Projekt Mudakoll

Ehitad autot ja tahad oma tegevust jagada ? see on see koht, kus eputada, rääkida ning respecti koguda.

Moderaator: Moderators

davidsoniharald
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 183
Liitunud: N Aug 14, 2008 10:06 pm

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas davidsoniharald »

Läheb küll teemast juba päris mööda aga rääkides talentidest, siis mees kes on proff english wheeli peal, küsib UKst kohale kutsutuna 500 GPB+kõik kulud päeva eest :eek . Eestis sellist meest minu teada ei ole. On mõned kes saavad hakkama mõne kergema ja lihtsama asjaga (mina ka natuke saan :lol: ) aga proff puudub. Oma jutu järgi oli ta õpipoisiks kolm aastat ja siis veel kaks aastat laulatutud omal käel selle wheeliga. Käsitöö oskus on väga hinnas.
Üldiselt tsikliinimene, aga kodutee vajab Jeepi.
ibra kirjutas: Kui ta tervest peast on katki läinud siis vaevalt ta kokkukeevitatult peab.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas tuningman »

jaan mmc kirjutas:
davidsoniharald kirjutas:Läheb küll teemast juba päris mööda aga rääkides talentidest, siis mees kes on proff english wheeli peal, küsib UKst kohale kutsutuna 500 GPB+kõik kulud päeva eest :eek . Eestis sellist meest minu teada ei ole. On mõned kes saavad hakkama mõne kergema ja lihtsama asjaga (mina ka natuke saan :lol: ) aga proff puudub. Oma jutu järgi oli ta õpipoisiks kolm aastat ja siis veel kaks aastat laulatutud omal käel selle wheeliga. Käsitöö oskus on väga hinnas.
Pärnus on Tuulik Jaan nimeline härra, kes teeb nt. Pobeeda esitiiva valmis ja minuteada nö. ühes tükis, st. ilma keevituseta. Teist sellise tasemega meest ma ei tea, kui youtube kõrvale jätta.

Vabandust Apelsin, kui nüd jutt sõna otseses mõttes autode tegemise ja tegijaks saamise peale kaldus.
saares on ka. isegi lehes kirjutas. nimi oli neeme :roll: vanal puust vormid ja värgid.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
l300
Fitting 44"
Postitusi: 404
Liitunud: R Juul 15, 2011 10:28 am
Asukoht: riisipere

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas l300 »

Landy kirjutas:
isakene kirjutas:
MARK53 kirjutas:Praegune plaan on panna esiveolise auto käigukast ilma vahekastita, kui muidu on esiveolise mootor ja k.kast risti kere suhtes siis mina panen paralleelselt raami suhtes ja sealt kust tulevad välja poolteljed rattastesse viin mina kardaanist sildadesse ja seda ka veel, et k.kastis keevitan diffri lukku. Sedasi peaks ka ülekanne poole aeglasem jääma kui muidu esiveolisel.
Tegelikult tuleb kolm-neli korda aeglasem, oleneb mis ülekanne sul käigukastis on. Kõigepealt aeglustab käigukasti peaülekanne olenevalt ülekandearvust käigukastist tulevat pöörlemiskiirust kolm-neli korda ja siis sillad veel seda aeglustatud pöörlemist 4 millegagi korda, olenevalt ülekandest. Jube aeglane asi tuleb niiviisi.
Tegeleikult on meil ju üks punane võistlusuto praegugi sama tehnilise lahenduse baasil tehtud, Majandavad nemadki Läänemaal.
Jutt nendest meestest ja tustal olevast masinast (sorry, team-i nimi ei meenu):
http://www.landrover.pri.ee/lr90/galeri ... G_9247.JPG
no nägude järgi need tüübid siiski harjumaalt lehetust
MARK53
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 154
Liitunud: L Juun 22, 2013 3:59 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas MARK53 »

