Venemaale - ettevalmistused reisiks

Käisid autoga välismaal ? Sõitsid ümber maailma ? Tahad sellest pikemalt kirjutada või pidevalt oma reisikirja uuendada ? See on just õige koht.

Moderaator: Moderators

Vasta
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Tere!
Otsin suveks reisikaaslast Venemaale, väga head UAZ tundjat, kes on võimeline uazikule elu sisse puhuma ka kõige tumedamas Venemaa kolkas. Reisi pikkuseks on planeeritud 3 kuud, seda juhul kui tehnika vastu peab - Vene masinaid ei või iial teada, õigemini , on teada küll. Eesmärgiks on oma silmaga järele vaadata kuidas tänapäeval venelased elavad, külastada paiku mis vaatamist väärivad, nautida ilusat loodust ja seda jäädvustada. Rekordeid püstitada ei ole plaanis, esimeseks eestlaseks mõnes x punktis olla ei kavatse. Kui hästi läheb, jõuame Orenburgi kanti, kui väga hästi, siis näeme Baikalit, kui ülihästi siis ka Baikalitagust. Kui tehnika vastu peab, siis ei puudu ka offroad, seda küll säästlikult, tegu on ikkagi UAZ,ga, vaja koju tagasi ka jõuda. Peale väga hea tehnikatundmise ootan reisikaaslaselt sel askeetlikul reisil veel stressitaluvust, sääse- ja karutaluvust. Hea kui mõni meeskond kaasaegse dziip,iga sooviks üritusest osa võtta, ühest piisaks täielikult.
Suhtlemiseks esialgu ussuur@gmail .com
Arno.
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Re: Venemaale

Postitus Postitas Arxs »

Ma arvan, et kaasaegse masinaga on seal juba perse valus, rääkimata uazikust. 3 kuud ei tea :lol:
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Venemaale

Postitus Postitas Praks1 »

Plaan on olnud volgaga mingi selline huumori tripp teha, aga Uaz, tunnen kaasa.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
metsik
I live off from the mud
Postitusi: 2131
Liitunud: R Aug 31, 2007 11:59 am
Asukoht: TALLINN kristiine juures

Re: Venemaale

Postitus Postitas metsik »

Kui siit kavatsed uazikuga minna siis pead arvestama, et selle autoga pead tagasi ka tulema.
Juppidest muidugi puudust ei ole.
saaks maakerale tiiru peale. Tel. 5183816
http://www.kregori.ee Teleskooplaaduri teenused
https://www.facebook.com/kregori.ee/?fref=ts
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale

Postitus Postitas UAZIK469 »

Mõeldud ongi edasi-tagasi, arvestan ka sellega, et Venemaal peaks Uaziku juppe leiduma. Minu tuttav käis nõuka ajal Saare Kaluri MAZ pullmaniga Tshitas, kes on sellise autoga mõne km. sõitnud teab mis on õige raputamine. UAZ on selle kõrval amortidega häll.
Kasutaja avatar
inseneer
Legod Varuosadest
Postitusi: 2560
Liitunud: N Nov 18, 2004 3:14 pm
Asukoht: Tallinn ja Harjumaa 534O8157

Re: Venemaale

Postitus Postitas inseneer »

No tule ikka mõistusele, Toyotale on ka venes juppe kenasti saada.

Aga kui vaja miski säästuriga minna, võta parem mõni Nivaraibe, vähemalt ikka spiraalvedrustus ju.
I. Nikker, rikutud alates 2001 +372534O8157
http://imedepold.ee/
Guuru
Rock Crawler
Postitusi: 695
Liitunud: L Okt 05, 2013 1:50 am
Asukoht: Enamjaolt Tabasalu-Pirita kandis

Re: Venemaale

Postitus Postitas Guuru »

Mis siin imestada, kui tegelane tahab rännata, siis milles kysimus? Mul naabrimees käis oma pool-kopitanud nivaga Nizniinovgorodis ja tagasi. Masin jõudis selle aja jooksul 7 kord otsad anda, aga ära ta käis :D Nii,et tuult tiibadesse!
Merhaba Hoşça mucize Başınızı fırın koy celam celam Turkye Yemen yakında ücretsiz olacak
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale

Postitus Postitas UAZIK469 »

Joon alla, kuu aega täis kuulutuse avaldamisest, paistab et peale minu teist lolli ei leidu, vähemalt offroaderite hulgas, sõidan üksinda, olgu mulle taevas armuline. Uazik samuti.
Pusisin endale ka blogi - ArnoPavel.blogspot.com, kui kellelgi on huvi, võib sinna pilgu heita, kas siis kaasa tundmiseks või ka tõdemaks et eks ma öelnud, Uaz-ga üks Eesti mees ei sõida.
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4472
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Venemaale

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Sõidaksin sinuga - kohe - kaugele - kui oleks vaba aega ja raha - ja väga krdi paljud asjad jäävad seisma ilma minuta siin
tartuoffroad.ee
5581340
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Venemaale

Postitus Postitas al »

oli kuskil pikem reisukiri sellest, kuidas keegi (postimehe?) ajakirjanik läbi Vene reisis kaasaegsema UAZi (Hunter?) reisijana. Tasub üles otsida ja lugeda, eriti just tehnilise poole pealt.
Eestlaste kogu reiside ajaloos pole vist autod kokku niipalju lagunenud, kui see liikur.
nael kummi...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17299
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Venemaale

