Väljasikutamisi?

Appikarjed, päästetööd ja kõik muud hädad mis metsas või selle ümbruses juhtuda võivad.

Moderaator: Moderators

Vasta
wdd
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 126
Liitunud: T Nov 03, 2009 9:45 pm
Asukoht: Saue/Tallinn

Postitus Postitas wdd »

Täna suutsin enda Monterey tänu libedale teele, natuke liiga suurele sõidukiirusele ja väljalülitatud neliveole valliotsa parkida.
Auto kõhupeal ja rattad õhus.

Jõudsin autost köie ävlja võtta, enda autole sappa panna, kui autod juba peatusid ja pakkusid abi:D
Lõpptulemusena oli 1 mahtuniversaal, 4veoline audi, nissan quasqai ja land rover, kes abi pakkusid:D

Lõpuks tõmbas Land rover nagu naksti valli otsast maha:D

Hämmastav tegelt kui abivalmis inimesed olid:D

Muidugi mahtuniversaaliga tüübi naljaga pooleks kommentaar oli ka hea:
" Ja ma arvasin et maasturivennad saavad igalt poolt välja" :D

Lõbus hommik oli:D
tel: 5239259
Priit-Risto
Off Roader Wannabe
Postitusi: 48
Liitunud: L Sept 18, 2010 10:01 pm

Postitus Postitas Priit-Risto »

Lugesin siin neid viimase talve jutte ja unistasin lumest kui tekkis küsimus. Nimelt kas automaatkastiga (Cherokee) võib teisi autosid lumest välja tõmmata? Mul meeles varasemast ajast, et automaadiga ei tohi pukseerida ilma jäiga ühenduseta.
Kasutaja avatar
atdoom
True Off Roader!
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 01, 2006 5:03 pm
Asukoht: Viimsi 5kuus505886

Postitus Postitas atdoom »

Priit-Risto kirjutas:Lugesin siin neid viimase talve jutte ja unistasin lumest kui tekkis küsimus. Nimelt kas automaatkastiga (Cherokee) võib teisi autosid lumest välja tõmmata? Mul meeles varasemast ajast, et automaadiga ei tohi pukseerida ilma jäiga ühenduseta.
:lol:
Tõmbama peab! Ja ka tõmmataval võiks ratasega väikest liikumist esineda:)
Aga, kui automaat-kastiga autot järel vead, siis soovitav sebida hoob neutraali peale.
Ja kui aku tühi, siis automaadiga autot ei saa käima tõmmata.
Kes on päeva otsa virk nagu mesilane ja tugev kui härg, lõhub tööd nagu hobune ja õhtuks on väsinud kui koer,
see peaks loomaarsti juurde minema - võib-olla on ta eesel

Chang Ying-Yue
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Priit-Risto kirjutas:Lugesin siin neid viimase talve jutte ja unistasin lumest kui tekkis küsimus. Nimelt kas automaatkastiga (Cherokee) võib teisi autosid lumest välja tõmmata? Mul meeles varasemast ajast, et automaadiga ei tohi pukseerida ilma jäiga ühenduseta.
Vbl juba tead isegi aga võlusõnaks on veniv köis... ma tõmbasin 4Runneriga isegi rekka liikuma eelmine talv :)
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Thir13en
Fitting 38"
Postitusi: 280
Liitunud: T Aug 28, 2007 11:12 pm
Asukoht: Põlva

Postitus Postitas Thir13en »

Priit-Risto kirjutas:Lugesin siin neid viimase talve jutte ja unistasin lumest kui tekkis küsimus. Nimelt kas automaatkastiga (Cherokee) võib teisi autosid lumest välja tõmmata? Mul meeles varasemast ajast, et automaadiga ei tohi pukseerida ilma jäiga ühenduseta.
Mismõttes ei tohi pukseerida ilma jäiga ühenduseta?

Loomulikult võid automaatkastiga teisi sikutada.
Käru võid ju vedada.
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!
5138027
Kasutaja avatar
JoelH
Fitting 38"
Postitusi: 220
Liitunud: K Apr 04, 2007 8:47 pm
Asukoht: Tallinn/Salmistu
Kontakt:

Postitus Postitas JoelH »

Thir13en kirjutas: Mismõttes ei tohi pukseerida ilma jäiga ühenduseta?

Loomulikult võid automaatkastiga teisi sikutada.
Käru võid ju vedada.

Käru ongi ju jäigalt sabas.

Point vist nagu rohkem selles, et kui sikutad kedagi välja kraavist siis hoogu võttes rakendub see raskusjõud järsku ja see lõhub kasti
Milwaukee, AEG, Ryobi, Homelite ja tööriistade ja aiatehnika müük, garantiiremont ja varuosad.

Kauplus: Tallinn, Kadaka tee 7/2
www.tööriistapood.ee
http://www.milwaukee.ee
53730444
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Postitus Postitas uputaja »

Muidugi võid cheroga teisi vedada, nii kraavi kui kraavist välja.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
varuosa
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: P Dets 02, 2007 12:50 pm
Kontakt:

tänu

Postitus Postitas varuosa »

tere
ei suutnud tuvastada teemat kus tänada. juhul kui taoline siiski kuskil peidus on, siis palun lahkeste minu post ringi tõsta.
igatahes eila õhta ma elus esimest korda oma tavasõidukiga koju ei saanud. südaööks sain niipalju tagasi, et maanteest jäi paarkümmend meetrit puudu. siis loobusin ja läksin jala ja hommikul tulin varakult uuesti rookima.
kui tee lahti oli siis asusin hääletama, et saaks trabandi liikuma. oli teine kõhuli maas ja alt tühjaks kraapida ei õnnestunud, vajas nõksuke sikutamist. aga mitte keegi ei suvatsenud peatuda. ka ilma haaketa liikuvad kohalikud traktorid. jätised, krt.
ja siis ilma mingi hääletamiseta peatus pädev aparaat, sõitis ligi ja haakisin saani tema vintsi külge ja tõmmati lupsti maanteele välja.
kohapealne tänamine jäi võrdlemisi pinnapealseks, kuna olin üsna ähmi täis. a igatahes masin oli ilmselt nissan patrol ja vist rohekat tooni ja nummer oli nn. usa mõõtu ja algas ilmselt 63-ga.
siinkohal siiras tänu veelkord aitajale ja laiemalt kõigile teile teistelegi, kes te suure südamega sedasi hädalisi aitate.
sügav kummardus.
Kasutaja avatar
Loom
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 165
Liitunud: L Sept 23, 2006 11:08 am
Asukoht: Tartu/Lääne-Virumaa

Postitus Postitas Loom »

Ammuilma läbi nämmutatud jutt siin foorumis, et kuidas 4x4 omanike mainet parandada ning mida selleks teha sai vist lõpu :)
Kaasliiklejaid aidates, vajadusel välja sikutades ja muu selline juba heaks traditsiooniks saanu aitab igal juhul sellele kaasa.

Ps. Sarnane teema ka foorumis olemas
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=10866&start=270

----
EDIT: Nüüd siis õigesse kohta liigutatud.
Viimati muutis Loom, R Nov 26, 2010 3:59 pm, muudetud 1 kord kokku.
JapKor - Jaapani ja Korea autovaruosad www.japkor.ee maario.silm@japkor.ee
Kasutaja avatar
Katus
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: E Mär 22, 2010 1:33 pm
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Postitus Postitas Katus »

Tänud Landcruiseri juhile, kes Tartu mntl. eile appi tuli ühte berlingot kraavist välja sikutama ja ilmselt suundus järgmiseidki veel abistama. :)
GC V8
0liver
Mudder
Postitusi: 91
Liitunud: N Nov 04, 2010 9:55 pm
Asukoht: Tallinn/Muhu

Postitus Postitas 0liver »

Minu poolt suured tänud Ercole kes mind Hüüru ja Saue vaheliselt maanteekraavist välja sikutas ning tervitused politseibussiga munanditele kes kivinäoga mööda sõitsid.
Y61
AsTroSS
Fitting 44"
Postitusi: 491
Liitunud: L Mai 16, 2009 10:01 pm
Asukoht: linna lähedal maal

Postitus Postitas AsTroSS »

0liver kirjutas:Minu poolt suured tänud Ercole kes mind Hüüru ja Saue vaheliselt maanteekraavist välja sikutas ning tervitused politseibussiga munanditele kes kivinäoga mööda sõitsid.
Meil sõidavad ju politsei autodega miilitsad ja nende ülesanne on karistada ja trahvida ,mitte aidata abivajajaid..

Mujal maailmas on politsei ülesanne : serve and protect - teenida ja kaitsta
Dodge Ram T25
Dodge Ram T35

Kui suureks saan ,siis ostan KRAZ 255B ......
Kasutaja avatar
KAMAKAS
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 131
Liitunud: K Veebr 21, 2007 12:49 pm

Postitus Postitas KAMAKAS »

On sellel talvel palju autosi välja tõmmatud aga kunagi pole kaamerat olnu. Nüüd üks klip kergemast sikutamisest.

http://pilt.delfi.ee/my_album/199267/
http://www.youtube.com/watch?v=aHzIib6dcG4
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas kala »

jõudis minuni selline kiri:

Tere!
Olin eile 04.01.11 kl 15 paiku lumevallis Lubja mäel Viimsis ja väljatõmbamisel oli abiks maasturtüüpi auto millest jäi meelde vaid esinumber 4X4 ja selle ning "viimsi" järgi internetist otsisingi inimest keda tänada ja tagastada hädas olnud Toyotasse unustatud kindad. Vabandan, kui ei sattunud õigesse kohta ja kui see oli nii, siis ehk on vihjeid õige adressaadi leidmiseks:).

Õnnelik pääsenu Mari
tel 5104028
56157755
Allar
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 14, 2007 1:51 pm
Asukoht: jõgevamaa

Postitus Postitas Allar »

Oleksin esimesel jaanuaril haiglasse peaaegu saanud kui tuisusel külavaheteel tuiskas vastu kaubik , mis alguses paremale eurokraavi servale kihutas, siis ninaga valli ja kohe risti minu ette, küljel ilutses kiri, "kiirabi" no vast poole meetriga saime üksteisest mööda. Krt, tõmbas ikka junni jahedaks küll :? Poleks arvanud, et se tagaots niisuure kaarega käib, ja oskaks ainult neid nägusid kirjeldada millistega sealne seltskond autost välja hüppas 8)
Igaljuhul veits tirimist ja teele nad tagasi said.

Parim saak 8)
PatrolY61 3.0D 35"

viis 3363923
Vasta

Mine “Pääste(t)ööd ja abistamine”