Arutelu Navicupi teemal

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas asko4x4 »

Ma omale ei tellinudki dokki, vaid kompunnin prooviks millestki muust kokku, klambrid, magnetiga dokilaadija jne. Läpakale on ju enamus ise aluse ehitanud.

Kõik Androidi versioonid alates 4.0.3 toimivad. Neid testitakse erinevate emulaatoritega ja ka päris telefonidega.
Püüame kõigepealt asja Androidi peale söödavaks muuta, siis järgmisena tuleb IOS, Pisipehme.... Landil oli selles suhtes väike idee.
TR1 - SÖÖRIK
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas LauriJ »

asko4x4 kirjutas:K.Kotkas. Kõik on äärmiselt õige. Õnneks võib sealt nimekirjast palju punkte maha tõmmata.

Vastan siis: (probleem - lahendus)
1. akuprobleem - laadimisdokk, nagu Enx juba katsetas, siis toimib ja ei hakka masinas ka ringi lendama.
2. veekindel - see pole navicupi probleem, asi ikka telefonis endas.
3. android jookseb kokku - ilmselt aeg uus telefon osta. Navicupiga on tuhandeid pilte tehtud, kellegi pole androidi fotokas kokku jooksnud.
4. pole kuhugi panna - fotoka asemele tasku?
5. ekraan ei toimi märjaga - probleem lahendamata, aga võimalik, et võtame kasutusele telefoni enda nupud nagu fotokal.
6. pimeda peale jäämine - flash slave, soovitan ka kõigile digifotoka omanikele. Ise tellisin üsna mitu erinevat lahendust, vaatan mis kõige asisem variant on.
7. metsas pole levi - milleks on pildistamiseks levi vaja? Pole muretseda vaja asja pärast millega äpp ise hakkama saab.

Allpool oli veel küsimusi
Navicup on tõene - ei saanud päris hästi aru, aga punktide muudatusi saab päris operatiivselt teha.
Korraga kasutatav mitmes seadmes - korraga ei tohi kasutada ka kahte fotokat, aga saan mõttest aru. Võimalik väikeste mööndustega, olen ise võistluse ajal telefoni vahetanud. Väljalogimise probleemi puhul tuleb helistada mandaati, kes vana seadme välja logivad. Informatsioon selle kohta oli puudulik. Siiski püüame ka sellele lahendust leida.
Töötab offline reziimis - kas mõtled seda leviprobleemi? Levi pole vaja pildistamiseks, piisab kui ainult vahest levi tekib, näiteks ülesõitudel.
Kiirendab pildistamist - see on nüüd tõesti suurem vaidluse teema. Aeglased telefonid jäävad kindlasti fotokale alla, aga mina oma Z1-ga ja õigete töövõtetega ei saanud väga asjast aru. Enam ei ole mingit nimekirjast punkti otsimist, nagu Saarekolli väljas olnud versioonil oli, vaid äärmistel juhtudel. Ainult pildi tegemine ja kõik.

Arendame seda kindlasti veel edasi ja tänud kui keegi võtab nõuks põhjalikult punktid kirja panna. Samas, kodurahu huvides soovin ka mina, et oleks paralleelselt võimalik mõlemat kasutada. Kui asi end õigustab, siis küll hakatakse kasutama.
Huvipärast vaatasin, mida Telia valikust antud kriteeriumitele vastavat pakub - juhtmevaba laadimine ja veekindlus:
2 tk valikus Galaxy S7 - 719€ ja S7 Edge - 819€. Väga ei raatsi nagu osta ja kui ostakski, siis võistlusele pori sisse seda kaasa vedama ei hakkaks (ära kaotamise oht päris suur).
Kasutaja avatar
toilu
I live off from the mud
Postitusi: 3420
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:35 am
Asukoht: Tallinn

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas toilu »

LauriJ kirjutas:
Huvipärast vaatasin, mida Telia valikust antud kriteeriumitele vastavat pakub - juhtmevaba laadimine ja veekindlus:
2 tk valikus Galaxy S7 - 719€ ja S7 Edge - 819€. Väga ei raatsi nagu osta ja kui ostakski, siis võistlusele pori sisse seda kaasa vedama ei hakkaks (ära kaotamise oht päris suur).
Tundub, et see Galaxy S7 polegi nii veekindel kui arvata: http://tehnika.postimees.ee/3762313/vai ... rus-testis
Metsas näeme rsk!!!
viis kaks null neli kaks viis kaks
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas K.Kotkas »

asko4x4 kirjutas:K.Kotkas. Kõik on äärmiselt õige. Õnneks võib sealt nimekirjast palju punkte maha tõmmata.

