1. leht 1-st

Ozi vs miski muu

Postitatud: R Aug 21, 2015 6:38 pm
Postitas beginner
Mõtlesin, et küsiks laiema ringi käest.
Probleem siis selles, et vahel metsas käies tahaks mõne koha ära märkida ja hiljem sinna tagasi minna ja selleks oleks hea kasutada mõne tarkvara abi. OziExplorer'it pakuti, aga ma pole kindel, kas mittevõistlejale see otstarbekas on.
Põhiline kasutus oleks umbes järgmine:
Ühel päeval sõidan mingit rada ja leian, et on täitsa äge koht(punkt kaardil) või mingi lõik. Tahaks selle ära märkida, kui huvitava koha/lõigu. Sooviks salvestada ka sõidetud teekonna. Järgmisel korral sooviks sõita:
a) sama rada, ehk siis kaart peaks näitama, kas sõidan vana raja peal
b) võib-olla mitte päris sama rada, aga kaardi peal võiks olla näha, et siin lähedal on eelmisel korral(kordadel) märgitud põnev koht/lõik.
Võimalik on kasutada nii GPS-iga sülearvutit kui Android tahvelarvutit.

Kui on mõtteid mõne lihtsama/odavama programmi/äppi kohta, siis andke tuld tuld.

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: R Aug 21, 2015 7:00 pm
Postitas sportlane50
APSinfo? Programm ise on tasuta allalaetav, parema kaardi pead kellegi käest ise sebima

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: R Aug 21, 2015 8:36 pm
Postitas Landy
sportlane50 kirjutas:APSinfo? Programm ise on tasuta allalaetav, parema kaardi pead kellegi käest ise sebima
Funktionaalsus ei võimalda eelpool nõutud asju.Tegu on nn. suletud lahendusega.

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: R Aug 21, 2015 9:41 pm
Postitas t4nel
Androidile näiteks http://play.google.com/store/apps/detai ... s.mytracks
Salvestab radu nagu nimigi ütleb, saab google mapsiga sünkroonis hoida(ehk näeb arvutist sama rada koos markeritega). Paistab et mingi piltide lisamise funktsioon on juurde tekkinud, seda pole uurinud. Kaardiks google sat. pilt või tänavakaart. Ainus miinus oli see, et kui salvestatud rada avada siis hetke asukohta näitab, aga kaart ei liigu kaasa sinuga ja peab näpuga tõmbama aegajalt(asukoha nupule vajutada siis liigutab kaardi õigesse kohta ikka).

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: L Aug 22, 2015 12:21 am
Postitas Alllu
Androidile osta military maps. Free versioonis saad ainult 3 enda sõitu salvestada. Puntke saab ka mõned salvestada. Kaarte seal mitte. Sat pilte ja muid kah.

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: L Aug 22, 2015 9:23 am
Postitas mihkelmihkel
Olen proovinud nii APSi kui ka OZI't, mõlemad on oma kasutusliidese poolest väga aegunud, ebasõbralikud ja keerulised. OZI on väga võimekas kahtlemata, aga app on väga ebaintuitiivne ja raske selgeks õppida.

Nüüd kui avastasime enda jaoks Oruxi, siis see on ikka oluliselt lihtsam ja mugavam asi. Täitsa tasuta saadaval ja võimaldab Eesti maaameti kaarte kasutada ja need kaardid on parimad, mis üldse saada on metsas käimiseks (minu valikuna siis põhikaart reljeefvarjutusega).

Küll aga vajab ka orux mõningast seadistamist, et saada online kaart tööle ja siis ka vajadusel omale offline kaarde genereerida. Selle protsessi kohta on erinevaid õpetavaid killukesi seal teemas: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=52&t=56304

Kui see Oruxi seadistamine üle jõu käib, siis võid põhimõtteliselt kõik teised analoogid ka ära unustada, sest need on veel keerulisemad (Lorus, Ozi, APS jms). Siis osta mingi tasuline asi, millel on oma offline kaardid juba olemas. Või kui netivõimalus on olemas, siis kasuta näiteks google mapsi vms.

