Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Nagu pealkiri ütleb, Rehvi ja Veljed. Sobima peavad maasturile

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
visk
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Jaan 11, 2010 8:28 pm
Asukoht: pärnumaa

Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas visk »

Lugu selline et enamuse ajast sõidan metsas et harvesterini jõuda aga sinna ka vahel 10km asfaldit + mets.Ostsin kunagi rehvid koos velgedega "isakese" käest..vägev..kolm aastat vist juba libistanud nendega..aga nüüd juba suht õhtal..sest liiga lai rehv velje peal. ( Keskelt sile) Nüüd ei suuda välja arvutada mis sobiks 7,5 velje peale ja oleks 33 tolli kõrge nagu ennegi. Ilmselt 33 ja 10.5 lai (enne vist 12,5)..aga mis see nendes teistes mõõtudes teeks?kui kellegi pakkuda sarnase mustriga siis võib pakkuda..tavarehviga pole mul midagi teha..L200 ja 15 tolline velg.53723176
Manused
IMG_20231127_233126.jpg
IMG_20231127_233126.jpg (2.22 MiB) Vaadatud 842 korda
IMG_20231127_233207.jpg
IMG_20231127_233207.jpg (2.48 MiB) Vaadatud 842 korda
Masin peab olema kasulik..iluasjadel pole mõtet.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1288
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas honkomees »

visk kirjutas:
E Nov 27, 2023 11:53 pm
... Ilmselt 33 ja 10.5 lai (enne vist 12,5)..aga mis see nendes teistes mõõtudes teeks? ...
nö teistes mõõtudes oleks see umbes 255/90R15 või 265/85R15 aga sellistes mõõtudes rehve pole veel müügil kohanud. Pead otsima ikka tollmõõdus ...

nt https://www.rehviliider.ee/autorehv/toy ... 4p-1064568
või karvasem hiinlane https://www.rehviliider.ee/autorehv/cst ... 5k-1463513
jne
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas Landy »

Land Roveri lla kasuatan 265 lausega rehve 5,5 ja 6,5" velgedel ja seega pole su 7,5" velg susgi liiga kitsas sellele rehvile. Keskelt kulunud rehv viitab pigem valel erehvirõhule.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
visk
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Jaan 11, 2010 8:28 pm
Asukoht: pärnumaa

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas visk »

Aitäh vastuse eest!!! Aga isegi tühja rehviga pealt punnis..olen proovinud erinevaid rõhke ka.1 kuni 2,5..eks muidugi sõites maapind vajutab paika..hea lai küll see 12,5 aga kui uued võtta siis ei tahaks et nii ära kulutaks..eks mul mõtlemisainet nüüd
Masin peab olema kasulik..iluasjadel pole mõtet.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas Landy »

visk kirjutas:
T Nov 28, 2023 1:00 pm
Aitäh vastuse eest!!! Aga isegi tühja rehviga pealt punnis..olen proovinud erinevaid rõhke ka.1 kuni 2,5..eks muidugi sõites maapind vajutab paika..hea lai küll see 12,5 aga kui uued võtta siis ei tahaks et nii ära kulutaks..eks mul mõtlemisainet nüüd
Tehas näeb ilmesl 12,5" tollisele rehvile ette 10" velhgeg aga realsues ega keegieriti netsa minnes 8 " veljest ju laimeat alla ei pane
Samas 12.5in = 31.75cm e, meetermõõdus ilslet 315 rehv kõige lähedasem ning selke panek küll juab 8" veljele, Kui on saad võid ju proovida 8"või 8,5" veljega.
Kui tegu protirehviga, siis on tema protetori elastus üsna tagsihoidlik ja ei allu reõhga mängimislee nii hästi.

Võta ühendust maasturid.ee ja küsi Tooamselt velje valikul nõu - tale kapa ja kuhjaga kogemusi Mitsu kastiaktega.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
visk
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Jaan 11, 2010 8:28 pm
Asukoht: pärnumaa

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas visk »

Ei tea jah..saatsin honkomehe aadressid ülemusele..äkki teeb jõulupreemia mulle😄. Tal vaja ju et ma objektile jõuaks...tänan abi eest..aga Landy-l probleemid alkoholi või autocorrectiga..pooled sõnad tuleb ise välja mõelda
Masin peab olema kasulik..iluasjadel pole mõtet.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas v6sa »

Vaata ländi aukraadi:) See on omadus, tasub harjuda. Mõte on see, mis loeb.

Vaadates praegu allolevaid, siis ega suurt vahet ei ole, milline see uus täpselt on - ikka saab parem:) Kusjuures rehvi kulumise iseloom sõltub ka rehvi ehitusest - mõni kulubki keskelt rohkem sama rõhu ja koormuse juures, kui teine. Tera kitsavõitu velg aitab sellele kaasa. 10,5" laiale rehvile võiks 8" velg olla päris paslik. Ehk 33x10,5 võiks olla hangitav ja sõidetav.

