"Sinihamba" HF autosse

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
rmann
Rock Crawler
Postitusi: 944
Liitunud: R Mai 11, 2007 11:00 pm
Asukoht: Tallinn

"Sinihamba" HF autosse

Postitus Postitas rmann »

Et siis kuna juba mõnda aega nõutud liikluses siis tunneks huvi erinevate variantide head-vead kohta.
Eelistatud oleksid ilma kruvidetta kinnitused autodesse , samas töökindlad ja lihtsad.
Miks mitte ka lihtsalt teisaldatavad.Erinevaid autosid palju ja igasse ei tahaks ka osta.
Ütlen kohe ära , et kõrva paigaldatavat ei kaalu ega otsi.
Samas ei ütleks ära konkreetsetest pakkumistest.
LC70 2,4td
Chevy K5 6,2d V8
UAZ 31512
LC80 4,2td

Ja kui keegi tunneb vajadust siis : 50 97 26üheksa


Pilt
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: "Sinihamba" HF autosse

Postitus Postitas tegelinsky »

vaata/küsi Toyota esindustest...neil olid päris ok seadmed seal...läks mul ka sinna Hilux, et HF sisse ajada aga selgus et seal oli tehase poolt juba olemas :) mul nagu vähe joppas :D
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: "Sinihamba" HF autosse

Postitus Postitas Landy »

Olin suve hakul sama valiku ees.
Sai tuttava Land Rover-is off-road situatsioonides testitud ja heaks kiidetud Nokia HF-210.
https://www.emt.ee/sisu/-/eshop/productinfo/52979145
Kuna rändab mul mitme auto vahel, siis oli valiku aluseks lihtne paigaldus ja normaalne hind.
Lisks summutab isegi minu meeletult müriseva LR90 "Inetu Pardipoja" hääled ja olen teisele poolele kenasti arusaadav ning kuuldav. Ka ise kuuleb teist poolt kenasti.
Praegu ei kurda ja aku peb ka normaaslet vastu.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Madis
True Off Roader!
Postitusi: 1115
Liitunud: N Mai 05, 2005 12:40 pm
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: "Sinihamba" HF autosse

Postitus Postitas Madis »

Kasutan Nokia HF-310 (emt müüb) toimib väga edukalt. emti kliendile hind ka ok. Aku kestab igaviku ja laadida saab ka toas. Odavate-nimetute junnidega on kaasas vaid autolaadija. Kindlasti tuleks vältida Klickis müüdavat 25.- eurist mõtetut junni. 2 eksemplari ei ole suutnud oma funktsiooni täita ehk ei tööta.
TR3 BHC
Madis 5115033
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: "Sinihamba" HF autosse

Postitus Postitas Landy »

Nokia HF-210. eeliseks oli väike korpus ja silmatorkamtu värv (võib ööseks autosse lae alla jätta).
Kaasas paraku vaid autolaadidja, kuid sai juurde hangitud tuttava käest ühe ära surnud Nokia toalaadija.
EMT Topeltpluss kliendile oli hind ka soodne.

Kuna tegu on vanema mudeliga, siis mitmed teised operaatorid seda enam oma esindustes ei müü kahjuks.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Kelle
Mudder
Postitusi: 56
Liitunud: T Okt 13, 2009 12:53 pm
Asukoht: Eesti

Re: "Sinihamba" HF autosse

Postitus Postitas Kelle »

Ma olen kasutanud Mr. Handsfree seda odavama otsa seadet Blue Easy't vms.
Seade on väga portatiivne, magnet kinnitusega. Päikesesirmile (klamber kaasas) või armatuurile.
Üldjoontes seadmega rahul. Aku (Nokia) peab üsna pikalt vastu, kui ühendust ei ole lülitab end mingi (15 mintsa) jooksul välja,
kaasagne laadmine üle USB (või Nokia telefonis). Viimase kõne kordusvalimine ühe nupuga. Seadmel on olemas ka "privat" funktsioon, et vajutad nuppu ning tõstad seadme kõrvajuurde. Hea näiteks kui autos on veel teisi ning sa ei taha, et sinu ja teise osapoole jutt kajaks üle salongi. Kuna telefoni ei tohi sõidajal käes hoida vaid tuleb kasutada vabakäeseadet siis on asi JOKK.

