4x4.ee Tulevik ja muu

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

4x4.ee Tulevik ja muu

Postitus Postitas K.Kotkas »

Hi

4x4.ee on minu, Jr ja hrz kunagine unistus heast asjast. Oma rõõmuks oleme me seda asja siin pidanud ja parema äranägemise järgi ka majandanud.

Täna on olukord, kus 4x4.ee foorumite osa on konsolideerinud pea enamiku eesti aktiivesetest 4x4 teema vestlejatest ning massi suurenemisega tekkivad ka kõrvalnähud.
Meie, haldajate, käest on korduvalt küsitud ja viimasel ajal lausa väga tihedalt igasuguse kommertsinfo edastamise osas 4x4.ee saidil. Tõdeme fakti, et reaalselt 4x4.ee keskkond raha ei vaja, töötab see puhtalt peamiselt minu ja Jr vahendite peal, aegade jooksul on oma õla alla pannud ka Landroveri klubi, automoto foorum ja villuclub. Riistvara on meil hea, arhitektuuriliselt on 4x4.ee 4 serveri kluster (kui kedagi huvitab).

Palju on olnud juttu sellest, et 4x4.ee peaks ka muutuma kasutajasõbralikumaks, st 4x4.ee on peamiselt foorum, ja webileht on varjusurmas nagu enamasti kipub olema - pole ei atraktiivne ega ka interaktiivne.

Jr on ntx korduvalt avaldanud soovi pidada autopäevikut, paljud soovivad lihtsalt keskkonda piltide hoidmiseks jne jne jne. Valikuvõimalusi on mitmeid. Kõik need asjad tulevad ka ükskord. Tegelikult on olemas lausa mingi beta keskkond, kus mõned asjad lausa valmimas on, kuigi hetkel on peamine rõhk rohkem 4x4 alakomitee süsteemide arendamisel.

Selle sogase jutu sisu aga formuleerub polliga - kas kasutajad oleks nõus sellega, et neile edastatakse kommertsteateid a la tüüpi google adbar, kus teemasse linke pakutakse jne. Samuti saaksime me siia ka muud rahalist sissetulekut.

Asja teine külg aga on hoopis, et nagu ma ennist ütlesin, pappi meil hetkel on ja selle pärast ei ole vaja muretseda, kuid kui seda tekkib veel rohkem, kui hetke halduskuludele vaja ja mis on kaetud, siis mida TEIE kasutajad sooviksite selle reklaami eest saada ?

Asju, mis meil mõttes on lisaks rankidele (see jutt seal newbie jms) saaks mingite postide täitumisel kasutaja endale Tasuta Autokleepsu, järgmisel tasemel ntx t-särgi jne...

Me küsime teilt, kui te maksate nn virtuaalselt mingi reklaami vaatamise eest, siis mida te selle raha eest saada tahaksite.

Õigeks vastuseks loeme ka vastust, et pole vaja bannereid jms asju.
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 809
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Postitus Postitas nymmik »

Isiklikult ajavad vihale sellised bannerid, mis tulevad ette ja ennem ära ei lähe kui oled vajutanud SULGE nuppu (Delfis ntx tekkinud selline). Seda sorti küll vaja pole. Üleval servas või küljepeal vilkuvad ei häiri, kui tundub et huvitab, siis klikin ise.
Kuna ise ma pole tõsine offroader, vaid huviline kes vahest metsas vaikust käib nautimas, siis vastutasuks ei oska midagi tahta. Loomulikult see klepsu ja T-särgi värk on meeldiv, kuid sinna lisandub adminnimine, mis suurus ja kuhu saata jne. (inimtööjõud on aga kallis ;) )
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17320
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Uudis selle kohta, et reklaami edastamise võimluse peale mõeldakse on teretulnud.

Minul "poweruserina" poleks midagi selle vastu, kui 4x4.ee webikeskonnas (klassikalised) reklaambannerid näha oleks. Nad ei tohiks ainult olla sellised "näkku kargavad" mis kogu ekraani saidi avamisel enda alla võtavad ja mille eest ära saamine pea võimatu on (a'la Delfi, EPL, Postimees jne.).

