UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Käisid autoga välismaal ? Sõitsid ümber maailma ? Tahad sellest pikemalt kirjutada või pidevalt oma reisikirja uuendada ? See on just õige koht.

Moderaator: Moderators

UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Sain Vaninost tulema, see on kõik üks punt, Sovjetõ Iljitsha, Vanino, Sovetskaja Gavan, Vaninos käib siiski elu, tulevad rongid, laevad lähevad söega Hiinasse, metsa veetakse. Ülejäänud asulad on aga täiest rusudes, paar hävitajat kultuurimaja ees on kõige tervemad asjad. Meeletu sõjavägi oli seal, Gorbatsov ajal hakkas taandarenema ja nüüd on 0. Paraku tee Vaninost Habarovskisse ja tagasi samuri nulli lähedane, tsipa ikka lapitakse, kuid autod saavad kõva vati
Osaliselt kaasagsed sillad, samas puujäänustest kokku klopsitud, mismoodi rekkad sealt üle sõidavad, pea kinni ei võta. Peagi hakkab gorbusha jõgedesse tulema, kalamehed on valvel, karud arvata ka, kuid nad ei piira kalamehi vaid ootavad kala. Loksusin selle 608 km. kuidagi ära peatun täna metsas, ühe kena prügihunniku läheduses, lihtsalt ei taha iga õhtu pererahvast piinata oma juuresolekuga. Homme vaatame mis saab, kardaanipoldid on pidama jäänud, õlivalamiseks meisterdasime ka pika toruga limonaadipudeli, õliauk ju külje peal, paugutoru vahetus läheduses. Tuleb vist lõunasse hoida, enne aga paar päeva veeta Irkutski tuttava suvilas, kutsus. Jäänud on 2 kuud, aega tuleb planeerida et võtta viimast, siiakanti ma enam ei satu.
Arno.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas TiitR »

UAZIK469 kirjutas:... peatun täna metsas, ühe kena prügihunniku läheduses,
Meenutuseks, et karud on vägagi maiad igasugu prügihunnikute peale, eriti mis asuvad metsas. :wink: Aga muidu - "naelad kummidesse"! :thumb:
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Üks igavene suur koer tuustis küll seal prügimäel, aga edasi, läbi Habarovski Zejasse, eelmise aasta looduskatastroof pidi paisu peaaegu minema viima, vesi lasti vabalt läbi joosta. Praegu kõik rahulik.
Siis võtsin vastu otsuse, mis ei tulnud kergelt, sõita Jakutskisse, nüüd kirjutangi Tõndast. Need on ikka kaks täesti iseasja, kas sõita kaasaegse jeepiga või Uazikuga. Hüpleb nagu tõeline kits,lõdvaks end lasta ei ei saa, kuigi peaks, mul jääbki kael kangeks neist aukude hindamisest. Aga muidu liigume, hommikul jälle auto alla, võtmed pihku, pingutama mida pingutada annab. Hommikust lisandub igapäevane õhufiltri puhastus, tolmu on ikka meeletult ja parme. Kuid, seda otsima ju tulingi, nii hullu teed Tõndani ma siiski ei tednud.
Arno.
Kasutaja avatar
metsik
I live off from the mud
Postitusi: 2131
Liitunud: R Aug 31, 2007 11:59 am
Asukoht: TALLINN kristiine juures

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas metsik »

Kui Yakutskis abi vaja siis leian sulle mehed kes aitavad. Pean silmas tehnika probleeme.
Kalale kutsuvad ka kindlasti :D
saaks maakerale tiiru peale. Tel. 5183816
http://www.kregori.ee Teleskooplaaduri teenused
https://www.facebook.com/kregori.ee/?fref=ts
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Tänud, Metsik, lõpetan kirjutamise ja lähen ning vaatan auto kõhualuse üle. Täna Venemaa päev, kõik asutused suletud, jääbki rohkem aega autole ja enesele. Vaadake blogi ka, püüan mõlemale kirjutada, kuid oled ju õhtul tsipa väsinud ka.
Õnnestus esimesed naelad saada, tehti töökojas korda, olen laisk olnud, tuleb oma komplekt üles otsida. Autos on kirjeldamatu segadus, kui mõne tõsisema hüppe maha magad, siis hakkab tagant, magamistost, igasuguseid esemeid kuklasse lendama. Viimane oli köögipoolelt vedel shokolaad mu pükstele. Tutvusin praamil Alekseiga, kohaliku pankuriga, esimese öö veetsingi tema külalistemajas. Näitas oma jeepe, 4-5 tükki teisi, õues isegi hõljuk. Elab jõukalt kuid on sõbralik ja külalislahke, koos abikaasaga kena paar. Abikaasa võttis kõik mu tolmunud ja mustad riidehilbud ja tekid läbi pesta, ei oska häbeneda ka enam.
Aleksei annab ühe oma töömeestest appi Uazikut üle vaatama, pidi endine lennukimehaanik olema. Ehitab ehk tiivad külge, hüplevat Uazikut rahustama. Kavatsen siin 2-3 päeva veeta, turgutada oma kangeid konte, tutvuda linna, muuseumite ja Leena jõega. Pakuti isegi karujahti välja, kuid see läheb vist liiale.
Egas midagi asume autot teenendama, õhufilter vaja puhtaks saada, või oleks targem 2-3 uut sisu osta, tolm on ikka ropp. Nägin ka esimest avariid, rekka oli Coca-Cola koormaga teetammi kõrvale heitnud, laaditi kraami ringi, ju jäi magama.
Arno.
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Päeva lõpetuseks, remont venis siiski vaheaegadega tervele päevale, esimestele õhkpatjadele tegi treial metall puksid plastmasstaldade sisse. Ei pea see plastmass Venemaa teedel, näis kas nüüd jääb pidama. Homseks jäävad veel tagumised amordid vahetada, ei pannud kohe tähele, vaja poest käia ostmas. Esimesed vahetati Tshitas, ei saa ka Karterit kehvade amortide müügis süüdistada, teed on tõesti hullud. Üks kohalik noormees rääkis, et nägi talvel eestlasi siit läbi sõitmas, eks vist ole teada kes need olid. Maailm on tõesti väike, käis siin Õhtuse Jakutski reporter, fotograaf aga oli tal esimesed 8 aastat elanud Jõgeval. Homme tuleb mulle järgi, et linna näidata. Reporter pinnis liialt poliitika kohalt, ütlesin, et tulin siia vaatama kuidas venelased elavad, mitte poliitikat tegema. Lõpuks ütles ikkagi välja et kuidas selle pronkssõduriga oli, natukene kõmureporter. Ütlesin, et meil on see teema ammu päevakorrast maas, võiksite sama teha.
Homme siis enne lõunat linnaekskursioon, proovin ka fotosid teha, pärast lõunat vist Leenale kalale, spinningupüüki proovima, mul nii spinning kui landid kaasas.
Arno.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17299
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas Landy »

Väärt lugemine, eriti arvestades, et 10-kond aastat tagasi oli hull plaan 2 UAZ bussi ja ühe tavalise UAZ-ikuga mongooliasse minna. Nüüd saan tagant järgi teada, milline kadalipp see oleks olnud

Autole ja juhile jätkuvat tervist ning jõudu soovides!
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

10 päeva saab homme täis, läksin peapostkontorisse registreerimist tegema, öeldi et nemad küll ei tee, minge migratsiooni ametisse, selle uksed aga kinni. Saime teada, et ikkagi postkontorid peavad regitreerimise ära tegema, homme läheme klaarima. Hea meelega saadaks nad pikalt ja tuleks piirile nende kahe registreerimusega mis mul juba on.
Remont ei lähe kunagi planeeritult, amordi vahetusel selgus, et amordi alumise poldi vint on maas ja jälle liialt hilja, poed kinni. Väga põhjalikult tahavad abimehed minu vana Uazikut putitada, kuna aega on, leiti et peaks ka kõikide vedrude kõik puksid ära vahetama ja nii jäigi. Aega on, lähen homme hoopis kalale ja migra asju ajama, varun kõik vajalikud materjalid ja pukside vahetamiseks läheb pühapäeval. Arvan, et teisipäeval hakkan kodu poole liikuma, kaua kohal istuda pole ka hea, võib meeldima hakata. Elavad nad siin hästi, sõidavad jeepidega, käivad jahil-kalal, tegelevad offroadiga, teevad pikki maastikumatku spets. autodel. Pikalt jutustati mulle õudukaid karude kallaletungidest, näidati piltegi. Ikka liiga lähedale ei maksa karule minna ja prügihunnikute juures ööbimine oli suur viga.
Arno.
Kasutaja avatar
metsik
I live off from the mud
Postitusi: 2131
Liitunud: R Aug 31, 2007 11:59 am
Asukoht: TALLINN kristiine juures

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas metsik »

Ära selle migratsjonnaja pärast muretse. Käisime 2 kuud Magadanis ja ei teinud midagi. Probleemi ka ei olnud.
Kui hoolikalt loed siis seal kirjas, et kui oled kuskil kohal olnud 10 päeva siis vaja registreerida!
Tšukotkal olime ka 2 kuud ja ei reganud.
Vähemalt Narva piiril pole kunagi probleemi olnud.
saaks maakerale tiiru peale. Tel. 5183816
http://www.kregori.ee Teleskooplaaduri teenused
https://www.facebook.com/kregori.ee/?fref=ts
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Ma enam ei põegi, võiksid omavahel kokku leppida kuidas asjad käivad, mitte piiril targutada et olete kohustatud iga 10 päeva järgi registreerima.
Täna oli Leena päev, kihutasime kaatriga paarkümmend km. allavoolu, loopisime lanti ja saime kamba peale haugipoja. Perenaine lubas homme uhaad teha. Tagasisõites oli näha, et üks kallis kaater oli end poolele kalda tõusule külili pannud, ilmselt oli toimunud suurem pidu. Lõpuks hakkas külm, peremees ütles et kaatri kiiruseks on kuni 80 km/h, tuult jätkus isegi kaitsva akna taha.
Üks kohalik autojuht, Sergei, on mind oma sefluse alla võtnud, juba ammu ajas et vedru puksid ja kronsteinid vajavad vahetamist. Seni kui me kaatriga Leenal kimasime, vahetas ta need ära, pärast demonstreeris kui pehmeks oli aastatega kronsteinide raud muutunud painutades kronsteini käte vahel kõveraks. Ütles, et nende tingimustes selliste detailidega sõita on ohtlik, võid teele jääda, sellised inimesed siis Jakutskis. Homme üritan uuesti vääriskivide muuseumi pääseda, linnast mõned fotod teha ja ülehomme tasapisi kodu poole, vaatasin et siit on koju 10000 km. Ei tahaks sama põhjateed sõita, siis aga jääb Moskva ette, ehk keegi oskab soovitada enne ringteed Pihkvale suuna võtmist?
Arno.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas TiitR »

UAZIK469 kirjutas: Pikalt jutustati mulle õudukaid karude kallaletungidest, näidati piltegi. Ikka liiga lähedale ei maksa karule minna ja prügihunnikute juures ööbimine oli suur viga.
TiitR kirjutas:
UAZIK469 kirjutas:... peatun täna metsas, ühe kena prügihunniku läheduses,
Meenutuseks, et karud on vägagi maiad igasugu prügihunnikute peale, eriti mis asuvad metsas. :wink:
...aga ikkagi kõik mütsid maha sellise seiklejast mehe ees! :D
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Homme kell 8 stardin tagasi, täna oli linnapäev, sain siiski teemandimuuseumis läbi tutvuste ära käia, ühe suurema grupi koosseisus. Väga muljetavaldav muuseum, tegin ka linnast pilte nii tänavalt kui vaaterattalt. Loodan Tõndas jälle tuttava korteris ööbida, ehk saan siis pikemalt kirjutada, aga tegelikult mida, samad augud ainult vastupidises järjekorras. Täna on peremehe juures lõputeejoomine ja pildistamine, natukene kahju isegi siit ära sõita.
OK, näeme veel, Arno.
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

ÖöbinTõndas, oli lühikene linnaekskursioon. Homme on minu ees, nagu Vene muinasjutus, kolm teed- lähed vasakule- saad Komsomolskile Amuuril, lähed paremale- saad Severobaikalskisse, lähed otse - saad Skovorodinosse, mida valida?
Arno.
Kasutaja avatar
metsik
I live off from the mud
Postitusi: 2131
Liitunud: R Aug 31, 2007 11:59 am
Asukoht: TALLINN kristiine juures

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas metsik »

Kui sa praegu lähed Tõndast mööda BAM-i SeveroBaikalskisse siis arvesta väga pikka ajaga. BAM-i ei sõida nii läbi, et midagi ei juhtu. Tuleb arvestada ka et tõenäoliselt pead mõned peatused oma autot rongiga sõidutama!

Aga ettevõtmine oleks väga kõva, vaated võrratud.
(ei soovita üksi)
saaks maakerale tiiru peale. Tel. 5183816
http://www.kregori.ee Teleskooplaaduri teenused
https://www.facebook.com/kregori.ee/?fref=ts
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Jah, Metsik, nüüd olen ma Sind uskuma hakanud, eriti kui Volk ütles - lähed BAMile, lõhud masina, jääd üksi ja karud pistavad su nahka, enam-vähem sedasama ütlesid Vitali Habarovskis ja mitmete autofirmade bossid kellede autod seisavad seal oodates vee alanemist. Sillad on puruks eelmise aasta katastroofist, BAMile ei lasta enam kuigi meelsasti kuna kaubakäive on tõusnud ja mis kõige tähtsam, mul ei ole kaasas oma Lillekest kes inspireeriks ja möödaks vee sügavust. Ometi sai just sellepärast pandud 32 tollised rehvid, tõstetud keret 13 cm.
OK., jätkan Venemaaga tutvumist, Tsitaa oblastist soovitatakse kiiresti läbi sõita kuna siinsetel teedel ei ole ohutu, suurema peatuse kavatsen teha Ulan-Ude turul kus kavatsen osta soojad koeranahksed saapad. Kuidas sellega ongi, untade kohta millised ostsin Jakutskist, on mul dokumendid,kuid on ka asju, mida kingiti viimasel hetkel, puuduvad igasugused paberid. Tollimehed saavad aru või ajavad jäigalt oma rida?
Nii et hüvasti BAM, ärge unustage, et BAM algas Komsomolskist Amuuril ja lõppes Ust-Kutis, raudtee alguse ja lõpu ehitasid vangid. Mul on selle kohta materjale, kui keegi plaaanib, siis ehk pakub huvi
Järgmine paaripäevane peatus on planeeritud Irkutski lähedal oma Olhoni saare tuttava suvilas, siis tükk tühja maad, edasi Ishim, Tsheljabinsk, Kurgan, ehk püüan Uljanovskist uued sillad välja nuiata(tõenäoliselt saadavad nad mu pikalt), edasi juba kodu poole külastades tähelepanuväärseid paiku ja viisa tiksumist.
Kella 8 ajal tullakse mulle järele, siis algavad viimased jubedad 200 km, edasi natukene vähem jube föderalka.

Arno.
Vasta

Mine “Reisikirjad ja pikemad jutustused”