Randvere juhtumised

Käisid autoga välismaal ? Sõitsid ümber maailma ? Tahad sellest pikemalt kirjutada või pidevalt oma reisikirja uuendada ? See on just õige koht.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Randvere juhtumised

Postitus Postitas rommi »

Niisis, esimene "väike" katsetus crusieriga tehtud, (veel olid seff patroliga ja kala atvga)

kell 19.00
Algus ranvere kiirendusrajal oli paljulubav. Vintsi vaja polnud ja auto liikus rõõmsalt. Turbovilin ja võimas moment kiskusid suu kõrvuni :D
Siis pajatas seff, et tal on mingi salarada ja kuna rind oli julgust täis kogutud, siis pold mul selle vastu eriti midagi.
Kohale jõudes nägin esimese asjana kuidas kala oma atv-ga "sukeldus" ja end välja kaevama asus. See mu indu loomulikult ei vähendanud. Kuna ma enne seal käinud ei olnud, siis muidugi kasutas seda ära ka seff ning juhatas mu muidugi kõige mädamat trajektoori. (millest ta ise hiljem muidugi targu mööda hiilis :evil: )

20.00
Pärast kolmandat vintsimist ja neljandat korda maa-alla vajumist kostus imelikku raksatust esiratta juurest ja mootor ei tahtnud enam hästi käia. Jättis vahele, jõud kadus ära ja suri lõpuks välja. (mõtlesime, et ei saa kätte või siis on kuskilt vesi sisse pääsenud)
Kõigepealt alustasime mootorist, võtsime kütusefiltri maha ja õhutasime süsteemi. Hakkas käima. Esisild ei liikunud enam... proovisin lukuga ja parem ratas võttis järele. Tekkis kerge kopp.

23.00
Vasak ratas oli lootusetult maa all... umbes kaks tundi kaevasime ja üritasime hiliftiga autot tõsta, ise põlvini mudas. Suht tulutu tegevus. Puudest tõmmata ei saanud, poolemeetrise läbimõõduga kuused tahtsid ümber kukkuda. Vintsitross katkes neljal korral (üks oli mu enda viga, kuna jätsin vintsi sisse :oops:) Tekkis juba korralik kopp.
Lõpuks leidsime ühe puu, mis kuidagimoodi pidas ja läbi ploki õnnestus autot liigutada. Imekombel saime masina kätte.

Edasi pärast paari vintsimist hakkas tee paremaks minema ja kell üks saama. Enamasti toppasime minu pärast, sest vasak ratas tahtis pidevalt maapõe peitu minna.
Patrolil kadus laadiminine ja minu omal kadus jällegi mootorist jõud. Päras veidi aega seismist töötas jälle normaalselt. Aitas ka kütuse ülespumpamine ja õhutamine. (kas võib olla võimalik, et kuskilt sai kütusevoolik viga ja tõmbab lisaõhku? Või on vett saanud?)
Kodus sai veel hub maha keeratud ja pärast pooltelje otsa liigutamist oli selge, et midagi on sees VÄGA katki. Kell sai 3 ja tuju oli alla nulli.

Täna kiskusin kogu käändmiku laiali ja pilt oli ebameeldiv - ülemine laager pilbasteks, pooltelje ots sodi, poolteljel endal nuudid maas. Laagripesad jäid õnneks terveks kuid munakas ise on seest nagu oleks seal granaat plahvatanud.

rommi
PS! Siiski järgmine nädal on lootust masin jälle liikuma saada. :twisted:
Viimati muutis rommi, K Nov 22, 2006 1:22 pm, muudetud 1 kord kokku.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Mmm... Olin lugedes mõtteis teiega :twisted:

Muide meie kolli katsetamine lõppes mõlema pooltelje otsa purunemisega :?
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
P6tu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 138
Liitunud: E Juun 26, 2006 11:47 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas P6tu »

Assa pirakas.Või et selline sõit.Vedas,et ma kaasa ei teadnud tulla.Oleks igati põhjas ja põhja peal olnud :lol: .Kui masinaga mingit abi vaja,siis olen käsi nagu ikka.Loodame,et varsti masin korras.
Kasutaja avatar
Motopaks
Rookie
Postitusi: 6
Liitunud: T Okt 24, 2006 11:55 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Motopaks »

kus kohas Randveres selline rada on? Vaataks ka hea meelega seal ringi aga lihtsamaid radu mööda :)


motopaks
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Motopaks kirjutas:kus kohas Randveres selline rada on? Vaataks ka hea meelega seal ringi aga lihtsamaid radu mööda :)
no siis tuled kaasa järgmine kord!
boob kirjutas:Mmm... Olin lugedes mõtteis teiega :twisted:
Muide meie kolli katsetamine lõppes mõlema pooltelje otsa purunemisega :?
see esisilla lõhkumine oli muidugi mu enda lollus ka... see sild lihtsalt ei kannata lukku ja 4.0TD välja. Üritasin küll ettevaatlik olla... aga kurat, kui oled munadeni mudas ja armatuuril ilutseb selline tore ARB kirjadega nupp, siis on väga raske see proovimata jätta. Noh, eks selline võsatarkus tulebki läbi rahanumbri.
Müüjaga rääkisin ka, tema loobus üleüldse pärast mitmeid katkiseid poolteljeotsi esisilla luku kasutamisest.

