Boatworld TR3

Ehitad autot ja tahad oma tegevust jagada ? see on see koht, kus eputada, rääkida ning respecti koguda.

Moderaator: Moderators

Vasta
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: TR3 H5

Postitus Postitas seroi »

Movistar kirjutas: Tuuning klotse ei taha juba põhimõtte pärast kasutada isegi kui see rumal põhimõte on . :D
Klotsil ja klotsil on väga suur vahe. Seda nii pidamises kui kulumises. Korralik piduriklots ei ole edevustuuning. Ma olen päris palju erinevaid klotse katsetanud, et leida raskematesse oludesse head lahendust ja saan kinnitada, et no-name klots üldiselt mitte millekski ei kõlba (võib olla lausa ohtlik). Samas leidub ka "nimega" performance klotside hulgas paremaid ja halvemaid ning ei kehti seaduspärasus, et kallim on alati parem.

Samas ma olen jätkuvalt arvamusel, et su pidurisüsteemi ülesehituses on mingi jama. Oludesse mittepiisavad sadulad või töö- ja peasilindrite omavaheline mittesobivus. Hüdroboostid jms on juba tagajärgedega, mitte põhjusega, tegelemine.

Aga see nimetatud põhimõte on veider, rehvide või mootoriõli osas ilmselt ei tuleks ju selline mõte pähe? :)
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TR3 H5

Postitus Postitas Movistar »

Tavaliselt on paremini pidav klots ka pehmemast materjalist kui s*tt ja kehvasti pidav klots. Sama seis on ka ketta materjaliga.
Seega kuluvad need paremini pidavad klotsid ka kiiremini. (Selline kogemus ja arusaam on tekkinud vähemalt igapäevaauto all olevate Brembodega.)
Olen osalenud võistlustel kus "kõvad" klotsid ei kesta isegi ühte katset ära . (Ladogal 13 h)
Mis ma nende pehmetega seal peale hakkan mis savi nähes iseenesest ära kuluvad ?
Olen ka proovinud nii soontega kui ka aukudega kettaid ja need rändasid otse vanarauakasti pärast proovimist .
Ilmselgelt ei ole pidurid projekteeritud vaid on tehtud olemasolevate teadmiste järgi. Samas ei tasu unustada,et tegemist on kaalusäästuprojektiga kus tuleb paraku
järeleandmisi teha teatud sõlmede juures sest ruumi lihtsalt ei ole ja raskeid asju ei tõuse käsi külge keerama.
Sellega seoses ongi hydroboost aladimensioneeritud pidurite kompenseerimiseks ideaalne lahendus mis ei ole suur ja ei kaalu palju ja mis tuleb lihtsalt õieti tööle saada.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: TR3 H5

Postitus Postitas ahto42 »

Aga tead ju küll, et pidur on kiiruse surm :hihi:
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TR3 H5

Postitus Postitas Movistar »

Oleks see vaid nii.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: TR3 H5

Postitus Postitas totu »

Midagi sellist äkki? Olen ammu-ammu sierraga sõitnud, sellise vidinaga, hea oli. http://www.ebay.com/itm/86-87-BUICK-REG ... 0991905127. Ja kaal on nii väike. et pead kivi külge siduma- muidu viib tuul ära. http://www.osta.ee/pidurivoimendi-19016481.html Tegelikult oli see ainuke hea asi selle sierra küljes.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TR3 H5

Postitus Postitas Movistar »

Mismoodi see electric boost töötab?
Pidev toide taga ja korras või on vaja midagi mõtlevat ka juurde?
HM Racing Team
lzv8q
Mudder
Postitusi: 79
Liitunud: T Aug 12, 2008 4:03 pm
Asukoht: Tartu

Re: TR3 H5

Postitus Postitas lzv8q »