Postitus Postitas Landy »

Umbes 10 aastat tagasi oli ka plaan minna Venemaa-Mongolia tripile UAZ-ikutega. Õnneks või kahjuks jäi see planeerimise tasemele. Trassi sai toona nõnda planeeritud, et oleks võimalik 2-3 põhjalikku PLANEERITUD remonti teha. :shock:
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Guuru
Rock Crawler
Postitusi: 695
Liitunud: L Okt 05, 2013 1:50 am
Asukoht: Enamjaolt Tabasalu-Pirita kandis

Re: Venemaale

Postitus Postitas Guuru »

UAZIK469 kirjutas:Joon alla, kuu aega täis kuulutuse avaldamisest, paistab et peale minu teist lolli ei leidu, vähemalt offroaderite hulgas, sõidan üksinda, olgu mulle taevas armuline. Uazik samuti.
Pusisin endale ka blogi - ArnoPavel.blogspot.com, kui kellelgi on huvi, võib sinna pilgu heita, kas siis kaasa tundmiseks või ka tõdemaks et eks ma öelnud, Uaz-ga üks Eesti mees ei sõida.

Millal sa minna plaanid( Pean silmas, mis kuu-ses)? Ja oled sa täpsemalt oma teekonna paikka lykanud või mitte?
Merhaba Hoşça mucize Başınızı fırın koy celam celam Turkye Yemen yakında ücretsiz olacak
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1040
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Venemaale

Postitus Postitas CaveMan »

Guuru kirjutas: Millal sa minna plaanid( Pean silmas, mis kuu-ses)? Ja oled sa täpsemalt oma teekonna paikka lykanud või mitte?
Soovitan lugeda tema viimases postituses viidatud blogipostitust. Päris huvitav ning seal on ka vastus mõnele sinu küsimusele.
ArnoPavel.blogspot.com kirjutas:Loodan välja sõita mai keskpaiku, reis peaks vältama 3-4 kuud.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Venemaale

Postitus Postitas helar »

Seltsimees Pavel, Teie entusiasm on Igatahes, khm, piiritu :D
Ikka tuleb unistus teoks teha. Pärast räägid, et oleks nagu tahtnud, aga... See jääb rõvedalt kripeldama.
Lihtsalt soe soovitus: Mine sinna kus Sinu autot parasjagu tehakse ja proovi natukene baasteadmisi omandada.
Lihtsamad põhitõed.
Kui on ikka sitt ventikas, oskad vähemalt midagigi teha ,et asustatud punkti jõuda.
Vene tehnika ei ole eriti keeruline ja ka vana koer on piisava motivatsiooni ajel võimeline mõned uued trikid selgeks õppima.
Mõned kuud ju ainult veel.

Edu !
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale

Postitus Postitas UAZIK469 »

Olen kindel,et saan siin torkeid parasjagu, seltsimees oli üks tagasihoidlikumaid neist. Esialgu auto seisab remondiootel ja nii ongi kokku lepitud et kui asjaks läheb, ajan ka ise tunked selga. Olen pool oma töömehe karjäärist töötanud kutselise autojuhina, päris võhik ma ka ei ole, kuid eriti kõrgelt oma remondioskusi ma ei hinda. Aga aitäh õpetuse eest!
Esialgsetel andmetel algab sõit 15 mai, mind on kutsutud Burashevosse(Tveri linna lähistel) Seal avatakse meie esimese presidendi endisel haual mälestusmärk. Olen sinna kutsutud kuna osalesin kahel Burasshevo ekspeditsioonil bussijuhina. Õpin praegu GPS käsitsema, tahan oma teadmisi katsetada tõsisemalt Moskvat läbides, loodan et ei satu mõnele keelatud väljakule. Edasi on teekond paigas, olen iga pisemagi külakese googeldanud ja uskuge, olen leidnud ülimalt huvitavaid paiku. Marsruute millised viivad itta on mul tegelikult 2 ja nende üle oleksin arutanud oma reisikaaslasega. Esimene neist kulgeb läbi Orenburgi Baikali suunas, teine Läbi Ufa ja Jekateriburgi samas suunas.
Kirjutan oma blogis et olen penskar, kuid olen sportlik penskar, eelmistel aastatel läbisin nii Tartu suusmaratone kui rattarallisid, käin jõusaalis, loodan et see kõik tuleb reisil kasuks, kuid kuna sõidan üksinda, siis pole see kellegi asi millist vaeva selle sooritusega näen. Väga tänulik olen neile, kes oskavad mingeidki pidepunkte marsruutidel anda, vaja ju pesu pesta, saunas käia, Uazik üle käia. Ööbimised on planeeritud põhiliselt telkidesse, autosse, ehk kord nädalas hotell. Kui keegi tahab mind tõsiselt aidata või viimasel hetkel liituda(on ju võimalus marsruut läbida ka etappide kaupa) siis olen avaldanud oma e-maili aadressi, suhtleks seal, susisejad ei peaks kõigest teadma.
Arno.
Vasta

Mine “Reisikirjad ja pikemad jutustused”