iPad ja navigeerimine

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas ivan »

App Stores võimalik alla laadida suure ja väikese raha eest erinevaid navigeerimise programme koos kaartidega. Isegi ilma rahata võimalik midagi saada. Teada on, et tasuta lõunaid ei ole ja need rahata versioonid lihtsalt peibutuseks ning hästi töötava programmi eest ikka mõne €-i peab välja käima.
Kuna aga valik on suur ja oma raha katsetamise peale ei tahaks kulutada, siis kysingi foorumlaste kogemusti.
Mida soovitate?
Silmas pean siis navigeerimist maa peal. Merel navigeerimiseks sai alla laetud iSailor ja neljapäeval lähen sellega Tallinnast Pärnu suunas. Muidugi on kaasas ka juba katsetatud aparaadid koos vastavate vahenditega ja saan seega neid omavahel võrrelda.
Maa peal tahaks navigeerida eestis kõikvõmalike koha, asulate, tänavate ja lisaks võivad olla ka objektide nimed. Paha ei tee, kui asi töötaks topograafilise kaardi peal (unistada ikka võib).
Kõik erinevad kogemused teretulnud, kuigi ei pruugi rahuldada minu esitatud tingimusi.
teadmiseks veel niipalju, et spets navi seadmetega kogemus puudub. Metsas olen käinud APS-ga ja ilmselt mõnda aega teen seda edaspidigi.

Aarne
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas hulkur »

Enda Androidile installisin iGo navi softi, see peaks iPad-ile ka olemas olema. Eestis juhatab teed Regio tehtud kaart, mis on täiesti adekvaatne - metsasihte just peal pole aga asjad mis enam-vähem tee nime kanda võiks on enamasti peal. Pmst on süsteem sama nagu Garminil - olemas on terve Euroopa kaart ja enamuse riikide kohta ka veel oma kaardid mis on siis täpsemad kui kogu EU kaart.

Metsa tarvis on mingil hetkel Ozi tootjatel valmis saamas Ozi iOS-le.
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas ivan »

hulkur kirjutas:Metsa tarvis on mingil hetkel Ozi tootjatel valmis saamas Ozi iOS-le.
Anna siis märku, kui selle kohta mingit infot saad. Hetkel olen seda iPadi autos katsetanud ja tundub, et see GPS vastuvõtja on päris tundlik. linnas igal pool side olemas, metsas suure männimetsa alla kadus ära, nii nagu teistegi GPS-ga.

Imestama paneb aparaadi navigeerimiseks kasutajate vähesus. Võrreldes läpakaga on pildi nähtavus väga hea. Kindlasti on keegi juba kuskil valmis teinud mingi kinnituse autos, vaja see yles leida maailma avarustest.
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas hulkur »

ivan kirjutas: Kindlasti on keegi juba kuskil valmis teinud mingi kinnituse autos, vaja see yles leida maailma avarustest.
Oo jaa...

Eelista kindlasti RAM Mounts tooteid, on kõvasti kallimad, aga siiani pole üheski kordagi pettunud, vastupidiselt nendele odavatele hiinakatele...

andres
Kasutaja avatar
mrtn
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 186
Liitunud: E Veebr 19, 2007 2:14 pm
Asukoht: 59°28'57.44"N / 25°01'47.77"E
Kontakt:

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas mrtn »

Ma arvan, et levikut on piiranud kõrge hind. Uue iPadi tulekuga kukuvad 2 hinnad mõistlikule tasemele.
Mennäänx mettään!
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas pilgrems »

Just sai teha kiire ring läänemerele peale, kuna start oli nii ootamatu polnud aega mingit navi osta rentida.
Installisin oma android nutitelefonile Sygic: GPS Navigation proge android marketist. Ja tegelikult sai väga hea. Minule vajalikud teed olid kõik peal, ära olid ka märgitud 99,9 prossa kiirus kaameratest, mida poolas oli sadu. Eesti kaameratega jäi natuke hätta.

Üks miinus mille leidsin seisnes selles kui olin stockholmis ja lreisi lõpp punktiks panin Paide siis juhatas ringiga . Tallinki laevaliine millegipärast ei tunnista.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Kasutaja avatar
mrtn
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 186
Liitunud: E Veebr 19, 2007 2:14 pm
Asukoht: 59°28'57.44"N / 25°01'47.77"E
Kontakt:

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas mrtn »

Ma küll Sygicut ei tunne, aga äkki on sul kusagil konfiguratsioonis laevaliinid välistatud.
Mennäänx mettään!
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas pilgrems »

Ta eiras ainult tallinkit, teisi pakkus heameelega.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
UZIS
Mudder
Postitusi: 87
Liitunud: K Veebr 13, 2008 2:58 pm

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas UZIS »

Seda teevad ka teised navid tulin ise ka laupäeval Rootsist ja navi juhatas Kapelskäri liinile.
Kasutaja avatar
Occassion
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 140
Liitunud: E Mär 13, 2006 3:36 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas Occassion »