Taastasin ühe `88 aasta Renaulti millel niisugune asi peal tehase poolt (väga sarnane näeb selle soovi kuulutuses olevale süsteemile). Kogu süsteemi juhib eraldi aju. Väga sügavalt sellesse süsteemi ei süvenenud aga seal ikka mõned rõhuandurid ja solenoidid on mis tööks vajalikud. Minu varjandil oli sinna sisse ka ABS ehitatud, ilma ABSita ilmselt süsteem vähe lihtsam. Tehase remondimanual väidab, et esimestesse piduritesse surub piduri peapumba kolb pidurivedeliku aga tagapituritesse lastakse elektripumba poolt tekitatud surve all olev pidurivedelik. Kui elektipump ei tööta ei ole ka tagapidureid (korras hüdroakuga peaks saama ilma elektripumbata umbes 20x normaalselt pidurdada). Muidu pidurdab väga hästi.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TR3 H5

Postitus Postitas Movistar »

Mõtlevad pidurid sobivad mõne muu projekti alla aga mitte mulle.
Lihtsuses peitub võlu ja head kohad ka :)
HM Racing Team
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: TR3 H5

Postitus Postitas totu »

Peaks olema, vähemalt mingid versioonid, autonoomsed- hüdropump elektrimootoriga, rõhulüliti ja rõhuaku. See tagapidurite toide rõhuakult ei kõla loogiliselt aga ei väida ka vastupidist.
http://www.geocities.ws/diels12000/Booster.html
http://www.geocities.ws/diels12000/Boos ... iagram.JPG
http://foorum.fastfords.org.ee/viewtopi ... =7&t=25552 Ehk oskavad ka asja hingeelust pajatada.
Viimati muutis totu, N Dets 03, 2015 11:50 am, muudetud 1 kord kokku.
Tehtud, mõeldud.
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: TR3 H5

Postitus Postitas FlammablE »

Sorpal on mälu järgi ABS ka sinna punti aretatud ja selle pärast ka tundub alguses liiga palju elektroonikat. Kas ja kuidas see ABS osa sealt lahkub, pole õrna aimugi. Mul on iseenesest talveks plaanis ühelt doonorilt see maha keerata ja proovida, kas selle abil on võimalik loobuda rihmalt veetavast vaakumpumbast. Iseenesest on eraldiseisvaid pidurivõimu elektrilisi vaakumpumpasid 12V süteemile terve internet täis, ka kvaliteetseid tootjaid(mälu järgi oli ühel neist täitsa arvestatav elektriautodele mõeldud pumpade sari: Hella, Valeo, Bosch) ja näiteks erinevate USA-autode originaalegi saada. Vist olid ka mingitel Saabi mudelitel ja teistelgi 2000+ sõidukatel lisaks kollektorivaakumile ka elektripumbad. Nende võimekuses pole küll kindel, sest kunagi asja uurides tundus neil see elektriline pump olema veel lisaks sisselaske vaakumile.
Kui ülejäänud maailma suurte ratastega autode foorumeid lugeda, siis enamik läheb hüdrobuusti teed ja kiidavad, nii et see on ilmselt toimima saades lihtsam ja lollikindlam lahendus, kui mingi järjekordne elektriline vidin, mis uputamiseks mõeldud ei ole.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TR3 H5

Postitus Postitas Movistar »

Peab vahepeal miskit kirja ka panema .
Auto sai siis vahepeal suht algosadeks võetud.
Tööde nimekiri mis vaja teha on päris pikk.Osad ja kõige ajamahukamad tööd oleks saanud lihtsa vaevaga teha ära juba autot ehitades aga jälle see krdi kaal ei lubanud nii nagu vaja teha.
Kuna Ladoga reeglid on vahepeal karmimaks muutunud siis tuleb osad asjad ringi ehitada ja Horvaatia sõidu jaoks tuleb teha tagavararatta kinnitus kuhugi.
Siiani pole veel tööriistakohvrile kohta leidnud nii,et mis see ratas ära mahutada pole ning "sobiv" tungraud peab ka kaasas olema :D
Kuu aega on nüüd sisustatud .

Pilt
Pilt

Garaaziz lõpetas laadimise ära " täiesti veekindel" genekas.Selgus tõsiasi,et see ikka nii veekindel ei ole kui alguses lubati. Selles osas on ta päris kindel,et sisse läheb aga välja enam ei tule.
Tulemuseks mahapõlenud dioodid,mis moodustavad kolmandiku korpusest ja maksavad pool geneka hinda. Mingi rohu ma selle vastu juba leiutasin aga enne ei hõiska kui proovitud ja toimib.

