Venemaale - ettevalmistused reisiks

Käisid autoga välismaal ? Sõitsid ümber maailma ? Tahad sellest pikemalt kirjutada või pidevalt oma reisikirja uuendada ? See on just õige koht.

Moderaator: Moderators

Vasta
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Ostsin sääsetõrje ära - 3 pudelit Care Plus, pidavat sama toimeaine olema kui Bens,il, ainult kõhtu nii kergelt lahti ei tegevat. Muidu tarvitusõpetus sama. See ärapuretud käe pilt on küll jube, kuidas see juhtus, kas allergia või laskis end nõnda pureda?
Järjekordselt veendusin vene tagavaraosade olematus kvaliteedis, mulle toodi siduriketas mis oli julmalt kõver ja tsentrist väljas. Muidu pakend tip-top.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas helar »

See käsi on suht pohh. Enne sitale minekut pead hoopis kannikad sellega kokku mäkerdama :D

http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=63&t=27841&start=15
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Iltisega
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 163
Liitunud: T Dets 23, 2008 11:52 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas Iltisega »

On olemas miskid lambikesed, kuhu käib sisse miski lavendlilapike.Lamp põlema ja sääsed hoiavad autost paari meetri kaugusele.
Ise olen pärast eriti jõhkra sääserünnaku kätte sattumist teinud omale nahakreemi 2% Lidokainist ja helosanist. Tekib selline kergelt anesteseeriv ja rahustav segu.
MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas MeelisV »

UAZIK469 kirjutas:Ostsin sääsetõrje ära - 3 pudelit Care Plus, pidavat sama toimeaine olema kui Bens,il, ainult kõhtu nii kergelt lahti ei tegevat. Muidu tarvitusõpetus sama. See ärapuretud käe pilt on küll jube, kuidas see juhtus, kas allergia või laskis end nõnda pureda?
Järjekordselt veendusin vene tagavaraosade olematus kvaliteedis, mulle toodi siduriketas mis oli julmalt kõver ja tsentrist väljas. Muidu pakend tip-top.
jah on küll sama toimeaine nagu Ben´s 100 või OFF või ...
aine nimi on DEET seda võib ka otsida netist sest sellest on palju räägitud üldiselt on tegu kange mürgiga AGA
sama toimeaine nagu märgitud on ka OFF nimelistes mürkides ja need ei toimi ei toimi korralikult isegi meie sääskedega siin kodumaal
ja kui leidsin õige lingi siis sinul on nüüd see vahend http://www.careplus.eu/en/anti-insect/deet/
kus on DEET´i sisaldus kõige rohkem 50%
sama on ka kõige kangemas OFF´is 50%
ehk põhimõtteliselt pole mõtet seda lisa lasti kaasa vedada
kui üldse mingi vahend võiks aidata siis jah eelmainitud Ben´s 100 või X100 kus on DEET´i sisaldus ~98%
või siis kui moskad üldse DEET´i peale ei ehmata siis pole ka imestada miks räägitakse et OFF on neile magustoiduks.

isa kasutan siin kodustes metsades ja järvede ääres just Ben´s 100 nimelist vahendit ja olen väga rahul
natuke pihustad kuskile nahale ja hõõrud käe seljaga laiali ning on kaitse vähemalt 8 tunniks kindlasti olemas.
ehk juba vahendi kulu on väga väike võrreldes OFF´iga mis oli mul kasutusel enne.
ja enne söömist tuleb kindlasti käsi pesta ! tegelikult ka OFF´i ja usun et ka selle Care Plusi korral kui keha on vastuvõtlik.

soovitan julgelt see lahja vahend jätta koju lastele/sõpradele ja osta kaasa kangemat kraami.
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Vahetasingi tõrjevahendi Ben,s vastu, usaldan rohkem praktikuid kui kaupmehi. 5-käigulisest kastist leidsin kontrollimisel treilaaste ja muudki hooletust. 6 tolline GPS olemas, Venemaa teed sees, viisa peaks kehtima hakkama 10. mai. Tea kas Venemaal mingid enesekaitsevahendid peale rusikate ka legaalsed on?
Arno.
robot
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: K Sept 30, 2009 2:48 pm
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas robot »

UAZIK469 kirjutas: Tea kas Venemaal mingid enesekaitsevahendid peale rusikate ka legaalsed on?
Arno.

Käärid, kruvikeeraja, haamer, mutrivõti, ...
:lol:
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 540
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas Kjen »

UAZIK469 kirjutas: Tea kas Venemaal mingid enesekaitsevahendid peale rusikate ka legaalsed on?
2010 Leningradi oblasti suvalises pisikeses teeäärses autovaruosa poes olid vabamüügis pisikesed elektrišoki relvad. Tegi praksuvat häält ja sinise sädeme. Väljanägemise poolest ilmselgelt Hiinamaalt pärit. Mitte keegi ei olnud nõus oma kintsu lähedal seda "praksu" tegema, seega toote ründetegevuse peatamisvõime jäi välja selgitamata, aga võiks järelduse teha, et erinevalt EW'st on see Venemaal legaalne kaitsevahend.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas honkomees »

robot kirjutas:
UAZIK469 kirjutas: Tea kas Venemaal mingid enesekaitsevahendid peale rusikate ka legaalsed on?
Arno.

