UAZ-469 (1uzfe) ET-2

Ehitad autot ja tahad oma tegevust jagada ? see on see koht, kus eputada, rääkida ning respecti koguda.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Taivo
Rock Crawler
Postitusi: 763
Liitunud: L Juul 04, 2009 1:30 pm
Asukoht: Viljandi

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas Taivo »

Seda ei usu, et jäigad jäävad...
Roolivõimu koha pealt niipalju, et kirjade järgi enam läbi ei tohiks saada, praktikas ei oska kommenteerida, minu masinal ka sellepärast see töö siiamaani tegemata.
Mille mootoripadjaga tegu ja mis hinnaga võimalik hankida, endal ka taolised mõtted liikunud..
Kasutaja avatar
carpets
Rock Crawler
Postitusi: 831
Liitunud: N Okt 25, 2007 6:29 pm
Asukoht: Kuusalu vald/Kõnnu/Valgejõe

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas carpets »

Kabiini padjad peaksid olema ikka läbi poldiga.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas MetsaVikat »

Pildi peal on konkreetselt Lada omad, 2101 omad siis. Hinda hetkel ei oska õelda, 12tk ostmine on tegelikult suht kirves arvatavasti.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
Taivo
Rock Crawler
Postitusi: 763
Liitunud: L Juul 04, 2009 1:30 pm
Asukoht: Viljandi

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas Taivo »

carpets kirjutas:Kabiini padjad peaksid olema ikka läbi poldiga.
Õige küll, sellele kohe ei mõelnudki...siis jään ise ka ikka selle juurde, et mingist kummibalvankast lõigata puksid, või mtz kabiini omad- nende hinda muidugi peab uurima, kulub neid sinna ju omajagu!
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas MetsaVikat »

Mingi video sai ka ennem tehtud, enne laiali võtmist.
http://www.youtube.com/watch?v=BXTQjpbeDkc

Kvaliteet kehv, aga midagi ikka saab aru.

Lugupidamisega Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas MetsaVikat »

Vaatasin, et mu teema jube alla vajunud ja kuna nüüd viimastel päevadel on midagi nokitsetud ka, siis värskendakski teemat.
Vahepeal oli raam nõ. näppude vahel. Raam oli seest põhiliselt liiva täis, keegi oli vist päris korralikult uputamas kunagi käinud seda. See sai siis suruõhuga, haamriga ja surkidest välja aetud sealt seest. Seal kus umb täis oli, sealt oli ka raam mäda ja tuli teha vajalikud parandused. Julgen väita, et seda liiva ja puru tuli oma 6-7kg jagu küll. Kas nüüd keevitused ja asjad õiged on, seda ma ei tea, kui on, siis tehakse uuesti ja paremini, eks too raam ootab vahetust vist nii või naa.
Silla juppe pole saanud siiamaani, kuna lihtsalt rahaline seis on katastroofiline. Muidu oli plaanis terve tagumine sild tuua, ehk tollel see veel alles, ning suudan selle ka sealt ära tuua, lõpuks.
Eks nuriseda annab kindlasti, ning tehke seda kindlasti, sest muud moodi paremini teha ei saagi ju.

Üks nais "olevus" kunagi küsis, et miks ma roostest pilte teen...
Pilt

Pilt
90 kraadisega lõigatud/keevitatud kuna polnud ruumi.
Pilt
Üks väimine külg
Pilt
Sisemine külg
Pilt
Uus tagumine nurk,
Pilt
Hetke seis siis selline.
Pilt

Eks raam tahab veel siit sealt tegemist. Järgmisena plaanin ette võtta stanged, teha ette kas mingi lisa või täiestu uus ja taha kas uus või esimene taha.
Varsti tõstan mootori ka peale tagasi. Aga kerega jään alguses küll jänni, see ikka nii mäda igalt poolt. Roolivõimu tahaks ka peale ära saada, aga kas kuskilt karbi leian, see on iseasi. Oleks üks vana mersu sõiduka karp võtta, tundus suht suur tükk olevat, aga ju ta ikka lahjaks jääb. Peab ikka mingi maasturi oma vaatama.
Praegu nagu ei oskagi lisada midagi kui seda, et eks ootan kriitikat ja värki.

