Jeep Wrangler YJ

Ehitad autot ja tahad oma tegevust jagada ? see on see koht, kus eputada, rääkida ning respecti koguda.

Moderaator: Moderators

fredo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: N Mai 26, 2011 11:14 pm

Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas fredo »

Alustuseks:
Aprill 2011 lõpus tekkis võimalus soodsatel tingimustel soetada Jeep Wrangler YJ, 2,5l bensiinimootori ja manuaalse käigukastiga, 1994 aastal Euroopa turu jaoks toodetud ("kõva katusega" mudel) auto.
Sõiduki seisukord on igas mõttes kehv- kerel tugevaid roostekahjustusi, raamil murdunud osasid ja tugevat roostet, esialgne hinnang veoosale samuti 3- ja mootori jõuvarud kasinad. Ülearu muret selline olukord mulle ei tee, plaan on algusest peale korda seada selline hobiauto mis näeks edev välja, saaks maastikul, vees ja lumes hakkama ning oleks tehniliselt nii korras kui minu oskused/teadmised küündivad.
Väljanägemine siis uude koju jõudes selline:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Modifikatsioone on eelnevalt tehtud nii palju, et sillad on paigutatud käepäraste lahendustega vedrupakkide alla ja vahekasti liigutatud 40 mm allapoole. Tagumise kardaani nurgaks mõõtsin ca. 14 kraadi (kahjuks ei tea milline on nurk originaalseades).

Esimese proovisõiduga oli selge, et vajalik on kas mootori remont või mootori vahetamine võimsama vastu, sest maanteesõiduks on see auto sellisel kujul kõlbmatu. Mootori kohapealt sai siis pöördutud foorumi poole, et nõu ja abi saada.
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=40&t=33048

Abi on saadud ja tänu Blackout'le ootab minu garaazis oma järge Jeepi 4,0l R6 (136kW) mootor:
Pilt

F.
fredo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: N Mai 26, 2011 11:14 pm

Re: Jeep Wrangler YJ - mootori vahetus

Postitus Postitas fredo »

Nii, tõstan siia ümber oma viimase postituse mootori vahetusega seonduvast:

R6 4.0l mootor koos automaatkastiga olemas, tänud Blackout. Hakkasin juba lahti lõhkuma ja tõttaks sündmustest ette seonduvalt vahekasti liigutamisega:
- Mõõtsin ära uue mootori käigukastist tiivikuni ja sain ca. 1500 (ATM kastist tuleb välja 23 nuudiga võlliots)
- Mõõtsin ära auto peal vahekasti sisenemise kohast 1500 ette ja kangesti tundub, et mootor mahub peale ilma, et peaks vahekasti tahapoole liigutama ja sellest tulenevalt jääks ka kardaani nurk samaks ja vahekasti kallale ei peaks üldse minema?!

Siiski olen mitmest kohast lugenud ja kuulnud, et R6 mootori paigaldamisel peab vahekasti tagumist otsa lühemaks modifitseerima- kus see tõde siis on, või selgub kohe varsti, et see ATM kast ei istu minu vahekastiga kokku?!

Kasutan veel juhust ja küsin, et mida saab välja lugeda numbritest R6 mootori peal, kas tootmisaeg on 3_15_94 ja kas see võiks tähendada 3- päev; 15- nädal; 1994 aasta või 15 märts 1994 aasta või hoopis midagi muud?


Vahepeal sain vana mootori auto pealt kätte. Ilma vastava tõstukita ja üksinda oli jupp jändamist. Igal juhul tundub, et vahekastiga on jama, sest sinna sisse läheb 21 nuudiga võll, mitte 23 nuudiga nagu uuel mootoril- mida nüüd kõige targem teha oleks?

F.
Manused
moodetud_autol.jpg
moodetud_autol.jpg (95.5 KiB) Vaadatud 16069 korda
R6_mootor.jpg
R6_mootor.jpg (137.74 KiB) Vaadatud 16069 korda
mootori_nr.jpg
mootori_nr.jpg (172.62 KiB) Vaadatud 16069 korda
Kasutaja avatar
võsakunn
Fitting 38"
Postitusi: 232
Liitunud: E Mai 31, 2010 8:37 pm
Asukoht: Tartumaa

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas võsakunn »

jõudu!

Kuidas mootorivahetus edeneb?
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Jeep Wrangler YJ - mootori vahetus

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

fredo kirjutas:Igal juhul tundub, et vahekastiga on jama, sest sinna sisse läheb 21 nuudiga võll, mitte 23 nuudiga nagu uuel mootoril- mida nüüd kõige targem teha oleks?
nt. vahetada vahekasti sisendvõll sobiva vastu :roll:
http://www.novak-adapt.com/knowledge/np ... _gears.htm
http://www.mallcrawlin.com/forum/showth ... p-write-up.
tartuoffroad.ee
5581340
fredo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: N Mai 26, 2011 11:14 pm

Re: Jeep Wrangler YJ - mootori vahetus

Postitus Postitas fredo »

[/quote]
nt. vahetada vahekasti sisendvõll sobiva vastu :roll:
http://www.novak-adapt.com/knowledge/np ... _gears.htm
http://www.mallcrawlin.com/forum/showth ... p-write-up.[/quote]

Tänud heade viidete eest!

