Kes mida kasutab?

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Kes mida kasutab?

Postitus Postitas tegelinsky »

Võibolla kuskil juba läbi jooksnud teema aga ise nagu ei leidnud. Kes siis mida kasutab? Võistlusautos, lihtsalt metsas navigeerides, atv-l...
Mida kasutajad eelistava...Ozi, Aps, Regio, mingi muu huvitav vidin? Mis eelised Ozil Apsi ees ja vastupidi...plussid, miinused, kasutusmugavus, täpsus jne jne...kust saab kaarte, netist, poest, kaasvõistlejatelt, jahimeestelt, KGB-žnikutelt, rikka Kanada onu käest või on see üks suur saladus?
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas Landy »

-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas tegelinsky »

jh tänud Ländi, aga asja point oli selles et sa oleks kirjutand nt: "No mina kasutan ikka Ozit kuna seal...bla-bla jne...kaardid sain juba vene ajal näärivanalt...olen ka APS'i kasutand aga seal oli see sitt et...(see sitt siis)...aga nüüd olen avastamas uut proget "Vello Maps" ja sellega saab teha kõiki neid toiminguid mida Oziski ja APSis teha ei saand"...midagi selle sarnast
Lugeda võime me kõik antud toodete kohta netist aga sooviks saada reaalset läbi praktika saadud tagasisidet kasutajatelt endilt ja kust saada korralike kaarte jne jne...või kust ma seda kõike sinu antud lingist välja lugema pidin?
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas Landy »

Ozi vs. Aps-Info on sama nagu kelle ema ja kelle tütar.
Minu viidatud teemas Hulkur ju kirjutas, et APS-Info on suletud kaardisüsteemiga ja on praeguseks küll juba vabavara ning OZi Explorer on tasuline tarkvara mis on avatud kaardiplatvormil. Seega APs-Infole on saadaval need kaardid mis praegusks hetkeks selle jaoks tehtud on. Ozi-le võib kaarte juurde treida niipalju kui hing ihkab.
Kui Ozi puhul toimub kaardipildi suurendamine-vähendamine ühe ja sama pildifaili füüsilise zoom-in/zoom-out abil, siis Aps-is suurendakse ja vähendatakse mõõtkava vatstavate kaardikihtidega.

Kasutusmugavuses on mõlemal plusse ja miinuseid.

Ah jaa... regio on teedeatlas ja metsa sellega eriti asja pole.

Keegi ei keel sulju arvutisse kõiki neid installimast ning kasutamast. Minul masinas 4-5 erinevat kaarditarkavra mida erinevate oludes mõnus pruukida.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas tegelinsky »

jaaah...ma ise lootsingi et siin saakski välja tuua nii ema kui ka tütre plussid ja miinused. Mina nt tahaks neist rohkem teada aga kahjuks veel ei tea mida me võrdleme kas ema või tütart või hoopis näppu ja emmi. Ja on mul ka installitud Ozi ja on ka APS ja regio...ilgelt tahaks Ozit testida/proovida aga kaks hiigel probleemi...esiteks vähemalt 90% aastast elan soomes ja teine mitte vähem väiksem probleem...pole kaarte! Tegelt kokkuvõttes on probleem üks...kaardid...oleks soome ja eesti korralikud kaardid siis saaks ka testida. Kui sinult saab Ozi kaarte kus siis kogu eesti kaarditükid olemas siis ole hea müü/kingi/anna/anneta/vaheta või juhenda mind ka nendeni :)
Ise tirisin netist mingi üldise eesti kaardi aga sellel on täpselt sama efekt kas vaadata seda meetri kauguselt või omale vastu kärssa suruda
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Patermaa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 198
Liitunud: L Sept 30, 2006 8:04 pm
Asukoht: Patermaa, harjumaa

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas Patermaa »

Vana kapitalistina nägin kohe maas vedelevat raha ja soovitaksin siinkohal Landyl pakkuda antud tootesegmendile konsultatsiooni teenust. Mees tahab kaarti, saate kokku, näitad särki-värki-siuke-niuke, kodanik valib endale toote välja, tegeled softi paigalduse, koolitusega jne. Lisandväärtusena eksponeerid toughbooki veel... Soft-raud-koolitus= €
8)
Katkestanud Alansi Kapp-il :D
Pajero 2.6 Cabrio
KEMPPI SEADMED&SERVICE www.rkrseadmed.ee
Tel: 56 205 236
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas tegelinsky »

