Vaja abi valikul(läpaka teema)

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Postitus Postitas Arxs »

igiliikur kirjutas:
Landy kirjutas:Kui soovid arvutit, mis on rohkem kui ühekordseks kasutamiseks, siis seliseid saab minu käest!

Kontorikasutuseks sobilik CF-52
http://www.skarcon.eu/index.php?page=cf-52
Kannatab muretult ka kontorist väljaspool kasutada.
Kolm aastat muretut kasustust (võid osta ka 5 a. garantiid) ja 7 aastat peale tootmise lõppu garanteeritud varuosad.

Hind lates 27KEEK +km
OK, Landy, sinu pakkumine pole paha, jagab keegi veel minu arvamust?
No see arvuti on ju selgelt üheks otstarbeks. Näitajad on suht sitad sellise hinna kohta. Sellise hinna eest saab 2x sama näitajatega arvutit, lihtsalt pole põrutuskindel. Mõtle nüüd, kas ikka on vaja põrutuskindlat. Alguses oli lihtsat vaja, nüüd kipub asi jõle spetsiifiliseks ära.
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas igiliikur »

Arxs kirjutas:
igiliikur kirjutas:
Landy kirjutas:Kui soovid arvutit, mis on rohkem kui ühekordseks kasutamiseks, siis seliseid saab minu käest!

Kontorikasutuseks sobilik CF-52
http://www.skarcon.eu/index.php?page=cf-52
Kannatab muretult ka kontorist väljaspool kasutada.
Kolm aastat muretut kasustust (võid osta ka 5 a. garantiid) ja 7 aastat peale tootmise lõppu garanteeritud varuosad.

Hind lates 27KEEK +km
OK, Landy, sinu pakkumine pole paha, jagab keegi veel minu arvamust?
No see arvuti on ju selgelt üheks otstarbeks. Näitajad on suht sitad sellise hinna kohta. Sellise hinna eest saab 2x sama näitajatega arvutit, lihtsalt pole põrutuskindel. Mõtle nüüd, kas ikka on vaja põrutuskindlat. Alguses oli lihtsat vaja, nüüd kipub asi jõle spetsiifiliseks ära.
Ära nüüd nii karmiks ka mine, esitasin lihtsalt väikse küsimuse.
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Postitus Postitas Arxs »

Ei ole läinud, lihtsalt tee endale selgeks, mida sa tahad. Üldjuhul kõik ühes ei ole hea.

http://flex.ee/2826-Dell-Inspiron-N5010 ... PERHINNAGA
Suht hea
vs
http://www.sale24.ee/sulearvuti-dell-al ... 18579.html
Lolluste jaoks raha on, siis võta viimane. Minu läpakas teeb alienwarele ka ära, kuigi hind 2x soodsam. Seega tee endale selgeks, mida sa tahad.
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas igiliikur »

Arxs, kui sa tähelepanelikult mu teema esimest postitust oled, siis saad aru mida ma tahan. On olnud dell, kiidan, aga hetkel ei vasta minu kriteeriumitele.
Ärme nüüd selle väikse arvuti teema pärast omavahel ka tülli lähme :!:
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Arxs, palun võrdleme omavahel võrreldavaid asju!
Üks asi on protsessor ja videokaart, teine asi on laienuspesade lai valik, korralik ekraan ja ning vee, tolmu ja põrutuskindlus.
Palstkorpuse asmel korralik magneesiumkorpus. Mittsetandartne tugevdatud kostuktsiooniga sisemus ja emplaat ning pikk aku eluiga.
Kõige olulisem - on turvaliselt tagatud andmete säilimine.
Kui ka midagi juhtub, siis garantiiremont toimub 96 h jooksul (koos transpordiga, mis on tootja kulul.)

O.T.
Just praegu on minu juures remondis üks odava osta notebook, mis sai kotis olles kergelt põrutada sulguvalt poe uselt. Paraku osutus see löök emaplaadile surmavaks.

Neid õnnetul kombel põrutada, vett või kohvi saanud masinaid on viimase 16 aasta jooksul mu käte vahelt üsna palju läbi käinud. Kurbi, vihaseid ja segaduses nägusid ning nutust punaseid silmi on piisavalt nähtud.

