JEEP "Suumahher"

Ehitad autot ja tahad oma tegevust jagada ? see on see koht, kus eputada, rääkida ning respecti koguda.

Moderaator: Moderators

Vasta
andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas andrusr »

Vahepeal on hulga vett merre voolanud ja midagi tarka pole siin juhtunud.
Nüüd aga sai käidud esimest korda Lätis turisti sõitmas.
Parimat rada ja korraldust pole aastasadu näinud. Tõsiselt huvitav formaat ja rada.
Meeldis ka see, et turist oli jagatud 2-te klassi. Klass tänava autodele ja klass moditud autodele. Sai tõsiseid ojasid ja soid võetud, kui ka mööda kruusateid kimatud. Punktide vahed olid mõistlikult lähedal, seega ei olnud kümneid ja kümneid kilomeetreid kimamist. SUPER !!!!
Soovitan soojalt seni kõhklejatel minna ja nautida.
Viimati muutis andrusr, N Dets 19, 2019 6:40 pm, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
Veiko
I know how to fix stuff
Postitusi: 1196
Liitunud: R Sept 02, 2005 6:21 pm
Asukoht: Teel kuhugi...

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas Veiko »

Turisti auto viiakse kohale treilal. Kuhu me küll jõudnud oleme. Vanasti TR 1 sõitsid ka ise kohale ja pärast koju. Millal siis võimekas auto päris võistlusklassi tuleb?
Liiga ilus ja asjalikult tehtud, et ainult turisti sõita.

Edu
Veiko
+372 5232468

Life is short drive hard.

Ronin off-road-i meeskond
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas Maaks »

Veiko kirjutas:Turisti auto viiakse kohale treilal. Kuhu me küll jõudnud oleme. Vanasti TR 1 sõitsid ka ise kohale ja pärast koju. Millal siis võimekas auto päris võistlusklassi tuleb?
Liiga ilus ja asjalikult tehtud, et ainult turisti sõita.
See ju TR1 klassi ei sobi! Ja TR3 .....
EDIT: See ei olnud etteheitena mõeldud. Osadel inimestel (sportlastel) on suurenenud vajadus ennast teistesilmis tõestad, teistel on see vajadus väiksem (mul puudub näiteks üldse :lol: - ma olen lihtsalt niikõva mees).
Samas mulle meeldib autoga sõita pisut ebatavalisemaid radasid, aga kui oleksin ise sellise rohelise asja valmis ehitanud ei oleks ma mingi hinna eest nõus seda mingil TR-whatever rajal romutama minujaoks täesti mõistetamatu kuuluse nimel :D Samas Metsiku moodi matkadel käia oleks väga bro!
Viimati muutis Maaks, N Mai 23, 2013 5:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas andrusr »

Maaks kirjutas:
Veiko kirjutas:Turisti auto viiakse kohale treilal. Kuhu me küll jõudnud oleme. Vanasti TR 1 sõitsid ka ise kohale ja pärast koju. Millal siis võimekas auto päris võistlusklassi tuleb?
Liiga ilus ja asjalikult tehtud, et ainult turisti sõita.
See ju TR1 klassi ei sobi! Ja TR3 .....
Täpselt nii, TR-1...ei sobi, TR-2...ei sobi, TR-3...ei sobi, VABA...ei sobi, VEO...ei sobi.
Ainuke kuhu sobib on TUR.

Vanasti oli ka vesi sinisem ja rohi rohelisem. Olen sõitnud offroadi alates 2002-st aastast ja UAZ-iga igalpool omal jalal kohal käinud. Ajad on muutunud ja nõudmised mugavusele kasvanud. Eks treila põhjus ole ka rehvid, ma pole ühtegi TR-3e näinud omal jalal võistlustele sõitmas :)
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas tarmo »

andrusr kirjutas:Täpselt nii, TR-1...ei sobi, TR-2...ei sobi, TR-3...ei sobi, VABA...ei sobi, VEO...ei sobi.
Ainuke kuhu sobib on TUR.

Vanasti oli ka vesi sinisem ja rohi rohelisem. Olen sõitnud offroadi alates 2002-st aastast ja UAZ-iga igalpool omal jalal kohal käinud. Ajad on muutunud ja nõudmised mugavusele kasvanud. Eks treila põhjus ole ka rehvid, ma pole ühtegi TR-3e näinud omal jalal võistlustele sõitmas :)
Miks Vaba ei sobi?

Aga TR-3-e omal jalal võistlustele sõitmas nägin viimati ülemöödunud laupäeval Lehtses. Siis tuli neid õige mitu omal jalal kohale :twisted: OT jätkuks - räägitakse, et ka Ladogal olla Eestist omal jalal käidud TR-3ga "vanadel aegadel" (Kasu+, kui ei eksi).
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas andrusr »

tarmo kirjutas:
andrusr kirjutas:Täpselt nii, TR-1...ei sobi, TR-2...ei sobi, TR-3...ei sobi, VABA...ei sobi, VEO...ei sobi.
Ainuke kuhu sobib on TUR.

Vanasti oli ka vesi sinisem ja rohi rohelisem. Olen sõitnud offroadi alates 2002-st aastast ja UAZ-iga igalpool omal jalal kohal käinud. Ajad on muutunud ja nõudmised mugavusele kasvanud. Eks treila põhjus ole ka rehvid, ma pole ühtegi TR-3e näinud omal jalal võistlustele sõitmas :)
Miks Vaba ei sobi?