Käärid, kruvikeeraja, haamer, mutrivõti, ...
:lol:
mul oli vanasti autos istme kõrval alati käsivintsi käepide, keermega vintsi külge kruvitav ca 60-70 cm pikkune raudtoru koos tehasepoolse plastkäepidemega - vene miilitsad aeg-ajalt tundsid huvi, kuid seletasin neile lahkelt, millega on tegu ja näitasin pagassis olevat vintsi ning kõik jäid rahule, legaalne tööriist.

Võin vintsi koos käepidemega laenata ...
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas ibra »

Ligi kolm aastat tagasi oli siin ka üks oma jutu järgi vanem mees ,kes uuris maad ja tahtis UAZ-ikuga Venemaale rändama minna. Vast oli mõni niisama kõvataja. Just tuli see asi meelde ja otsisin selle teema välja. http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=13&t=32264
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Jah, see olen mina, sõidu soov pole kunagi kadunud, on olnud väga palju tagasilööke. Putinec nime parooli unustasin, muidu oleksin selle nime all jätkanudki. Teie soovitustest olen lugu pidanud, autol on all 32 tolli rehvid, ülikehvasti Mustlas remonditud mootor küpses mul sisse, tänaseks on vahetatud uue vastu.Käigukast on vahetatud 5-käigulise vastu, sidur Pidurimeistrite käest läbi käinud. Praegu käsil kardaanide pikkuse muutmised, vaadata mis amortidest saab, kere on tsipa tõstetud.
Kolm aastat tagasi oli mul ka endine töökaaslane kaasa tulemas mehaanikuks, vahepeal on ta targaks saanud ja loobus, ootasin teda 2 aastat. Mis puutub minu mehaaniku-oskustesse, siis need on kesisevõitu, agregaatide remont on mulle väga keeruline. Julgen aga väita, 3x sülitan, et autojuhina olen hästi hakkama saanud, avariisid pole ühtki olnud, ohtlikke olukordi küll. Täna olen 67 aastat vana, uimasemaks muutunud, tuleb end rohkem pingutada. Kauem aga oodata ei saa, muidu jään väga õnnetuks.
Alustasin oma autojuhi karjääri Gaz 51,l, edasi Gaz93, Gaz 69 A, Gaz63, uus Zil kallaja, kes neid ikka remontis kui mitte ise. Põhiline on siiski autot hellalt kohelda, silmad-kõrvad lahti hoida. Edasi läksid Laz, Ikarusid bussipargis, siis aga lääne autod oma firmale soetatud. Selline autojuhi karjäär, varsti on teil võimalus jälgida kuidas üks penskar üksinda Venemaal hakkama saab. Et mitte naerualuseks muutuda, olen reisi etappideks jaotanud - hea kui jõuan Orenburgi, väga hea kui Baikalini , ülihea kui Baikali taha. Kuhu täpselt jõuan, sellest saate lugeda minu blogist, igaljuhul stardin 13. mai ennelõunal Hüüru Veski õuelt, olete oodatud 10 00 11 00, seda kauaehitatud Putinec,i vaatama. Eks olen minagi vahepeal harjunud spiraalvedrude, konditsioneeride, soojendatavate istmete, reguleeritavate roolisammaste, 5 liitriliste kütusekuludega, kuid mis teha, igaüks läheb lolliks omal moel.
Arno.
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas ibra »

Seda ma kahtlustasingi, et oled seesama putinec. :D
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Huvitav, mis Sind puudutab, kahtlustada või mitte? Olen ajanud omi asju, Sinu omade vastu pole huvi tundnud.
teet1
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: N Mär 08, 2012 7:52 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas teet1 »

Jõudu vanale "Mootori" mehele!Loen siin,et Kose,Saare Kalur,Ikarus ja siis plahvas.Sama mees kellele omal ajal kadunud Rintsi kaudu jõupaberikoti täie punast kala Saaremaalt tõin.Isegi vist mitu raksu.Vastu sain Sinult Ikaruse esituled,mis olid ikka tol ajal väga kõva sõna.Need peaks mul kuskil kola hulgas isegi alles olema.Krooni aja alguses sai isegi tiiruga vähe aega "Mootoris"kätt proovitud ja "Tallinki" ringe tehtud,Sa olid siis just läinud.Igastahes jõudu ja jaksu ja et Sul püssirohi ei lõppeks.
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Tere! Näed siis millised kohtumised, kas tuled kaasa? Tegelikult olen juba lootuse kaotanud, kõik asised mehed tööl ja 3 kuud on pikk aeg. Püssirohtu jätkub kuigi vene varuosad tahavad selle padrunitest välja raputada, teevad ikka uskumatut praaki. Saame hakkama kuid aega kulub. Sõiduga peaks nagu hakkama saama, olen ju seda tööd kümneid aastaid teinud, peab hakkama saama.
Viisaga tuli üllatus, aastane viisa küll, kuid korraga võid ära olla 3 kuud. Mõtlesin et kolan siin ja seal, kuid nüüd tuleb valikuid teha.
Muide, Rints oligi see mees kes Saare Kaluri Maz pullmaniga Tshitaas käis, mul on tunne, et kasvõi tema mälestuseks ei saa minagi Uaziku nina varem tagasi keerata.
Arno.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas uputaja »

Ibrat ära pane tähele, tal pidevalt vaja teiste teemades vett sogada ja kõvatada.


PS: Kui Uaziku remondi puhul miskeid teadmisi vaja, siis võib julgesti küsida, nende arstimine mu igapäeva leib.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Vasta

Mine “Reisikirjad ja pikemad jutustused”