Vastan siis: (probleem - lahendus)
1. akuprobleem - laadimisdokk, nagu Enx juba katsetas, siis toimib ja ei hakka masinas ka ringi lendama.
Lahtine usb, mis on tänapäeval moes + pori. Palun mine õue, viska telefon porri ja siis pane laadima, korda protseduuri 70 korda. Vaata usb porti. Üldiselt aga enamus telefone ei ole veekindlaid või kui ongi, siis nad ei tee väga pilti...
asko4x4 kirjutas: 2. veekindel - see pole navicupi probleem, asi ikka telefonis endas.
Kas offroadis pole see mitte üks esimesi probleeme, mis lahendada tuleks ? Ma ei nori siin vaid vaatan konkreetselt ATV/TR3/TR1 vaatevinklist.
asko4x4 kirjutas: 3. android jookseb kokku - ilmselt aeg uus telefon osta. Navicupiga on tuhandeid pilte tehtud, kellegi pole androidi fotokas kokku jooksnud.
See on nüüd küll tees, mille peale ma veidi nina viltu tõmban. Sa ei saa lahendada probleemi nii, et ütled - osta uus telefon. Ma ei hakka veeretama veimevakka, et oi oi kõik on nii kallis jne vaid ütlen otse välja - kui soft crashib, siis ta teeb seda - seda siis mitte navicup vaid android. Ja 6.0 on nii pirtsakas et vastik hakkab..

asko4x4 kirjutas: 4. pole kuhugi panna - fotoka asemele tasku?
ei ole võrreldavad suurused. Veekindel fotokas talub päris palju...
asko4x4 kirjutas: 5. ekraan ei toimi märjaga - probleem lahendamata, aga võimalik, et võtame kasutusele telefoni enda nupud nagu fotokal.
Edasiminek, uutel torudel on aga nuppude kogus kesine. Ideel on jumet
asko4x4 kirjutas: 6. pimeda peale jäämine - flash slave, soovitan ka kõigile digifotoka omanikele. Ise tellisin üsna mitu erinevat lahendust, vaatan mis kõige asisem variant on.
FFS ? kas ka annad endale aru oma soovituse absurdsust ? veel seade lisaks ?
asko4x4 kirjutas: Kiirendab pildistamist - see on nüüd tõesti suurem vaidluse teema. Aeglased telefonid jäävad kindlasti fotokale alla, aga mina oma Z1-ga ja õigete töövõtetega ei saanud väga asjast aru. Enam ei ole mingit nimekirjast punkti otsimist, nagu Saarekolli väljas olnud versioonil oli, vaid äärmistel juhtudel. Ainult pildi tegemine ja kõik.
Tee mulle test kasutaja ja ma luban, et ma testin korralikult, peale seda võtan sõna. Mõista palun, et ma ei irise sellel teemal, et bööäää ei taha vaid vaatan realistlikult võistleja pilguga sellele otsa.
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas asko4x4 »

Luban, teen testkasutaja. Aga enne lõpetame puhkused ja teeme mõned juba teada täiendused ära.