Aga TR-3-e omal jalal võistlustele sõitmas nägin viimati ülemöödunud laupäeval Lehtses. Siis tuli neid õige mitu omal jalal kohale :twisted: OT jätkuks - räägitakse, et ka Ladogal olla Eestist omal jalal käidud TR-3ga "vanadel aegadel" (Kasu+, kui ei eksi).
VABA klass: 3.5.17.2. Metallkatusega võistlussõidukitele peab olema paigaldatud vähemalt neljast
punktist kerele kinnituv, terasest põhikaar, esimese istmerea taha. Kui võistlussõidukis
on rohkem kui 2 istekohta on nõutud turvakarkass.

Ei tahaks seenelkäimise autot teha tankiks ja seal turvakarkassis korvidega loksuda ei ole eriti mõnus.
Kasutaja avatar
Amitrans
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 195
Liitunud: K Nov 04, 2009 6:00 pm

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas Amitrans »

Jah, KASU käis tõesti Venemaal omal jalal ära, aga jättis ka palju BOGGERit sinna teedele.
Naljamehed rääkisid, et maanteel ei saanud pead aknast välja pista, kuna rehvipuru oli
kõvasti lendand.
andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas andrusr »

Amitrans kirjutas:Jah, KASU käis tõesti Venemaal omal jalal ära, aga jättis ka palju BOGGERit sinna teedele.
Naljamehed rääkisid, et maanteel ei saanud pead aknast välja pista, kuna rehvipuru oli
kõvasti lendand.
Täpselt selline on ka minu vastus viimasele teema-arendusele.
Siinkohal võiks klassidesse kuuluvuse ära lõpetada.
Üldjuhul olen ikka seisukohal, et mitte ei taha toetada Eesti Autospordi Liitu ja muid organisatsioone, kes ainult raha näevad.
Korraldust ja sõbralikku offroadi ei ole Eestis juba ammu.
Tervitustega ja see ei ole uus teema, mida arutada :)
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas Külahull »

andrusr kirjutas:
Amitrans kirjutas:Jah, KASU käis tõesti Venemaal omal jalal ära, aga jättis ka palju BOGGERit sinna teedele.
Naljamehed rääkisid, et maanteel ei saanud pead aknast välja pista, kuna rehvipuru oli
kõvasti lendand.
Täpselt selline on ka minu vastus viimasele teema-arendusele.
Siinkohal võiks klassidesse kuuluvuse ära lõpetada.
Üldjuhul olen ikka seisukohal, et mitte ei taha toetada Eesti Autospordi Liitu ja muid organisatsioone, kes ainult raha näevad.
Korraldust ja sõbralikku offroadi ei ole Eestis juba ammu.
Tervitustega ja see ei ole uus teema, mida arutada :)
Sa vist ilmselgelt ei ole Lehtses käinud....
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas Arxs »

andrusr kirjutas:
Amitrans kirjutas:Jah, KASU käis tõesti Venemaal omal jalal ära, aga jättis ka palju BOGGERit sinna teedele.
Naljamehed rääkisid, et maanteel ei saanud pead aknast välja pista, kuna rehvipuru oli
kõvasti lendand.
Täpselt selline on ka minu vastus viimasele teema-arendusele.
Siinkohal võiks klassidesse kuuluvuse ära lõpetada.
Üldjuhul olen ikka seisukohal, et mitte ei taha toetada Eesti Autospordi Liitu ja muid organisatsioone, kes ainult raha näevad.
Korraldust ja sõbralikku offroadi ei ole Eestis juba ammu.
Tervitustega ja see ei ole uus teema, mida arutada :)
Kus like nupp on? :bg
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
Kaltsyum
Mudder
Postitusi: 55
Liitunud: T Nov 15, 2011 8:40 pm

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas Kaltsyum »

Küsiks natuke teemasse, et kas auto on lõpp lahenduse leidnud või tuleb veel midagi uut ja huvitavat lisaks ?
andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas andrusr »

Kaltsyum kirjutas:Küsiks natuke teemasse, et kas auto on lõpp lahenduse leidnud või tuleb veel midagi uut ja huvitavat lisaks ?
Ehitus ikka jätkub...ootan juba pikemat aega sellist asja. Peaks iga hetk jõudma:

Pilt

Saaks esiotsa korda, kuigi originaalroolivarras on ka pidama jäänud. Tuleb lihtsalt ettevaatlikumalt sõita.

Järgmised tööd on :

1. Tagapidurid pulkadeks lahti ja uued sisud suportitesse.

2. CB raadiojaam sisse monteerida.

3. Terratrip tuleb hankida ja sisse monteerida. Äkki on kellelgi hea hinnaga pakkuda?
Armatuuris jookseb info miilides, aga enamus sõite kilomeetrites. Sellepärast ka koguaeg joonorienteerumine aiataha läheb :(

Pilt

4. JNE. Kalle ära muretse, sellel autol ei lõppe kunagi tööd otsa. Lätis sai metsas remonditud kõvasti :)

Järgmiseks väljasõiduks on plaanitud selline üritus:

Pilt
andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas andrusr »

Vaja üks mure lahendada.

Ei ole kunagi olnud elektroonikast tugev, seega abi vaja.
Kuidas ma selle jupstüki saan autole külge ühendada, et pauku ei käiks ja õieti tööle ka hakkaks?
Kust saan impulsi tripimasinale ja kuidas kalibreerida.
Auto nagu ikka Cherokee 1997 aasta.
Asjaga kiire, kuna tahaks jälle Lätti sõitma minna.

Internetist ma oskan ise ka skeeme otsida, seda pole vaja. Äkki keegi räägib asjast täpsemalt inimkeeli :)

Masin ise selline:

Pilt
andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas andrusr »

Kas spidomeetri sensor on see?

Pilt
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: JEEP "Suumahher"

Postitus Postitas Ax »

Tema ise!
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Vasta

Mine “Ehitame autot e eputa tehtuga / Build threads and show offs”