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: L Aug 22, 2015 11:21 pm
Postitas beginner
Tore, et niipalju vastukaja on tekkinud. Kommenteerin ka veidi.
Landy kirjutas:APSInfo funktionaalsus ei võimalda eelpool nõutud asju.Tegu on nn. suletud lahendusega.
Mis suletud lahendus?
t4nel kirjutas:Androidile näiteks Google My Tracks
See ongi praegu kasutuses, et vähemalt mingi jälg maha jääks. Google kaardi puhul häirib see, et välja suumides kaotatakse liiga kiirelt väikesed teed ära. Pildi lisamise võimalus on juba päris tükk aega. Tihtipeale on see häda, et jagatud kaarti ei saa teised lahti, sest liiga palju salvestatud punkte on - kui tihti peaks asukohta logima? Kui keegi teab head programmi My Track'si logifailide(.kmz) toimetamiseks(lõikamiseks/kleepimiseks), ärge hoidke vaka all :wink:
Alllu kirjutas:Androidile osta military maps.
Natuke häirib nende NSVL kindralstaabi kaartide vanus. Samas ilmselt saab avastada vanu ja kinnikasvanud teid :D
mihkelmihkel kirjutas:Nüüd kui avastasime enda jaoks Oruxi, siis see on ikka oluliselt lihtsam ja mugavam asi. Täitsa tasuta saadaval ja võimaldab Eesti maaameti kaarte kasutada ja need kaardid on parimad, mis üldse saada on metsas käimiseks (minu valikuna siis põhikaart reljeefvarjutusega).
/---/
Siis osta mingi tasuline asi, millel on oma offline kaardid juba olemas.
No vot, mis see tasuline asi olla võiks? Ilmselt peab selle Oruxiga sõprust tegema, oli tegelikult varem plaanis, aga kadus ära hallide ajurakkude rägastikku. Kirjeldus äppi juures on täitsa paljulubav. Kas keegi on proovinud Oruxile ka topograafilist kaarti ette sööta?
Lõpuks on ilmselt see, et arvutisse on ikka ka midagi vaja, nutiseadme ekraan ahistab.

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: P Aug 23, 2015 3:59 am
Postitas t4nel
Ega siis polegi rohkem valikut kui Locus või Orux. Mina loobusin locusest sest laadis kaardi vildakalt ära, pilt jäi nagu valesti kokku pandud pusle. Ja Oruxile saab NL topokaardi peale, tuleb lihtsalt maakaart.ee serverist päring teha. Arvutisse androidi emulaator ning saab sinna kah sama rakenduse :lol:

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: P Aug 23, 2015 11:34 am
Postitas mihkelmihkel
beginner kirjutas: Kas keegi on proovinud Oruxile ka topograafilist kaarti ette sööta?
Maaameti põhikaart ongi topograafiline, ehk kõrgusjooned on ilusti peal ja kui lisada ka reljeefvarjutus, siis on need kõrguste vahed ka väga ilusti visuaalselt näha. Kui sa seda mõtled topograafilise kaardi all?

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: P Aug 23, 2015 2:58 pm
Postitas smurhv
ise lugesin kunagi ka seda vana teemat Oruxi osas. Kuna pea on pidevalt pulki täis siis jäi see peale laadimine jms pooleli kuna mingist hetkest lihtsalt ei saa aru nendest viidetest mida foorumis viidati ning maaameti kodulehel olevast õpetusest ei saanud ka mitte s*ttagi aru. Kas keeg viitsiks samm-sammult kogu protsessi lahti kirjutada? Oleks kõigil tukevikus lihtsam. Ise kasutan Android 4.1 ja Tahvelarvutit Galaxy tab2/10.1

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: P Aug 23, 2015 3:43 pm
Postitas t4nel
Teen sellest mõned värskemad pildid ja kirjutan jutu kõrvale.

// http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=52& ... 05#p362105

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: P Aug 23, 2015 10:45 pm
Postitas Landy
beginner kirjutas:Tore, et niipalju vastukaja on tekkinud. Kommenteerin ka veidi.
Landy kirjutas:APSInfo funktionaalsus ei võimalda eelpool nõutud asju.Tegu on nn. suletud lahendusega.
Mis suletud lahendus?
1. Antud arendu on surnud e. arendustegvust ei toimu juba 10 aasytat ning tehnilist tuge pole ka juba üle viie aasta.
2. Suletud selels mõttes, et ise ei saa sinna genereerida kaarte ega olemasolevaid eksportida ning seal kasutavad koorinaatide ja "track" logid ei ole vabalat konverteeritavad.

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: T Aug 25, 2015 11:13 pm
Postitas JAN007
kas (Garmin) GPSiga salvestatud .gpx fail ei sobi? Seda saad töödelda näiteks GPX editoriga (http://sourceforge.net/projects/gpxeditor/) ja siis seda vajalikku jupikest laadida GPS-i või kuhuiganes programmi, nroute näiteks. Huvitavate teekondade üleslaadimiseks kasutan http://geoape.com ja sealt saavad ka teised vaadusel selle omale alla laadida .gpx kujul ja GPSi tõmmata, et järgi teha kui tahavad.

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: T Nov 24, 2015 9:58 am
Postitas t4nel
beginner kirjutas:Peale sõidu ajal kasutamise/navigeerimise võiks rääkida ka sellest, kuidas sinna ise kaarti teha/kalibreerida.(PS. kui keegi oskab aidata parema kaardiga, kui Regio atlase moodi asi, mis mul seal praegu sees, siis andke märku ;))

Otsid kuskilt internetist üles programmi SASplanet, sellega saad salvestada google jne kaarte arvutisse pildifailina. Programm saab hakkama ka maaameti WMSiga. Kui pilt olemas siis tuleb see konverteerida ozile sobivasse formaati - seda saab teha Img2ozf nimelise programmiga.

Re: Ozi vs miski muu

Postitatud: T Nov 24, 2015 11:27 am
Postitas beginner
Maa-ameti WMS'i sarnase kaardi Ozi'sse saamine huvitaks vägagi.