Tervitustega Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas MetsaVikat »

Tere 4x4 rahvas!

Pole siia ikka mega ammu kirjutanud, aga eks polnud ka päris kaua aega kallal ka käinud masinal. Aga nüüd olen üht koma teist teinud, kohe räägin täpsemalt.

Augusti kuus sai ostetud üks uazik juurde. Sain sealt tunduvalt paremas korras kere(olgugi, et ikkagi suht annab teha, aga eelmine käis ikka üle jõu). Too oli suht heas seisus olnud vana omaniku käes, aga ta suutis sellega ühte kraavi sisse sõita(kallas vajus ära). Kere järgi on näha ka,kui kaugele vesi ulatus.
Vahepeal tehtud tööd:
Sai soetatud LC parempoolne roolikarp, see juba paigaldatud ka, koos pumbaga.
Elektrivent ja selle jaoks vaja minev andur paigas.
Kuna kere oli põranda pedaalidega, siis sai teiselt võetud rippuvad pedaalid ja need ka nüüd paigas.
Kerele leidsin uued padjad ja needki paigas.
Kere kandev konstruksioon parandatud ja "tugevaks" tehtud.

Mõned fotosüüdistused ka.
Roolivõimu pump, pinguti süsteem vist natuke nõrk, sinna tuleb veel midagi juurde teha. Tagaplaanil ka elektrivent.
Pilt
Roolikarp, lõdvikute "jura", kuna vanale radikale jäi karp ette, siis tuli selline asi sinna nikerada.
Pilt
Nagu näha, pleki tööd veel ikka on.
Pilt

Pilt
Uued kabiini padjad.
Pilt

Pilt

Kuna suutsin lõpuks omale digika soetada, siis tuleb pildi "update" üsna varsti.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas MetsaVikat »

Tervist!
Vahepeal sai minu Uazik omale 120a Audi geneka, install oli üllatavalt lihtne. Mootori elekter on nüüdseks tehtud, aga tuled, viled veel kõik tegemata. Nüüd ka pidurid olemas ja tent peal tagasi. Ning olude sunnil (pole lihtsalt teist) sai ka peale 180ah aku, muidugi ilmselgelt overkill, aga pole väiksemat ja see seisis peaaegu niisama. Paak on nüüd salongis, kahjuks ei oska õelda mille pealt. Sobis teine suht hästi sinna. Aga nüüd pean hakkama tegelema valgustusega ja ikka seda kere ka tegema. tagumised poritiivad on kõige hullem koht, mujalt on täitsa okei.

Täna sai 4h metsas ka oldud, täitsa lõbus oli. Lõpus läksime ikkagi liiga julgeks ja istusime tunnikese kinni ka,aga kätte saime ikka. Endamisi mõtlesin, et tuleb see vints ikka kuidagi kuskilt soetada. Praegu on küll paar päris head pakkumist, aga krt. rahakott ei hakka kohe üldse peale.

Pilte väga pole.

Pilt

Väike väljasõit.
Pilt
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas tuningman »

Endamisi mõtlesin, et tuleb see vints ikka kuidagi kuskilt soetada. Praegu on küll paar päris head pakkumist, aga krt. rahakott ei hakka kohe üldse peale.

Tean, mida sa tunned, mul on pikemat aega sama sama seis. Aga eks näis, jõulud tulemas ja ju siis paistab, mis Jõuluvanal kingikotis leidub.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas MetsaVikat »

Tervist kaas foorumlased. Täna hommikul tõi üks hea sõber mulle sellise asja ja nüüd küsiks, et millega tegu on ja mis ta tõmbe tugevus võiks olla. Tegin siltidest ka pilti,aga need jäid nii kehvad,et pole mõtet siia üles panna, proovin homme uuesti.
Pilt

Pilt

Usun, et keegi nagunii tunneb ära.

Muidu plaanin selle teisaldavaks teha, st. et vajadusel saaksin tõsta ette kui ka taha ja reisima hakkab üldse taga "bagassis".

