Arutelu Navicupi teemal

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4424
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas Movistar »

Küsimus polegi tegelikult selles äpis endas ega ka selles,et äkki see kunagi hakkab mõistlikult tööle ja kõik tahavad seda kasutama hakata.
Kindel on aga see,et see ei hakka mitte kunagi tööle kõigi Androidi telefonidega ja ükskõik millise versiooniga . Selge on ka see,et ei ole võimalik võidu sõita ainult telefoniga. Sellega kaarti lugedes ja sellega ka pilte tehes.
Rõhk sõnal "võidu sõita" sest võistelda on kindlasti võimalik.
Probleem on mujal. Nimelt seal kuidas see kasutusele võeti ja kui asi vett vedama läks siis ikkagi igal hetkel õigustust leitakse ja kõik teised (eriti need TR3 sõitjad) on lambad kes ei saa uutest lahendustest lihtsalt aru.
Küsimus on ka igasugustele reeglitele sülitamises ja kehtivate nii Alakomitee kui ka EAL reeglite rikkumises ja seda tegelikult Alakomitee enda poolt. Viga on seal .
Kahe jalaga punnitakse vastu kui keegi üritab vastuargumente leida. Millegipärast on kõige häälekamad pooldajad pigem uustulnukad kui pikema osalejakogemusega ja offroadis vähe laiema silmaringiga vanad peerud.
Ma kirjutan selle üks hetk kui aega saan , pikemalt lahti ,et äkki hakkab kellegile veel kohale jõudma mis on valesti selles süsteemis.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas erik »

indreq kirjutas: Kuulsin Suvesõidul kah kui miski (arvatavasti) TR3'e mees valju häälega ja üleolevalt toidutelgi juures VABA ja TR-1 klasside könnidest rääkis - sihukest suhtumist nähes peaks ehk "profid" ja "amatöörid" eri üritustele jagama, nagu on Eestis sportralli ja rahvaralli. Et las siis härrased TR3'dega möllavad kuuekesi oma üritusel ja maksavad 5000 per tiim osalustasu - sest odavamalt keegi neile ainult oma üritust ei tee. Lai kandepind on see mis muudab asja korraldajale majanduslikult mõttekaks aga ega siis profid ju sellele mõtle...
Miks sa sellist jama kirjutad? Kui sul on kompleks, siis tegele sellega. Kui sa talu teisi inimesi, ära tule sellisele üritusele. Meil kõigil on oma arvamus, aga tüli norijad ei sobi sellesse seltskonda.

Mis navicup`i puutub, siis äppil on ju jumet, kui see on paraleelselt ja vabatahtlikult kasutuses, muu ametlikult ja reglementeeritud seadmete kõrval. Mulle jääb täiesti arusaamatuks, kuidas AK selle testimata asja üldse KV etapile kohustuslikuks tegi ja seda veel ilma kehtivaid juhendeid muutmata. Keegi ikka pidi väga hea müügimees olema ja keegi lihtsameelne, aga kes siis tasu sai, või saama hakkab on mulle natuke segane :?:
Pealegi, kui SMS`l oli paber tähtsam, kui elektroonika, siis kuidas sa neid kümneid erroreid seal nutis remondid. Vahid luubiga kordinaate ja toksid ringi? Mul niigi närviline kaardilugeja, seda jama veel vaja, et ta täiesti hulluks läheks :lol:

Ps Minu arvates on ka väiksed autod punnid ja suured on kollid. Kas see on siis diskrimineerimine? või solvus nüüd keegi? :D
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas asko4x4 »

Paljud vanad olijad ei võta siin lihtsalt sõna, kes asja pooldavad ja ka võistlusi korraldavad. Samuti oled sa siin tituleerinud mõningaid inimesi uustulnukatest turistideks, teadmata, et tal võib olla palju pikem võistluste korraldamise kogemus, kui sa arvatagi võiksid, näiteks Indreq ralli teemal või AntsB offroadis.
TR1 - SÖÖRIK
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas erik »

indreq kirjutas:
Ok võibolla tõesti sain asjast valesti aru. Räägin ainult sellest mida kuulsin. Ja ei tundunud sõbraliku tögamisena, aga noh inimesed on erinevad, igaühe huumor polegi kõigile kohe mõistetav.
See kõik ei tähenda et Navicupi ja fotoka osas praegu midagi otsustama peaks, point on selles et ega ma nüüd päris poisike ka pole kellel võib lihtsalt suu kinni kamandada.
Jessus, ongi mingi kompleks :8ball: tegelt, tore, et sinusugused asjalikud inimesed leiavad tee offroadi juurde. Aga see ei ole tõesti koht, kus hakata meiesugustele vanadele peerudele õpetama, millega sitas sonkida. Las vanad peerud lähevad bensile siis saavad noored rahulikult androidis surfata.

