4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas igiliikur »

Minu mõte bisnessi teema ära kaotada oli ajendatud eelnevatest sõnavõttudest. Mind see kindlasti ei häiri. Kui foorumisse sisenen, siis ülevalt valik "vaata uusi postitusi" ja on ju igaühe otsustada, mida loeb ja mida mitte.
amevier postituse nr. 2 punktiga nõus ei ole, kõik on mõnes asjas algajad ja ekspertidele tõesti võivad need küsimused lollid tunduda.

Mind isiklikult häirib, et on ainult teema "tahaks osta aga", võiks olla ainult sama teema autode kohta. Siin on aga kõik ühes katlas.
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas amevier »

Algaja lugejastaatus õpetab kodaniku oma küsimustele ise foorumist vastuseid otsima, kui soov neid teadmisi omandada on piisavalt tõsine. Siis ei tehta 10 teemat Patroli või Chero tõstmisest ja foorum on infotihedam.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
kummist
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: T Mai 28, 2013 3:08 pm

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas kummist »

Aga mis oleks kui tõmbaks juhtme seinast? Põhja-Koeras ei ole ju ka internetti ja elu on palju lihtsam.
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas LR90 »

kummist kirjutas:Aga mis oleks kui tõmbaks juhtme seinast? Põhja-Koeras ei ole ju ka internetti ja elu on palju lihtsam.
Mis Sa ootad, tõmba siis.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Ronny25
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: K Dets 22, 2010 7:31 pm
Asukoht: Klaasipealinn

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Ronny25 »

Minu arvates toimib praegu foorum hästi. Tegu pole TR3 foorumiga vaid 4x4 foorumiga, seega võiks siit ikka abi saada ka linnakate omanikud.
Kindlasti võiks teemade pealkirjad olla korrektsemad. Näitena Kia alafoorumist: "Mure 4x4 lülitamisega" võiks olla "Mure Sorento 4x4 lülitamisega", siis kirjutaksid järgmised Sorento neliveo lülitamise murega inimesed ka sinna teemasse, mitte ei teeks uut teemat. Isegi tekitanud mõne teema mida on piisavalt lahatud, hiljem leiab suure lugemise peale, otsinguga kahjuks mitte.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas vtl »

Kui tegijatele tundub, et foorumiga ei ole asjad korras, ega siis mingisuguse ümberorganiseerimisega imet ei tee. Minu arvates ei ole viga mitte foorumi praeguses korralduses - senini on ju 4x4 üsnagi hästi toiminud, vaid inimestes ja ajas.

Inimesed väsivad, prioriteedid muutuvad, osa juttu on juba ammuilma ja mitu korda "ära" räägitud. Maailm muutub ühesõnaga. Fidonet elas oma aja ära, newsgrupid elasid oma aja ära, võib-olla on nüüd aeg foorumite käes.
Inimesed suhtlevad järjest rohkem sotsiaalmeedias, jutuajamised muutuvad aina pealiskaudsemaks ja kaovad kiiremini silmist. Korralikku arhiivi enam ei jää.

Radikaalsete meetmetega ei saa panna inimesi uuesti asjalikku juttu ajama. Paremal juhul jääb järele kitsas seltskond, kes kinnises nurgakeses suhtleb, halvemal juhul tapate foorumi üldse ära.

Üks asi veel - meie rahvaarv on väga väikene ja iga väiksema nishiteema juures tuleb mängu kriitiline mass. Kui kirjutajate hulk langeb alla kriitilise massi, siis kukub ka lugejate hulk. Ja mida vähem on lugejaid, seda vähem tuleb juurde potentsiaalseid uusi (asjalikke) kirjutajaid. Ahelreaktsioon.
UlvarM
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 124
Liitunud: K Dets 30, 2009 5:54 pm
Asukoht: Rannamõisa-Hiiumaa

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas UlvarM »

Tere.

Ma olen suht vähe postitanud siin foorumis,aga lugenud olen juba mitu head aastat. Ma ei ole ka suur IT mees ja ma ei tea kas selline asi võimalik on, käin oma idee välja.
Meil on päris palju erinevaid automarke siin foorumis, ja kui otsingut kasutada, siis vahest tuleb ca 300 vastet.No ei jaksa kõiki neid läbi lugeda.Mina teeks nii, et paneks iga automargi alla eraldi ''tehniline'' kus oleks veel omakorda alajaotus.

Näiteks nii:
Toyota
*Mootor & Ülekanne
*Kere & Sisustus
*Veermik & Vedrustus & Pidurid
*Elektroonika
*Hooldus & Remont
*Ehitamine & Tõste
*Ostuabi

Selline lahendus oleks väga abiks, ei pea kogu foorumit läbi lappama mingi väikse küsimuse korral. Selline on minu idee, ei tea kas selle teostamine on üldse võimalik, aga igal juhul edu.