Kasutan ise sellist programmi nagu Navigon. Olen rahul kuigi võiks ju seal veel veidi rohkem igasugu võimalusi olla aga siiski minu jaoks hetkel parimaks osutunud. Ekraanil on korraga väga palju infot just erinevate teede ja tänavate nimedega. Mitte nagu tomtom'il kus läheb ainult üks suur tee ja seal siis ka ainuke nimetus kogu ekraanilt. Juhatab ka suht normaalselt. Kasutan ise rekka varianti sellest ehk siis sai veidi lisaks ostetud sealt hiljem juurde veel asju. Euroopas nagu hätta pole jäänud. Eesti kaart ka toimetab. Metsas sellega käinud ei ole.
Teised navid mis hetkel app store'is saadaval on ikka suht lapse kingades. Aga peagi ehk lähb olukord paremaks sest iPad kogub ju populaarsust.
Endal oleks veel soov omada iGo't aga selle pilt pole hetkel servast serva vaid veidi vähem ja see pisut (tegelikult ikka väga) häirib mind. Ootan ehk täiendavad seda veel.
On veel ka miski eriti kallis soft aga seda just raha pärast pole soetanud. Võibolla on see isegi OK. Muidu jah see Navigon meeldib mulle oma lihtsuse ja mugavuse pärast. Saab lihtsalt punkte lisada ja mängib ka musa otse ipadist.

Ühesõnaga soovitan kui vaja seigelda maanteedel mitte metsades.
My Other Car Is a TANK!
GSM +3725113176
Kasutaja avatar
Põka
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: L Mär 08, 2008 12:29 am
Asukoht: Tallinn - Viljandi

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas Põka »

Kas keegi on iPad'le mõistliku metsas (võistlustel) navigeerimise vahendi leidnud.
Ozi pole veel oma jagu valmis saanud :(
Metsa viib Rubicon Unlimited, Outlander 1000R, C303, C3006
TR3 Roheline
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas Ax »

Occassion kirjutas:Kasutan ise sellist programmi nagu Navigon. Olen rahul kuigi võiks ju seal veel veidi rohkem igasugu võimalusi olla aga siiski minu jaoks hetkel parimaks osutunud. Ekraanil on korraga väga palju infot just erinevate teede ja tänavate nimedega. Mitte nagu tomtom'il kus läheb ainult üks suur tee ja seal siis ka ainuke nimetus kogu ekraanilt. Juhatab ka suht normaalselt. Kasutan ise rekka varianti sellest ehk siis sai veidi lisaks ostetud sealt hiljem juurde veel asju. Euroopas nagu hätta pole jäänud. Eesti kaart ka toimetab. Metsas sellega käinud ei ole.
Teised navid mis hetkel app store'is saadaval on ikka suht lapse kingades. Aga peagi ehk lähb olukord paremaks sest iPad kogub ju populaarsust.
Endal oleks veel soov omada iGo't aga selle pilt pole hetkel servast serva vaid veidi vähem ja see pisut (tegelikult ikka väga) häirib mind. Ootan ehk täiendavad seda veel.
On veel ka miski eriti kallis soft aga seda just raha pärast pole soetanud. Võibolla on see isegi OK. Muidu jah see Navigon meeldib mulle oma lihtsuse ja mugavuse pärast. Saab lihtsalt punkte lisada ja mängib ka musa otse ipadist.

Ühesõnaga soovitan kui vaja seigelda maanteedel mitte metsades.

Ilmselt pole sul õige resolutsiioniga versioon I Go'st kui tervet ekraani ei kata.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
Occassion
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 140
Liitunud: E Mär 13, 2006 3:36 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas Occassion »

Ax kirjutas:

Ilmselt pole sul õige resolutsiioniga versioon I Go'st kui tervet ekraani ei kata.

Tol ajal kui seda vaatasin siis oligi nii, et ei katnud landscape mode'is kogu ekraani. Ma ei tea kas nüüd on midagi muutunud. Pole enam huvi tundnud. Aga siis olid servad lihtsalt mustad.
Resolutsiooni ei saa ju ipadil muuta??? See pole pc kus ma menüüsse saan ja oma suva järgi suuremaks või väiksemaks seda keerata saaks!
My Other Car Is a TANK!
GSM +3725113176
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas Ax »

Occassion kirjutas:
Ax kirjutas: Ilmselt pole sul õige resolutsiioniga versioon I Go'st kui tervet ekraani ei kata.
Tol ajal kui seda vaatasin siis oligi nii, et ei katnud landscape mode'is kogu ekraani. Ma ei tea kas nüüd on midagi muutunud. Pole enam huvi tundnud. Aga siis olid servad lihtsalt mustad.
Resolutsiooni ei saa ju ipadil muuta??? See pole pc kus ma menüüsse saan ja oma suva järgi suuremaks või väiksemaks seda keerata saaks!
Vat IPadi kohta ei oska täpselt öelda, kuid androidi jaoks valid vastava install faili mis sobib telefoni resoga.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
ttambett
Fitting 38"
Postitusi: 275
Liitunud: E Mär 08, 2010 10:48 pm
Asukoht: Kiisa
Kontakt:

Re: iPad ja navigeerimine

Postitus Postitas ttambett »

IGO näitab pilti terve ekraani ulatuses, nagu eelkõnelejad on maininud eestis kõik vähegi teed olemas. Minu üllatuseks on ka venemaa ja kasahstani kohta täiesti pädevad kaardid olemas. Ka suur osa stepiavarustesse sisse sõidetud radadest on enamvähem õige kohapeale märgitud.
Toyota LC95
Mitsubishi Pajero III, oli.

http://www.puutöö.ee
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”