Nokia N82 ja kaarditarkvara.

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Nokia N82 ja kaarditarkvara.

Postitus Postitas rommi »

Kuna ma olen seni vaid apsinfo ja läpaka kombot kasutanud, siis tekkis võhiklik mure seoses naviga. Nimelt sai soetatud Nokia N82 smartphone, millel on sisse ehitatud gps. Kaasas on ka mingi originaal nokia kaarditarkvara, millel väljaspool linna puudub praktiline väärtus. Müüja väitel saab sinna ükspuha mis navi seadmele mõeldud kaarti peale istutada... noh, mina ei tea seda.

Ühesõnaga, ma kasutaks seal heameelega regiot või mõnd muud aga kas see ka võimalik on? Telefonil jookseb Symbian OS 9.2, S60. On kellegil smartphone ja kaarditarkvaraga varem kokkupuudet olnud?

thnx,
rommi
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 809
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Postitus Postitas nymmik »

http://www.nutiteq.ee/download.html

Ükskõik mida seal jooksutada ikka ei saa. Eesti kohta hetkel paremat ei leia kui nutiteq.
Miinused on
1) kaarti laeb üle mobiilse andmeside. Metsas tihti levi puudub
2) laadides kaardi telefoni mälukaardile (koosneb piltidest) muutub telefoni galerii võimatult aeglaseks, sest igakord loeb ka kaardi pildid sisse.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

nymmik kirjutas:http://www.nutiteq.ee/download.html

Ükskõik mida seal jooksutada ikka ei saa. Eesti kohta hetkel paremat ei leia kui nutiteq.
Miinused on
1) kaarti laeb üle mobiilse andmeside. Metsas tihti levi puudub
2) laadides kaardi telefoni mälukaardile (koosneb piltidest) muutub telefoni galerii võimatult aeglaseks, sest igakord loeb ka kaardi pildid sisse.
Suured tänud, uurin asja. Nagunii on vaja üks 4Gb kaart lisaks osta, laheneks ka galerii probleem.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 809
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Postitus Postitas nymmik »

rommi kirjutas:Nagunii on vaja üks 4Gb kaart lisaks osta, laheneks ka galerii probleem.
Probleem ei ole mälumahus, vaid et kui igakord avad galerii, hakkab telefon pildifaile scännima, ja freezib niikauaks kuni kõik failid sisseloetud. Loota võib ainult et mingi uuem telefoni softi upgrade selle parandab.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
Kasutaja avatar
trc
Truth, only truth
Postitusi: 1124
Liitunud: P Jaan 22, 2006 3:17 pm
Asukoht: 59°26'5,13"N 24°56'15,08"E
Kontakt:

Re: Nokia N82 ja kaarditarkvara.

Postitus Postitas trc »

rommi kirjutas:Kuna ma olen seni vaid apsinfo ja läpaka kombot kasutanud, siis tekkis võhiklik mure seoses naviga. Nimelt sai soetatud Nokia N82 smartphone, millel on sisse ehitatud gps. Kaasas on ka mingi originaal nokia kaarditarkvara, millel väljaspool linna puudub praktiline väärtus. Müüja väitel saab sinna ükspuha mis navi seadmele mõeldud kaarti peale istutada... noh, mina ei tea seda.

Ühesõnaga, ma kasutaks seal heameelega regiot või mõnd muud aga kas see ka võimalik on? Telefonil jookseb Symbian OS 9.2, S60. On kellegil smartphone ja kaarditarkvaraga varem kokkupuudet olnud?

thnx,
rommi
vaata ka Garmin Mobile XT nimelise softi poole. Pole küll proovinud aga ideekohaselt võiks sellele saada ju EOMapi kaardi külge pookida, eeldusel et ta kasutab samasid kaarte mida ülejäänud Garminid.
allkiri, 255 sümbolit
Giosk
tel.56661070
charly21
Rookie
Postitusi: 6
Liitunud: L Mär 29, 2008 10:06 pm

Re: Nokia N82 ja kaarditarkvara.

Postitus Postitas charly21 »

trc kirjutas: vaata ka Garmin Mobile XT nimelise softi poole. Pole küll proovinud aga ideekohaselt võiks sellele saada ju EOMapi kaardi külge pookida, eeldusel et ta kasutab samasid kaarte mida ülejäänud Garminid.
Soovitan ka Garmini Mobile XT proget, mis kasutab tavalisi garmini formaadis faile. Mul endal jookseb moblas koos Regio navigeeritava kaardiga ja olen väga rahul. Hetkel viimane versioon symbianile 4.10.60
http://www8.garmin.com/support/collecti ... 0-11034-00
Kasutaja avatar
trc
Truth, only truth
Postitusi: 1124
Liitunud: P Jaan 22, 2006 3:17 pm
Asukoht: 59°26'5,13"N 24°56'15,08"E
Kontakt:

Re: Nokia N82 ja kaarditarkvara.

