Chevy

Ehitad autot ja tahad oma tegevust jagada ? see on see koht, kus eputada, rääkida ning respecti koguda.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

Mis see arvutuslik tõmbejõud teil tuleb?
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas Praks1 »

Kle need veokad Ei suuda 23:1 vintsiga ennast tihti välja tõmmata ilma blokita,siis sinu 5,5t on täis huumor.Sellise leiutisega ilmselt Klapperil ringi täis Ei vea 3 tunniga,milleks sellist asja teha?
Proto
53951597
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Chevy

Postitus Postitas totu »

Praks1 kirjutas:Pole mōtet leiutada asju mis on juba ammu leiutatud
Sellele vaidleks küll vastu, tehnikaspordis annavad uued lahendused eelise, või siis ei anna, kui ei proovi, ei saa teada. Igal juhul "nii nagu teised teevad" autot ehitades pead ise kõvem tegija olema.
Sajand tagasi olid auto, rong ja lennuk juba leiutatud aga ikka leiutatakse neid uuesti ja teatud edasiminek on ikka tomunud küll. Ja vinsi kiirusega ka nõus- paremini tepsib rataste ja trossi sama kiirus, pooli täituvusega küll trossi kiirus muutub. Kui kilovatid otsa saavad on jama majas.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

Pole küll õige võrdlus aga Lätis ei suutnud Kalmari autot kaks "23:1" vintsi ka välja tõmmata. Kas lahendus on 3x 23:1 vintsi?
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Chevy

Postitus Postitas LauriJ »

KarlReimann kirjutas:Pole küll õige võrdlus aga Lätis ei suutnud Kalmari autot kaks "23:1" vintsi ka välja tõmmata. Kas lahendus on 3x 23:1 vintsi?
Kindlasti on selles olukorras parem 3x23:1le kui 1x3:1le. :) Üks tr3 oli paar aastat tagasi 3:1le vintsi kiirusega (siin foorumis ka teema). Auto kaalus kõvasti vähem, kui 3t ja palju kergemates oludes tõmmati läbi ploki.

Aga proovi, äkki vahepeal on füüsika muutunud. ;)
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

Hakka või uskuma aga enne kui veendun, kas on vaja füüsika muutust või piisab nendest ülekannetest mis jäävad mootori toodetud Nm ja vintsi reduktori vahele. Teate isegi, rolli mängib ka pooli suurus. Mis ilmselt räägib antud juhul minu kahjuks, kuna see on üprus suur. Suur selleks, et hoida trossi kiirust võimalikult ühtlasena ja vältida trossi kiilumist.
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Chevy

Postitus Postitas LauriJ »

Vintsi "piisava" tõmbejõu arvutamisel pole offroadis tihtipeale mõtet. Nagu sa ise ütlesid, et vahel jääb mitmest 66e vintsist väheks - kas keegi on siis valesti arvutanud? Arvatavasti mitte.
Pigem tee piisava varuga asi, mis kindlasti peale 3h sõitu kuskil hätta pole jätnud ja siis hakka sealt alles kiirust taga ajama. Ja enne kiiruse taga ajamist tee vintsi käsitlemine ka töökindlaks - tihtipeale on näha, kuidas ei saada freespooli kinni/lahti, siis PTO-d sisse või PTO-ga koos rattaid järgi ning vastupidi.
Sõidu võit (või isegi võistluse lõpetamine) ei jää sul hetkel kindlasti vintsi kiiruse taha - alusta töökindlusest ning kui see on saavutatud, hakka kiirust taga ajama.
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas Praks1 »

See auto jäi sinna auku,kuna asjad olid mingist sitast kokku toodetud.Ma Ei viitsi siin kirjutada,pikka teksti.Klaperil võin nõu anda asja kõrval,kui keegi tunneb huvi!
Proto
53951597
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

Et mitte leiutada, kasutada toimivaid lahendusi ja teadmisi on vaja mingit võrdlust. Et võrrelda jääb 5,1:1 väheks. Kui oleksid nõus jagama oma auto mootori Nm, ülekandeid enne vintsi ja pooli suurust, saaksin mingi ettekujutuse vajaminevatest jõududest.
Arvutada ikka on mõtet, saab mingisuguse aimduse asjast. Saan aru ka tõmbejõu vajalikusest aga mind häirib mõte et saaksin kasutada poole väiksemat jõudu kui teen seda õiges suunas ja õige kiirusega. Eeskujuks olevad autod vintsivad stange kõrguselt nii, et tagumised rattad õhus, nina surutakse maa sisse ja samal ajal ratastega kaasa ei aidata või veel hullem puuritakse ka ratastega veel sügavamale. Ma võin eksida aga ma tõesti usun sellesse ja proovin järele. Tegelikult sai juba proovitud, nendes olukordades kus seni sees oleme olnud on oma jõududega välja saadud.
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1226
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Chevy

