OZI ei näita asukohta õigesti
Moderaatorid: hulkur, Moderators
- CaveMan
- True Off Roader!
- Postitusi: 1042
- Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
- Asukoht: Tallinn ja Peetri
- Kontakt:
OZI ei näita asukohta õigesti
Teen OZI-ga esmast tutvust. Kõik on nagu hästi aga millegipärast ei näita NOOL praegust asukohta õigesti. Kaart peaks olema õigesti kalibreeritud. Samuti saab GPS tõest infot.
Tegin näiteks sellise testi, et vaatasin GPS Position Data järgi oma praeguse asukoha kordinaadid (kontrollisin korinaate ka käsi GPS-iga) ning tegin nende järgi Waypointi. Waypoint paigutati õigesse kohta, sinna kus ma praegu reaalselt olen aga nool on paarsada meetrit eemal.
Panin tähele veel seda, et kui vajutada "Find Other Maps at this Position", siis hüppab nool mõnda teise valesse kohta ja kui vajutasin seda nuppu korduvalt, siis hakkas testiks tehtud Waypoint ka oma asukohta muutma. "Lock Map to Current Map Path" oli sisse lülitatud.
Milles asi?
Tegin näiteks sellise testi, et vaatasin GPS Position Data järgi oma praeguse asukoha kordinaadid (kontrollisin korinaate ka käsi GPS-iga) ning tegin nende järgi Waypointi. Waypoint paigutati õigesse kohta, sinna kus ma praegu reaalselt olen aga nool on paarsada meetrit eemal.
Panin tähele veel seda, et kui vajutada "Find Other Maps at this Position", siis hüppab nool mõnda teise valesse kohta ja kui vajutasin seda nuppu korduvalt, siis hakkas testiks tehtud Waypoint ka oma asukohta muutma. "Lock Map to Current Map Path" oli sisse lülitatud.
Milles asi?
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
- hulkur
- been there, done that
- Postitusi: 1552
- Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
- Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Mis koordinaatsüsteemis sa selle kontrollWP tegid? Lisatud pildilt on näha, et OZi on sul deg,min,000 formaadis mitte siinkandis maismaal tavaliselt kasutatavas deg,min,sec,000 formaadis. Kui need süsteemid omavahel segi ajada, ongi viga mõnikümmend kuni paarsada meetrit.
andres
P.S. jah, see kaart on minu poolt õigesti kalibreeritud, kust iganes sa selle saanud oled.
andres
P.S. jah, see kaart on minu poolt õigesti kalibreeritud, kust iganes sa selle saanud oled.
- Landy
- Typo Master 2.1
- Postitusi: 17317
- Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
- Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Andres, antud kodanik sai kaardi minu käest ja selle on teinud minu antud toormaterjali baasil Lendorav. Kaart ise peaks olema kalibreeritud ja täpne. Olen näinud sellest kaardimatejalist tehtuna kolme erineva versiooni ringlemas.hulkur kirjutas: P.S. jah, see kaart on minu poolt õigesti kalibreeritud, kust iganes sa selle saanud oled.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
- CaveMan
- True Off Roader!
- Postitusi: 1042
- Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
- Asukoht: Tallinn ja Peetri
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Selles ei saa asi olla mis koordinaatsüsteemis programm parasjagu töötab. Kõik kaarditarkvarad ja GPS-id võimaldavat töötamist erinevates koordinaatsüsteemides. Lihtsalt sellega defineeritakse, millisel kujul koordinaate kuvatakse ja sisestatakse.hulkur kirjutas:Mis koordinaatsüsteemis sa selle kontrollWP tegid? Lisatud pildilt on näha, et OZi on sul deg,min,000 formaadis mitte siinkandis maismaal tavaliselt kasutatavas deg,min,sec,000 formaadis. Kui need süsteemid omavahel segi ajada, ongi viga mõnikümmend kuni paarsada meetrit.
Esiteks, kui ma teen WP koordinaatide järgi, siis ta potsatab kaardil õigesse kohta! Kui ma vaatan GPS Fix Data aknas oma praegust asukohta, siis ka see on õige. Kui viga oleks koordinaatide teisendamises, siis oleks nool alati ühtemoodi vales kohas aga vale koht muudab oma asukohta: kord on ta põhja, kord lõuna pool jne.
Aga et süda oleks rahul, muutsin koordinaatsüsteemi dd mm ss.s peale ning sellega seoses ei muutnud olukord kuidagi.