Patermaa kirjutas:Vana kapitalistina nägin kohe maas vedelevat raha ja soovitaksin siinkohal Landyl pakkuda antud tootesegmendile konsultatsiooni teenust. Mees tahab kaarti, saate kokku, näitad särki-värki-siuke-niuke, kodanik valib endale toote välja, tegeled softi paigalduse, koolitusega jne. Lisandväärtusena eksponeerid toughbooki veel... Soft-raud-koolitus= €
8)
toughbook olemas ;)

lisaks veel maas päris see raha siiski ei vedele (rahakotis aga küll) kui sellega soft-raud-koolitus kaasneb...:D
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Patermaa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 198
Liitunud: L Sept 30, 2006 8:04 pm
Asukoht: Patermaa, harjumaa

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas Patermaa »

Andke siis teada, kuhu ja kellele ma arve saadan hea idee eest. :mrgreen:
Katkestanud Alansi Kapp-il :D
Pajero 2.6 Cabrio
KEMPPI SEADMED&SERVICE www.rkrseadmed.ee
Tel: 56 205 236
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas tegelinsky »

kui sul nt korralikud Ozi kaardid olemas siis ütle hind või kirjuta postkasti, olen nõus maksma normaalse asja eest...on ju keegi sellega vaeva näind ja pole mul maksmise vastu midagi

Küsiks huvi pärast kas kellelgi on olemas nt mingid väga head kaardid mis vajaks skännimist ja Ozi jaoks valmis modimist, aga asi jäänd viitsimise või millegi muu taha pidama? Kui suure töö ja vaevaga tegemist on? Oleksin nõus maksma jooksvad kulud + nt eesti miinimum kuupalga inimesele kes selle ära teeb...ei ole vahet kas kulub sellele 2 tundi või 2 nädalat
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas helar »

Kasutaja tegelintsky jutus on point.
Olen pusinud ozi sse kaarti , sõltuvalt mõõtkavast, on see väga aeganõudev nikerdamine.
Ööpäevas on vaid 24 tundi ja seda ma muuta ei saa.
Küll aga mõte kaardi tellimisest,ostmisest on igati tervitatav.
Võimalik pakkuja kehtestab oma hinnakirja(või poolte kokkuleppel) loodava kaardiala suuruses ning mõõtkavas.
Mõlemad tegurid kujundavad hinda. Kui tulevane(sed) pakkuja(d) on juba mitmed kaardid valmistanud, on ainult kopipeist vaev.
Kas pakutav hind sobib või mitte on ju tellijal lihtne välja arvutada.
Itimehed ja need mehed ,kel on sellise tegemise jaoks tahtmist,oskusi ja aega- mõttekoht. :!:
Oleks vaid samatore ja lihtne: kui sul on custom stanget vaja lähed näiteks Urmase uksetaha kraapima, kui sul on ozisse häid kaarte vaja, lähed selle ja selle uksetaha...

Mina oleksin huvitatud.

Helar
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas tegelinsky »

Aga võtame kätte ja teeme ära! Teeme sellised kaardid milliseid vaja mitte et üks kirub ühte puudust teine teist...kas maa-ametil pole mingeid selliseid valmis kaarte mis offroad seltskonnale väga mokka mööda oleks? Ostaks seal kaardid ja toimetaks need antud isiku kätte kes need siis Ozi (ei pea ilmtingimata Ozi olema, üks puha milline peaasi et hea ja töökindel) jaoks valmis poogib ja tööle paneb. Kui antud kompoti hind nüüd päris kosmosesse ei tõuse siis olen valmis seda ettevõtmist igati toetama. Kui keegi nüüd millestki valesti aru sai siis ütlen ette ära et ega mina ka mingi rikas Kanada onu pole...tahan lihtsalt korralikku asja ja tasuta midagi korralikku saab üliharva kui üldse...ja kindlasti pole plaanis seda sihtgrupile hiljem raha eest levitada.
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas helar »