Valdavalt on offroad seltskond väga ok, aga naljast peab aru saama, sest päris normaalsed inimesed selle alaga ei tegele, need normaalsed sõidavad vist rallit...

Pilt

Täiesti normaalsed offroaderid??? Ma vist järgmine kord omi lapsi sellele üritusele kaasa ei võta :hihi:
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas Landy »

indreq kirjutas:
Praks1 kirjutas: Aga eks sa Asko saad oma Saarekollil Navicupi jamamistest kuulda veel ka 5 aasta pärast, ka siis kui asi ammu juba töökindel on, mõni inimene ei oska lihtsalt eluga edasi minna. Ma usun et see äpp saab varsti valmis ja kui korraldajad on valmis mõlemat lahendust (fotokas ja Navicup) aksepteerima, siis eks ajapikku paistab et kas tulevad kasutajad taha või ei. Härrad profisportlased võivad oma naba edasi vahtida, minupoolest kasvõi fotokaga pilti teha sellest.
Olles otse ja kaude tegelenud müügitööda tänaseks 22 aastat võin öelda, et tootele ja teenusele annab klient/tarbija hinnagnu esmase kasutuskogemuse või välimuse alusel saadud emotsiooni ajel. Kui asi/teenus paistab sitt, siis kliendi nägemuse järgi ongi see reeglina sitt, seda hooliamat sellet, et pinna alla on kalliskivid ja kullkangid. Eriti, kui ei järgne operatiivset vigade prandust või asendus toote/teenuse pakkumist.
Pärast takka järgi on väga keeruaks tõestada kliendile vastupidist ja teda toote/treenuse juurde tagsi meeliatada. Mäletab ta seda esmaemotsiooni aga ikkagi 5 aastat takka järgi ja isegi seda kasutama asudes hõõrub vähemgi apsaka korral sulle ning sõpradele nina alla.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
sepi
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Juul 11, 2016 9:43 am

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas sepi »

To Erik: Pole vaja ärrituda. Indrekul on õigus. Staaritsemist oli ning võin ka selle inimese nime siin ära mainida kes sel hetkel seal halvustavalt suhtus. Olin samal hetkel kõrval. Kas seda on ikka vaja?
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas erik »

sepi kirjutas:"Praks vihjas suure tõenäosusega sellele (mida enne on enne üritatud läbi lillede öelda aga ei saada aru) et kui sa oled esimesel üritusel, siis pole sa võibolla kõige pädevam siin nõudmisi esitama (lisaks karjud siin välja mingeid valesi väiteid, kuigi sa ei tunne inimesi (sa ei tea, kes see toidutelgi juures könnidest rääkis - lahmid lihtsalt, et äkki oli TR3 mees?) lisaks suure tõenäosusega oli see sõbralik tögamine aga SINA sellest aru ei saanud. "

Pole vaja ärrituda. Staaritsemist oli ning võin ka selle inimese nime siin ära mainida kes sel hetkel seal halvustavalt suhtus. Olin samal hetkel kõrval. Kas seda on ikka vaja?