Nipet näpet olen teinud, aga ette näidata veel midagi ei ole.
Sai tellitud uued vedrud, amordid ja täis puksiring.
Uue mootori istutasin vahekastiga kokku ja punktisin mootorikinnitused uuele kohale. Kahtluse uss on aga sees, kas mootori ja radiaatori vahele jääb piisavalt ruumi ja kas tagumise kardaani nurk ei jää vahekasti tagumist väljatulekut lühendamata liiga suureks. Nende mõtete juurde ma nüüd takerdunud olengi... Õnneks sai puhkus läbi ja ehk hakkab nüüd midagi jõudsamalt edenema.

F.
wiiking
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: R Sept 04, 2009 11:45 am

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas wiiking »

Aega on päris palju viimasest postitusest möödunud. Kaugele oled jõudnud?
fredo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: N Mai 26, 2011 11:14 pm

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas fredo »

niih, selle olen selgeks saanud, et rajale ja metsa seda päris viimast piiri taga ajama mul selle autoga ei ole vaja minna. Sellest tulenevalt jäävad sillad vedrupakkide peale ja tõstab ehk keret natuke, et sobiva suurusega rattad alla mahuksid.
Vahepeal olen mootori valmis saanud ( vahekasti võll on küll endiselt vahetamata..) ja raami sellisesse konditsiooni ajanud, et ootab kuumtsinkimisse viimist.
Kui raam värvi all, eks siis saab otsast koostama hakata- siis plaanisin tegevust ka taas kajastama hakata, et targemad mehed saaksid õigel ajal lolluste peale stop öelda ja nõu anda.

F.
syncro1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: N Apr 20, 2006 3:36 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas syncro1 »

Tere!
Nö.vahekasti sisend võll on tegelt planetaari üks osa,seega soovitan soojalt kogu planetaar välja vahetada.Kogu see pealetulev kombo on originaalist pikem,seega on vaja kas tagumine kardaan lühemaks teha,või vahekasti lõigata.Soovitan jällegi soojalt eis varjanti,sest org.kardaan on niigi õnnetult lühike ja kipub irduma suvalistel hetketel.Mootori poolepealt võiksid geneka tõsta ülesse kondi pumba asemele.Ja elektriga saab sul lõbus olema.Aga jõudu!

Anti.
GAZ-69A.YJ .Eks Würth kaart ja tross.
Kasutaja avatar
v6rrimees
Õlleraha võiks ikka olla...
Postitusi: 749
Liitunud: T Jaan 04, 2005 4:05 pm
Asukoht: Tallinn/ HeinaKüün

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas v6rrimees »

Ühe projekti tarbeks on mul plaanis lähi nädalatel toota vahekasti lühendamise komplekte.
Lühem võll ja flants. Kaotab ära selle pika juraka koos spido anduriga sealt kasti küljest.
Seda lahendust on kasutatud ka tr3 masinate ehitusel. Ehk , et kannatab kriitikat.

Kui on soovi siis anna teada.

Erko
Kontakt 5110092
Võistelnud aastast 2002

....................................................

Maasturite varuosad ja remont.
HEINAKÜÜN
Kasutaja avatar
KuriKanarbik
Mudder
Postitusi: 65
Liitunud: E Veebr 27, 2012 8:31 pm
Asukoht: Pärnumaa

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas KuriKanarbik »

Tervist, kuidas asi edeneb? Kus tsingid? On ka pildikraami võimalik näha?
Jõudu tööle!
Veoteenus:
sorts.ou@gmail.com
55527081
fredo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: N Mai 26, 2011 11:14 pm

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas fredo »

Nonii, vaikselt toimetades on asjad niikaugel, et raami kogu tagumine osa sai täielikult uus ehitatud:
Pilt
Seejärel tavapärane liivaprits ja kuumtsink:
Pilt
Lähiajal peaksid ka sillad remonditud saama ja seejärel saab raami ratastele.
Nüüd ka küsimus, et kui vedrustus oli vist ca. +2 tolli ja teeb ka väikese keretõste, et raami vahelt vähemalt survepesuriga pesema mahuks, siis mis mõõdus veljed ja rehvid sellise kooslusega kõige paremini kokku võiksid käia (velje läbimõõtu 15 tolli pealt võiks vist küll suurendada, aga kui palju)? Kellel on enam vähem uusi velgi ja/või rehve pakkuda- samuti info oodatud.

F.
Kasutaja avatar
Xim
Fitting 38"
Postitusi: 308
Liitunud: E Apr 10, 2006 4:28 pm
Asukoht: Lõuna-osariigid

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas Xim »

Kui originaal danad jäävad siis ära vast üle 33" mine, kuskilt on nii meelde jäänud. Aga muidu kui tahad siis ma vist panen varsti ühed 35" mt müüki. Ma ei viitsi enda omale keretõstet tegema hakata, et need alla mahuksid ja säästab sildasid kaa.
syncro1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: N Apr 20, 2006 3:36 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas syncro1 »

31"-32" on max.Neid jaksab mootor 3,7 ülekandega ka ringi ajada.Kütte kulu jääb ka normi ja seda enam,et mutta sa ei plaani minna.Ära unusta ka õiga offsetiga velgi,sest originaal veljega hakkavad rehvid vastu esimesi vedrupakke käima.

Jõudu;
Anti
GAZ-69A.YJ .Eks Würth kaart ja tross.
fredo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: N Mai 26, 2011 11:14 pm

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas fredo »

Leidsin pakkumise Cooper Discoverer STT , 32''/11,5'' - ca. 250 tuleb rehvi hinnaks ja jääks ikkagi 15'' velje peale, kas see tundub olema mõistlik lahendus?

F.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Jeep Wrangler YJ

Postitus Postitas uputaja »

250eur 32" rehvi eest on ilmselge overkill.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Vasta

Mine “Ehitame autot e eputa tehtuga / Build threads and show offs”