Üle väga pikka aja mõtlesin, et peaks siinset teemat uuendama. Hakkasin masinaga uuesti tegelema selle suve algul kui vitara valmis sain. Mõtlesin kaua selle üle, kas ehitan selle lahendusega masina lõpuni või lammutan täiesti pulkadeks ja hakkan uuesti algusest ehitama. Otsustasin viimase variandi kasuks, sest hiljem sain ikka aru, et need sillad, mootor ja raam olid jama.
Vanast kollist võtsin ainult mõne toru uuesti kasutusele. Mõte oli kohe, et kui uuesti tegema hakkan siis tulevad talasillad, vahekastiga ja mehaanilise vintsiga. Sildadeks võtsin uazi sõjaväe sillad(teen need ketaspiduritele), mootoriks bmw 1.8 täississepritse bensiin automaat k.kastiga ja vintsiks toyota lc meh.vintsi. Vahekastiga on kõige suurem jama olnud kuna ükski valmis vahekast ei sobinud mulle. Oleks sobinud aga selljuhul teljevahe arvelt(isegi samurai vahekast oleks suureks jäänud, mul üks samuka kast olemas proovisin seda sinna), teljevahe oleks tunduvalt pikkemaks tulnud teha. Minu eesmärk on teha võimalikult väike ja kerge putukas, et oleks mõnus metsas ukerdada. Lõpuks mõtlesin vahekasi ise teha.
Paar pilti kollist enne kui vahekasti ehitama hakkasin:
Pilt
Pilt
Nimelt oli mul vaja võimalikult väikest vahekasti, mis oleks paraja ülekandega ja koos tugeva pto-ga aga samas väike ning kerge. Ülekande kiiruse arvutasin selliseks välja, et 35"-37" rehvide puhul tuleks vintsi pooli natukene suuremaks teha, et vints sama kiiresti rattastega tõmbaks ja ülekanne peaks ka piisavalt aeglane jääma.
Olen meeletu aja, töö ja vaeva vahekasti ehitamisele kulutanud (täna just arvutasin kokku, et üle 100 tunni peaks seda ehitanud juba olema) aga tahet ehitada on mul kõvasti. Kõik võllid ja lülitusmehanismid pidin ise välja mõtlema ja kokku sobitama. Põhiliselt on enamus aeg vahekasti tegemisel kulunud treimisele. Hetkel on jäänud veel lülituskahvlid valmis teha ja korpuse külge sobitada.
Endiselt olen kõik asjad 100% ise oma kätega teinud ja enda peaga välja mõelnud. Vahekastist paar pilti ka(piltidel vahekast lihtsalt lahtiselt käigukasti otsa tõstetud):
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas tuningman »

aru ma ei saa miks kuradi pärast sa selle automaat kastiga pidid tegema.
manuaal kast oleks poole lühem olnud ja vahekastile piisavalt ruumi jätnud. muidu näeb juba suht asjalik välja
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas kalle211 »

Jutt jumala õige. Mul vedeleb manuaal kast ja hooratas koos siduriga sellele mootorile.Kui huvi saad selle niisama omale ülla eesmärgi nimel.
Kasutaja avatar
Lomp
Rock Crawler
Postitusi: 884
Liitunud: K Nov 30, 2011 7:07 pm
Asukoht: loksa/valgejõe/harjumaa
Kontakt:

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas Lomp »

maitse asi, aga atm kastiga jääb tunduvalt rohkem sõidu rõõmu..
ja kui pikk see homemade vkast jäi?
A.Lomp
5116876
Kuusalu 4x4
Errare humanum est
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas kalle211 »

Kuna sellel projektil oli tähtis et käigukast oleks võimalikult lühike siis oleks ju õige kohe sinna võimalikult lühike käigukast panna vahet pole kas siis manuaal või automaat.Seda viimast ei leidu vist.Manuaal kastidest peaks MB oma olema isegi BMW kastist lühem.
MARK53
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 154
Liitunud: L Juun 22, 2013 3:59 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas MARK53 »

