GPSi mere- ja maakaardid samas masinas

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
krss
Mudder
Postitusi: 72
Liitunud: N Jaan 20, 2005 3:54 pm
Asukoht: Tallinn

GPSi mere- ja maakaardid samas masinas

Postitus Postitas krss »

Ostsin omale teadlikult suurema mälumahuga Garmini GPSi ja kasutan Eesti Regio kaarti. Kuna kasutan seda GPSi enamjaolt siiski merel seilates, tahaks ka merekaarte. Garmini aparaatide jaoks söödavate merekaartide hind on juba teine teema, kuid kaartide müüjad väidavad, et maa- ja merekaarte korraga minu aparaadis hoida ei saa (need kattuvad ju suures osas). On keegi veel puutunud kokku sellise probleemiga? Mis oleks lahendus? Mingi lihtsam Benefoni mobiiltelefon, millele võid kasvõi skännitud paberkaardi pildina sisse võtta ja sisuliselt tasuta kasutada? Või mingi asisem kaardiplotter? Tahaks samas, et asi ikka taskusse mahuks...
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

Saan su postitusest aru, et Garmin, mille ostsid on ilma mälukaardi pesata, muidu poleks ka probleemi mida kirjeldad. Seega samas seadmes sul kaarte niikuinii korraga kasutada ei õnnestu. Kui on kindel tahtmine, et aparaat (aparaadid) taskusse ära mahuks, siis üks lahendus oleks korralik PDA ja OZI Explorer, sinna võid laadida niipalju erinevaid kaarte kui mälu maht võimaldab, samuti ise kaarte juurdegenereerida - nt. lasta sisse skännida Eesti Mereatlased - ise koordinaatidega ära siduda ja ongi olemas, kasuta kus tahad. Boonusena saad veel peale väikest nikerdamist kõigi Eesti sadamate faarvaatrid jm mudru mis mereatlases äratrükitud. Samuti on maakaarte OZI-le palju netis tasuta liikvel, nii seotud kui sidumata kujul.

Kuigi ausalt öeldes oleks mu enda eelistus siiski võimalikult väike ja kerge läpakas OZI-ga (või APS-ga). Ok taskusse teda ei pane, aga ei pea lukuaugust ka piiluma koguaeg, eriti oluline suurel kiirusel maanteel.

andres
Viimati muutis hulkur, P Juul 02, 2006 10:54 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
krss
Mudder
Postitusi: 72
Liitunud: N Jaan 20, 2005 3:54 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas krss »

Thanks, korralik PDA on olemas ja algul kasutasin seda koos GPSiga, aga seda on ju niiiii ebamugav kasutada ja kaasas kanda, merele veekindlas kotis kaasa võtta jne ning müüsingi GPSi osa küljest ära ja kasutan nüüd vaid telefonina. Just sellepärast saigi "õige" GPS ostetud, mis vett ei karda. Oma endise Benefoni Esc! GPS/GSM telefoniga oli kah kõik kuidagi lihtsam, aga ka seda ei tohtinud lasta vette kukkuda (niiskuskindel, mitte veekindel) ja nii ta oma otsa leidiski...
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Postitus Postitas Päkapikk »

Kas äkki "teadlikult suurema mälumahuga GPS" tähendab seda, et sa ostsid GPS seadme ja suurema mälukaardi, kui sinna tavaliselt kaasa antakse. Endale ostsin ka Garmini GPSi koos kaarditarkvaraga sh merekaardiga ja regioga. Regiot ja merekaarti samal mälukiibil ei ole katsetanud, kuid jakarist kohe hoiatati, et mere läheduses lülitub ise merekaardile. Ise hoian kaartre eraldi mälukiipidel. On ka võimalik mälus olevaid kaarte eraldi välja lülitada, kuid merekaart on jagatud neetult paljudeks eraldi aladeks ja umbes 60 osa ükshaaval väljalülitamine on jube tülikas. See jutt nüüd käis 60Csx kohta, millel patareide all eraldi mini SD kaart. Teiste kohta ei oska kommenteerida:)
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”