Ainult kodus laua peal kasutamiseks on mõteks ikka lauaravuti või ruumisäästlik "alla-in-one" e. monitori intergeeritud masin hankida.
Näiteks võin pakkuda:
http://www.geeky-gadgets.com/asus-eee-t ... 0-08-2009/
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Postitus Postitas honkomees »

Arxs kirjutas:Ei ole läinud, lihtsalt tee endale selgeks, mida sa tahad. Üldjuhul kõik ühes ei ole hea.

http://flex.ee/2826-Dell-Inspiron-N5010 ... PERHINNAGA
Suht hea...
OT, ärge pange pahaks - ise piilun seda http://flex.ee/2640-Dell-Latitude-E5410 ... i-5-aastat
samas töö juures sain sügise Dell XPSi, igatahes on jätnud parema mulje kui kolleegide Dell Latitude -d, neil nt üsna tüüpiline olnud klahvide lahtitulek jms imelikud vead. Minu xps on nendega võrreldes toekama korpusega. Samas näitajad kisuvad ülalmainitud aparaadi poole, lisaks garantiiaeg kah. Kui nüüd asjatundjad kommiksid seda riistapuud, oleks väga tänulik.
xxl
Mudder
Postitusi: 63
Liitunud: P Jaan 13, 2008 9:28 pm
Asukoht: Tallinn / Tabasalu

Postitus Postitas xxl »

Mingi spets pole aga hetkel kasutan Lenovo T400`t ja olen rahul.
Kunagi on käpa alt läbi käinud ka odava otsa Samsung, mis oli kodukasutuseks väga ok, eriti klaver mis võrreldav praeguse T400ga
Inimesel, kes teab kuidas, on alati töö. Inimene, kes teab miks, on alati tema ülemus.
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Landy kirjutas:Palstkorpuse asmel korralik magneesiumkorpus. Mittsetandartne tugevdatud kostuktsiooniga sisemus ja emplaat ning pikk aku eluiga.
Kõige olulisem - on turvaliselt tagatud andmete säilimine.
Tahad sa sellest rääkida, mismoodi on läpis tagatud andmete säilimine? Korpuse konstruktsiooniga jmt seda enam? :shock:
Landy kirjutas:Neid õnnetul kombel põrutada, vett või kohvi saanud masinaid on viimase 16 aasta jooksul mu käte vahelt üsna palju läbi käinud. Kurbi, vihaseid ja segaduses nägusid ning nutust punaseid silmi on piisavalt nähtud.
Loll saab kirikus ka peksa. Kui inimene ostab omale taffbuugi ja arvab, et see perse ei lähe/sellega andmekadu võimatu on või *paneomalemmikkõvamaasturimarksiia* ei lagune ära/jää kinni, siis on kurb, aga valgustus tuleb tasapisi ja läbi valu...
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

vai kirjutas:
rommi kirjutas:Üks normaalsem raua ja hinna suhe on HP PAVILION DV7.

(Suur ekraan, WOW, EVE, CS5, Office jne.)
Minu soovitus on hoida väga kaugele HP Paviljonitest, on juba 2 korda tutikad ostetud ja üle 1,5 aasta asjad lihtsalt surevad ,SUPPORT ja garantii peale 1 aastat on 0 % , Selle raha eest vaata juba Mac´i .
Endal on küll olnud juba oma 3a ja pole suremise märke ilmutanud. Samaväärne mäkk DV7-ga on 2-3x kallim. Huvitaks lihtsalt, et mis täpsemalt seal katki läheb? Ketas? Video? Mul pole HP-aktsiaid, kasutajana olen küll suht rahul (kolmas hp). Tegelt mul pole elu jooksul kunagi vist ükski arvuti katki läinud, nii et seda ei saaks enam kasutada :)
Paar kõvaketast ja mõni toitekas küll aga see käib asja juurde.

Tanel võttis asja kenasti kokku... täpselt nii on ka. Kui lasta bugid sisse, siis väsib ka kõige taffima booki OS lõpuks ära. Küsimus on ka softis, mitte ainult brandis.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

rommi kirjutas:Endal on küll olnud juba oma 3a ja pole suremise märke ilmutanud. Mitte mingit vahet pole tegelt arvutitel, vahe seisneb komponentides. Samaväärne mäkk DV7-ga on 2-3x kallim. Huvitaks lihtsalt, et mis täpsemalt seal katki läheb? Ketas? Video? Mul pole HP-aktsiaid, kasutajana olen küll üsna rahul.
HP mehed ütlevad ise ka läpakate kohta, et odava otsa HP jäta ostmata.
Viimane hitt oli mingi õhuke probook, millel ekraan tuksi läks (nagu löögijälg lcd-l) ekraani kinni panemisest. Keiss eskaleeriti üles nende poolt hinnanguga "konstruktsiooni/disaini viga". Ekraan paindub piisavalt läbi lihtsalt ja klaveri nupud olid ka mingid jäljed lausa nühkinud ekraanile. :shock: Vana see sai oli, ei tea, ei viitsi enam uurida ka.
Kallima otsa omad toimetavad normaalselt, isegi minusugune paadunud hp-vihkaja valis omale tööläpiks ühe elitebooki ja siiani pole pidanud kahetsema. Jutt siis ikka sihipärasest kasutusest, mitte latt-tungi alusena metsas jne...