Postitus Postitas heints »

Ma pakkusin juba teema esimesel lehel ,et kiire vints ei toimi veokal. Igasugu järskudest 90 kraadistest pööretest pole mõtet rääkidagi. Meil esimene rull 1,5 meetri peal ja siis 2 rullikuga tagsipööre, lisaks on vintsil trossisuunaja mis ilusti trossi peale kerib. Põhikoht kust alati trossi lõhkus oli esimene trossi pilu. Nagu nurga alt tõmbasid oli tross puru stange kohalt. Mingi hetk sain aru et pigem on mõtet sõita hullemasse auku kust saab otse tõmmata kui proovida hiilida servast ja nurga all tross puruks tõmmata.
Seega pane sinna päris vints trossiga mis tõmbab otse ja läbi rullikute,pigem jõuline kui kiire ja saate oma esimesed ringid kirja.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

Ah ära targuta "ma ju ütlesin" :). Ütlesid küll aga eksisid. Jõu taha pole ju asi jäänud. Õigus on küll, et see 90° nurk oli ebaõnnestunud lahendus, kuna see oli liiga lähedal. Uue vintsi ehitan pooli suuruse pärast.
Mis tõmbejõudu puutub siis tood võrdluseks auto mis tõmbab hoopis teisele poole kui minu auto. Pane veel vintsi pilu pool meetrit kõrgemale ja võid 30t ka tõmmata aga kasu ei ole. Vintsi jõud ei ole ainus näitaja. Kusjuures keegi ei räägi peale minu jõu ühikutest. Ainult suurem ja suurem. Kui palju suurem?
Pakuks keegi lahenduseks, aeglasema ülekandega käigukasti, mis lisaks jõudu aga jätaks rataste kiiruse samaks või muud põnevat. Variante ju on, kui keegi arvab et peab 5.5 asemel 6.5 tõmbama siis kui palju peaks mootor võimsam olema jne. Tehnika foorumist võiks rohkem tehnilist teavet jagada mitte emotsioone nagu mina seda just tegin :)

"Ma ju ütlesin"
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

Tunnen, et Matile ja mõnele veel tegin liiga kui ütlesin et keegi ei räägi numbritest ja ei too oma või kellegi teise autot võrdluseks.
heeringas
Rock Crawler
Postitusi: 900
Liitunud: K Mai 25, 2005 5:49 pm
Asukoht: Noarootsi Läänemaa

Re: Chevy

Postitus Postitas heeringas »

Huvitavaks läheb!
Tuld alla ikka :!:
Eks lahingus näete raisk :floff
Ja stabiilsus on kõigetähtsam
et kas siis sõitta ,või seista :wink:
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Chevy

Postitus Postitas LauriJ »

Mis numbritega sa vintsi tõmbejõu arvutasid? Panid lihtsalt tabelisse mootori max väände 2000rpm-i juures ning korrutasid ülekannetega ning pooli suurusega läbi?
Kust võtta need jõud, mis vintsides ratta ringi käitamiseks kulub (soovid ju vintsida rattaga koos)?

Lisaks, kui sa räägid 10tonnisest katkemisjõust nööril, siis tabeli järgi kasutad 10mm nööri? Isegi ükski TR3 auto ei kasuta nii peenikest nööri, me elektrivintsiga saime 10mm nöörist ühe tõmbega jagu. Endal on hetkel 12mm nöör ja raske tõmbe puhul on ikka hirm, et tõmbad nööri puruks. Veoauto puhul ma alla 14mm eriti ei vaatakski. :roll: ja selliselgi puhul võiks nöör ikka nõrgimaks kohaks jääda, kuna seda on kõige lihtsam parandada või välja vahetada.
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Chevy

Postitus Postitas KarlReimann »

Täpselt nii sai tehtud. Tehnilises mõttes saab vintsida ka ilma ratasteta aga seni pole ilma vintsinud.

Nööri valikuga eksisin. Sai kasutatud jah 10mm nööri, kaupmees lubas isegi veidi üle 10t. See saab asendatud esialgu trossiga. Mitte et trossi paremaks peaks aga puhtalt rahalistel kaalutlustel.

Mis arvutuse ja reaalsuse suhe on, seda ei oska ette kujutadagi. Selge on see, et kaod on sees ja mitte ülearu väikesed. Ärge seda nüüd küll pahaks pange et üritan endale asja enne teoreetiliselt selgeks mõelda kui ehitama hakkan. Lisaks olen arvestanud ka asjaoluga, et pean rasketes oludes plokki kasutama.
Vasta

Mine “Ehitame autot e eputa tehtuga / Build threads and show offs”