tegelinsky kirjutas:Aga võtame kätte ja teeme ära! Teeme sellised kaardid milliseid vaja mitte et üks kirub ühte puudust teine teist...kas maa-ametil pole mingeid selliseid valmis kaarte mis offroad seltskonnale väga mokka mööda oleks? Ostaks seal kaardid ja toimetaks need antud isiku kätte kes need siis Ozi (ei pea ilmtingimata Ozi olema, üks puha milline peaasi et hea ja töökindel) jaoks valmis poogib ja tööle paneb. Kui antud kompoti hind nüüd päris kosmosesse ei tõuse siis olen valmis seda ettevõtmist igati toetama. Kui keegi nüüd millestki valesti aru sai siis ütlen ette ära et ega mina ka mingi rikas Kanada onu pole...tahan lihtsalt korralikku asja ja tasuta midagi korralikku saab üliharva kui üldse...ja kindlasti pole plaanis seda sihtgrupile hiljem raha eest levitada.
vaatasin just huvipärast eestit tervikuna. Terve eesti mahub maaameti kaardile ca 1:9000000.
Mulle meeldiks navigeerida VÄHEMALT 1:11000 kaardil, ilgelt hea oleks kohati 1:5000. Ja see on ainult 1 kaardikiht. Ideaalis oleks vähemalt 2 veel vaja.
No ütleme ,et teeme nt 1:7000 le ,siis oleks eesti ühe kaarditüki suurus veetilga suurune mõõde jalkaväljakul.annab kududa.
Ambitsioon küll aga meeldib.
Tegelintsky, toksi juutuubi "oziexplorer" saad aimu kui mahukas töö see on.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas tegelinsky »

kui keegi selle mahuka töö ette võtaks siis pole probleemi...umbkaudugi oskab keegi öelda kui mitu kihti ideaalis vaja oleks, mis mõõtkava ja kui palju sellele aega kulub...kuu..kaks...kolm? Kui see teada, saab juba tasustamisest edasi rääkida. Mingu siis kasvõi pool aastat...kui tekib kahtlusi tasumise koha pealt võin ka ette maksta peaasi et tehtud saab...on meil siin äkki keegi hetkel töötu kes sellega hakkama saaks siis...peaasi et inimene teab mida teeb ja oleks korralikult tehtud 8)
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Kasutaja avatar
Raitz
Fitting 38"
Postitusi: 368
Liitunud: T Veebr 13, 2007 2:23 pm
Asukoht: Rakvere

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas Raitz »

Aga miks mitte panna hoopis wms arvutisse jooksma? On olemas kõik zoomiastmed jne. Ehk siis kaardid on ainult fantaasias kinni ja alati on kõige värskem võimalik :) Negatiivne pool on see, et vajalik online ühenduse olemasolu, aga arvestades tänapäeva kõu/netipulkade olemasolu pole ka nagu vist ületamatu. Proovitud - testitud üle kõu.
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Kes mida kasutab?

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

helar kirjutas:vaatasin just huvipärast eestit tervikuna. Terve eesti mahub maaameti kaardile ca 1:9000000.
Mulle meeldiks navigeerida VÄHEMALT 1:11000 kaardil, ilgelt hea oleks kohati 1:5000. Ja see on ainult 1 kaardikiht. Ideaalis oleks vähemalt 2 veel vaja.
No ütleme ,et teeme nt 1:7000 le ,siis oleks eesti ühe kaarditüki suurus veetilga suurune mõõde jalkaväljakul.annab kududa.
Ambitsioon küll aga meeldib.
Tegelintsky, toksi juutuubi "oziexplorer" saad aimu kui mahukas töö see on.
Oh olge nüüd
Olles teinud mitmeid kogu eestit katvaid kaardikomplekte suurusjäegus 1/10K - 1/5K ei näe ma seal üldse miskit erilist probleemi peale vajaliku vaba kõvaketta mahu ja arvuti ning netikiiruse võimekuse - kõik muu käib ju sisuliselt nii, et paned nurkade korinaadid paika, ning paned arvuti tiksuma.
tartuoffroad.ee
5581340
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”