Garmini *.img failide värviskeemi muutmine ?

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4477
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Garmini *.img failide värviskeemi muutmine ?

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Küsimus siis selline, et kuidas muuta *.img failide värviskeemi ?
Mitte siis kogu gmapsupp.img (no või analoogse, sest seal juba *.typ teeb seda ja seda lihtne muuta nt. SELLEGA) vaid selle sees olevate *.img failide värviskeeme
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4477
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Garmini *.img failide värviskeemi muutmine ?

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Ääküll ise olen loll http://ati.land.cz/gps/typdecomp/editor.cgi saab *.typ faili ju kenasti tekstifailiks tagasi convertida ja siis saab sellega juba mängida :roll:

küsimus minu jaoks vastuse leidnud :wink:
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4477
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Garmini *.img failide värviskeemi muutmine ?

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

http://pinns.co.uk/osm/docs/TYP_Format.pdf

Kenasti ja pikalt lahti seletatud *.typ faili sisu
tartuoffroad.ee
5581340
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: Garmini *.img failide värviskeemi muutmine ?

Postitus Postitas vtl »

MahviaDeTyrk kirjutas:Ääküll ise olen loll http://ati.land.cz/gps/typdecomp/editor.cgi saab *.typ faili ju kenasti tekstifailiks tagasi convertida ja siis saab sellega juba mängida :roll:
Viidatud online editor andis eile-täna igatahes "404 Not Found".

Aga olukorra lahendas http://pinns.co.uk/osm/ostyp.html leiduv TYPWiz. Kena graafiline editor, millega saab otse TYP-faili avada ja kohe sinnasamma tagasi salvestada. Pole vaja konvertida ega süntaksit uurida.

BTW, mille värviskeemi muutsid?
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4477
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Garmini *.img failide värviskeemi muutmine ?

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

vtl kirjutas:BTW, mille värviskeemi muutsid?
Kle erinevatel kaartidel proovisin ja katsetasin eomap, regio topo igasugu kooslused jne.
Põhimõtselt on ju nii, et suva typ faili saab ka suvalise kaardi juurde pista.
Aga ega ma tegelikult ei saanud seda tulemust mida ma taga ajasin - miskid jamad on ikka kusagil ilmselt enda lollusest sees asjal.
tartuoffroad.ee
5581340
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: Garmini *.img failide värviskeemi muutmine ?

Postitus Postitas vtl »

MahviaDeTyrk kirjutas:
vtl kirjutas:BTW, mille värviskeemi muutsid?
Kle erinevatel kaartidel proovisin ja katsetasin eomap, regio topo igasugu kooslused jne.
Põhimõtselt on ju nii, et suva typ faili saab ka suvalise kaardi juurde pista.
Aga ega ma tegelikult ei saanud seda tulemust mida ma taga ajasin - miskid jamad on ikka kusagil ilmselt enda lollusest sees asjal.
EOMAP-i Eesti Teejuhi mingil uuemal 2012 versioonil oli selline TYP fail, mis näiteks minu sport-GPS-il (Garmin Edge 750) ei näidanud korrektselt osasid elemente. Osad teejupid kadunud jms. Tõnu Kraut-iga suheldes selgus, et see versioon kasutab segatud värvitoone, aga vanemad 256-värvi ekraaniga seadmed ei pruugi nendega toimida.
Algul sain temalt uue TYP faili, pärast kohendasin neid TYP-e oma äranägemise järgi juba ise.

Autonavist, õigemini "nüvist":
EOMAP on teede värvid ja stiilid ümber defineerinud selleks, et asfalt- ja kruusateid eristada. See stiilide ülekirjutamine kaotab aga joonepaksuste dünaamika ehk jooned on GPS-i ekraanil alati sama laiad, olenemata zoomist. Kuna kaarti välja suurendades läheksid teed muidu eristamatuks plägaks, on EOMAP-i kaardil vaikimisi tee kontuur ehk "border" tehtud hästi jämedaks ja keskmine joon defineeritud kitsaks "telgjooneks".

Minule see välimus ei meeldinud, alguses tegin borderid peenikeseks ja telgjooned samapalju jämedamaks (et kogulaius pikslites jääks samaks), pärast likvideerisin ülekirjutatud stiilid üldse ära ning kasutan Garmini vaikimisi dünaamilisi joonetüüpe, mis sisse suurendades laienevad ja välja suurendades tõmbuvad peenemaks. Garmini vaikestiiliga on aga kruus- ja asfalt ühte värvi, midagi pole teha.
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”