Ulvar
Tööl: 4 x Wärtsilä 9L46 (41200 kW)
Kodus: Toyota LC 120 (127 kW)
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Külahull »

Foorumil pole häda midagi. Vahest võiks Armeenia Raadio ehk varem sekkuda, kuid see vaid minu arvamus ja ehk liiga radikaalne. Kasutajate poole pealt on kadunud näiteks sellised isikud kui Erik, Tai, Stupiduser jne, kes võtsid tehnilistel teemadel sõna ja kes hoidsid tehnilisi arutelusi elus. Ei tea kas on lihtsalt teemast välja kasvatud, hakkab põlvkond vahetuma, tegi masu oma töö või mis iganes põhjus see ka pole. Tean mõnda inimest, kes ehitavad midagi, kuid põhimõtteliselt ei tee teemasi. On see põhjus siis fekaalidega üle valamises, soovimatus saada tähelepanu, kuid tõsiselt kahju on, et asjalike teemasi jääb kogu aeg vähemaks. Tuleb lihtsalt taandarenguga leppida ja tõdeda, et need, kes ehitavad ei soovi tähelepanu ja need kes sooviksid tähelepanu ei ehita sit.agi.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas MetsaVikat »

Terv!

Olen seda foorumit mõned aastad lugenud. Nõustun kasutaja Külahulluga, foorumil endal pole suurt midagi viga. Kobiseda võiks otsingu mootoriga, see veidi kehva, kuidas parem oleks, on siin juba vast räägitud.
Nõustun ka selle osaga, et need kasutajad on suhteliselt ära kadunud, vb. tüdinenud, vb. pole lihtsalt aega ega ka tahtmist, sest uusi huvitavaid küsimusi on suhteliselt harva. Sellised, mina nimetaks neid eepilisteks teemadeks, Silverbeast 2.0 ja Mainor Team-i ja teiste taoliste ehituslood, sellised väga pole olnud viimasel ajal tõesti ega ka uusi peale tulnud. Ju tol hetkel oli mingi kõrghetk, kus kõik soovisid jagada oma päeva saavutusi masina kallal. Aga need inimesed on kõik sõbralikud, kui pm kaudu mingi kontakt küsida ja normaalsete küsimustega tüüdata, siis ma usun, et keegi ei ütle midagi halvasti.

Aga teemad, kus keegi midagi teeb, ei mäleta, et keegi väga vihaselt midagi kobisenud oleks, maksimum mis õeldud on natuke karmim soovitus ja see ka siis kui teine inimene täiesti valel teel on. Sellised tõsisemad ütlemised on sellistes teemades, kus inimene küsib mida küsiti, ütleme nädal aega tagasi ja on näha, et ei viitsi otsingut kasutada ja muidugi tühikargajaid on ka omajagu, aga neid igal pool.

Ühesõnaga, minu arvates on praegusel kujul foorum täitsa okei, samas väiksed muutused aegajalt on ka vaheldus.

Ega ma midagi asjalikku tegelikult õelnudki.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
laqkaraza
Fitting 38"
Postitusi: 330
Liitunud: P Dets 26, 2010 11:23 pm
Asukoht: Tartu +3725043028
Kontakt:

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas laqkaraza »

Lugesin selle teema uuesti läbi.

Minu põhiline mõte liigub siin foorumis käies selles suunas - kogu selle "keelan-käsen-poon ja lasen" poliitikaga rikutakse kogu entusiasm ära ning kui sinna juurde liita klubis tehtavad liigutused siis miks te inimesed imestate, et juurdekasvav põlvkond ära kaob!!!!

Mina oma foorumi kasutamise aja jooksul oma küsimustele vastuseid saanud ei ole - ehki kõik targutavad et loe ja uuri sa tra foorumit ja mis sa esitad lolle küsimusi. Ja vahet ka pole - kui olen abi proovinud saada reaalsete inimiste käest (kes on foorumi kasutajad) pole ma seda tihti saanud või siis soovitatakse lollusi ja võetud mind kui idiooti. Nagu olekski eesmärk omaette "noori" keppida. Ja need inimesed on vist foorumi mõistes "autoriteedid". (Vabandan, nende inimeste ees, kes on mind reaalselt aidanud).

Kui sisuline ja tehniline pool ära võtta, jääb järgi ainult ost-müük, mis paljude arvates ei kuulugi siia foorumisse mitte kuidagi.

Ehk siis samahästi võite selle koha kinni panna - sisu on aga kättesaadav vähestele ja ainult vanadele olijatele, ost-müük on saatanast ja siis ei teki ka siia ka mitte ühtegi möla teemalist postitust - kõik peaksid ju rahul olema!!!!

Kui jutt on foorumis vohavast mölast, on see praegune minu silmis suurim möla-teema.

Foorumi eestvedajad peaksid rohkem süübima asja sisusse, kui mingisse tilulilusse.

Rain
Herr Kotkas kirjutas:Ma ootan siia asjalikke vastuseid. Kui keegi tunneb, et ta peab siin teemas haukuma siis seda teemat modereerin ma personaalselt - see tähendab, et lisaks sellele, et see mölane post lendab prügikasti lendab ka konkreetne kasutaja tänavale. Enne ma küsin 2 kinnitust moderaatoritelt (nimeliselt) oma otsusele. Seega - Asjalikud ettepanekud, kirjavigadeta vastused jne. Tuletage meelde, mis teile kodus / koolis õpetati.
Nüüd minu kukele saatmine on kindlustatud... fck rsk.
Pilt
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas helar »

1. - Otsingumootor paremaks muuta.
Tean , et teema on kindlasti olemas kuid otsinguga leida ei suuda. Tundub ,et ma pole ainuke.

