Venemaale - ettevalmistused reisiks

Käisid autoga välismaal ? Sõitsid ümber maailma ? Tahad sellest pikemalt kirjutada või pidevalt oma reisikirja uuendada ? See on just õige koht.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Venemaale

Postitus Postitas tarmo »

Jääb vaid üle soovida jõudu sellel ettevõtmisel! Mina igatahes elan kaasa. Ikkagi natuke teistmoodi reisiplaan jälle.
Loodetavasti ilmub siia ka hiljem jutuke sellest kuidas läks :)
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
toilu
I live off from the mud
Postitusi: 3420
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:35 am
Asukoht: Tallinn

Re: Venemaale

Postitus Postitas toilu »

Igatahes väga tubli ,et sellise ettevõtmise ette võtad ning hoian :thumb:, et kõik kulgeb plaanipäraselt
Metsas näeme rsk!!!
viis kaks null neli kaks viis kaks
Romek
Rock Crawler
Postitusi: 683
Liitunud: E Okt 23, 2006 1:04 pm
Asukoht: Saue

Re: Venemaale

Postitus Postitas Romek »

Vanasti tehti mehed ikka rauast :D , moodsama aja inimesed tahavad konditsioneeritud õhku ja vähem lagunevat tehnikat. Sellest tuleb üks mõnus reis, kui aega ja tahtmist jätkub. Ja kuna Baikal läheb soojaks augustis, siis aega Sul on :D
Suuremaid linnu soovitaks siiski vältida, kui just spetsiaalselt ei taha millegipärast sinna minna. Võmmid on ahned ja liiklus närviline, ajakulust rääkimata.
Ennast ja pesu saad pesta trasside ääres olevates Gostiinitsatsates, neid ikka jätkub. Suurtest linnadest eemal on vene inimene lahke, leiad ka kuskil külas vabalt peavarju ja pesuvõimalusi, kui just seda soovid. Sel juhul pead aga arvestama kohalike uudishimu ja tähelepanuga, napsuvõtust kohalikega ei ole pääsu.
Auto ise las paistab välja pigem kehvapoolne, ei ärata poolitsa ja kurjamite tähelepanu. Kallimate asjade jaoks nt. patakas sularaha, leiuta kuskile peidukas, veelparem mitu. Nii igaks juhuks.
Igatahes kõva ettevõtmine, eriti kui ise enam esimeses nooruses ei ole. Ja nagu keegi kunagi kuskil ütles: "Et siis kui kõik lood on lapselastele ära räägitud, tuleb Sul veel üks lugu meelde..."
Nael kummi!!!
LC80 4,2TD
Tel.5102431
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale

Postitus Postitas UAZIK469 »

Raha ongi üks probleem millist ma ei ole enese jaoks ära lahendanud. Kas seda saab ka jupikaupa pankadest välja võtta, kui jah, siis millistest? Kas peaksid olema ainult vene rublad? Käisin mõned aastad tagasi Peterburis, võtsin hotelli sularaha automaadist raha ainult ühe korra ja kohe oli mu kaart kopeeritud, õnneks Swedbangal tekkis kahtlusi ja kurjamid jäid pika ninaga. Mul on mõned Venemaa dziiperite kontaktid, kui keegi veel oma teadmisi sel alal minuga jagab, oleks tore, Uazik vajab pidevat hoolt. Olen juba kogenud et venelasedki vaatavad Uazikutele ülevalt alla kuid teavad ehk mõnda abisaamise kohta soovitada. Enim kardan oma põllumajandussildade pärast, velgedel on 32 tollised rehvid mis peaks viimane piir olema.
Romek
Rock Crawler
Postitusi: 683
Liitunud: E Okt 23, 2006 1:04 pm
Asukoht: Saue

Re: Venemaale

Postitus Postitas Romek »

Sularaha tagavara peab igal juhul olema, kas rutsid või dollarid. Odavam on rutsidega majandada...
Kaardiga saab nii raha automaadist kui ka poes maksta, kui oled linnas, külades sellist luksust enamasti ei esine ja sularaha tagavara on vajalik.
Kuna Sa väga offroadi ei tee, siis parem pane väiksemad rattad alla. Saad hakkama küll ja tehnika jääb ellu. Küttekulu ka väiksem ehk.
LC80 4,2TD
Tel.5102431
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale

Postitus Postitas UAZIK469 »

Kui küsimiseks läks... mida teha moblaga, kas osta Venemaa kaart, milline? Ja migratsiooni kaarti registreerimine iga nädala tagant on ju väga tüütu. Turismifirma milline korraldab minu viisandust soovitab sõita läbi Moskva, võtta kaartile nende peakontori pitsat ja siis aidaa, pole vaja ennst tüüdata iganädalase pitsati otsimisega. Kuidas sellega on, kas soovitate midagi?
Arno.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Venemaale

Postitus Postitas honkomees »

UAZIK469 kirjutas:Kui küsimiseks läks... kas osta Venemaa kaart, milline? ...
Mul Venemaalt tellitud GPSi kaart, Venemaa autoteed, küll paari aasta vanune, vist 2012 dets seisuga. Need autonavigaatorite Euroopa kaardid lõpevad tavaliselt kusagil Moskva taga ära, edasi tuleb tühi maa ... häda korral võib privalt suhelda.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Venemaale

