Paluks abi Tallinna läheduses/Harjumaal vinstiga masina omanikult

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

Jrgn1234
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: N Nov 03, 2016 2:04 pm

Paluks abi Tallinna läheduses/Harjumaal vinstiga masina omanikult

PostitusPostitas Jrgn1234 » E Nov 07, 2016 10:32 pm

Tervist.

Autot pole vaja välja sikutada, ning siin alateemas mõned filmivõtetega seotud teemad, seega loodan, et teema on õiges alajaotuses. 4x4reisidest soovitati siit foorumist uurida, kuna nende masinatel on vintsitrossid köitega asendatud.

Nimelt on soov lähiajal Tallinna läheduses/Harjumaal üle mõne väiksema veetakistuse tõmmata vintsitross, et taksistuse horisontaalis ületamist proovida ühe vöö prototüübiga analoogselt sellele, mis siin testivideos alguses näha on eritööde köie peal: https://www.youtube.com/watch?v=FOBA6gPpq9o
Konkreetne köis oli dünaamiline ja pika vahemaa peale korralikult pingule saamine on väga raske väikse seltskonnaga. Vintsitross oleks hea alternatiiv, kuna peaks oluliselt suurema pinge alla saama ilma suurema vaevata. Aga ma ei ole kindel, kas alumiiniumisulamist pannal mis trossi peal liiguks, kuidagi vintsitrossi kahjustada võiks. Tundub vähetõenäoline, kui köit ei kahjusta.

Samuti tahaks ennast kusagil veest välja kõrgemale pinnale vintsida, aga sellise sobiva koha leidmine on raske, kuna ei tea näiteks selliseid autotaskutega sildu, kus saaks ilma liiklust segamata toimetada korraks.

Kui keegi on huvitatud ja saab ka mõningase etteteatamisega nädalavahetusel (võib-olla ka nädala sees) appi tulla, siis võib siin teada anda. Pean ilmselt ka politseile ja/või maanteametile märku andma, enne kui kuhugi kõlkuma minna. Tasu saame kokku leppida kui keegi on huvitatud. Tasuta kellegi aja kulutamist ei eelda ega soovi.

Trv,
Jörgen
Kasutaja avatar
CaveMan
Rock Crawler
Postitusi: 927
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Haabneeme
Kontakt:

Re: Paluks abi Tallinna läheduses/Harjumaal vinstiga masina omanikult

PostitusPostitas CaveMan » E Nov 07, 2016 10:50 pm

Vintsi tross selleks kindlasti ei sobi ja pole kindel kas vintsi nöör sobiks. See veits teistsuguse struktuuriga kui ronimisköis. Kõige praktilisem tundub kasutada selleks mõeldud ronimisköit ning see vintsi ja vajadusel paari ploki abil pingule tõmmata.
Mitsubishi Pajero ´00 GLS, 2,8TD Aut. - 33'' BFG AT - Come Up DV-9
Jrgn1234
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: N Nov 03, 2016 2:04 pm

Re: Paluks abi Tallinna läheduses/Harjumaal vinstiga masina omanikult

PostitusPostitas Jrgn1234 » E Nov 07, 2016 11:49 pm

Tänud vastamast ja hea soovituse eest.

Plaan oli katsetada sellist reaalsemat varianti, kus võib-olla asju plokkide ehitamiseks pole käepärast, aga mingis väljamõeldud taktikalises stsenaariumis võib vinstiga masin olla. Kuigi tegelt on rõhk just sellele, kuidas pannal ennast raskuse all hoiab ning kuidas peaks keha hoidma.
Pandla tagumine ava on sisuliselt lihtsalt kanal, mille saab siis pinge all olevale horisontaalsele köiele/trossile istuada ja ennast nii riptada, et ei pea kogu raskust kandma käte ja jalgadega. See kanal mahutab kuni 13mm, mis on võetud tavaliste ronimisköite diameetri järgi ja istub lihtsalt köiel sirgelt peal.

Aga vintsi (ja vajadusel plokke) kasutada selleks, et köis pingule saada, on täiesti hea variant.
Lisaks saaks niimoodi köied enne vastavas kohas üle vedada (eeltööd ära teha) ja ei peaks vintsitrossi ise nii pikalt välja vedama.

Kas madalamalt kõrgemale raskuse vintsimine on lubatud masinatele paigaldatud vintsidega? Näiteks, kui olen oma 90kg-ga näiteks silla all vees, siis kas tohib sillalt otse mind vintsiga tõsta või on see nurk liiga järsk ja tross ei keri hästi tagasi. Et oleks vaja plokki, mis tagaks , et tross jookseks otse peale ja ei hõõrduks vastu paneele või piirdeid.

Tahaks sellega proovida lihtsalt tõstemugavust rippuja seisukohast, mis oleks analoog helikopteriga vintsimisele, sest helikopterit saada tundub peaaegu võimatu ja muutujad on enamvähem samad.
Kasutaja avatar
Marlai
Rock Crawler
Postitusi: 604
Liitunud: N Jaan 01, 2009 8:02 pm

Re: Paluks abi Tallinna läheduses/Harjumaal vinstiga masina omanikult

PostitusPostitas Marlai » T Nov 08, 2016 7:47 am

Tegelikult ei ole probleem jõe ületuseks vintsitrossi kasutada. Olen seda teinud. Oli vaja lapsed üle jõe saada. Üks täiskasvanud läks kalamehe kummikutega üle jõe ja viis trossi üle, kinnitas teisel pool oleva puu külge (kindlasti kasutage puukaitsevööd) ja seejärel vintsiga tross pingule. Meie ostsime ehituspoest plastikrulliga bloki, mis sobis trossi jämedusega. Loomulikult saab kasutada ka vintsiblokki. Kasutasime veel abinööri, kuna lapsed ei jõua ennast ise üle vedada ja ega see plastikblokk ka väga hea jooksuga ole. Samuti kasutasime rakmeid, millega lapsed siis trossi otsas rippusid. See ei ole kindlasti professionaalne jõe ületusviis, aga oma seltskonnaga, kus kõik teavad riske ja võtavad ise vastutuse, on tehtav.
Kui probleemi on võimalik sõnastada, on seda võimalik ka lahendada.
Jrgn1234
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: N Nov 03, 2016 2:04 pm

Re: Paluks abi Tallinna läheduses/Harjumaal vinstiga masina omanikult

PostitusPostitas Jrgn1234 » K Nov 09, 2016 7:25 pm

Suur tänu kasutajale azure, kes kiirelt abi pakkus!

Otse üles vintsimiseks vöö kasutamine sai kinnitust. Rippudes üsna mugav, kuigi erinevalt ronimisrakmetest jala-aasasid vööl pole. Horisontaalis pingul vintsitrossi peal enda ülevedamise nõrgad kohad tulid ka välja. Tross sööb raskuse all väga kiirelt nii seda raskust kandvat kangast kui ka paksu vöö nahka ja trossi/köie peale on raskem saada kui rullikuga. Last resort rescue device'ina töötab, mis ta mõte enamvähem ongi.

Kokkuvõttes, äärmiselt kasulik edasi liikumiseks ja suured tänud veelkord!

Mine “4x4.ee Kisatoru”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline