UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Käisid autoga välismaal ? Sõitsid ümber maailma ? Tahad sellest pikemalt kirjutada või pidevalt oma reisikirja uuendada ? See on just õige koht.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Bytewize
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Apr 09, 2011 1:54 pm
Asukoht: Harjumaa | Tel.5II8II4

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas Bytewize »

UAZIK469 kirjutas:Tere!
Tahtsin küsida, kas soovite, et copyn isa postitused siia ümber?
Kirsti
Igatahes!
Aitan vintsi, tõste ja muu tjuuninguga. Teen lihtsamaid freesimistöid, treimistöid ja pisemat automaatikat-koosteseadmeid.
Hüdrovintsiga-paadiankruga-täislukkudega chero-põka. Turistis tiim paadiankur.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17299
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas Landy »

-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
tcumen
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: K Okt 10, 2007 9:19 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas tcumen »

UAZIK469 kirjutas:Tere!
Tahtsin küsida, kas soovite, et copyn isa postitused siia ümber?
Kirsti
Päris copy-paste`t blogist pole vast siiski mõtet teha.
Eredamaid hetki ja asju, mis blogist välja jäävad mingil põhjusil, võiks muidugi kajastada.
Pigem oleks mõistlik link blogile lisada teema esimesele postitusele, et oleks kiirelt ja lihtsalt leitav ka juhuslikult teema otsa komistanule.
Keegi moderaatoritest ehk teeb ära selle. :wink:

Ja edu ning jaksu hr. Arnole ka muidugi.
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas tarmo »

Blogi aadress esimesse posti pandud ja stickyks ka tehtud.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Tere! Pidasin täna keskpäeval kinni, et mõni rida kirjutada, õhtuti olen paras läbi olnud, ei jõua kohe. Olen praegu Permi ja Jekaterinburgi vahel, homme tahaks linna sisse sõita et kirikut külastada mille keldris tsaari perekond hukati(Ipatjevite maja). Sõit on muidu sujunud, Luhamaa toll peedistas mind tund aega, nimetas spiooniks, laskis kõik pambud välja tõsta. Ei leidnud spioonivarustust ja lasksid lõpuks minema.Passikontroll aga hoiatas et iga 10 päeva järel pean end registreerima, võtaa nüüd kinni.Õhtuks olin Burashevos, enne seda aga õnnestus Rzevi linnast see kuulus MTC (vene tähed sellisel kujul)osta. Ostsin ka mobla laadija ja kokku läks 1200 rbl, selle sisse siis kuulub 3 kuud ülevenemaalist levi. Küsiti passi ja sissekirjutust, kui viimast ei olnud, siis piisas viisast. Burashevo üritustel pandi lilled nii Isamaasõja kangelastele kui presidendile, räägiti rahvaste sõprusest. Kohal oli Tveri tv ja kui nad kuulsid et peale presidendi põrmu kojuviimise on mul nüüd plaan Vladivostokki sõita, siis tehti ka sellest lõik. Tänutäheks sõitsid nad ees ja aitasid mu läbi Tveri Jaroslavl teeotsa. Hullemat teed ei ole ma näinud kui see mis nüüd tuli läbida, asfalt ja aukude meri, sügavad, teravate servadega asfaldi augud. Tihti oli targem teepeenral sõita kiiruseks 10-20 km/h. Iga päev on mind korra politseinikud pidanud, on olnud sõbralikud, eile Kirovis ainult nõudis juhilubade tõlget? kuid laskis siiski minema. Panin järgmise linna vist liiga hilja GPS, seepärst ekslesin linnas julge tunni, lõpuks sõitsin tuldud teed suure jupi tagasi. Auto on vastu pidanud, ainult esimestest õhupatjadest imbub õhk tasa pisi välja, laseb sõita 2,5 tundi, siis pean jälle pumpama juurde. Tegelikult paras pausi aeg. Otsisin praegu seebi seguga leket kuid ei leidnud, vaja estakaadi. Auto kannatab 80-90-ga sõita, kuid lõdvaks end lasta ei saa hetkekski, kunagi ei tea kus suur auk haigutab, seepärast kipuvad kael ja selg väsima. Venelased panevad aga hoolimata aukudest ühesuguse kiirusega. Mõne päeva pärast peaks Krasnojarskisse jõudma, siis võtan autot hooldada, päevakese puhata ja kirjutada. Kõike head!
Arno.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2180
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas puhvel »

UAZIKUL õhupadjad :shock: väga vabandan aga aru ei saa....kus nad asuvad :roll:
WJ ja XC 70
Kasutaja avatar
Service
Fitting 38"
Postitusi: 232
Liitunud: N Sept 16, 2004 8:31 am
Asukoht: Tallinn-Harjumaa
Kontakt:

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas Service »

puhvel kirjutas:UAZIKUL õhupadjad :shock: väga vabandan aga aru ei saa....kus nad asuvad :roll:
Paigaldatud raami ja silla vahele.
ARB, Old Man Emu.
www.offroadservice.ee
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2180
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas puhvel »

Service kirjutas:
puhvel kirjutas:UAZIKUL õhupadjad :shock: väga vabandan aga aru ei saa....kus nad asuvad :roll:
Paigaldatud raami ja silla vahele.
Ja pointi kah on ? :shock:
WJ ja XC 70
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4640
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas uputaja »

puhvel kirjutas:
Service kirjutas:
puhvel kirjutas:UAZIKUL õhupadjad :shock: väga vabandan aga aru ei saa....kus nad asuvad :roll:
Paigaldatud raami ja silla vahele.
Ja pointi kah on ? :shock:
Koorem peal.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Tänaseks siis isa läbinud jälle üle 600 km. Paistab, et pole kaua aega pikki otse sõita saanud ja nüüd sai hoo sisse. Helistasin talle 20:30 ehk seal kell 23:30 ja tema veel sõitis. Käis Ekaterinburgis kirikus, kus lasti maja tsaari pere. Tjumenist sõitis mööda, ütles ise, et sealt viidi ju kõik kassid Leningraadi ära, mis seal ikka vaadata. Simmerling pidi jamama aga tal neid mõned varuks kaasas, nii et kui päris jamaks läheb siis saab ära vahetada. Täna vist esimene päev ilma politsiniketa, muidu on iga päev peetud.
martenk
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: N Mai 15, 2014 12:46 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas martenk »

Ehk oskab keegi öelda, palju see Oskando Seeme teenus umbkaudu maksta võib?
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Hei! Olen päris jõudsalt edenenud, pole ju kellegagi õhtuti lõkke ääres õlut limpsida ega midagi säärast. Olen sõitnud seni kui tunnen väsimust, pimedas muide on väga ohtlik sõita. Järske asfaldiauke märkad viimasel hetke lJa nii võib pahandus juhtuda. Nii ma eile lõpetasin gi, soov sõita oli, aga muutus ohtlikuks. Eile tegi närviliseks tagasilla reduktori simmerling, kodus proovisõidul see läks ja nüüd jälle õline. Kaasas on mul miljon võtit ja õli ka, kuid just korgi võtitmitte. Lõpuks sain ühest hilisest poest osta terve komplekti, selgus et õli oli küllaga. Kontrollimata aga ei oleks julgenudedasi sõita ja unigi oleks kehva olnud. Krasnojarski lähedal on planeeritud hoolduspäev, hoiatasin neid ette, et läheb simmerlingi vahetuseks.
Omski pool on teed head, ainult politseinike on mustmiljon, ajavad närviliseks. Eile pääsesin pidamisest, täna veel pool päeva ees. Loodan õhtuks jõuda Novosibirski lähistele.
Sääsed on siin väljas, seni on külm olnud ja saanud rahulikult magada, peab ehk Bens 100 välaja võtma. Olge siis mõnusad ja ärge väga kiruge et kus hull vanamees, pääses kodunt, nüüd kihutab. Pole tükk aega pikalt sõita saanud, ega ma ei ole ju terve elu kõtsmik olnud, varem teenisin leiba auto- ja bussijuhina.
Arno.
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Ei tea, kirjutasin pika kirja ja kõik läks kaduma, olen Atsinski lähedal tuttavate pool, lähen homme linna et autot natukene lasta kohendada, see tehtud, kirjutan pikemalt. Jään siia ka homme ööseks, ajavahe 5 tundi.
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1040
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas CaveMan »

UAZIK469 kirjutas:Ei tea, kirjutasin pika kirja ja kõik läks kaduma
Halva internetiühenduse korral, ja ka muidu kui pikka juttu kirjutada, soovitaks tekst eelnevalt mõnes veebilehe välises dokumendiprogrammis valmis koostada ning siis copy-paste veebi panna. See välistab olukorra kui veebivormis tekst on valmis kirjutatud ja kaduma läheb mingi netikatkestuse või muu rikke tõttu.

Edu!
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: UAZ-iga Vladivostokki - 2014

Postitus Postitas UAZIK469 »

Jätsin hommikul Kozulka küla pererahvaga hüvasti ja sõitsin Krasnojarskisse, masinaid on juba natukene vähem. Pidin Krasnojarski Eesti Seltsile kirjandust üle andma, see sai ka tehtud. 2 piigat tulid õue vastu ja ütlesid aitäh, sellega oli intsident lõppenud ja mina keerasin nina Irkutski poole Saan sealt Metsiku ja Volki vahendusel uue padja tagavaraks. Padjad on paigaldatud nii, et ka vedrud on alles, tegelikult ongi padjad vedrude säästmiseks. Üks padi polnud päris tsentris, vedas ühe kinnituspoldi lahti ja hõõrus padja küljele soone kust õhk tasapisi välja imbus. Iga 2-3 tunni pärast pidin juurde pumpama. Sattusin õnneks Atsinskis õige mehe otsa kes tegi töö ära, kardan aga see vale tsentreerimine võib tulevikuski probleeme tekitada, Irkutskis uurin lähemalt. Ja alati jääb ju võimalus padjad hoopis maha võtta. Pärast Krasnojarskit on liiklus ikka väga hõredaks jäänud, eriti rekkaid on vähe. SEE EEST OSKAS ÜKS NEIST MULLE REMONDITAVAL SILLAL PUNASE TTULE POOLT VASTU TULLA, MINUL OLI ROHELINE. tEKKIS PARAS UMMIK, LAHENDASIME SELLE POOL KM. TAGURPIDI SÕITES. KULU JA KA METSAD tükati põlevad, tibutab küll ajuti vihma ja on külm, aga ometi. Mõtlesin pool ööd sõita et hommikuks Irkutski lähistele jõuda, lõin siis äkki käega, kirjutan parem. Peab vist migratsiooni paberile templit otsima hakkama, piiril hoiatati et seda tuleb teha. Täna magan autos, magamiskotis külm ei ole, kui vaja võtan ka teki peale, teed juba jõin, nii et magama. Arno.
Vasta

Mine “Reisikirjad ja pikemad jutustused”