Ozi kihtidena ??
Moderaatorid: hulkur, Moderators
- MahviaDeTyrk
- I live off from the mud
- Postitusi: 4474
- Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
- Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
- Kontakt:
Ozi kihtidena ??
Kas miski nipiga saama map faili mitme pildifailiga siduda - et sisse/välja zoomides miskil määratud hetkel lülituks teise pildi peale ??
Mudu nigut nutuna, et suure lahutusega kaart välja zuumides nigu miski plönn krt miskit ei loe välja
kas/kuidas saab mitut kaarti samaaegselt töös hoida, et nende vahel miski nupuvajutusega kiirel pendeldada ?
Mudu nigut nutuna, et suure lahutusega kaart välja zuumides nigu miski plönn krt miskit ei loe välja
kas/kuidas saab mitut kaarti samaaegselt töös hoida, et nende vahel miski nupuvajutusega kiirel pendeldada ?
tartuoffroad.ee
5581340
5581340
- hulkur
- been there, done that
- Postitusi: 1552
- Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
- Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
- Kontakt:
Ega väga ei saa... Ära unusta, et see kaardipilt on sul ju rasterfail, mitte vektor. Seega ei ole mingit varianti, et erinevatel zoom'i tasemetel näidatakse erinevat hulka infot - nagu see on ntx. Garminil, kus saab määrata info mida kuvatakse alates mingist zoom'i tasemest ja mida suurel pildil enam ei kuvata - ntx tänavanimed jne. Ja .map fail sisaldab infot ainult ühe rasterfaili kohta, teisiti ei ole ju mingit varianti - erineva mõõtkavaga kaartidel ei saa ju nurgapunktid asuda samas geograafilises punktis. Õigemini pmst saavad, aga siis on see suurema mõõtkavaga kaart ju sellevõrra väiksem pilt. Seletus oli vist veidi segane, aga ehk said aru...
Mida saaks teha:
1. Ozil on olemas funktsioon, mis avab automaatselt hetke asukoha kohta kõige täpsema kaardi (= kõige väiksema mõõtkavaga). Mul on see enamasti väljalülitatud, sest vahest on see ilgelt tüütu, kui masin ise hakkab otsustama mis kaarti sa vaatama peaks.
2. Ikoonireas on üks nupp - see kollane täpp keskel ja neli noolt eri suundades. Kui nüüd sellele kollasele punktile klikata, siis avaneb valik kõigi hetkeasukoha kaardifailide valikuga, sealt siis saad suhteliselt väheste näpuliigutustega kaardilehti vahetada.
andres
Mida saaks teha:
1. Ozil on olemas funktsioon, mis avab automaatselt hetke asukoha kohta kõige täpsema kaardi (= kõige väiksema mõõtkavaga). Mul on see enamasti väljalülitatud, sest vahest on see ilgelt tüütu, kui masin ise hakkab otsustama mis kaarti sa vaatama peaks.
2. Ikoonireas on üks nupp - see kollane täpp keskel ja neli noolt eri suundades. Kui nüüd sellele kollasele punktile klikata, siis avaneb valik kõigi hetkeasukoha kaardifailide valikuga, sealt siis saad suhteliselt väheste näpuliigutustega kaardilehti vahetada.
andres
Tegelikult saab küll, aga selleks on vaja ise ozf faili konverter teha. asi on selles, et ozf fail ei sisalda mitte ühte raster pilti vaid mitut, erinevatele zoom levelitele. vaikimisi on seal 100%, 25%, 10%, 5%, 2.5%, jne.
OziExplorer näitab siis vastavalt valitud zoom levelile kõige sobivamat pilti ozf failist
OziExplorer näitab siis vastavalt valitud zoom levelile kõige sobivamat pilti ozf failist
- MahviaDeTyrk
- I live off from the mud
- Postitusi: 4474
- Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
- Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
- Kontakt:
Ma ei näe miskit probleemi selliste kaartide genereerimises kus nt. on miski teise mõõtkavaga kaart täpselt 4x suuremat maa-ala hõlmavhulkur kirjutas:Ega väga ei saa... Õigemini pmst saavad, aga siis on see suurema mõõtkavaga kaart ju sellevõrra väiksem pilt. Seletus oli vist veidi segane, aga ehk said aru...
Küsimus oli kas neid saab kuidagi nii tööle rakendada, et asi toimiks kihtidena
Lootsin, et on kiirem/mugavam/vähem liigutusi vajav varjanthulkur kirjutas: 2. Ikoonireas on üks nupp - see kollane täpp keskel ja neli noolt eri suundades. Kui nüüd sellele kollasele punktile klikata, siis avaneb valik kõigi hetkeasukoha kaardifailide valikuga, sealt siis saad suhteliselt väheste näpuliigutustega kaardilehti vahetada.
tartuoffroad.ee
5581340
5581340
- hulkur
- been there, done that
- Postitusi: 1552
- Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
- Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
- Kontakt:
Jah, aga need erinevad zoom levelid genereeritakse ju ikkagi sellest ühest ja samast rasterfailist, elik info hulk ei muutu...mudak kirjutas:Tegelikult saab küll, aga selleks on vaja ise ozf faili konverter teha. asi on selles, et ozf fail ei sisalda mitte ühte raster pilti vaid mitut, erinevatele zoom levelitele. vaikimisi on seal 100%, 25%, 10%, 5%, 2.5%, jne.
OziExplorer näitab siis vastavalt valitud zoom levelile kõige sobivamat pilti ozf failist
see, et erinevad zoomlevelid samast rasterfailist võetakse on puhtalt img2ozf konverteri piirang. OZIExplorer toetab erinevatel zoomlevelitel erinevaid rastreid.
Tegin näiteks ühe OZI kaardi, kus 100% zoomlevelil on sinised ruudud, 25% rohelised ruudud ja 10% punased ruudud. See on siin:
http://www.dcee.net/savi/ozftest.zip
Kui keegi viitsiks korralikuma img2ozf -i kirjutada, siis on MahviaDeTyrki soov teostatav
Tegin näiteks ühe OZI kaardi, kus 100% zoomlevelil on sinised ruudud, 25% rohelised ruudud ja 10% punased ruudud. See on siin:
http://www.dcee.net/savi/ozftest.zip
Kui keegi viitsiks korralikuma img2ozf -i kirjutada, siis on MahviaDeTyrki soov teostatav