Postitus Postitas tyyp07 »

honkomees kirjutas:
UAZIK469 kirjutas:Kui küsimiseks läks... kas osta Venemaa kaart, milline? ...
Mul Venemaalt tellitud GPSi kaart, Venemaa autoteed, küll paari aasta vanune, vist 2012 dets seisuga. Need autonavigaatorite Euroopa kaardid lõpevad tavaliselt kusagil Moskva taga ära, edasi tuleb tühi maa ... häda korral võib privalt suhelda.
Küsimus ju mobiili sim kaardis nagu välja loen...
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Küsisin küll mobiili kaarti kohta kuid teave GPS kaarti kohta on ka vajalik, olen just ostmas Garmini kauplusest Venemaa kaarti, maksab 110 EUR.
Ja tänan heathtliku suhtumise eest. Tegelikult olen ma automatkamises täielik amatöör, olen küll mägedes roninud, kõrbematkagi teinud, kuid pikki automatkaid mitte. Olen veomasinate ja busside roolis läbinud arvata miljoneid km. kuid nii pikka reisi ei ole ette tulnud. Põnev. Kõik nõuanded panen hoolsalt kõrvataha.
ttambett
Fitting 38"
Postitusi: 275
Liitunud: E Mär 08, 2010 10:48 pm
Asukoht: Kiisa
Kontakt:

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas ttambett »

Otsin 2012 aasta suvel Garmini venekaardi mis oli ilmselge raha minemaviskamine kui selle üles leiaks võiks tasuta ära anda. Selle hirm kalli kaardi peal olid ainult suuremad teed ja need lõppesid ka mingi aeg peale Moskvat. Kui on olemas mõni tahvelarvuti pole põhjust Garminile raha raisata ja kui ei ole soovitan hankida. Pädevaid kaarte on võimalik näiteks ipadi laadida
Toyota LC95
Mitsubishi Pajero III, oli.

http://www.puutöö.ee
Guuru
Rock Crawler
Postitusi: 695
Liitunud: L Okt 05, 2013 1:50 am
Asukoht: Enamjaolt Tabasalu-Pirita kandis

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas Guuru »

ttambett kirjutas:Otsin 2012 aasta suvel Garmini venekaardi mis oli ilmselge raha minemaviskamine kui selle üles leiaks võiks tasuta ära anda. Selle hirm kalli kaardi peal olid ainult suuremad teed ja need lõppesid ka mingi aeg peale Moskvat. Kui on olemas mõni tahvelarvuti pole põhjust Garminile raha raisata ja kui ei ole soovitan hankida. Pädevaid kaarte on võimalik näiteks ipadi laadida


On sul selle kaardiga väga kiire?
Merhaba Hoşça mucize Başınızı fırın koy celam celam Turkye Yemen yakında ücretsiz olacak
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas helar »

Mul on garmin mobile pc olemas terve vene kaart. Ka igasugused pisikesed metsateed on peal. Niipalju kui olen kasutanud võib kiita. Võin sulle faili anda. Kas auto gepsus see jooksma hakkab ei tea- peab proovima.(megasuur mahult) Kennstaabi kaart kindlasti parem. Selle jaoks on sul juba arvutilaadset toodet autosse vaja.
Kõnekaarte ,nagu meil ,niisama kioskist osta ei saa. Mingi sissekirjutuse teema oli selle soetamisega seal. Kui mõnel abivalmis lahkel kohalikul sabast kinni saad ostab sinu eest ära. Kui väga palju ei helista pole seda kohalikku kaarti niiväga vajagi.
EMT l venes head hinnad.
Regama, ehk migraatsiat täitma peab ikka 7 päeva tagant. Ma ei kujuta ette mis tempel sulle sinna lüüakse , et sa seda tegema ei pea ?
Mõnes gastiinitsas nati ilusti rääkida ja löövad templi sisse.
Ah jaa, postkontorites ja politseis saab kaa teha. Tasuta.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Nüüd Sa panid mind kahtlema turismifirma teabest migratsiooni kaarti ja templi kohta, tuleb vist ikkagi iga 7 päeva tagant pitsat muretseda, kolme kuuga koguneb neid üpris palju. Kuidas näiteks Tshuktshimaale sõitjad toimivad, nad võib-olla ei näegi 2 nädala jooksul peale tuisu ja paari hundi midagi? Ei meeldi mulle see seadus. Failist oleksin vägagi huvitatud, GPS on veel ostmata, teisipäeval saan kasutada IT mehe abi, ehk siis vestleme edasi?
Tegelikult jah, palju selle telefoniga ikka lobised, loodetavasti saab internetti ja arvutit ka kasutada, nädalas korra ikka?
Arno.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas honkomees »

mul garmini jaoks Дороги России, seal on riburada pidi kogu venemaa teed peal, juhatab ka linnades jne, maht ei olnud väga suur, midagi 2 GB
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas tyyp07 »

Vene jaoks on päris detailne kaart Navitelil. iPhonel vähemalt on vene kaart tasuta, ilmselt siis ka ülejäänud platformidele. http://navitel.ru/en/
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Vasta

Mine “Reisikirjad ja pikemad jutustused”