Välja nägi siis selline :
Pilt

Lasin genekaremondis omale uue kokku laduda ja tulemus oli selline :D
Öeldi,et nüüd on kindlasti veekindel.Selles osas ma kahjuks enam neid ei usalda .Kuna nad suutsid selle "igavesti" kokku mäkerdada siis tuleb uuesti otsast alustada .
Pilt

Vahepeal saabus ka uus boost koos hunniku muu nänniga ja lisaks tellitud corvette roolivõimupumbaga.
Selle pumbaga selgus see nali,et neid on olemas nii päri-kui ka vastupäeva töötavaid , olenevalt kas rihmaratast veetakse ringi rihma soontega või rihma seljaga.
Otse loomulikult õnnestus mul saada see vastupäeva käiv.Seega kui kellegil on uut ja väikest labapumpa vaja siis minu käest võib soetada.

Pilt
Pilt



Võtsin igaks juhuks ka vana boosti laiali,et tuvastada mis karul kõhus peidus on ja selgus ainult see,et viga ei paista midagi olevat ja paigaldada võib seda vist mistahes pidi.
Ainuke järeldus,et süsteemis oli sees mingit puru ja see on sealt läbi käinud.Rohkem ühtegi loogilist põhjust piduri pealejäämisele ei tekkinud.

Pilt


Seekord keerame nagu kord ja kohus ka elektritali külge ja kui väga külm pole siis lähme seda Talisprindile lõpuks proovima ka .
Muidu ei olegi enne Ladogat aega seda testida ja kohapeal selgub tõsiasi,et ühest akust ei piisa,genekas on lahja või veel mingi muu jama.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: TR3 H5

Postitus Postitas enx »

Ma ei tea kas kolmemeestele piisab aga suht kergekaaluline tungraud.
http://www.snakeracing.com.au/radflo-hydra-jac.html
Kui tellidki siis tahaks näppida seda korra :D
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TR3 H5

Postitus Postitas Movistar »

enx kirjutas:Ma ei tea kas kolmemeestele piisab aga suht kergekaaluline tungraud.
http://www.snakeracing.com.au/radflo-hydra-jac.html
Kui tellidki siis tahaks näppida seda korra :D
Kolmemehed ei ole erilise HI-Lifti mehed .Vähemalt mina mitte .
Mul pole edaspidi sellega midagi peale hakata kuna me ei tassi metsas selliseid asju vabatahtlikult kaasas :D Muidu näeb pakutu täitsa ok välja.
Ma ise arvan,et ma killin ühe tavalise hilifti ära ja saen selle nii lühikeseks,et silla alt parasjagu tõsta ulatab.
Ongi sobiv tung olemas ja suht odavalt ka ning kaalu mõttes võib selle veel rohkem auke täis puurida ja terastoru titaantoruga asendada .
HM Racing Team
AINIONU
Fitting 38"
Postitusi: 204
Liitunud: N Veebr 15, 2007 10:45 pm

Re: TR3 H5

Postitus Postitas AINIONU »

Hardo kas see on sinu põhimõte, et ei kasuta hammasratas pumpa või on selleks kindel argument.
Kas sätid saba peale veel ühe tali lisaks-vaadates Croatia Trophy videoid siis riputavad sabavintsiga ennast ülevalt või siis tagant kinni ja lasevad mäenõlva pidi lohisema?
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TR3 H5

Postitus Postitas Movistar »

Hammasrataspump on lihtne,odav ja kindel valik kui tahta hüdrorooli käitada.
Ilma probleemideta töötab aastaid.
Samas ei kasuta ka keegi hüdropidureid sellise pumbaga.
Järelikult on probleem peidus suuresti muutuvas õli tootlikuses ja seda ma ei saa lihtsalt kasutada.
Sultsi sõitsin ma ka labapumbaga ja alguses tundus,et jama ja jõuetu kuid sõidetud sai. Eks see oleneb ka milline joppab sest ühtegi parameetrit tootjad ju ei väljasta.
Katse-eksitus meetodil tuleb ise järgi proovida.
HM Racing Team
Vasta

Mine “Ehitame autot e eputa tehtuga / Build threads and show offs”