Telefon+HF side ja heli kvaliteetne. Mingi aeg kasutasin telefon+TomTomm-seade+hf ehk siis telefon oli ühenduses TomTom ning HF oli samuti ühenduses TomTomiga. Ekraanilt oli kohe näha kes helistab ning TT'st vaab ka mugavalt numbreid valida (muidu Mr.Hansfreel ekraani pole ja kui telefon taskus siis on halb)
Selle koosluse helikvaliteet teisele osapoolele aga jättis soovida ning kostus nurinat.
Täna olen TT vahendaja rollist välja jätnud ning nurinat vähem. Telefoniks SE X10
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: "Sinihamba" HF autosse

Postitus Postitas tanel »

http://www.nokia.ee/tooted/lisavarustus ... ade-hf-510 omal, käib küll. Valikukriteeriumiteks olid odavus ja vähene jebla, ei viitsi mina hakata mingeid ekraane ja nuppe installima ja liimima. Paned ntx päikesesirmi külge ja valma. Eripäraks on, et külma ilmaga autosse jättes pärast ei käivitu (temperatuurid kuskil 5-st kraadist allapoole või nii), ehk mingi kondensaadi kaitse vms.. peab tuppa tassima või ootad kasutamisega, kuni puhur auto soojemaks ajab.

Muide, kas keegi on näinud mingit HF seadet, kust saab kisama pistnud koosoleku vmt reminderi vait panna? Telefoni kalendrit sihtotstarbeliselt kasutades on täitsa p....
tegime pulli, aitab
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: "Sinihamba" HF autosse

Postitus Postitas vtl »

Mul oli pool aastat tagasi sama probleem. Statsionaarset seadet ei tahtnud paigaldada, kuna ei soovinud piilaripolstreid lahti kiskuda ega armatuuri auke teha ning kõrvas olevaid HF-junne ma ei kannata.
Pärast mõningast kodutööd sai ostetud Jabra Freeway ja siiani olen sigarahul.

Esiteks ei ole seda aparaati vaja käsitsi sisse ega välja lülitada. Liikumissensor saab aru sellest, kui istud autosse ja lülitab automaatselt handsfree sisse ja ühendab seejärel telefoniga. Seega ei teki olukorda, kus telefon heliseb ja siis selgub, et hands-free on ununenud sisse lülitada.
Kolm valjukat ning kaks eri telgedel olevat mikrofoni annavad väga hea helikvaliteedi ja müraeemalduse. Vestluspartnerid ei saa igatahes aru, et ma sõites ja handsfreega räägin, sest ei mootorimüra ega ka mingit ruumikõla või kaja pole kosta.

Muidu nagu handsfree ikka. Korra kuus viin laadimiseks tuppa, ülejäänud aja võib päikesesirmile "unustada", kuna kätt pole põhimõtteliselt vaja külge panna. Kõik asjad saab hääljuhtimisega ära aetud.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2863
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: "Sinihamba" HF autosse

Postitus Postitas totu »

Kelle kirjutas:Ma olen kasutanud Mr. Handsfree seda odavama otsa seadet Blue Easy't vms.
Seade on väga portatiivne, magnet kinnitusega. Päikesesirmile (klamber kaasas) või armatuurile.
Üldjoontes seadmega rahul. Aku (Nokia) peab üsna pikalt vastu, kui ühendust ei ole lülitab end mingi (15 mintsa) jooksul välja,
kaasagne laadmine üle USB (või Nokia telefonis). Viimase kõne kordusvalimine ühe nupuga. Seadmel on olemas ka "privat" funktsioon, et vajutad nuppu ning tõstad seadme kõrvajuurde. Hea näiteks kui autos on veel teisi ning sa ei taha, et sinu ja teise osapoole jutt kajaks üle salongi. Kuna telefoni ei tohi sõidajal käes hoida vaid tuleb kasutada vabakäeseadet siis on asi JOKK.

Telefon+HF side ja heli kvaliteetne. Mingi aeg kasutasin telefon+TomTomm-seade+hf ehk siis telefon oli ühenduses TomTom ning HF oli samuti ühenduses TomTomiga. Ekraanilt oli kohe näha kes helistab ning TT'st vaab ka mugavalt numbreid valida (muidu Mr.Hansfreel ekraani pole ja kui telefon taskus siis on halb)
Selle koosluse helikvaliteet teisele osapoolele aga jättis soovida ning kostus nurinat.
Täna olen TT vahendaja rollist välja jätnud ning nurinat vähem. Telefoniks SE X10
Annaks ka hääle BlueEasy le. Normaalne helikvaliteet, hea aku, lihtsalt teisaldatav. Ostsime ettevõttesse paarkümmend asja ja enamus rahul. Omal võtsin suvel esimesena kasutusse ja ühe korra olen juba akut laadinud, e. paar kuud kannatab ära (kaasas autoadapter USB le, e. saab laadida arvutist või autost). Pimedas hakkas häirima vilkuv tuluke aga pistsin ta päikesesirmi peale ja sai üsna hea.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: "Sinihamba" HF autosse

Postitus Postitas Landy »

Minu Nokia läks eile remonti, sest hakkas lollusi tegema (tegelikult juba paar kuud jamab) katkestab kõnesid, "kaotab" telefoni tagant, lülitab end välja ja ei lülitu sisse ilma laadijata jne.
Näis mis tehakse.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”