Ei kasutaks lahtist usb-d see võib sodi küll täis minna, doki port on mugavam ja ei ole nii väga porisõltlane. Kavatsen katsetada kompaktset flash slave seadet, mida annab ehk ka kiivri külge kruvida. Ei julge enne midagi öelda kui ei ole ära testinud. Kui toimib, siis on see igatahes ka digifotokatele kasulik vidin.
Viimati muutis asko4x4, K Juul 13, 2016 11:28 pm, muudetud 2 korda kokku.
TR1 - SÖÖRIK
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas Movistar »

Edaspidi tuleb hakata jälle 3 kohalisi autosid ehitama.
Kolmas liige saab tegeleda kirjaklambritest doki koos hoimisega ja pildi tegemise hetkel laseb törts välku ka juurde.
Huvitav kuhu see teema välja jõuab lõpuks.
HM Racing Team
Jolinar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 126
Liitunud: P Juul 21, 2013 3:36 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas Jolinar »

asko4x4 kirjutas:Luban, teen testkasutaja. Aga enne lõpetame puhkused ja teeme mõned juba teada täiendused ära.

Ei kasutaks lahtist usb-d see võib sodi küll täis minna, doki port on mugavam ja ei ole nii väga porisõltlane. Kavatsen katsetada kompaktset flash slave seadet, mida annab ehk ka kiivri külge kruvida. Ei julge enne midagi öelda kui ei ole ära testinud. Kui toimib, siis on see igatahes ka digifotokatele kasulik vidin.
Ma tean, et see ei ole üleüldiselt kuidagi minu teema aga..
Ei saa küsimata jätta - Kuidas see flash slave telefoniga ühendub?
Kui mingisuguse kaabli abil, siis see tõmbab veekindlusele kohe vee(ja pori ja muda) peale (v.a. mõned väga üksikud telefonid).
Kui sinihambaga siis on kohe veel üks element mis akut tühjendab + selle juures võib kohe sünkroniseerimise kiirusega probleeme tulla.

-- edit --
Sportlikust huvist vaatasin veekindlate fotokate hindu, keskmine IPX8 standardile vastav fotokas maksab ~250€, sellele vastavat telefoni ei suutnud isegi leida kuskilt.
Ainukesed mis ligilähedale saavad on CAT -i mudelid, need on aga lihtsalt sitad.
Kõik need Sony Z seeria, samsungi lipulaevad, mõned motorolad jne on küll pritsme-/niiskuse-/vee- ja tolmukindlad kuid lööki/põrutust ei talu neist ükski, ekraan teeb üsna kiirelt krõps.
Lisaks saab ühe telefoni hinna eest nii fotoka kui ka varufotoka osta ja jääb õllerahagi üle.
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas asko4x4 »

Tellisin igasugu kraami, selliseid, mis toimivad bluetoothiga, siis pistikuga telefoni külge, ja päris sõltumatu flash slave, mis lööb välku siis kui fotokas välku teeb. Sellel sensor sees, kui fotoka välk tekib, siis millisekundi jooksul välgutab end ka ise. Oma patareid sees ja mingit juhet ei vaja. Ei oska enne midagi öelda kui pole järgi proovinud.
TR1 - SÖÖRIK
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas Landy »

asko4x4, Kotka ettepanekut asja üheskoos realsetes tingimustes testida tasub võtta tõsiselt.
Kotkas on IT ja telekomi alal toimetanud 20+ aastat ning sama kaua ka autodega muda sisse kippunud.
Sellal kui mina alles PC-sid remontisin, haldas tema juba servereid.
Ta on teinud tööd nii kruvikeerja, kui peaga ning väga vastustusrikastes valdkondades.
Ka uute lahenduste juurutamine ning lansseerimine pole talle võõrad.

Nii nagu ma ennist kirjutasin,siis võtmesõnad on testimine-testimine-testimine ning back-up lahendused.

P.S. Siin foorumis on ülltavalt suur hulk endiseid ja praegusid IT inimesi kes reeglina mõistavad mida sa soovid saavutada ning annavad hea nõu kuidas seda õigesti teha ning mis on pildil valesti.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas asko4x4 »

Ei ütle kellegi abist ära kes soovivad aidata oma nõu või jõuga. Seda enam kui on veel vastava ala inimene. Tänud nõuande eest.
TR1 - SÖÖRIK
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas Praks1 »

Kiiruga viskasin pilgu peale nutust ja halast, et keegi tegi nalja jne.
3 lehekülge jama oli tekkinud päevaga, aga lihtsat vastust pole saanud, et miks ei sobi triipkood, või misiganes selle nimi on mida nutiseadmed tuvastavad..
Pildistama ei pea, akut laadima ei pea ja tulemuse teeb arvuti.
Plakatid viib metsa korraldaja nagu tänagi.
Milleks on vaja tänast pildistamist taandarengu näol edasi Arendada(kuigi taandareng on ka areng) ?Areng on pildita sõit ja mitte mingit asja laadides koguaeg,.

