gps ja aps

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

krt, siis ei ole see USB draiverite install õnnestunud.
Tõmba enda GPS margi järgi konkreetsed draiverid tootja lehelt. Ma võtsin sealt nii öelda draiveri, mis peaks kõigele sobima.
+372 5028488
Libekala
Lord of the Numbers
Postitusi: 94
Liitunud: K Aug 31, 2005 2:18 pm

Postitus Postitas Libekala »

Garmin GPS 60 USB pordi kaudu APSiga niisama tööle ei hakkagi. Juurde oleks vaja osta lisajubin mille nimi on USB to serial adapter ja siis ka vastav (serial)kaabel GPSile. NMEA protokolli väljastab see GPS ainult serial pordi kaudu. USB kaudu suhtleb ta Garmini omade programmidega. Kui läpakal on serial port olemas, siis adapterit vaja muidugi pole. Garmini originaalkaabel koos toitega sigaretisüütajast 700.- , ilma toiteta ainult datakaabel 500.- , adapter alla 200.-
Usun, et jutt kehtib kogu 60 seeria kohta.
Ain
Fitting 38"
Postitusi: 244
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:18 am

Postitus Postitas Ain »

Sama lugu oli Magellani Coloriga, sai kaabel ostetud, mis COM-ist USB-i läks ja ülejäänu on XP probleem. Hiirt samasse auku enam ei tõsta, aga Euroopale sai MS AutoRoutiga tiir peale tehtud ja naised (õieti 13 aastane tütar) olid arvuti käivitajaks-kaardilugejaks
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Libekala kirjutas:Garmin GPS 60 USB pordi kaudu APSiga niisama tööle ei hakkagi. Juurde oleks vaja osta lisajubin mille nimi on USB to serial adapter ja siis ka vastav (serial)kaabel GPSile. NMEA protokolli väljastab see GPS ainult serial pordi kaudu. USB kaudu suhtleb ta Garmini omade programmidega. Kui läpakal on serial port olemas, siis adapterit vaja muidugi pole. Garmini originaalkaabel koos toitega sigaretisüütajast 700.- , ilma toiteta ainult datakaabel 500.- , adapter alla 200.-
Usun, et jutt kehtib kogu 60 seeria kohta.
Jeh, minu mõtted täpselt. Et seda USB to serial kaablit tasub proovida.
+372 5028488
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Mattis, oleksid võinud ju otse mulle helistada ja saad probleemile kiire lahendi. Poleks siinset pikka arutelu vaja olnud. :wink:
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Veiko
I know how to fix stuff
Postitusi: 1196
Liitunud: R Sept 02, 2005 6:21 pm
Asukoht: Teel kuhugi...

Postitus Postitas Veiko »

Ma arvan,et arvuti probleeme hakkab ka tulevikus olema.Vahest on lihtsam kui peale väikest otsingut leida foorumist kuidas neid comporte ja USB-e oma vahel ühildada.Ma ise ka ei tea neist midagi aga kunagi ei tea mil sellist infi vaja läheb.Nii,et kirjuta probleemi lahendus ka palun foorumisse,et teised ka tead saaks lahenduse.
+372 5232468

Life is short drive hard.

Ronin off-road-i meeskond
pickup
Fitting 38"
Postitusi: 221
Liitunud: K Veebr 04, 2004 11:06 pm
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas pickup »

Lahendus lõpuks leitud. Tuli osta www.jakari.ee -st programmijupp 150.- eek-i eest. Edu järgmistele.
Matis
aadu
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: T Mär 18, 2003 9:43 pm
Asukoht: Tallinn, Õismäe; Helsingi, Lassila
Kontakt:

Postitus Postitas aadu »

Mul tuli ka täna ühele arvutile laenatud Microneti gps järgi panna. Gepsu tootja lehelt sai draiveri ja see keeraski usb com-iks. Väike tagasilöök tekkis sellega, et kasutan Firefox-i ja see põrguline ei saanud downloadimisega hakkama. Peale pisikest paanikat lõin exploreri käima ja ta tuli.
:)
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”