Joppen puhh, ütle siis, kes see kuri inimene oli! Äkki saab hingelt ära ja saab eluga edasi minna. Alakomitee teeb võistlejale avaliku noomituse koos sundõppega sõidukite välimääramises. Edaspidi kasutame omavahelistes suhetes ainult tiitlit lugupeetav ja sinna juurde klass kuhu ta kuulub. Nagu lasteaed :rofl:
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4424
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas Movistar »

sepi kirjutas:To Erik: Pole vaja ärrituda. Indrekul on õigus. Staaritsemist oli ning võin ka selle inimese nime siin ära mainida kes sel hetkel seal halvustavalt suhtus. Olin samal hetkel kõrval. Kas seda on ikka vaja?
Nojaa mis siis saab ?
Keegi ütles kellegi kohta ,et see on könn ,keegi on nüüd halb,keegi nuttis pärast kellegi õlal,keegi ei saanud pärast und.
Kõik räägivad kõiki taga.See ongi offroad.Kui kellegil on parem tehnika siis seda räägitakse kindlasti taga.Käib ju lastelt kommi ära võtmas.
Kui kellegil on sitem tehnika siis seda räägitakse ka kindlasti taga,sest ta ju ei oska ehitada.
Mind räägitakse samamoodi taga.Mis ma siis tegema pean ? Foorumis kaebama,et näe kui paha.
Mul on sellest suhteliselt ükskõik kuna olen aastatega paksu naha peale kasvatanud ja kellegi personaalsed arvamused ei lähe mulle kuidagi korda.
See kui keegi kedagi täis peaga baarileti ääres taga rääkis , siis las rääkis.Ju oli põhjust ka.
Ega Navicup sellest paremaks või halvemaks ei lähe.
HM Racing Team
niux
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: N Juun 26, 2014 11:11 am

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas niux »

sepi kirjutas:To Erik: Pole vaja ärrituda. Indrekul on õigus. Staaritsemist oli ning võin ka selle inimese nime siin ära mainida kes sel hetkel seal halvustavalt suhtus. Olin samal hetkel kõrval. Kas seda on ikka vaja?
kuulge tõesti. ma olen newbe, wannabe, navigeerin Marsile, kändu ei näe ja trossi tirida ei oska ja, taevas hoidku, naine ka veel kõigele lisaks, aga näost näkku halvustavat suhtumist pole päris mitme aasta jooksul veel kordagi kohanud. keegi seljataga midagi ütleb, jumal temaga ja ilmselt õigus kah, olemegi rohelised ja algajad ja pooli asju ei oska. eks ise olen mõne turisti või turistist vabaks saanu aadressil samuti krõbedamaid sõnu pruukinud (nt selliste, kes punktist lahkudes punkti tagurpidi põõsa sisemusse lükkavad või selle rahumeeli pikali sõidavad - ka suvesõidul kogetud olukord).

mul isiklikult on tõttöelda kahju hoopis selles arutelus paari lehekülje taha jäänud olukorrast, kus naisterahvas tunneb, et peab endale foorumis kommenteerimiseks mehenimelise aliase võtma ... vähemalt selline mulje mulle tagamaid teadmata jäi, võimalik, et eksin ja asi hoopis milleski teises-kolmandas.
Külli, 5021381
2018 "Kinni", VABA 509
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas asko4x4 »

niux kirjutas: mul isiklikult on tõttöelda kahju hoopis selles arutelus paari lehekülje taha jäänud olukorrast, kus naisterahvas tunneb, et peab endale foorumis kommenteerimiseks mehenimelise aliase võtma ... vähemalt selline mulje mulle tagamaid teadmata jäi, võimalik, et eksin ja asi hoopis milleski teises-kolmandas.
Läheb ikka päris "pada sõimab katelt" teemaks ära. Päris naljakas juba. Sorri, ma sain ka nüüd teada, et niux kasutaja on naisterahvas. Palun väga vabandust.
TR1 - SÖÖRIK
AntsB
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: E Juul 11, 2016 3:12 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas AntsB »

mul isiklikult on tõttöelda kahju hoopis selles arutelus paari lehekülje taha jäänud olukorrast, kus naisterahvas tunneb, et peab endale foorumis kommenteerimiseks mehenimelise aliase võtma ...
See pole mehe nimi, vaid minu hüüdnimi juba aegu ammuseid. Seega pole ma kuidagi üritanud omale mehe identiteeti võtta.
Sa isegi ei kirjuta oma nime alt, võiks ju sind lausa koeraks või kassiks pidada.

Minu meelest on asi siin läinud liiga isiklikuks ja võiks pigem jätkata normaalset vestlust Navicup-i teemal milleks siin pealkiri peaks viitama.
Viimati muutis AntsB, K Juul 13, 2016 1:51 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas enx »

asko4x4 kirjutas:Ländy, tunnistan, läksime vähe enesekindlalt peale, aga meil oli plaan B täitsa olemas. Mitmete asjaolude kokkusattumise tõttu jäi liiga vähe aega seda lõpuni rakendada. Eks sööme ise seda suppi nüüd. Selliste asjadega ei ole võimalik tervet hooaega oodata, arendustöödega seotud inimesena ilmselt tead seda. Riiklikke projekte võib nagu mune ühest taskust teise veeretada, aga kommerts- või vabakasutuses asju tuleb lansseerida kiiresti. Võtsime selle riski olles sellest kõigest teadlik. Saan siinkohal ainult ette ja taha kummardada ning vabandada, aga sellest lihtsalt ei piisa, edasi tuleb liikuda.
Ei saa teha hinnangut ainult Saarekolli baasilt. Tegin viimasel võistlusel ise pilte nii pimedas kui vihmaga ja ei leia et see oleks mul märgatavalt rohkem aega võtnud kui fotokaga. Iga asja kasutamises tekib ka oma vilumus. (Pimeduse jaoks on mingid esialgsed mõtted tekkinud, vaatan kas see on realiseeritav). Alguses kasutasin Navicupi jaoks paarimehe telefoni (kah Sony), mis oli tõesti aeglasem ja fotoka avanemise kiirus ajas närvi (kui on kiire, siis 2 sek ootamist tundub igavikuna). Peale poolt tundi läksin üle oma Z1 peale ja kõik läks järsku väga kiireks. Nii nagu on fotokatel vahe, on vahed ka telefonidel.
Jätame TR3 mehed rahule, neil märjemad ja pimedamad rajad, tehke edasi fotokatega või mõtleme parematele lähikontakti lahendustele. Turistile sobib see aga ideaalselt. Tõde on kusagil vahepeal. Tean, et sõidan edasi Navicupiga ja arendame seda ka kõvasti edasi, mine tea ehk veename lõpuks ka teisi.
Sammy, jaga mis dokki kasutasite ja mis telefonile..
Siimul kunagi tööandja poolt ostetud Sony Z1 compact minumeelest ja sellel oli kohe originaal dock karbis kaasas.
Seisab ilusti paigal ja laeb ka probleemivabalt kui tahvli laadimise usb pesa kasutada, lahjema pesaga jääb kahjuks nälga.
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas asko4x4 »

Minu ja Movistari algatatud Navicup teema on päris laadaks ära läinud. Vabandan kõigi ees, kellele olen siin otseselt vihjanud ja loodan, et kõik mõtlevad sama. Natuke sai õhku välja lastud, väga kena ja jätame teema sisuliseks aruteluks.
TR1 - SÖÖRIK
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4424
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas Movistar »

Tegelikult oleks õige,et kõik kes sõna võtavad ja "targad" välja paistavad või tahavad paista ,kirjutaks oma jutu alla kellega on tegemist ka .Ei viitsi keegi mingi tundmatuga diskussiooni laskuda.
Sest muidu on nii nagu koguaeg on olnud.
Väga targad on raja ääres, need kõige targemad on arvuti ekraani taga ja need kes reaalselt sõidavad ei tea nagunii asjast midagi.

Kui nüüd mingi kodanik kirjutab veel oma personaalprobleemidest ning solvumistest ja mitte Navicupist või Saarekollist (sealt sai see alguse) siis kõik muu pask lendab prügikasti.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Arutelu Navicupi teemal

Postitus Postitas asko4x4 »

enx kirjutas: Siimul kunagi tööandja poolt ostetud Sony Z1 compact minumeelest ja sellel oli kohe originaal dock karbis kaasas.
Seisab ilusti paigal ja laeb ka probleemivabalt kui tahvli laadimise usb pesa kasutada, lahjema pesaga jääb kahjuks nälga.
Otsin praegu internetist portsu erinevaid klambreid ja tokke, eks vaatan mis neist parim on kasutada ja mida peaks ümber ehitama. Hea meelega vaataks ka teie toki üle. Meilgi oli Suvesõidul juhe taga ja päris ebamugav oli.
TR1 - SÖÖRIK
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”