Lomp kirjutas:maitse asi, aga atm kastiga jääb tunduvalt rohkem sõidu rõõmu..
ja kui pikk see homemade vkast jäi?
Just täpselt maitse asi. Manuaal kast jääks nii vähe lühem, et minu jaoks see polnud määrav. Näiteks kui oleks samurai kast pannud siis oleks ainult 4-6cm bemmi kastist lühem tulnud. Hetkel jätan kindlalt atm kasti kuna mul kõik juba selle järgi arvestatud. Selle homemade vahekasti pikkus käigukasti flantsist tagasilla kardaani flantsini on 17cm.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas tuningman »

noh jah. sinu projekt, ise tead. lõppkokkuvõttes on ju tähtis toimiv lahendus. olgu siis manuaal või automaat.
ja nagu eelpool mainutud:
"Maitse asi!" ütles kukk ja nokkis sitta edasi :wink:
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas Landy »

Sams siiski müts maaha slogani jälgimise eest!

4x4.ee ... sest tõelised autod ehitatakse ise ...
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
RAMBO
True Off Roader!
Postitusi: 1337
Liitunud: E Aug 13, 2007 8:50 am
Asukoht: Kodusadam on Rapla tel.56 740 725

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas RAMBO »

tuningman kirjutas:noh jah. sinu projekt, ise tead. lõppkokkuvõttes on ju tähtis toimiv lahendus. olgu siis manuaal või automaat.
ja nagu eelpool mainutud:
"Maitse asi!" ütles kukk ja nokkis sitta edasi :wink:

Tuningman viskab terasid! :mrgreen:
Veoteenus ja auto transport Raplapuksiir@gmail.com +372 567 40 725
ITst MITTE MIDAGI.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas MetsaVikat »

Mina arvan, et "poiss" on väga asjalik, ning oleks tal finants taga, teeks ime asju. Eks tal see ka kunagi tuleb.

Mina jälle ei saa aru, mis sellel automaat kastil nii palju siis viga on? Toon ekstreemse näite, usast, "rock bouncerid", kõik automaadid, küll kõvasti moditud, aga siiski. Ei ukerda seal keegi manuaaliga.
See rahva seas üldlevinud mõte, et automaat on psk. Kaks varianti, kas nad on sõitnud vanade uimaste automaatidega, mis gaas põhjas ei teegi midagi, või usuvad lihtsalt rahvast, et automaat jama.

Kokkuvõtteks, vägev projekt, kadestan, et endal nooremana võimalusi ja vastavat huvi polnud, sest ei osanudki üldse tunda sellise asja vastu huvi.

Ning, maitse asi see kast.. Kellele ema, kellele tütar :d

Edu projektiga...

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas tuningman »

Poiss on oma vanuse kohta tubli muidugi ja projekt on ka juba täitsa asjalikku nägu, nagu juba mainisin.
automaati tegin selle projekti puhul maha just kasti pikkuse pärast.
Näiteks on izusu kast koos vahekastiga sama pikk kui selle bemmi automaat kast ise.
aga nuh,eks me näe. ootan juba lõpptulemust :wink:
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Priit82
Fitting 38"
Postitusi: 279
Liitunud: E Juul 09, 2007 7:44 pm
Asukoht: Rapla

Re: Projekt Mudakoll

Postitus Postitas Priit82 »

ATM kast metsa.............................................Ainuke õige lahendus :D
Ja kestavad need ATM kastid(vanakooli omad) metsas ka ilusti, vaja neid ainult pisut sättida ja KORRALIKULT jahutada(õli).
Priit@ olude sunnil sõidab metsa hetkel manuaaliga ja no ei ole hullemat piina kogenud :D
Projekt Sul igati vinks vonks :wink: .
Edu Sulle

Priit
2018 "Lendav Draakon" TR1 177
Vasta

Mine “Ehitame autot e eputa tehtuga / Build threads and show offs”