OZI ei näita asukohta õigesti

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas CaveMan »

Teen OZI-ga esmast tutvust. Kõik on nagu hästi aga millegipärast ei näita NOOL praegust asukohta õigesti. Kaart peaks olema õigesti kalibreeritud. Samuti saab GPS tõest infot.
Tegin näiteks sellise testi, et vaatasin GPS Position Data järgi oma praeguse asukoha kordinaadid (kontrollisin korinaate ka käsi GPS-iga) ning tegin nende järgi Waypointi. Waypoint paigutati õigesse kohta, sinna kus ma praegu reaalselt olen aga nool on paarsada meetrit eemal.
Pilt

Panin tähele veel seda, et kui vajutada "Find Other Maps at this Position", siis hüppab nool mõnda teise valesse kohta ja kui vajutasin seda nuppu korduvalt, siis hakkas testiks tehtud Waypoint ka oma asukohta muutma. "Lock Map to Current Map Path" oli sisse lülitatud.

Milles asi?
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas hulkur »

Mis koordinaatsüsteemis sa selle kontrollWP tegid? Lisatud pildilt on näha, et OZi on sul deg,min,000 formaadis mitte siinkandis maismaal tavaliselt kasutatavas deg,min,sec,000 formaadis. Kui need süsteemid omavahel segi ajada, ongi viga mõnikümmend kuni paarsada meetrit.

andres

P.S. jah, see kaart on minu poolt õigesti kalibreeritud, kust iganes sa selle saanud oled.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas Landy »

hulkur kirjutas: P.S. jah, see kaart on minu poolt õigesti kalibreeritud, kust iganes sa selle saanud oled.
Andres, antud kodanik sai kaardi minu käest ja selle on teinud minu antud toormaterjali baasil Lendorav. Kaart ise peaks olema kalibreeritud ja täpne. Olen näinud sellest kaardimatejalist tehtuna kolme erineva versiooni ringlemas.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas CaveMan »

hulkur kirjutas:Mis koordinaatsüsteemis sa selle kontrollWP tegid? Lisatud pildilt on näha, et OZi on sul deg,min,000 formaadis mitte siinkandis maismaal tavaliselt kasutatavas deg,min,sec,000 formaadis. Kui need süsteemid omavahel segi ajada, ongi viga mõnikümmend kuni paarsada meetrit.
Selles ei saa asi olla mis koordinaatsüsteemis programm parasjagu töötab. Kõik kaarditarkvarad ja GPS-id võimaldavat töötamist erinevates koordinaatsüsteemides. Lihtsalt sellega defineeritakse, millisel kujul koordinaate kuvatakse ja sisestatakse.
Esiteks, kui ma teen WP koordinaatide järgi, siis ta potsatab kaardil õigesse kohta! Kui ma vaatan GPS Fix Data aknas oma praegust asukohta, siis ka see on õige. Kui viga oleks koordinaatide teisendamises, siis oleks nool alati ühtemoodi vales kohas aga vale koht muudab oma asukohta: kord on ta põhja, kord lõuna pool jne.
Aga et süda oleks rahul, muutsin koordinaatsüsteemi dd mm ss.s peale ning sellega seoses ei muutnud olukord kuidagi.

Seega koordinaatidega ja kaartidega peaks kõik korras olema. Ainult see nool käitub veidralt.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas hulkur »

GPS on see mingi Klickis müüdav kõige odavam USB junn?
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas CaveMan »

hulkur kirjutas:GPS on see mingi Klickis müüdav kõige odavam USB junn?
Ma ei tea mida Klickis müüakse aga mul on kasutusel mingi junn mille nimi on BU-353
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas hulkur »

Mhmh, proovi mingi teine GPS OZI-ga ühendada ja vaata mis siis tulemus on. Op süsteem on W7?
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas CaveMan »

hulkur kirjutas:Mhmh, proovi mingi teine GPS OZI-ga ühendada ja vaata mis siis tulemus on. Op süsteem on W7?
Ma ei tea küll kuidas mõni teine GPS saaks asja parandada kuna OZI saab koordinaatidest õigesti aru. Esimese postituse pildil, kus on GPS info, näitab rakendus õigeid koordinaate ehk neid kus ma reaalselt sellel hetkel asusin ainult et nool kaardi peal ei ole nendel koordinaatidel.
Märgin veel ära, et olen proovinud asja kahte moodi: Tavalisel meetodil, kus arvuti emuleerib USB seadme COM pordiks ning ka läbi GpsGate tarkvara. Mõlemal juhul on tulemus sama.
Arvutis on Win7. Saan proovida ka XP arvutis. Mõnda teist GPS-i pole paraku võtta kuskilt ja vaevalt, et see midagi muudaks sest OZI saab tõese koordinaatinfo GPS-i käest kätte.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas hulkur »

CaveMan kirjutas: vaevalt, et see midagi muudaks sest OZI saab tõese koordinaatinfo GPS-i käest kätte.
Muudab. Kui ei taha, ära proovi, lihtsalt soovitasin.
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas CaveMan »

hulkur kirjutas:
CaveMan kirjutas: vaevalt, et see midagi muudaks sest OZI saab tõese koordinaatinfo GPS-i käest kätte.
Muudab. Kui ei taha, ära proovi, lihtsalt soovitasin.
Kui teaks, et siin mingi loogiline seletus on, siis ma oleksin küll motiveeritud kuskilt teist tüüpi GPS seadet otsima/ostma aga kas sa oskad selgitada, kuidas GPS-i vahetus võib asja parandada, kui arvestada asjaoluga, et OZI saab praegusest GPS-ist tõest koordinaatide infot?
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
mudak
Rookie
Postitusi: 18
Liitunud: R Juun 13, 2008 9:58 pm

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas mudak »

Olen näinud sellist käitumist OZI piraat versiooniga. Samas arvutis ametlikult ostetud ja registreeritud OZI toimis korralikult
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas CaveMan »

mudak kirjutas:Olen näinud sellist käitumist OZI piraat versiooniga. Samas arvutis ametlikult ostetud ja registreeritud OZI toimis korralikult
Tänud, sinust oli abi! :thumb:
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
Trykk
Rock Crawler
Postitusi: 625
Liitunud: P Sept 12, 2010 11:11 pm
Asukoht: Pärnu

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas Trykk »

Tahtsin ka just öelda, et osta litsents ja kõik saab korda!
Marti +372 523 0582
LC 70 & 80
PUR vahu ja puistevilla paigaldus www.soojustuskeskus.ee
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas helar »

Sattus mulle mingi suvaline sinihamba antenn kätte ja proovisin: nii ozi kui ka apsi peal hakkas asukohta valesti näitama. Garminit ei suutnud üldse ära ühendada.
Niiet viga võib vabalt vigases antennis olla.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: OZI ei näita asukohta õigesti

Postitus Postitas CaveMan »

helar kirjutas:Sattus mulle mingi suvaline sinihamba antenn kätte ja proovisin: nii ozi kui ka apsi peal hakkas asukohta valesti näitama. Garminit ei suutnud üldse ära ühendada.
Niiet viga võib vabalt vigases antennis olla.
Mul oli viga litsentsis.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”