Postitus Postitas trc »

charly21 kirjutas:
trc kirjutas: vaata ka Garmin Mobile XT nimelise softi poole. Pole küll proovinud aga ideekohaselt võiks sellele saada ju EOMapi kaardi külge pookida, eeldusel et ta kasutab samasid kaarte mida ülejäänud Garminid.
Soovitan ka Garmini Mobile XT proget, mis kasutab tavalisi garmini formaadis faile. Mul endal jookseb moblas koos Regio navigeeritava kaardiga ja olen väga rahul. Hetkel viimane versioon symbianile 4.10.60
http://www8.garmin.com/support/collecti ... 0-11034-00
Mis telefonis ta sul jookeb? Mõnes GPS'ga Nokias? Kas sisest GPS'i tunnistab või peab ikka väline bluetooth olema?
allkiri, 255 sümbolit
Giosk
tel.56661070
charly21
Rookie
Postitusi: 6
Liitunud: L Mär 29, 2008 10:06 pm

Re: Nokia N82 ja kaarditarkvara.

Postitus Postitas charly21 »

trc kirjutas:
charly21 kirjutas:
Soovitan ka Garmini Mobile XT proget, mis kasutab tavalisi garmini formaadis faile. Mul endal jookseb moblas koos Regio navigeeritava kaardiga ja olen väga rahul. Hetkel viimane versioon symbianile 4.10.60
http://www8.garmin.com/support/collecti ... 0-11034-00
Mis telefonis ta sul jookeb? Mõnes GPS'ga Nokias? Kas sisest GPS'i tunnistab või peab ikka väline bluetooth olema?
Mul endal jookseb E51-s koos bluetooth gps-ga. Aga tunnistab edukalt ka Nokia mudelite sisemisi gps-e, sealhulgas ka näiteks N95 oma, mida TomTom teps mitte ei tee.
ott1
Mudder
Postitusi: 50
Liitunud: R Veebr 23, 2007 5:57 pm

Postitus Postitas ott1 »

olemas n95-1 kuid mobile xt ei leia sisemist gps-i mitte. kellegil äkki juhend olemas?
algaja
Kasutaja avatar
414 AVM
Rock Crawler
Postitusi: 637
Liitunud: K Aug 23, 2006 10:58 am
Asukoht: Nõmme

Postitus Postitas 414 AVM »

rommi kirjutas:... Nagunii on vaja üks 4Gb kaart lisaks osta...
Oled Sa kindel, et Su telefon seda toetab. N95-e laeks on 2Gb :wink: .
Uku Velbri +372 56 48 43 78
Isuzu D-Max 2,5 TwinTDi Double Cab LSX AT'16
Isuzu D-Max 3,0 TD Double Cab LSX AT '08. Ex
Isuzu D-Max 3,0 TD Space Cab LS AT'05. Ex
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

414 AVM kirjutas: Oled Sa kindel, et Su telefon seda toetab. N95-e laeks on 2Gb :wink: .
oma silmale veel tõestust pole saanud aga mitmetes foorumites on mainitud et toetab kuni 4Gb. Uuel N95-l ju koguni 8Gb.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
414 AVM
Rock Crawler
Postitusi: 637
Liitunud: K Aug 23, 2006 10:58 am
Asukoht: Nõmme

Postitus Postitas 414 AVM »

Nokia.misever vastust ei anna küll, aga Elisa raiub tuima järjekindlusega, et Nokiatel üldse max 2 GB kaardi toetuseks on. Ja uuel 95-l pole mulkugi, kuhu kaarti suruda, tal 8 GB sisemist mälu ja basta :cry: . Kaardipuudus on minu jaoks suurem miinus kui 8Gb sisemist mälu plussi annab :wink: .
Uku Velbri +372 56 48 43 78
Isuzu D-Max 2,5 TwinTDi Double Cab LSX AT'16
Isuzu D-Max 3,0 TD Double Cab LSX AT '08. Ex
Isuzu D-Max 3,0 TD Space Cab LS AT'05. Ex
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

MicroSD puhul suppordib kuni 4GB ja SDHC korral teoorias kuni 32Gb. Tuleb vaid oodata, millal soft järgi jõuab. Müüakse päris palju juba 4Gb kaardiga.
http://wapedia.mobi/en/Nokia_N82
Ütleks et hetkel nagu paremat telefoni kui N82 ei teagi turul :) täielik kombain.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

tellisin vahepeal inglismaalt 8Gb SDHC kaardi ja toimib N82-s edukalt. Eestis hind 990.- , mina maksin u. 500 ja tuli kuskil 2 päevaga koju postkasti.

tundub, et kõige mõistlikum soft ongi see Garmin XT.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
jlx
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 145
Liitunud: K Dets 29, 2004 6:49 pm

Postitus Postitas jlx »

Tere.Ei hakanud uut teemat tegema,kuna tegemist siis ka nokia 6210 Navigatoriga.Sellel ka kaart suht nutune peal(gps-i käivitades nurgas kiri Tele Atlas).Küsimus siis järgmine:kas ja kust saab sellele mingi normaalse kaardi osta(võiks vähemalt külavaheteedki peal olla)?

Märgin igaks juhuks ära,et pole eriline itimees,seega mullle arusaadavaks tegemisel tuleb puust ja punaseks teha. :roll:
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”