Alustuseks kõlbab seegi. Iseenesest tundub selline mõnus tükk olevat. Vänt on natuke pahasti,aga sinna plaanin kardaani vahele panna ja kuidagi natuke nurka muuta,et saaks mõnusasti kerida. Eks teen pilti,kui süsteemi valmis saan.

Lugupidamisega Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
Taivo
Rock Crawler
Postitusi: 763
Liitunud: L Juul 04, 2009 1:30 pm
Asukoht: Viljandi

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas Taivo »

Trossi jämedust vaadates võiks arvata, et ta miski ATV vintsi jõu annab välja vast...Silm võib muidugi petta ka ja tross võib olla pandud suvaline...
Eks ta abiks ikka on, täpsemalt saad tõenäoliselt teada katsetades!:)
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas MetsaVikat »

Tross pole jah just kuigi jäme... Aga siiamaani olen olnud niimoodi kinni ka,et isegi oma paarsada kilo tõmmet ja välja saanud. Muidugi, "vintsi" olemasolu teeb jällegi julgemaks, nagu ikka,pluss süües kasvab isu.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas MetsaVikat »

Tere!

Pole päris kaua kirjutanud siia ja tuli nüüd mõte, et võiks, kuna vist hakkan suhteliselt palju abi vajama.

Vahepeal juhtunud mõned asjad. Nimelt aastavahetusel suutsin oma sõjaväe sildadest jagu saada JÄLLE, see kord mõlematest. Esimese otsaga vajusin kraavi vot niimoodi:
Pilt

Pilt

Tulemuseks oli esisilla differ puruks(arvatavasti mu enda viga tehtud reguleerimisega) ja tagumine väike pooltelg. Ei teagi, kumb läks, kas see mille ise korda tegin või teine pool. Suurim viga kindlasti oli tihendis mis asub rooli ja istme vahel.
Kuna see sildade parandamine ja mitte vabalt sõitmine, sest kartus, et midagi ära laseb jälle, oli suhteliselt suur, siis müüsin need sillad maha(läks foorumlasele varuosadeks), ja selle aja sees olen jõudnud maha müüa ka oma diisel mootori koos käigukasti asjadega(läks ühele kohalikule uaz kastika peale).

Asemele tõin omale unimog 404 sillad, kuna lihtsalt oli kopp ees, et koguaeg tule jupp õla peal metsast koju, ju ma siis liiga raske jalaga vms. Mootor sai ka sp. maha müüdud, et esiteks on uazi (vahe)kasti esisilla väljavõte valel pool ja ega ta tugevusega ka väga ei hiilga. Ning ma poleks seda sidurit pidama saanud ja üldse oleks lahjaks jäänud mootor nii või naa...

Kindlasti mõtlevad paljud, et mida ma siis tegema hakkan. Ausalt öeldes ei tea isegi täpselt.

Jämedalt on plaan järgmine:
*Jääb alles uazi kere osa(nii palju kui seda võimalik säilitada on)
*Jääb alles uazi raam(sain täitsa korras raami, kohati isegi tehase värv veel peal)
*Vahekastiks otsin(olen piiludes otsinud juba aasta algusest tegelikult) gaz 66 vahekasti.
*Mootoriks, sellega on nüüd probleem. Sai ka käidud esimest korda võistlust vaatamas(klaperjahil) ja see soomlaste diisel "auto" oli minu arust julm. Et tol hetkel oli täiesti kindel tunne, et läheb peale mb om606(soomlane küll kasutas om603-e). Sellest ennegi juttu olnud siin, käib pm. pöörde nagu bensukas, kõvasti nm ja sööb diislit(rääkimata tuunimis potentsiaalist) ja automaat kast(selle peale lähen nagunii) Aga nüüd kahtlen selles juba veidi. Eks näis mis elu toob, ega ta paha valik pole.
*Ketaspidurid tulevad kindlalt, aga millest ja kuidas, ei tea veel.
*Rehvid plaan kasutada traktori omasi(Voltyre VL-44 360-70-R20)

Mis ma teinud olen pea aasta, sillad sai toodud veebruari kuus tegelikult. Kui kehvasti öelda siis mitte s*ttagi. Teised asjad võtsid vahepeal aega ära ning ei olnud väga motivatsiooni ka(seda sain klaperilt päris palju).

Sai tehtud flants kardaani jaoks. Treimees tegi mulle sellise asja:
Pilt

Pilt
Kas ta nüüd tipptasemel on, seda ma ei tea. Aga mina lahendasin selle niimoodi.
Ja kardaani kinnitusosa sai tehtud niimoodi:
Pilt
ja nii:
Pilt

Tehtud see niimoodi, et võetud unimogi kardaani nuudi osa ja keevitatud uazi kardaani flantsi külge. Usun, et sai hea. Ära sai kasutatud ka see nõ. kaelus, et sodi veidi eemale hoida simmerlingidest. Kinni käib see poldiga mis keeratakse teovõlli sisse. Võib olla pole parim lahendus, aga mul käis üle jõu ajada sinna peale keere.

Suurim mure minu jaoks on hetkel vedrustus. Sai soetatud s500 esivedrud(tean, ei ole kohe üldse hea variant, olin suutnud kuidagi mälusoppi talletada, et need head asjad uazi alla), aga kuna need nüüd olemas, siis tuleb nendega teha. Kui kohe üldse ei toimi, siis hakkan mingit alternatiivi vaatama. Plaan kasutada veel uazi amorte, olemas on ka unimogi omad, aga need vist jäävad jäigaks(keegi võiks midagi tarka öelda nende kohta). Tean, kehv kombo, kergelt õeldes, aga hetkel on asjad nii.

Veljed tegin ka nüüd omale. Sai võetud gaz52 veljed, kaks tükki kokku keevitatud ja sisu ümber põõratud(vabandust uhti, pärast nägin, et olid midagi taolist teinud, et täitsa ripoff ei ole). Välja tulid nad sellised, veel värvimata jne.
Pilt

Nendega võib nüüd nii juhtuda, et hulk tööd tehtud ja vb. täitsa kasutult. Nimelt pole ma enam üldse nii kindel, et sinna rehv peale venib. Rehvilukud käivad ka vahest meele peal, aga kas saan ka, ei oska õelda.

Kõigepealt suured tänud Silverbeasti meestele, nende teema ja projekt on mulle väga suureks eeskujuks olnud ja on ka edaspidi. Mogi jumal Erik kutsus lahkelt ka vaatama, mida annab teha mogi sildadega, aga kahjuks pole veel sinna jõudnud(plaan on veel olemas)

Mis eesmärgil ehitan seda, jään vastuse võlgu, ehk tulen võistlema ka kunagi(konkurentsi vaevalt pakun).

Palun jätta taolised kommentaarid "Mine osta omale korralik vedrustus, mis see 2000 euri ikka on", teen seda asja üksi(üks väga hea sõber on mõttejõuga ka juures) ja oma suht mõtetu palgaga. Sp. enamus asjad võivadki jätta sellise mulje, et üle m*nni tehtud. Aga asjalikud nõuanded ja ettepanekud on igate pidi tere tulnud.

Hetkel ei ole mul vist rohkem midagi kobiseda. Projekti pikkus,noh, need ei saagi tegelikult kunagi valmis, aga ütleks, et mingi 2a läheb kindlasti, juba rahakoti pärast.

Lugupidamisega Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4650
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas uputaja »

Samas võid jätta ka rahumeeli villise originaalvedrustuse. Toimib lehe kohta ikka maruhästi. Piisab kui lisad ette ja taha tracktionbarid.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
Lomp
Rock Crawler
Postitusi: 884
Liitunud: K Nov 30, 2011 7:07 pm
Asukoht: loksa/valgejõe/harjumaa
Kontakt:

Re: UAZ-469 2.4D (Toyota Hiace)

Postitus Postitas Lomp »

miski selline lõpptulemus või?
http://nagi.ee/photos/RedeyeRabbit/11808677
ps:link googlist leitud;)
A.Lomp
5116876
Kuusalu 4x4
Errare humanum est
Vasta

Mine “Ehitame autot e eputa tehtuga / Build threads and show offs”