Siin lehel on päris kena võrdlustabel, kui alla kerid, millised mõõdud millise rattadiameetri annavad: https://tiresize.com/comparison/

Mud Kingil ei pruugi olla talverehvi tähiseid peal, kui maanteel tasuta sõitmine on ka plaanis. Toyo on POR, sellega on korras ja kui lasta plokke lamellida, siis peaks päris hää saama. Mudas praku nii hea ei ole, kui päris kuusk.

Ma uudistan harimise mõttes, et mida täposemalt selle "tavarehvi" all silmas peeti ja miks tavarehviga midagi teha pole? Olete ainsad metsamehed Eestis, keda ülemus iga kord juhivahetuseks langi lõppu läbi muda sumpama sunnib?

Sellega olen väga nõus, et mida karvasem on rehv, seda kaugemale ja sügavamale sellega lõpuks kinni jääda on võimalik. :mrgreen:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
visk
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Jaan 11, 2010 8:28 pm
Asukoht: pärnumaa

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas visk »

Vastan ka siis lõpuks kõigile..mul jah selline loll komme.. nagu mul naine ütleb et nahui sa ütled kõik välja mida teised aastaid tagasi hoinud..ta ei julge minuga oma sugulaste pidudele minnagi.Kes siis Landy aukraadi ei teaks.Ma isegi tegin suured silmad ja ehmatasin kui nägin et ta mu kuulutusele vastas..siiani imestan et ära ei plokkinud mind..väga hea sait kust infot hankida.Ise ka igast ime asju teinud aga ei leia küll aega et seda netis jagada..nii ja see tavarehvi teema..sellega mõtlesin sõiduauto mustrit ja mingid A/T sigrimigri mustrid..masin on minu oma ja ülemus ei sunni kuskile sõitma, lihtsalt enda mugavus(ja ilmselgelt pole ainuke kes metsas töötab)..ei viitsi mina suure masinaga käkerdada edasi tagasi..täna sain uued rehvid ka kätte. Ikkagi 33 12,5 forward safary 500 tuli odavam kui teised..10,5-e eest Pärnus küsiti 250€ tk..ma sain ilma km-ta 139 tk. Minu kilometraasiga peaks 5 aastat mureta olema..võib kuulutuse lukku panna
Masin peab olema kasulik..iluasjadel pole mõtet.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas v6sa »

Ausa jutuga mehega ongi lihtsam (kuigi mitte alati meeldiv) asju ajada:)

Arvesta siis, et selle rehvi kiirusindeks näikse olema L ehk kuni 120 km/h.
Ning kuivõrd toodetud on idas, siis kuulaks meelsasti tasakaalustumise muljeid. Et kas rehviserva ikka jätkus?

Mudas pole kumbki omadus muidugi oluline. :mrgreen:

Ootan huviga muljeid 5 aasta pärast.

Oks rehvi!

8)
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
visk
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Jaan 11, 2010 8:28 pm
Asukoht: pärnumaa

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas visk »

Oi ära räägi😆 mul eelmistegagi 70km/h lagi..siis ka nagu öeldakse et pane käsi püksi ja ise ei pea vaeva nägemagi😂
Masin peab olema kasulik..iluasjadel pole mõtet.
Kasutaja avatar
visk
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Jaan 11, 2010 8:28 pm
Asukoht: pärnumaa

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas visk »

Täna pold rohkem aega kui üks ära teha..200g ühele poole ja teisele 20😆..eks paistab mis teised teevad ja kuidas sõita on..igatahes eelmistega teadsid kõik juba vähemalt 5 kilomeetrit eemalt et ma sõidan kuskil..jõhker rehviulg ikka😄. Selle ida värgi poolt on tõesti mingi roppus rehvi peal..made in ru...a..aga mina tellisin baltyre-st..ma ei leia endal süüd
Masin peab olema kasulik..iluasjadel pole mõtet.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Ostaks rehvid..kui teaks mis mõõdus

Postitus Postitas v6sa »

visk kirjutas:
L Dets 16, 2023 12:38 am
...
Selle ida värgi poolt on tõesti mingi roppus rehvi peal..made in ru...a..aga mina tellisin baltyre-st..ma ei leia endal süüd
Ma hetkel isegi ei viidanud veremaa ignorantsele lollusele anastada naabreid, vaid sealsele pohhuismile ja tootmiskultuuritusele. Mille tõttu vahel juhtub tehasest ka kvaliteetset kaupa väljuma. Aga see on pigem juhus, vähemalt traktorirehvide puhul.

Aus tagasiside ostetud odavate rehvide kohta on igal juhul oodatud.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Rehvide ja Velgede Ost/Müük/Vahetus ”