Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!
Äkki Orux arvab, et ta on kuskil mujal, kui Eestis või siis liiga välja suumitud:
1) Kas sul see esimene pilt tuleb ette? Suumi sellega kuskil Eesti kaardi peal võimalikult lähedale ja loo siis WMS või kui juba olemas, siis vaheta maa-ameti kaardi peale.
2) Kui juba maa-ameti WMS seadistatud, siis lülita GPS tracking sisse ja suumi oma praeguses asukohas lähemale.
t4nel kirjutas:Peale Oruxi installimist ja käivitamist peaks ees olema selline pilt. Meid huvitab esimese asjana kaardimenüü, mis on märgitud noolega
Installisin endale ka Oruxi. Samm sammult nagu õpetatud. Ka maaameti kaardid määrasin ära WMSi. Kui nüüd kaart avada siis on ekraanil kursor ja ruutude kaupa kirja maaamet. Mida reaalselt ei ole on kaart ise. Zoomides midagi ei muutu. Aluskihte vahetades ka mitte. Sel etapil kus saab testi teha kord nagu on kord taas ei ole kaarti. Kui seadmega liikuda või sisestada midagi otsingusse siis maaameti kirjadega "kaart" liigutab kursorit ja hääljuhendid toimivad. Ja seda nii tahvlis kui telefonis.
Oskab keegi aidata?
Tänades Peeter.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Installisin endale ka Oruxi. Samm sammult nagu õpetatud. Ka maaameti kaardid määrasin ära WMSi. Kui nüüd kaart avada siis on ekraanil kursor ja ruutude kaupa kirja maaamet. Mida reaalselt ei ole on kaart ise. Zoomides midagi ei muutu. Aluskihte vahetades ka mitte. Sel etapil kus saab testi teha kord nagu on kord taas ei ole kaarti. Kui seadmega liikuda või sisestada midagi otsingusse siis maaameti kirjadega "kaart" liigutab kursorit ja hääljuhendid toimivad. Ja seda nii tahvlis kui telefonis.
Oskab keegi aidata?
Mul täpselet sama seis ja enda mõistuse või siinsete ning mujalt leitud juhendite abil lahendust välja ei mõelnudki. Jäi praegu asi sinna paika kuna polnud rohkem aega edasi mängida.
Lahendist oleks huvitatud küll.
Hommik ongi õhtust targem
Peale paari mahainstallimist sain pildi ette. Eks ta selline kapriisne värk on. Erinevate kihtide salvestamist pidin mitu korda tegema sest nt. orto hakkas esimese korraga tööle aga varjutatud põhikaart tahtis kahte katset. Nüüd katsetused reaalses elus.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Installisin endale ka Oruxi. Samm sammult nagu õpetatud. Ka maaameti kaardid määrasin ära WMSi. Kui nüüd kaart avada siis on ekraanil kursor ja ruutude kaupa kirja maaamet. Mida reaalselt ei ole on kaart ise. Zoomides midagi ei muutu. Aluskihte vahetades ka mitte. Sel etapil kus saab testi teha kord nagu on kord taas ei ole kaarti. Kui seadmega liikuda või sisestada midagi otsingusse siis maaameti kirjadega "kaart" liigutab kursorit ja hääljuhendid toimivad. Ja seda nii tahvlis kui telefonis.
Oskab keegi aidata?
Mul täpselet sama seis ja enda mõistuse või siinsete ning mujalt leitud juhendite abil lahendust välja ei mõelnudki. Jäi praegu asi sinna paika kuna polnud rohkem aega edasi mängida.
Lahendist oleks huvitatud küll.
Las targemad parandavad mind aga minul ei tohi maaameti kaarti zoomida rohkem kui 200 "ühikuni" vasakul all nurgas. Ehk vahemikus 0-200 on pilt ees aga peale seda läheb kõik halliks. Ehk oli abiks.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Hm, näiteks minul laseb välja zoomida 600-700m. Kas WMS-kaardi tegemisel zoom'i astmed said paika, 0 ja 20?
Ning kui on näha need valged ruudud, kas siis nii ei saa teha, et zoomite ~200m peale või lähemale ja siis lülitate GPS-trackingu sisse(parema külje peal oleva menüü kõige ülemine nupp, meenutab sihikut) ning siis võiks teile kuvada praeguse asukoha ja kui internett küljes, siis ka kaarti näidata?
beginner kirjutas:Hm, näiteks minul laseb välja zoomida 600-700m. Kas WMS-kaardi tegemisel zoom'i astmed said paika, 0 ja 20?
Ning kui on näha need valged ruudud, kas siis nii ei saa teha, et zoomite ~200m peale või lähemale ja siis lülitate GPS-trackingu sisse(parema külje peal oleva menüü kõige ülemine nupp, meenutab sihikut) ning siis võiks teile kuvada praeguse asukoha ja kui internett küljes, siis ka kaarti näidata?
Zoomi astmed paigas vahemikus 0-20. 200m. piirang on nii on- kui offline kaardiga. GPS tracking ei muuda midagi. Teema käib siis ainult maaameti kaartide kohta. Oruxiga kaasasolev Mapnik laseb zoomida vabalt.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Selline küsimus teadjamatele, et kui laen üritustel antava punktifaili Orux Maps-i kuvatakse kaardil kenasti punktid, kõik tore aga kuidas saan neid ükshaaval hiljem kaardilt kustutada või varjata. Kõik korraga saab küll aga ükshaaval...vot seda kohta ei leidnud.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
uppund kana kirjutas:Selline küsimus teadjamatele, et kui laen üritustel antava punktifaili Orux Maps-i kuvatakse kaardil kenasti punktid, kõik tore aga kuidas saan neid ükshaaval hiljem kaardilt kustutada või varjata. Kõik korraga saab küll aga ükshaaval...vot seda kohta ei leidnud.
Olen suht veendunud, et saab kustutada. Aga sellega toimetas Kukepeal mu kaardilugeja ja hiljem pole vaja olnud kustutada. Ka sai nagu võetud punkte teist värvi teha. Kui aega saan proovin sportlikust huvist.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
helar kirjutas:Kaardi lugemise mõttes ei tee need võetud punktid seal ka halba ,kui träkk kenasti maha jääb.
Muidugi kui walterit libistada võib segadusse ajada
Walteriga või ilma aga võiks ju mingi rubilnik ometi olla.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888