Seega koordinaatidega ja kaartidega peaks kõik korras olema. Ainult see nool käitub veidralt.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
- hulkur
- been there, done that
- Postitusi: 1552
- Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
- Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
GPS on see mingi Klickis müüdav kõige odavam USB junn?
- CaveMan
- True Off Roader!
- Postitusi: 1042
- Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
- Asukoht: Tallinn ja Peetri
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Ma ei tea mida Klickis müüakse aga mul on kasutusel mingi junn mille nimi on BU-353hulkur kirjutas:GPS on see mingi Klickis müüdav kõige odavam USB junn?
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
- hulkur
- been there, done that
- Postitusi: 1552
- Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
- Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Mhmh, proovi mingi teine GPS OZI-ga ühendada ja vaata mis siis tulemus on. Op süsteem on W7?
- CaveMan
- True Off Roader!
- Postitusi: 1042
- Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
- Asukoht: Tallinn ja Peetri
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Ma ei tea küll kuidas mõni teine GPS saaks asja parandada kuna OZI saab koordinaatidest õigesti aru. Esimese postituse pildil, kus on GPS info, näitab rakendus õigeid koordinaate ehk neid kus ma reaalselt sellel hetkel asusin ainult et nool kaardi peal ei ole nendel koordinaatidel.hulkur kirjutas:Mhmh, proovi mingi teine GPS OZI-ga ühendada ja vaata mis siis tulemus on. Op süsteem on W7?
Märgin veel ära, et olen proovinud asja kahte moodi: Tavalisel meetodil, kus arvuti emuleerib USB seadme COM pordiks ning ka läbi GpsGate tarkvara. Mõlemal juhul on tulemus sama.
Arvutis on Win7. Saan proovida ka XP arvutis. Mõnda teist GPS-i pole paraku võtta kuskilt ja vaevalt, et see midagi muudaks sest OZI saab tõese koordinaatinfo GPS-i käest kätte.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
- hulkur
- been there, done that
- Postitusi: 1552
- Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
- Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Muudab. Kui ei taha, ära proovi, lihtsalt soovitasin.CaveMan kirjutas: vaevalt, et see midagi muudaks sest OZI saab tõese koordinaatinfo GPS-i käest kätte.
- CaveMan
- True Off Roader!
- Postitusi: 1042
- Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
- Asukoht: Tallinn ja Peetri
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Kui teaks, et siin mingi loogiline seletus on, siis ma oleksin küll motiveeritud kuskilt teist tüüpi GPS seadet otsima/ostma aga kas sa oskad selgitada, kuidas GPS-i vahetus võib asja parandada, kui arvestada asjaoluga, et OZI saab praegusest GPS-ist tõest koordinaatide infot?hulkur kirjutas:Muudab. Kui ei taha, ära proovi, lihtsalt soovitasin.CaveMan kirjutas: vaevalt, et see midagi muudaks sest OZI saab tõese koordinaatinfo GPS-i käest kätte.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Olen näinud sellist käitumist OZI piraat versiooniga. Samas arvutis ametlikult ostetud ja registreeritud OZI toimis korralikult
- CaveMan
- True Off Roader!
- Postitusi: 1042
- Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
- Asukoht: Tallinn ja Peetri
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Tänud, sinust oli abi!mudak kirjutas:Olen näinud sellist käitumist OZI piraat versiooniga. Samas arvutis ametlikult ostetud ja registreeritud OZI toimis korralikult
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Tahtsin ka just öelda, et osta litsents ja kõik saab korda!
- helar
- I live off from the mud
- Postitusi: 2635
- Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
- Asukoht: Vääna Jõesuu
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Sattus mulle mingi suvaline sinihamba antenn kätte ja proovisin: nii ozi kui ka apsi peal hakkas asukohta valesti näitama. Garminit ei suutnud üldse ära ühendada.
Niiet viga võib vabalt vigases antennis olla.
Niiet viga võib vabalt vigases antennis olla.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
- CaveMan
- True Off Roader!
- Postitusi: 1042
- Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
- Asukoht: Tallinn ja Peetri
- Kontakt:
Re: OZI ei näita asukohta õigesti
Mul oli viga litsentsis.helar kirjutas:Sattus mulle mingi suvaline sinihamba antenn kätte ja proovisin: nii ozi kui ka apsi peal hakkas asukohta valesti näitama. Garminit ei suutnud üldse ära ühendada.
Niiet viga võib vabalt vigases antennis olla.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9