutselised ehk professionaalid.

Miks ei võiks siia lisada veel 4x4 help?
Selleks peavad mehed vastama nõuetele ja läbima koolituse. Koolitaja pädevusega mehi on meie liikmete hulgas piisavalt, kes võiksid koolitusi teha üle Eesti.
Kui on huvi selle teema vastu, siis võiks asja arutada. Vabatahtlikuks päästjaks saamine ja olemine on igal elualal ainult kasuks. Aga meie seisukoht on ikka: SEE POLE KOHUSTUS, VAID VÕIMALUS!

Kuidas saada vabatahtlikuks päästjaks vaata siit: http://www.pritsumees.ee
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas elmarm » N Nov 28, 2013 11:09 am

Pilt
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Kasutaja avatar
Jopinto
Fitting 38"
Postitusi: 397
Liitunud: K Juul 20, 2011 10:49 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas Jopinto » R Dets 06, 2013 11:21 am

See teema läks kuidagi mööda, kuid tänu sõnumi teatele jõudis minuni.

Põhimõtteliselt pn olukord pigem selline, et päästjad ei taha meiega koostööd teha. Väide ei ole muidui sõnastuse järgi 100% nii nagu kohe tundub, sest soov on olemas, kuid juriidiliselt on olukord keeruline. Asi selles, et enamus meist on tavalised füüsilised isikud ja nende kaasamine päästesituatsiooni ei ole lubatud. Samas nt MTÜ loomine tekitab juhatusele väga suure vastutuse ja keegi niisama seda riski ei võta. Nt kui liige mingi jama korda saadab. Siiski täna toimib see süsteem nii, et iga juhtumi korral lepib kokku abi vajaja ja abi saaja omavahel tegevuse (auto päästmine) ja kui seal juhtub siis kahe kodaniku vaheline situatsioon. Olen istunud päästeameti ja häirekeskuse ja politseameti esindajatega ühise laua taga ja tõsiselt antud olukorda lahanud. Teema tuli üles muide siseministeeriumist... Ja põhimõtteliselt on käed hetkel seotud. Vaja oleks luua meie poolt (4x4help.eu) korralik andmebaas, kus on sõidukid, inimesed, piirkond, võimekus jne ja siis saab tasapisi edasi minna. Selleks kõigeks on vaja EUROSID. Hetkel kogu 4x4help.eu majandamine käib ainult minu energija ja taskuraha pealt. On mõningaid sõpru, kes nõu ja jõuga abiks on. Muidu ei oleks see võimalik. Hoolimata sellest takistusest on käed surutud häirekeskusega, kellega teeme koostööd ja lisaks olen saatnud meie nimekirja mõningatele päästeüksustele, peamiselt Lõuna-Eestis. Lisaks kerge suhtlus Lõuna-Politse prefektuuriga.

Minu nägemuse asja lahendamiseks oleks sootuks teine webi lehekülg, kus inimesed ise saavad enda andmed sisestada ja neid vajadusel kuvada, näiteks nagu auto24 kuulutused. See tekitaks aga olukorra kus registreeruja peab maksma mingit raha selle lehe kasutamiseks. Iseenesest tagaks see olukorra, kuis muidu "kõvatajaid" listis ei oleks. Aga ma lihtsalt ei taha, et abisaaja või abistaja selle info jagamise või kättesaamise eest maksma peaks... Et pigem kogun rohkem raha ja ostan ükspäev vajaliku webi lehe tegemise.

Teine, pigem esimene, suur probleem on see, et kodanikud ei taha aru saada, et 4x4help.eu olete kõik TEIE, kui abistajad, mitte mina. Mina ainult üritan anda võimalust kodanikele teha midagi head ja kasutada oma tehnikat ka otstarbeliselt ja suurendada läbi kogemuse pääste oskusi. Samuti püüan iga hinna eest seda nimekirja levitada ja nn "kuulsust" juurde saada. See tekitab meile rohkem väljakutseid ja mõnusamat ajaveetmist. Kui vähemalt pooledki meist (ca 100 abistajat üle euroopa) mõtleks samuti, siis oleksime täna ilmselt midagi muud...

Niiet usun, et kõik maasturimehed on iga hetk valmis aitama meie päästeüksusi ja ka kodanike, kui neil on vaja abi. Läbi on vaja närida vaid küsimus KUIDAS me seda teha saaksime. (Juriidiliselt)

Kui sellest lühikesest arvamuse avaldusest väheks jäi siis järgmine nädal autolehes saab natuke juurde lugeda...
Uued rehvid ja veljed Rehviparadiis.eu ;)
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2353
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas helar » R Dets 06, 2013 6:44 pm

Jopinto kirjutas:
Niiet usun, et kõik maasturimehed on iga hetk valmis aitama meie päästeüksusi ja ka kodanike, kui neil on vaja abi.


Ära usu. Sa oled ilmselt vähe elult peksa saanud. Ükski heategu ei jää karistamata ja kõik ei jookse sära silmis appi.
Ja mina pole ainukene sellise "diagnoosiga".
Ma ei hakka sel teemal pikemat esseed kribama.
Teisalt olen vahest ühte metsa sattunud kodanikega, kel raskusi enesegi abistamisega. 4x4 help kleeps autol.
Mõttekoht.
Sinine Datsun -Y61
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas Külahull » R Dets 06, 2013 8:55 pm

Kunagi oli jah selline suhtumine, et surutakse kätt ja ollakse õnnelik, et saadi teele tagasi vms heategu. Ise sikutasin mõned aastad tagasi mingit Jeepi põlluvahelt suure lumetormiga. Hangest paistis ainult pool klaasidest koos katusega. Sai mingi tund julgelt võimeldud ja peale seda haigeks jäädud, no mis parata, hinge sittus see, et aitäh ka ei öeldud. Ei tahtnud mingit raha ega kütusekompensatsioonigi, kuid aitähi oleks ikka võinud öelda. Keeras auto ümber ja läind oligi. Väljasikutamistea on see teema, mis niigi siit läbi jooksnud, kuid enne talve võiks veelkord meelde tuletada, nii igaks juhuks. http://www.ohtuleht.ee/507956
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas elmarm » L Dets 07, 2013 6:46 am

Jopinto kirjutas:Niiet usun, et kõik maasturimehed on iga hetk valmis aitama meie päästeüksusi ja ka kodanike, kui neil on vaja abi. Läbi on vaja närida vaid küsimus KUIDAS me seda teha saaksime. (Juriidiliselt)

Päästeüksusi aidata lihtsalt mingi nimekirjast võetud numbri kaudu on ilmselt keeruline. Muidugi ei kvalifitseeru lumehangest või porist välja sikutamine ka kuidagi päästetööde alla. Väljaarvatud juhul, kui inimelud sellega on kuidagi ohtu seatud. Kui abivajaja saab häirekeskusest mingi abistaja numbri, jääb ka häirekeskusele moraalne vastutus, kui midagi peaks oskamatu käitumise puhul juhtuma. Teie ju soovitasite...
Meid (4x4 mehi) kutsutakse ikka rohkem selle pärast, et odavamalt või tasuta abi saada. Ka siin peaks me selgelt juba ennast reklaamides välja ütlema, kes kannab vastutust kui selle operatsiooni juures midagi peaks juhtuma. Ega me ei tea ka täna kui suurte kogemuste/oskustega inimesed oleme siia punti liitnud?
Näiteks - kas või tööpiirkonna tähistamine, kus abivajajat teepeale kisud. Tihti tuleb selleks üldse liiklus sulgeda. Kas sinul on selleks üldse õigust? jne.
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Kasutaja avatar
Marlai
Rock Crawler
Postitusi: 606
Liitunud: N Jaan 01, 2009 8:02 pm

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas Marlai » L Dets 07, 2013 8:52 am

helar kirjutas:Teisalt olen vahest ühte metsa sattunud kodanikega, kel raskusi enesegi abistamisega. 4x4 help kleeps autol.
Mõttekoht.


Perearst jäi haigeks, kas samuti mõttekoht?
Olen samuti nõus inimesi aitama, kui neil abi vaja läheb aga see ei tähenda, et ise kinni ei ole jäänud või teiste abi pole vajanud. Selline mõttelaad, et 4x4help kleepsuga masin aga metsas kinni, pole küll väga arukas.
Kui probleemi on võimalik sõnastada, on seda võimalik ka lahendada.
Kasutaja avatar
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1730
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas tyyp07 » L Dets 07, 2013 12:35 pm

Marlai kirjutas:
helar kirjutas:Teisalt olen vahest ühte metsa sattunud kodanikega, kel raskusi enesegi abistamisega. 4x4 help kleeps autol.
Mõttekoht.


Perearst jäi haigeks, kas samuti mõttekoht?
Olen samuti nõus inimesi aitama, kui neil abi vaja läheb aga see ei tähenda, et ise kinni ei ole jäänud või teiste abi pole vajanud. Selline mõttelaad, et 4x4help kleepsuga masin aga metsas kinni, pole küll väga arukas.No ega Helar siis seda silmas ei pidanud. Metsas oleme me ilmselt kõik kinni istunud. Eeldan, et Helar pidas silmas seda kui nn abipakkuja ei oska oma asjadega isegi ringi käia mis tal olemas on. Ehk siis ka elementaarsed oskused puuduvad aga klepsud on autol ja nimi koos numbriga listis.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
Land Rover Defender 110, 2000
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
Marlai
Rock Crawler
Postitusi: 606
Liitunud: N Jaan 01, 2009 8:02 pm

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas Marlai » L Dets 07, 2013 2:54 pm

tyyp07 kirjutas:
Marlai kirjutas:
helar kirjutas:Teisalt olen vahest ühte metsa sattunud kodanikega, kel raskusi enesegi abistamisega. 4x4 help kleeps autol.
Mõttekoht.