Kes pole tehnikaga kursis, siis Gps leiutati juba aastaid tagasi orienteerumiseks, seega pole navicup viimne päästerõngas teile.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas asko4x4 »

Sa mõtled triipkoodi arendusena QR koodi ilmselt. On selle koodi peale üles ehitatud orienteerumise mänge ka tehtud. See kahjuks ei garanteeri masina märgi juures asumist. Isegi kui telefon kindla pikkusega nööriga masina külge siduda, siis on võimalik QR koodi lugeda erinevatelt kaugustelt. Sisuliselt on see ka pildi tegemine sellest QR koodi märgist ja punnitamise peale on võimalik QR kood ära lugeda mitme meetri kauguselt. Plussiks muidugi see, et ei ole mingit jamamist GPSiga, kohtunikel piltide vaatamisega, aga nett ilmselt annaks võimaluse punktid lihtsalt varem kokku saada, kuigi punktide lugemise saaks siis küll täisautomaatseks teha. Kõige suurem miinus ikkagi see QR koodi tuvastamise kaugus, see ei garanteeri kuidagi, et masin selle läheduseski asuks.
Navicupile tuleb nagunii tulevikus ka see QR koodi liides külge, hoopis muu arendusega seoses. Aga masina punktis asumist tõendab reeglipärane pilt kindlasti oluliselt paremini kui QR kood. Samas, kui ära ei testi, siis ei saa ka 100% kindlalt väita. Võib prooviks katsetada kui kaugelt digital zuumiga QR koodi fokusseerida õnnestub.
TR1 - SÖÖRIK
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas pilgrems »

Kus juures oli ühel võistlusel Qr koodi pildistamine, eesmärgiga testida tarkvara ,et kui kaugelt seda pildistatakse. 1 pildi tegin kaugelt zoomiga ja hiljem korraldaja uuris kaugelt tegin, tema ja minu arvamus kattus +- 1 meetri täpsusega.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas LauriJ »

sepi kirjutas:To Erik: Pole vaja ärrituda. Indrekul on õigus. Staaritsemist oli ning võin ka selle inimese nime siin ära mainida kes sel hetkel seal halvustavalt suhtus. Olin samal hetkel kõrval. Kas seda on ikka vaja?
Noh, avaldad lõpuks nime ka või niisama tegid tähtsaks? :D
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas totu »

Tooks veel ühe, ealise, iseärasuse. Offroadis on ka inimesi, kes peavad lugemisprille kasutama, telefoniekraani jälgimiseks, et veel prillid ka porisesse taskusse? Ei ole pidanud seda softi kasutama aga kujutlusvõime ja võistluskogemuse põhjal väidan, et see asi ei hakka tööle enne kui:
1. tuleb laiatarbesse (loe: vastuvõetava hinnaga) induktiivne laadimisdokk (igasuguse korduva kaabli ühendamise offroadvõistlustel peab VÄLISTAMA).
2. telefonid varustatakse fotoaparaadiga ja korraliku välguga (täna ei ole kumbagi)
3. tulevad tagasi mahutundlikud puuteekraanid (jällegi mõtlen vastuvõetavat hinda)
Seniks ei ole millestki rääkida, pakutud lahenduste hinna eest (igasse autosse 250- 750 eurine tehnika) saab SI jaamade süsteemi ja kõik, peale Navicupi müügist huvitatud ringkonna, on rahul.
Kui mulle ei maitse hele õlu, ei pea ma müüja ees vabandama ja midagi tõestama, et miks ma tumedat õlut ostan. See ei tähenda veel, et hele õlu on k...i.
Tehtud, mõeldud.
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”