Võrdse kohtlemise huvides tuleks siis aga keelata müügifoorumis selgelt firmade huve väljandavate tasuta kuulutuste avaldamine. (Näiteks minu "Navigatsioonitenika", Tom-i "Maasturid", LCService, off-road service, jne.) Firmade kuulutused võiks seal küll ilmuda, kuid kokkuleppel 4x4.ee haldajatega teatava tasu eest. Esialgu võiks olla tasu sümboolne. (Mitte kallim, kui auto24.ee)

Loomulikult ei maksustataks siis nende kasutajate erakuulutusi (v.a. Ardi).
Samas peaks vaatama, kas selline tasutamine mõtekas on ja selle adminitreerimine mitte liiga kulukaks ja keerukaks ei muutuks.

Ah jaa, mida vastu tahaks. Mitte niivõrd nätsu ja värvilist traati, kuivõrd 4x4.ee liikmekaarti, mille esitamisel võimalikult paljudes ärides meeldiva kohtlemise ja letihinnast erineva ostusumma osalilseks saaks.

Ja liikmekaart antaks mitte niivõrd postituste arvu, kui 4x4.ee staazikuse alusel.
Viimati muutis Landy, R Nov 24, 2006 12:00 pm, muudetud 2 korda kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Yeah
Off Roader Wannabe
Postitusi: 32
Liitunud: N Nov 02, 2006 11:34 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Yeah »

Viited asjakohastele veebilehtedele on alati teretulnud. Ärge ainult e-mailile midagi saatma hakake. Mina arvan, et tasuks reklaamide vaatamise eest saame meie, kasutajad, kasutada käesolevat hypermegasuper-head :shock: foorumit.
Emotikonid on SEES
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mingid 4x4 varustuse, autode, varuosadega, tuuningosadega ja üldse kõigega mida metsas maastikul (matkasaapad, telgid, priimused, välitoidud,kellad, kompassid, GPSid,noad jpm ) 4X4 liikudes vaja võiks minna, sellised reklaamid ja viited oleks ju täiesti teretulnud, kui nad ennast kusagil lehekülje serval viisakalt ilmutavad.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: 4x4.ee Tulevik ja muu

Postitus Postitas al »

diff kirjutas:Hi
4x4.ee on minu, Jr ja hrz kunagine unistus heast asjast....
...töötab see puhtalt peamiselt minu ja Jr vahendite peal, aegade jooksul on oma õla alla pannud ka Landroveri klubi, automoto foorum ja villuclub....
Isegi kauaks Teile neid vahendeid ja tahtmist jagunud. Kui juba Eesti normaalseim reisuportaal trip lubab reklaami oma lehele, siis ma ei näe põhjust, miks mitte siia.
paigalseisvad bännerid (olen ma õieti aru saanud, et siin on vähe segi aetud pop-upid ja bännerid?) ei sega, eriti kui asjakohased. igasugu meilispämmi ja aknaid a´la "Britney..." pole muidugi vaja.
ostu-müügikuulutused võiks olla tasulised, muidugi diferentseeritult. juppide pealt vähem, autodele rohkem. Ise kuulutan nii auto24-s kui KB-s ja ei arva et see hind vale oleks, kui Te ka 10% eelmainitute hinnakirjast kooriksite, oleks see asja ette ja ehk katab ka tegelikud kulutused veebimajandusele? samas hoiab pesumasinad ja kulunud rehvid kuulutustest eemal.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Täielik reklaami vastane va. kui reklaam on suunatud kindlale sihtgrupile (siinkohal maasturihuvilistele ja maasturitega seonduv). Igasugu pampersite ja hügieenisidemete reklaame siin lehel nähes oleksin ülimalt pettunud.

Muus osas Landyga täiesti nõus.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
aadu
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: T Mär 18, 2003 9:43 pm
Asukoht: Tallinn, Õismäe; Helsingi, Lassila
Kontakt:

Postitus Postitas aadu »

Suht tagasihoidlikud ja asjakohased reklaamid ei häiri, igatahes nende pärast ei jätaks ma foorumit külastamatta.
Siinses pikas foorumite nimekirjas võiks siis olla ka foorum, kus firmad pakuvad ja tutvustavad uusi kaupu.(Nagu CB foorumis on Tehnoturu foorum)

Landy ja teiste meie liikmete pisikesed reklaamid signatuuri real pole ka teab mis suur patt. Seda enam, et kõik me teame, kes millega tegeleb :wink:

Kui keskkonna arendamine erilisi kulutusi ei nõua ja äri ajamine pole primaarne, siis firmad võiksid ju reklaami eest tasuda korralike allahindlustega 4x4 liikmetele.