Perearst jäi haigeks, kas samuti mõttekoht?
Olen samuti nõus inimesi aitama, kui neil abi vaja läheb aga see ei tähenda, et ise kinni ei ole jäänud või teiste abi pole vajanud. Selline mõttelaad, et 4x4help kleepsuga masin aga metsas kinni, pole küll väga arukas.No ega Helar siis seda silmas ei pidanud. Metsas oleme me ilmselt kõik kinni istunud. Eeldan, et Helar pidas silmas seda kui nn abipakkuja ei oska oma asjadega isegi ringi käia mis tal olemas on. Ehk siis ka elementaarsed oskused puuduvad aga klepsud on autol ja nimi koos numbriga listis.Võimalik. Kui nii, siis on jutt jummalast õige.
Kui probleemi on võimalik sõnastada, on seda võimalik ka lahendada.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2353
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas helar » L Dets 07, 2013 2:59 pm

Just seda ma silmas pidasingi. Ka Elmar mainis asja tuuma ilusasti ära.
Sinine Datsun -Y61
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
tphnd
True Off Roader!
Postitusi: 1228
Liitunud: T Apr 20, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas tphnd » L Dets 07, 2013 4:45 pm

õhtulehe lingi peale peaks vist tegema autosse mingi blanketi kuhu abistatav kirjutab alla, et soovib saada abi ning vastutab ise abistamise käigus tekkivate võimalike probleemide eest
#redneckengineeringestonia
Kasutaja avatar
CaveMan
Rock Crawler
Postitusi: 927
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Haabneeme
Kontakt:

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas CaveMan » L Dets 07, 2013 5:11 pm

tyyp07 kirjutas:
Marlai kirjutas:
helar kirjutas:Teisalt olen vahest ühte metsa sattunud kodanikega, kel raskusi enesegi abistamisega. 4x4 help kleeps autol.
Mõttekoht.


Perearst jäi haigeks, kas samuti mõttekoht?
Olen samuti nõus inimesi aitama, kui neil abi vaja läheb aga see ei tähenda, et ise kinni ei ole jäänud või teiste abi pole vajanud. Selline mõttelaad, et 4x4help kleepsuga masin aga metsas kinni, pole küll väga arukas.No ega Helar siis seda silmas ei pidanud. Metsas oleme me ilmselt kõik kinni istunud. Eeldan, et Helar pidas silmas seda kui nn abipakkuja ei oska oma asjadega isegi ringi käia mis tal olemas on. Ehk siis ka elementaarsed oskused puuduvad aga klepsud on autol ja nimi koos numbriga listis.

On vaja tahet ja varustust. Kui on olemas tahe aga varustus või oskused napid, ka siis on võimalik midagi ära teha. Aga kui varustus on aga tahet mitte, siis ei juhtu mitte midagi.
Pealegi kleepsud on reklaammaterjal ning selle võib ka üheveolisele kleepida.
Mitsubishi Pajero ´00 GLS, 2,8TD Aut. - 33'' BFG AT - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
Jopinto
Fitting 38"
Postitusi: 397
Liitunud: K Juul 20, 2011 10:49 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas Jopinto » L Dets 07, 2013 9:04 pm

Kui abivajaja saab häirekeskusest mingi abistaja numbri, jääb ka häirekeskusele moraalne vastutus, kui midagi peaks oskamatu käitumise puhul juhtuma. Teie ju soovitasite...


Täitsa õige, selles on ka suurim probleem ka muude üksuste/liitude poolt. Häirekeskuse puhul leidsime töötava lahenduse, kuidas sellest probleemist mööda saada.
Uued rehvid ja veljed Rehviparadiis.eu ;)
Kasutaja avatar
Jopinto
Fitting 38"
Postitusi: 397
Liitunud: K Juul 20, 2011 10:49 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas Jopinto » L Dets 07, 2013 9:12 pm

helar kirjutas:Just seda ma silmas pidasingi. Ka Elmar mainis asja tuuma ilusasti ära.Tegelikult on natuke väär mõista sellised kodanikud kohe hukka. Peamine on siiski tahe teisi aidata ja olla kasulik ühiskonnale. Keegi meist ei ole sündinud vintsi blokk käes ja õpime igast kinnijäämisest midagi. Ma olen sattunud paljusid aitama, kus tehakse lollusi aga natuke sõbralikku seletamist muudab asja.

Samas mitte keegi ei ole kohustatud teisi aitama, vabalt võib ju mööda sõitta ja kiita ennast, et vot praegu hoidsin nii palju kütust kokku ja jalgu ka ära ei määrinud :mrgreen:
Uued rehvid ja veljed Rehviparadiis.eu ;)
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: 4x4 mehed/naised päästjateks

PostitusPostitas Külahull » P Dets 08, 2013 7:45 pm

Mul võtab nüüd nokkima selle 4x4help lehel oleva klassifikatsiooni kohta kus traktor, atv ja võistlussõiduk on samas klassis. Atv´ga on jah väidetavalt ka forwarder välja vintsitud, kuid tõestusmaterjal on kesine. Loogiline oleks, et atv oleks ehk eraldi? Võib tekkida olukord kus vajan traktorit või tõesti tr3, kuid kõigil on atv ja selle teadasaamiseks pean kell 3 öösel helistama hakkama. Muidu hea leht, kunagi ehk liitun isegi :thumb:

Mine “Pääste(t)ööd ja abistamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline