EOMAP üllitamas Eesti kaarti Garmini seadmetele

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Arbo
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: T Mai 06, 2008 11:34 am
Kontakt:

Postitus Postitas Arbo »

hoiatus aksepteeritud :)
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Mul nüüd kaardiversioon 21.04b.
On jällegi jupike parem, kui oli varem. Uuendusteks siis kaardile märgitud hoonestusalad ja talunimed, mis on minu arvates vägagi kasulik, enam ei sõida "kogemata" kellegi hoovi. Navigeerimine on ka täitsa pandav, kuigi aadressiotsing majade numbreid veel ei toeta. Pärnust Tapale juhatati kenasti :D
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Ahah,majad ka peal?See juba midagi!Kust sa selle said ja palju maksis,lähiajal endalgi tarvis vist...
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Kas ta siis talu nime järgi juhatab ka?
Kasutaja avatar
vanapagan
Fitting 38"
Postitusi: 265
Liitunud: N Nov 08, 2007 2:12 pm
Asukoht: Elva

Postitus Postitas vanapagan »

Et kust seda siis lõppude lõpuks kõige paremini saab?
Kasutaja avatar
Pomo
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: K Mär 19, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pomo »

mul on see Regio oma. Selle juhatamine on küll selline, nagu kõik teed peaksid viima mõnda linna.
Kuhugile väiksemasse kohta saad ainult niimoodi, et otsid selle koha ise üles kaardi peal ja siis käsid sinna minna. Aadressi järgi saad vähestesse kohtadesse. :cry:
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Linnade menüü abil pidi saama talukohti otsida, hiljem võin proovida, kuidas asi täpsemalt töötab. Navigeerimist proovisin Enge-Tapa vahel ja sellega sai aparaat küll kenasti hakkama. Aadressi otsing kuni tänavani töötas igati kenasti.

Ostusoovi avaldamiseks saatke palun E-KIRI Tõnu Kraudile tonu.kraut "ätt" eomap.ee või helistage numbril GSM +372 53 226 502.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
enn
Rookie
Postitusi: 1
Liitunud: K Juun 18, 2008 3:39 pm

Postitus Postitas enn »

Pomo kirjutas: Kuhugile väiksemasse kohta saad ainult niimoodi, et otsid selle koha ise üles kaardi peal ja siis käsid sinna minna. Aadressi järgi saad vähestesse kohtadesse. :cry:
Ei pea paika. Aadressi järgi otsides saab need asustatud punktid, kus on nimelisi tänavaid (või nimelisi tänavaid koos majanumbritega). Muud asustatud punktid (ka need, milles pole aadressinfot) tulevad valikust Linnad.
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Olemas siis EOMAP 21.11.Talude otsing töötab tõesti linnade menüü alt,mulle teadaolevad ja esimesena pähekaranud leidis igatahes üles :lol:
Kasutaja avatar
Trophy
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: E Okt 20, 2008 11:47 am
Asukoht: Tartumaa, Vapramäe

Postitus Postitas Trophy »

Regio vs EOMAP Garmin Nüvil. Mõned minupoolsed tähelepanekud.
Selle aasta algusest soetasin Regio ( uuendatud versioon, sihtkpohta juhendamisega). Võib olla, et jäin igati rahule. Kuna põhiliselt kasutan GPSi asukoha määrajana ( mitte suunajana), olin tihtipeale meeldivalt üllatunud nähes kaardil metsateid, mida polnud küll kümneid aastaid sõidetud. Ka väikseimad ( metsikumad) metsateed olid kaardilt näha..
Aprillis kuulsin, et on välja lastud uus EOMAP i versioon, mis pidi olema varustet parima Eesti kaardiga. Regio kaart GPSist välja - EOMAP asemele. Kõik kaasfoorumlaste poolt kirjutatu, vastab tõele. Elektriliinid, talunumed, ilusad vaated etc olemas.. AGA kahjuks on teid kaardil vähe. Metsateed on kaetud u 50% ulatuses ( või veel vähem). Ma saan aru, et tavaline turist ei roni metsa . Mina aga sõidaks küll.
Nii et arenemisruumi on. Loodame, et uuendatud versioonides, see "pisiviga" parandatakse
ONE LIFE, LIVE IT !!!
Land Rover Discovery 300TDI, Camel Trophy
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Kui sul on mälukaardiga mudel, siis saad ju mõlema tootja kaarti kordamööda pruukida.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Trophy
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: E Okt 20, 2008 11:47 am
Asukoht: Tartumaa, Vapramäe

Postitus Postitas Trophy »

Veel parem oleks, kui saaks mõlemaid korraga pruukida... :lol:
ONE LIFE, LIVE IT !!!
Land Rover Discovery 300TDI, Camel Trophy
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

Trophy kirjutas:Veel parem oleks, kui saaks mõlemaid korraga pruukida... :lol:
EOMAP-i kaardi saad osta seadmesse installeerituna ja Regio SD kaardil. Siis võid neid kordamööda sisse-välja lülitada, ilma et peaks (mälu)kaarte lappama.

Kahte kaardikihti korraga sisse lülitada pole hea mõte.
no fear
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 196
Liitunud: N Mär 20, 2008 9:41 am
Asukoht: Mulkland

Postitus Postitas no fear »

vtl kirjutas:
Trophy kirjutas:Veel parem oleks, kui saaks mõlemaid korraga pruukida... :lol:
EOMAP-i kaardi saad osta seadmesse installeerituna ja Regio SD kaardil. Siis võid neid kordamööda sisse-välja lülitada, ilma et peaks (mälu)kaarte lappama.

Kahte kaardikihti korraga sisse lülitada pole hea mõte.
Olen ka seda kuulnud, et saad kasutada, seega peaks seda spetsialistide käest rohkem uurima.
CanAm 1000XXC´21, Polaris Sportsman 1000 XP S`20,
Eestis-ATV võistkond KOHALIKUD, Soomes-ATV Team Estonia
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

no fear kirjutas: Olen ka seda kuulnud, et saad kasutada, seega peaks seda spetsialistide käest rohkem uurima.
Kahe kaardikihi korraga sisselülitamise korral võib juhtuda, et üks katab teise. Näiteks kui GPS-i on korraga laetud nii Regio kui BlueChart merekaardid, siis merekaart katab maismaa täielikult igal zoomi tasemel, sama olen kohanud ka masinates, milles on nii City Navigator kui Regio, siis CN katab Regio täielikult ja seda näeb alles peale CN-i väljalülitamist. Samas olen kohanud ka situatsiooni, kus on paralleelselt sisselülitaud kaks sama piirkonna kaarti, siis näidatakse mõlemat ja kui info täpselt ei kattu - näiteks tee on veidi teises kohas, siis ongi näha kaks paralleelset teed... Seega võib proovida mis pilt avaneb kui nii EOM kui Regio on korraga sisselülitatud, midagi hullu juhtuda ei saa, ainult GPS võib refreshimisel aeglasemaks muutuda.
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”