Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Appikarjed, päästetööd ja kõik muud hädad mis metsas või selle ümbruses juhtuda võivad.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas Landy »

Siin püstitatud huvitav teema:
http://www.postimees.ee/671924/kas-auto ... oi-teenus/

.
Minu meelest peaks nii:
*Kui inimelud ohus, siis peaks kutseliste päästjate rida olemama.
*Kui pole otsest ohtu inimeludele, kuid reostusoht või liiklustakistus , siis peaks usaldama vabatahtlikele selle asja.
*Kui pule kumbagi, siis puksiirifirmade, 4x4 vabatahtlike, jne. rida.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: Autode raavist sikutamine- kelle rida?

Postitus Postitas laurz »

Ma ei taha küll närija olla :D Aaga vaataks ikka enne postituse väljanägemist 8)
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Autode raavist sikutamine- kelle rida?

Postitus Postitas elmarm »

Probleem pole mitte nii selles - kelle rida, vaid kes selle eest tasub?
Kui see kinni makstakse, siis on sikutajaid küll. Ei saa ju seda tööd tasuta teha ei vabatahtlikud ega ka 4x4.
Tegelikult peaks (võiks) selle kinni maksta liiklusõnnetuse korral liikluskindlustus (seda muidugi kui kellegi teise süül) või kasko.
Kui aga auto niisama kraavi sõidab, on see ilmselgelt omaniku rida. Kas ta saab pärast ka kindlustuselt selle raha, see jääb tema mureks.
Päästeameti ülesanne on vabastada sõidutee. See võib käia ka nii, et lükkab takistuse kraavi (juhul, kui ei tee sellega lisakahjustusi). Kraavisolevad autod, mis liiklust ei sega, neid ei koti. Ja ise pooldan ka seda. Eriti ei taha kuulda seda juttu, et päästjad (keda on vähe ja 1 märtsist ilmselt veel väheneb) ei saa appi tulla, kuna sikutavad autot kraavist välja. Nendele jäägu ikka esmatööks inimelude päästmine.
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: Autode raavist sikutamine- kelle rida?

Postitus Postitas vtl »

laurz kirjutas:Ma ei taha küll närija olla :D Aaga vaataks ikka enne postituse väljanägemist 8)
Oehh, sellest on ju kümneid aastaid räägitud.
Minuteada ei ole Landy vaimse ega muu puudega, mis takistaks tal oma kirjutisi enne postitamist üle lugemast ja kirjavigu parandamast. Seega kuuluvad need massilised kirjavead lihtsalt äärmise lohakuse ja teistest mittehoolimise kategooriasse ehk tegu on lihtsalt laias kaares teistele pähe kusemisega.
Põhimõtteliselt on Landy käitumine samas kategoorias invakohale parkijate või treppi parkijatega - käitun nii, nagu omal mõnus on, teistega arvestamata.

Aga teemasse, minu arvates on ka liiklustakistuste või reostusohu kõrvaldamine kutseliste päästjate rida.
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas Ax »

Tegelikult on see asja omaja probleem. PUNKT. Kui minu asi on laokil (kraavis, puu otsas) siis on see minu probleem. Ärge tahtke ka kõike riigi käest saada. Päästeamet teeb oma tööd, kui pole ohtu inimelule ja tee on vabastatud siis ei huvita enam kedagi (peale omaniku muidugi) mis seal kraavis vedeleb.

Aigar@firma jõulupeolt tulnud.ee
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas tanel »

Asi mis mul pähe kargas... kas poleks lihtsam vahel korraga ära teha kogu jama, mitte hakata jaurama, kes maksab, kelle asi jne?

Illustreeriv näide: Tartu maanteel mingi plekimõlkimine ja mats, auto kraavis. Pollar tuleb välja koos päästeametiga, üks rida kinni, liikluse reguleerimine, päästeamet suure usinuse ja armastusega lõikab akujuhtmed läbi ja kergitab kaabut. Hakkab rüsa omanik siis tee peale tagasi tahtma oma varandust, mis edasi? Puksiir välja, pollar välja, UUESTI tee kinni - ...
Milleks? Mis selle asja mõte on?
Kellel sellest parem saab? Kus on kokkuhoid, mitu korda teed kinni panna ja polti uuesti välja ajada ja mida iganes?

V-o olen ma juhm...
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas elmarm »

tanel kirjutas:Asi mis mul pähe kargas... kas poleks lihtsam vahel korraga ära teha kogu jama, mitte hakata jaurama, kes maksab, kelle asi jne?

Illustreeriv näide: Tartu maanteel mingi plekimõlkimine ja mats, auto kraavis. Pollar tuleb välja koos päästeametiga, üks rida kinni, liikluse reguleerimine, päästeamet suure usinuse ja armastusega lõikab akujuhtmed läbi ja kergitab kaabut. Hakkab rüsa omanik siis tee peale tagasi tahtma oma varandust, mis edasi? Puksiir välja, pollar välja, UUESTI tee kinni - ...
Milleks? Mis selle asja mõte on?
Kellel sellest parem saab? Kus on kokkuhoid, mitu korda teed kinni panna ja polti uuesti välja ajada ja mida iganes?