rommi
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Sul on vaja ette silda Bobby Long SuperBirfielde
Olen Bobby'ga kontakteerunud ja ta hea meelega shipib siiapoole maakera ka oma toodangut.

http://www.toyotasuperaxles.com/
http://www.pirate4x4.com/productreviews ... index.html

RockCrawleritel kannatab 38" rehvi ja lukku vabalt välja
+372 5028488
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Need väärt asjad, ma ei ütle midagi halba.
Aga järgmiseks nõrgaks kohaks muutuks siis pooltelg, edasi kardaan, kast jne. Ja kogu krempli väljavahetamine läheb liiga kirveks minu jaoks.
Axle set läheks usast tellides mingi 14K... selle raha eest saan 20 poolteljeotsa. Tuleb lihtsalt mõni autosse kaasa visata ja vajadusel metsas ära vahetada. Katki läks ta ikkagi sellepärast, et metsast oli vaja välja saada ja ainult tagasillaga ei osutunud see enam kuidagi võimalikuks.
Hetkel võtan maasturite Tomilt liikumasaamiseks vajalikud vidinad ära ja katsun end selle esilukuga rohkem vaos hoida :x
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
Urvo
ega nii ei saa ju rallit sõita, krt
Postitusi: 941
Liitunud: K Veebr 26, 2003 2:19 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Urvo »

Või vahetad 4runneriga sillad ära :roll:

VÕI hoopis LC80 sillad, toyoodikutel oli 39" Bogger ja 4.0td, aga muidugi ma ei tea mis seal sildades ümber ehitatud oli.

See ka ikka mannetu, kui lihtsalt lukku ei saa kasutada.
atv800
Rookie
Postitusi: 9
Liitunud: R Nov 10, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Hmmm

Postitus Postitas atv800 »

Kadestan, oleks ka seal tahtnud olla :)

Aga ma veel algaja ja vaja harjutada sirgelt sõitmist:
http://nagi.ee/photos/Tom256/134500/in-set/3218
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Re: Hmmm

Postitus Postitas kala »

atv800 kirjutas:Kadestan, oleks ka seal tahtnud olla :)

Aga ma veel algaja ja vaja harjutada sirgelt sõitmist:
http://nagi.ee/photos/Tom256/134500/in-set/3218
sa pidid ju sõitma tulema õhtul,mix ei tulnud!
56157755
mikk888
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: K Apr 13, 2005 5:17 pm

Postitus Postitas mikk888 »

Hmm.
Kas sellel LC70'l ja sellisel http://www.motorsport.ee/gal/auto/8/0d6 ... ecc5_1.jpg on siis erinevad sillad?
Sest tean, et see pildil olev auto sõidab juba u. 1,5 aastat 37" boggeritega ja lukkudega ja siiani pole veel minuteada seal ükski poolass veel järgi andnud.
Ja see masin http://www.motorsport.ee/gal/auto/8/150 ... c4d5_2.jpg
veereb ka ju 37" boggeritel.
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

mikk888 kirjutas:Hmm.
Kas sellel LC70'l ja sellisel http://www.motorsport.ee/gal/auto/8/0d6 ... ecc5_1.jpg on siis erinevad sillad?
Sest tean, et see pildil olev auto sõidab juba u. 1,5 aastat 37" boggeritega ja lukkudega ja siiani pole veel minuteada seal ükski poolass veel järgi andnud.
Ja see masin http://www.motorsport.ee/gal/auto/8/150 ... c4d5_2.jpg
veereb ka ju 37" boggeritel.
Minuteada ei tohiks olla... aga isegi kui on erinevad sillad, siis kindlasti pole need mõeldud 100KW 4.0TD mootorile. Sellel mootoril lihtsalt ON momenti ja ta ei hooli kui raske parasjagu ratastel on. Pulgad murduvad eelkõige ikkagi oma lollusest.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

See 100KW tundub jah olevat liig nii suurte rehvidega. Meil all olevad 35x16x15" boggerid soodustavad ka loomulikult raua kiiremat purunemist.

Aga räägi nüüd, kuskohast saab nii odavalt? B osa eest peab välja käima üle 1,5k (ja minul kestis B osa umbes 5km), originaal on ca 4x kallim...
rommi kirjutas:... mingi 14K... selle raha eest saan 20 poolteljeotsa.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
MM
HallKardinal
Postitusi: 543
Liitunud: K Dets 15, 2004 1:18 pm
Kontakt:

Postitus Postitas MM »

Mu kretinism sunnib jälle torkima

A-osa; B-osa; Pee-osa - esimesel ja teisel on viimasega suur vahe, esimesel ja teisel on tavaliselt tootja sama (loomulikult tuleb natuke eeltööd teha ja tootjat valida).

Loomilikult võib valida HD-e seast kestavad kauem aga saladuskatteall ütlen, et ka need lähevad katki.

Vastikvaruosamüüja.
Viimati muutis MM, N Nov 23, 2006 1:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
seff
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: R Veebr 21, 2003 7:43 pm

Re: Hmmm

Postitus Postitas seff »

atv800 kirjutas:Kadestan, oleks ka seal tahtnud olla :)

Aga ma veel algaja ja vaja harjutada sirgelt sõitmist:
http://nagi.ee/photos/Tom256/134500/in-set/3218
kui sa kurt telefonihelinat kuuleksid siis oleks teada ka saanud et minek oli :lol:
Vasta

Mine “Reisikirjad ja pikemad jutustused”