P.S: kodus on 6 aastat vana IBM T43 (lenovo-eelsest ajastust). Laualt alla sadanud ja. Prose ventikas tuli ära vahetada, muidu toimetab siiani, pea 24/7 sees. Point kaalumiseks, kui second-handile mõtted lähevad kellelgi.
tegime pulli, aitab
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Postitus Postitas honkomees »

rommi kirjutas:
vai kirjutas:
rommi kirjutas:Üks normaalsem raua ja hinna suhe on HP PAVILION DV7.

(Suur ekraan, WOW, EVE, CS5, Office jne.)
Minu soovitus on hoida väga kaugele HP Paviljonitest, on juba 2 korda tutikad ostetud ja üle 1,5 aasta asjad lihtsalt surevad ,SUPPORT ja garantii peale 1 aastat on 0 % , Selle raha eest vaata juba Mac´i .
Endal on küll olnud juba oma 3a ja pole suremise märke ilmutanud. Samaväärne mäkk DV7-ga on 2-3x kallim. Huvitaks lihtsalt, et mis täpsemalt seal katki läheb? Ketas? Video? Mul pole HP-aktsiaid, kasutajana olen küll suht rahul (kolmas hp). Tegelt mul pole elu jooksul kunagi vist ükski arvuti katki läinud, nii et seda ei saaks enam kasutada :)
Paar kõvaketast ja mõni toitekas küll aga see käib asja juurde.

Tanel võttis asja kenasti kokku... täpselt nii on ka. Kui lasta bugid sisse, siis väsib ka kõige taffima booki OS lõpuks ära. Küsimus on ka softis, mitte ainult brandis.
sai ka tütrele ostetud paviljon, kõvaketas andis otsad aga õnneks sain siseinfi, et on tüüpviga ja ka peale garantiiaega vahetakse välja (garantiiremondi tegija muidugi ei maininud sellist varianti).
Samas töötab ikka veel 10 a vana HP, ei jõua enam viirusetõrjet ringi vedada aga töötab ...
Veljo
Mudder
Postitusi: 71
Liitunud: P Dets 28, 2008 10:48 am
Asukoht: Tallinn-Järvamaa

Postitus Postitas Veljo »

rommi kirjutas: Endal on küll olnud juba oma 3a ja pole suremise märke ilmutanud. Samaväärne mäkk DV7-ga on 2-3x kallim. Huvitaks lihtsalt, et mis täpsemalt seal katki läheb? Ketas? Video?
HP probleem on eelkõige videokaardi jahutus ning seeläbi ka nii mitmelgi emaplaat vahetatud. Enim probleeme esineb dv2000/dv6000/dv9000 seria masinatel. Uute vigaste isenditega ise kohtunud ei ole. Endal kogemus, kus kilide maalt sai uus emaplaat tellitud, ilus ja igati hää vaskjahutus pääle pandud, kuid eluiga oli ca pool aastat. Vb kui ei oleks rüperaali sihipäraselt ehk videod/mängud kasutatud ja ainult notepadis teksti tokitud, elaks ta edasi.
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas igiliikur »

Tänud siis kõigile kaasamõtlejatele 8) Väga hulluks hinna poolest siiski ei läinud ja minu väljavalituks osutus siis Sellise konfiga masin
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Postitus Postitas uppund kana »

igiliikur kirjutas:Tänud siis kõigile kaasamõtlejatele 8) Väga hulluks hinna poolest siiski ei läinud ja minu väljavalituks osutus siis Sellise konfiga masin
See peaks töötama küll. Ainus viga mis neil masinatel olen kohanud on klaviatuuri vead. Lihtsalt täiesti lambist kas osad tähed kadunud või jääb mõni nupp peale. See tavaliselt umbes pärast 6 kuud kasutamist. kummaline on aga see ,et kui garantiikorras teine klaver pannakse siis probleem kaob. Juu siis varuosa kuskil mujal toodetud.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
paevaline
Fitting 38"
Postitusi: 347
Liitunud: T Mär 21, 2006 6:21 am
Asukoht: Made in U.S.S.R.

Postitus Postitas paevaline »

Tükike Gruusiat Pärnus
www.kolhethi.ee
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”