V-o olen ma juhm...
Ega päästeamet oma lahingautoga nagunii ära puksiirida ei saa.
Liikluseks tee vabastamine on küll nende kohustus. Reeglina, kui nad juba kohale on tulnud ja võimekust teeletõmbamiseks jätkub ning see ei jää takistama liiklust, tehakse see töö ikka ära.
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas Kilpkonn »

Ax kirjutas:Tegelikult on see asja omaja probleem. PUNKT. Kui minu asi on laokil (kraavis, puu otsas) siis on see minu probleem.
Aga kui asja omanikul on suva ja see on minu kraav/puu/põld/aed, kus tema käru vedeleb?
O|||||||O
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas elmarm »

Ax kirjutas:Aga kui asja omanikul on suva ja see on minu kraav/puu/põld/aed, kus tema käru vedeleb?
Siis ei huvita see kedagi.
Ja kui on sinu eratee - võib ka seal vedeleda.
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas Kilpkonn »

elmarm kirjutas:
Ax kirjutas:Aga kui asja omanikul on suva ja see on minu kraav/puu/põld/aed, kus tema käru vedeleb?
Siis ei huvita see kedagi.
No see on natuke vale arvamus, mind ju huvitab, kui mu traktoril mingi kraavisõitnud auto põllu peal ees on. Ja autoomanikku hakkab ka huvitama ilmselt. Teisaldan tasulisse parklasse ja esitan arve?
O|||||||O
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas elmarm »

Ax kirjutas:No see on natuke vale arvamus, mind ju huvitab, kui mu traktoril mingi kraavisõitnud auto põllu peal ees on. Ja autoomanikku hakkab ka huvitama ilmselt. Teisaldan tasulisse parklasse ja esitan arve?
See on hoopis teine asi.
Sain aru, et sina ise oled nii asja omanik, kui ka kraav/puu/põld/aed omanik :)
Vaevalt, et tahad omale kulutusi juurde tegema hakata (juhul, kui sul omal sellealast firmat pole) ja tasulisse parklasse viia.
Viid parem vanarauda - saad kulutused tasa :)
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas FlammablE »

Loogiline oleks justkui, et prioriteetide järjekord on 1. inimelud ja ohutus 2.loodushoid 3.inimeste aitamine ja selles järjekorras ka vastavalt võimalusele käitutakse. Üldine rahakraanide timmimine ja inimeste vähendamine on juba eraldi probleem ja varsti võib tõesti juhtuda, et päästeametnikel tekib mõnes piirkonnas väljasõitudest elav järjekord ja mingiks abistamiseks ei jätku aega.
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas pilgrems »

Elust enesest.

Juba üle nädala seisab meie kohaliku tähtsusega tee ääres põllul üks ülenipli käinud lada.
Avariis keegi viga ei saanud, politseid, pääste ametit, kiirabi vällja ei kutsutud.
Võiks ju seista ta seal edasi , aga see auto on ohtlik kuigi seisab 5m teest kaugemal.

Inimesed kes ei tea et see avarii juhtus juba üle nädala tagasi ja sõidavad siin esimest korda avastavad selle romu jäävad seisma ja lähevad kontrollima ega seal inimesi sees pole.

Lume lobjakas+kerge miinus+hetkeline paanika + 100 muud tegurit ja seal kraavis võib olla veel mõni auto.
Ning ka mõni ohver.

Nende romude kõrvaldamine peaks olema ikka kellegi asi, liiklus kindlustus +puksiirfirmad oleks loogiline.
Ja need kellel kindlustust ei ole on üldjoontes vanaraud.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Kasutaja avatar
astro94
Fitting 38"
Postitusi: 312
Liitunud: L Mai 17, 2008 2:01 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas astro94 »

Selline uitmõte tekkis,et kas see ei peaks olema Mupo rida.Meil maja ees vedeles üks vrakk haljas alal ja peale seda kui ühistu esimees muposse helistas oli see paari päeva pärast kadunud.
igasugused metallitööd
pesitsen Tallinnas
+372 5149764 Margus
skype: margusorg
http://www.3dmetall.ee
Kasutaja avatar
rmann
Rock Crawler
Postitusi: 944
Liitunud: R Mai 11, 2007 11:00 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas rmann »

astro94 kirjutas:Selline uitmõte tekkis,et kas see ei peaks olema Mupo rida.Meil maja ees vedeles üks vrakk haljas alal ja peale seda kui ühistu esimees muposse helistas oli see paari päeva pärast kadunud.
See paraku toimib ainult Tallinnas.
Väljaspool seda haldusüksust MuPo hammas on juba "nüri".
Kas siis Politsei või vald koostöös politseiga pakuks !
LC70 2,4td
Chevy K5 6,2d V8
UAZ 31512
LC80 4,2td

Ja kui keegi tunneb vajadust siis : 50 97 26üheksa


Pilt
Vasta

Mine “Pääste(t)ööd ja abistamine”