Kogu keskkonna arendamine on igatahes megahea idee. Ausalt öelda, ma ei mäletagi enam, millal viimati väljapool foorumit 4x4 lehel surfasin. :oops:
Ei takista vallid, ei takista kraav...
Kaarel Puk; Turist; võistkond Lendorav; :driving ; Sõitis Uunoga Ümber Eesti 1999
Kasutaja avatar
P6tu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 138
Liitunud: E Juun 26, 2006 11:47 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas P6tu »

Lasen oma mõttel kah siis lennata.

Mulle mingid sellised popupid ja tervet ekraani vallutavad reklaamid kohe mitte ei istu.Kui kunagi ammu oli arvuti soetamisel automaatselt miskit pidi neti.ee koduleheks,siis nüüd ma ei kasuta netit üldse.Seda kõike selle suure reklaami pärast.Kui kuskil servas on loetelu mingitest reklaamidest mis on tillukesed ja mitte väga kontrastsed,siis on täitsa OK.Kas või siin samas teksti kirjutades paremal pool kirjutamis lahtrit võib olla ju mingi väike reklaamike.

Reklaamidest aga nii palju,et leidke inimene,kes ei tea,mis asi on tampoon või hügieeniside?Eeldan,et kõik teavad,kes kas või lihtsalt telekat omavad.Aga kas kõik teavad,mis asi on selline elementaarne asi nagu kardaan või poolass?Siinse keskonna inimesed eeldatavasti ikka teavad aga erandeid võib olla.Jutu mõte siis selles,et reklaamid võiksid olla ikka maasturitega,matkamisega,vastavate võistlustega seotud.Näiteks oleks võinud see Avo Sultsi mälestusvõistluse reklaam kuskil nurgas aeg ajalt esineda.

Reklaamimise eest raha aga võiks ju kah nagu asjakohaselt küsida.ASMV reklaam oleks võinud puhta tasuta olla.Kui aga näiteks mingit AS reklaamida,siis tasu ka kõrgem.FIE-del aga kõik kokkuleppel.Mingi hinnakirja võib küll paika panna aga nuh,inimesed on loodud siiski suhtlema ja omavahel arutlema.Eraisikutele aga võiks see reklaami tasu olla kah asja kohane.Kui tahan näiteks vana kulunud kompassi müüa,siis vaevalt,et ma seda kuskil esilehel reklaamidagi tahaks.Müügi foorum võiks tasuta olla ja selliseks ka jääda.See,kes tahab oma müüdavat eset tõepoolest siis kõigile reklaamida,siis tehku seda ikka vastava hinna eest.Mingi müüdava auto reklaam 100 EEK kuu ei ole just palju küsitud.

Mida tahaksin aga mina siis nende reklaamide tähele panemise eest saada...Miski kleeps võiks ju näiteks esimese kümne postitusega tulla.Süsteem võiks selline olla,et iga postitus on nagu mingi punkt.Kümne punkti (postituse) eest saab kleepsu.150 punkti aga juba miski klubi kaart,millega võiks teatud kohtades miskite teenust või varuosi,varustusi soetamisel odavamalt saada.Selle kohal tuleb aga jälgida,et ei hakkaks mingi massiline spammimine postitustega ja ei hakkaks mõtetu jutu ajamine.Seda ma küll ei kujuta eriti ette aga jah,see võib täitsa juhtuda,kui postituse järgi punkte hakata jagama.

Oeh,nüüd tuli pikk jutt ja nagu üteldakse: pikk jutt,**** jutt. :lol:
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Ot, raha teil on, rauda nagu putru, millest siis vajadus reklaame sisse võtta?

Mina ei taha reklaame. Annaks parem raha, teate. 100..300 eeku aastane liikmemaks vms. Kasvõi puhtalt solidaarsuse alusel, et täitsamehed maksavad ja muidumehed ei pea.
Näiteks võiks siis liikmemaksu eest ka nimega plastkaardi saada, millega siis 4x4-jale alet tegevates kohtades seda nõuda... Juurde forwardiga mailiaadress näiteks @4x4.ee domeeni ja 5 logoga helkurit perele. :D

Firmade pakkumiste vastu foorumis ei ole, seni kuni see liiale ei lähe. Ehk võiks teha businessi jaotisesse uue foorumi "firmade pakkumised", kuhu siis träni listida tüüpi "Landy garaazhi inventuur" saab. Kui kellelgi midagi vaja ja siis ostufoorumis küsimise peale kostmine tuleb "kasuahnetelt kapitalistidelt", siis on see IMO täiesti õigustatud ju.

Bannerite vastu põhimõtteliselt ei ole, aga sellisel juhul ainult temaatilised Eesti või lähinaabrite pakkumised (lappide jmt minge p*) JA võiks siis 4x4 rahvale ka soodus seal sees olla.
Ja ainult foorumi avalehel, mitte et postide vahel midagi vilgub ja hüppab... ja mitte üle 2 nädala järjest sama banner.
Ja mis kasu ja punktide korjamist neist bannerite klõpsimisest taga ajada, jääb mulle hoopis segaseks. Klikkide müümist ja reklaamiäri tegemist olukorras, kus millestki puudust ei ole, ei pea õigustatuks.

Minu mõtted. Praegune keskkond on puhas, hea lihtne ja sõbralik. :thumb: Keep It Simple, Stupid!
tegime pulli, aitab
mudac
Rookie
Postitusi: 14
Liitunud: P Apr 30, 2006 1:58 pm
Asukoht: Lääne- Viru

Postitus Postitas mudac »

Mina samuti nõus maksma reklaamivabaduse eest.
Igatahes!
UAZ 3151
Kasutaja avatar
P6tu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 138
Liitunud: E Juun 26, 2006 11:47 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas P6tu »

Kui miskit raha juurde vaja,siis ei paneks pahaks ise kah miskit liikmemaksu tegemist aga reklaamide vastu endiselt ei ole.

PS! Paistab,et need "tutilapikesed" on täitsa popp värk :lol: .
aadu
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: T Mär 18, 2003 9:43 pm
Asukoht: Tallinn, Õismäe; Helsingi, Lassila
Kontakt:

Postitus Postitas aadu »

Meie vajadustele vastav reklaam on ju otselink vajalikku kohta :idea:
Ei takista vallid, ei takista kraav...
Kaarel Puk; Turist; võistkond Lendorav; :driving ; Sõitis Uunoga Ümber Eesti 1999
marguss
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: R Mär 05, 2004 11:56 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas marguss »

Reklaam, mis eriti ei sega mind ei häiri, ega siis ei pea kõike omast tahtest ja rahast tegema. Kui iga hiire klõpsu peale mitu akent reklaamidega ette viskab, siis muidugi ei meeldi, aga see ju Teie tehtud (javäga hästi tehtud) üritus ning olen tolerantse inimesena nõus seda välja kannatama. Kui saate sellest sellist tulu, millest üritusele või Teile endale kasu on, siis andke minna. Taneli mõõdupuu järgi olen nõus ka täitsameheks kvalifitseeruma :) Arvan, et siit saab nõu, millest aastas rohkem kui paarisaja krooni eest kasu on. Kui majaehitus läbi siis vaja ju jälle autot ehitama hakata :D
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

OMG, kuradi viisakad omanikud 4x4.ee-l!!! :shock: Ma ei saa üldse aru miks te sellist asja küsite??? Kui Teil raha nii palju on, siis andke pool mulle :D
Loomulikult võtke pakkumised vastu, mis siin üldse arutada. Niikuinii läheb see raha kuhugi, miks mitte 4x4 arendamiseks?

Tehke selle papi eest parem 4x4.ee teemalisi üritusi, promoreklaami jne ... Võimalusi on tglt sadu. Paljud lääne saidid on sellised, et raske on leida sisselogimiskohta.

jõudu ja edu,
rommi
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Vasta

Mine “4x4.ee Kisatoru”