Bussist kastikaks!

Ehitad autot ja tahad oma tegevust jagada ? see on see koht, kus eputada, rääkida ning respecti koguda.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Karuonu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: T Aug 27, 2013 8:41 pm

Bussist kastikaks!

Postitus Postitas Karuonu »

Nonii, lugu siis selline et uaz bussi mootor jooksis nagu natuke kokku ja nüüd tahaks ta sealt maha võtta, et üle vaadata mis tal häda on ja võib-olla ka mersu 2.0d vastu vahetada(Ja selleks tuleb ju ilmselgelt kere maha võtta).
Kui juba kere maha võtta, vahetaks selle heameelega kastika kabiini vastu, sest see meeldib mulle lihtsalt rohkem, kast tundub praktilisem kui kere ja ei ole aega ja raha(ja oskusi), et suurt kere ilusaks ja korralikuks teha.
Sellel hetkel kui uue mootori jaoks kinnitusi on vaja võib juhtuda, et asi jääb korra seisma kuni keevituse saab. :(
Proovin asjade käigust ka pilte teha aga korralikku aparaati ei ole, eks peab lutsuga läbi ajama.
Praeguseks on lahti kere poldid, roolikarp, pidur ja mõni juhe.
tel. 5107471
Väike-Maarja/Kanepi
Kasutaja avatar
HardiT
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: R Dets 20, 2013 10:13 pm

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas HardiT »

Kui kabiini vaja, siis mul jääb ilmselt üle.
Sain täna oma õuele ka lõpuks UAZ toodud, mis hakkab asendama iseehitatud traktorit.
Jeep Commander ja Uaz 452D
Kasutaja avatar
Karuonu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: T Aug 27, 2013 8:41 pm

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas Karuonu »

Äkki keegi kellel on UAZi kere maha võtmisega oskab öelda mis võib olla probleem et ta üldse maha ei taha tulla. Kõik poldid on lahti keeratud ja peaks nagu kõik muu ka lahti olema et rohkem kui äkki mõni juhe teda kinni ei tohiks hoida...
Sõraga kere ja raami vahel susides saab vahe sisse kangutada küll aga kui kere tungiga tõsta tuleb raam kaasa lihtsalt.

EDIT: Kahel kinnitusel jäid topeltmutrid kahe silma vahele :oops:
tel. 5107471
Väike-Maarja/Kanepi
Kasutaja avatar
Karuonu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: T Aug 27, 2013 8:41 pm

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas Karuonu »

Aega läks aga asja sai! Kere sai lõpuks maha tänu abivalmile väljaveotraktori juhile. Paar asja läksid küll kahjuks katki aga üldiselt õnnestus ilusti. Piltide tegemiseks ei olnud aega kahjuks. Nüüd oleks vaja korda teha pidurid, roostesed kohad ära lappida(kui neid on) ja kindlasti ilmneb midagi veel.
tel. 5107471
Väike-Maarja/Kanepi
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 869
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas MetsaVikat »

Tundub huvitav ettevõtmine, aga nagu sellistel teemadel kohane, tahaks korralikult pildi materjali :)

Muidu edu ja jaksu ehitamisel, see on vahva, kui inimesed ise teevad :)


Lugupidamisega Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
Karuonu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: T Aug 27, 2013 8:41 pm

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas Karuonu »

Selgus, et mersu mootor mille oleks saanud läks juba kellelegi teisele. Seoses sellega, kui kellegil 2.0 või 2.5 vms diiselmootor üle võite julgelt pakkuda.
tel. 5107471
Väike-Maarja/Kanepi
Kasutaja avatar
Karuonu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: T Aug 27, 2013 8:41 pm

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas Karuonu »

Pildid Villule :D

http://album.ee/node/28731565/50343371

http://album.ee/node/28731567/50343371

http://album.ee/node/28731569/50343371

Loodetavasti saan sõbralt survepesurit laenata siis saab ta puhtaks ka teha.
EDIT: Geenius nagu ma olen, taipasin alles päev hiljem et mul ei ole sobivat voolikut kuhu seda ühendada...

Kas keegi oskab äkki öelda, kus ja kuidas on kastikal kütusepaak kinnitatud?
Viimati muutis Karuonu, P Mai 18, 2014 11:41 am, muudetud 1 kord kokku.
tel. 5107471
Väike-Maarja/Kanepi
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas v6sa »

MB klubi turuplatsil liigub seda kaupa päris palju:
http://foorum.clubmb.ee/forumdisplay.php?fid=20

Kütusepaak on kasti esimese kahe risttala küljes juhi selja taga.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Karuonu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: T Aug 27, 2013 8:41 pm

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas Karuonu »

Kirjutan kah jälle midagi siis. Ma olen nüüd natuke mootori lahti kiskumisega tegelenud ja peale klapikambrikaane maha võtmist avastasin, et nookurid jms on kenasti majoneesiga kaetud(see tähendab vist seda, et plokikaane tihend on läbi ja jahutusvedelik pääses õli hulka) ja see on tõenäoliselt ka põhjus miks mootor kokku jooksis.

Kas on äkki keegi kellel on olnud probleeme veepumba mutritega. Tavaline lehtvõti keerab üle ja silmus ei mahu ümber.

Siis veel see, et millega mootori kõntsast puhtaks saaks. Kui ta juba maha ja pulkadeks võtta võiks ta ju ka puhtaks teha...
Viimati muutis Karuonu, N Sept 11, 2014 11:16 pm, muudetud 2 korda kokku.
tel. 5107471
Väike-Maarja/Kanepi
Kasutaja avatar
rt23
True Off Roader!
Postitusi: 1232
Liitunud: P Jaan 27, 2008 1:45 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas rt23 »

Siis veel see, et millega mootori kõntsast puhtaks saaks. Kui ta juba maha ja pulkadeks võtta võiks ta ju ka puhtaks teha...
Hea survepesur aitab, kehv lükkab ainult tolmu maha.
Asukoht viljandimaa Suslepa. Tel 53365288 - Toomas
Kasutaja avatar
Karuonu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: T Aug 27, 2013 8:41 pm

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas Karuonu »

Mul selline keskmine survepesur oli, aga ma laenasin selle natuke valel hetkel - kui kõik asjad küljes olid mootoril veel. Midagi sai tehtud sellega aga mitte kuigi hästi. http://album.ee/node/28740367/50343371 Ma mõtlesin pigem nagu seda, et äkki pakutaks Eesti laialdasel turul mingisugust möginat/vedelikku millega saaks mootori kokku teha ja siis kergesti pasa maha pühkida.

Kas ma olen õigesti aru saanud et need viisnurgad mootori numbri ümber tähendavad et tegemist mingi armeevariandiga?
http://album.ee/node/28740377/50343371

Veel mõni pilt: http://album.ee/album/606137/50343371?
tel. 5107471
Väike-Maarja/Kanepi
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas poiss »

Need 5nurgad tähendavad, et tegu on venelasega. Minuarust pole mossel ja armeel midagi ühist aga 5nurgad on ka sellel. Ja leota mootorit diisliga, saad puhtaks kui survekat pole. Jõudu katsetamisel.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Kasutaja avatar
monorobot
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: R Veebr 18, 2011 6:55 pm
Asukoht: raplamaa

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas monorobot »

Karuonu kirjutas: Ma mõtlesin pigem nagu seda, et äkki pakutaks Eesti laialdasel turul mingisugust möginat/vedelikku millega saaks mootori kokku teha ja siis kergesti pasa maha pühkida.
Sellist vedeliku müüakse igas tanklas, bensiini ja/või diisli nime all.
Pintselda aga usinasti kokku, lase nats seista ja lükka lapiga puhtaks 8)
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas LR90 »

kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
Karuonu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: T Aug 27, 2013 8:41 pm

Re: Bussist kastikaks!

Postitus Postitas Karuonu »

Otsustasin lõpuks ära et mõistlikum ikka originaalmootor otsida selle asemel et leiutada midagi ja kasutajalt seps soetasin endale uue UAZi mootori. Tegemist natuke uuema variandiga millel juba inimlik õlifilter ja paar asja veel erinevad võrreldes vana mootoriga. Hoome teen paar pilti ka. Vana mootor läheb riiulile, et vajadusel varuosad olemas oleks.

Nüüd on siis päevakorras mootorivahetus. Tuleb garaaž tühjaks teha, raam sisse ajada, mootor maha, kastid uue mootori külge, uus mootor sisse. Tekkis ka selline mõte, et äkki oleks mõistlikum kastid lihtsalt oma pukside peale rippuma jätta ja ainult mootor aiste vahelt ära tõsta, kas puksid kannatavad ära selle või lõhub ära midagi. Tõstma hakkan mootorit paadikäru käsivintsiga, sest paremat pole võtta ja siis oleks nagu hea kui kaal võimalikult väike oleks.

Starteriga on selline jama et pendiks ei taha ühenduda. Uue mootoriga starterit kaasa ei tunud ja võtsin vanalt maha ja sellega on korra varem ka see jama olnud (peale seda kui mootor kokku jooksis üritasin teda keerutada starterist). Enne ei taha mootorit peale ka panna sest siis starteriga sitt tegeleda. Mul vist vedeleb kuuris üks UAZi starter veel võibolla proovin ära vahetada lihtsalt.
tel. 5107471
Väike-Maarja/Kanepi
Vasta

Mine “Ehitame autot e eputa tehtuga / Build threads and show offs”