Kui see parendada jääks KK teemasid vähemaks.

2. -Ost, müük bisnis jne.

Võimaldada uuele kasutajale esialgu postitada Ost või tahan osta- teemasse. Kuni teatud ajani.

- Häirib kui kodaniku esimesed postitused pakuvad miskit müüa. Tihti jäävadki need viimaseks.

3. - Tolerantsus.
Vahest võib mõni tehniline küsimus tõepoolest rumal tunduda. Prooviks ikka vastates viisakaks jääda. Ei ole minagi patust puhas. Va ajaviide ja muu huvitav läbu.

Sellest lähtudes leian:

Kui uustulnuk satub siia keskkonda saab ta otsinguga teda huvitavad teemad leitud.
Kui projektiks on mõnda (varu) osa vaja siis ilmselt siit keskonnast ta selle suudab ka leida.
Kui eelpool nimetatud mõnedest punktidest ei anna tulemust, saab alati nõu küsida.

Helar
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
laqkaraza
Fitting 38"
Postitusi: 330
Liitunud: P Dets 26, 2010 11:23 pm
Asukoht: Tartu +3725043028
Kontakt:

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas laqkaraza »

Lisaks eilsele kriitikale oleks minu poolne ettepanek muuta natukene alateemade struktuuri - kuna otsingust enamasti abi ei ole.

Kohustuslik teema korrektne pealkiri - ning peale seda muuta ning kirjutatud postituste sisu kustutamine peaks olema keelatud peale nö teema ammendusmise.

Nt Side, navigeerimine, IT ühte patta panna on mõtetu - need peaksid olema tegelikult eraldi. Lisaks võik igas eraldi alateemas teha "esimeseks" teemaks kõige sisutihedamad ja nn KKK teemad. Et asjahuvilistel oleks võimalik kiiremini saada ülevaade nt põhitõdedest.

Sest omadele küsimustele ma ei ole vastuseid siiani saanud ja kindlasti on neid inimsesi sarnaselt minule veel hulgimgi.

Varuosa müügi ja ostu teemad - need võiksid olla ikkagi margi ja mudeli kaupa sorteeritud, sarnaselt autode endi teemadele. Kui midagi konkreetset soov leida, siis otsitakse ikka kindlale autole midagi.
Pilt
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas taxopets »

Tere.
Panen omi mõtteid ka siia ja nii mõnedki on copy-paste kellegi jutust.
1. - Otsingumootor paremaks muuta.
Tean , et teema on kindlasti olemas kuid otsinguga leida ei suuda. Tundub ,et ma pole ainuke.
2. Inimesed ei mõtle kuhu nad postitavad. Vahet ei suudeta teha Ehitame autot e eputa tehtuga- Minu Neljaveoline või Hooldus ja Remont -Modifikatsioonid edasijõudnutele jne. Ja sealt tulebki üks suur pudru ja kapsad ning kui hakkad midagi otsima siis loomulikult ei leia kui ei tea kust otsida. Selle kohapealt peaks moded olema rangemad mitte norima kui keegi on unustanud kuulutuses auto värvi lisada.Mina arvan tõstmised ja kärude ehitamised ei peaks olema edasijõudnute alateemas. Näide minu poolt
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=40&t=49660 no camone on ikka vahe kas topelt või ei ja veel kuhu :evil:
3. Kuulutused: ma ei tea kas automoto foorumi lahendus kus kuulutustesse küsimusi esitada ei saa on just ka parim. Onju tihtipeale nn. korduma kippuvad küsimused. Kas sellist süsteemi nagu Ostas on ei saa rakendada, et näha on ainult teemaalgataja poolt vastatud või aksepteeritud küsimused? Kui ikka mingi loll iba sinu teemasse postitatakse ignoreeri ja saasta foorumis kohe vähem. Ka saab siis esimest postitust lihtsalt täiendada kui miskit olulist on ununenud kirja panna ilma, et oleks kaks lisa postitust teemas ruumi võtmas. Igasuguse lisamise ja postitamisega kuulutuse tõstmine võiks küll ära jääda aga märk kuulutuse ees võiks uuest lisast siiski märku anda kuigi kuulutus ise juba kolmandale lehele vajunud.
4. Suurim viga siin ei ole ikkagi seotud foorumi ülesehitusega vaid meie enda kultuuriga ja viitsimatusega pisutki süveneda kuhu ja mida postitada.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
rt23
True Off Roader!
Postitusi: 1232
Liitunud: P Jaan 27, 2008 1:45 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas rt23 »

Minumeelest pole foorumil viga midagi. Pigem muutub pidevalt kasutajaskond ja koos sellega koos ka foorumi sisu.
Need kes virisevad, et midagi lugeda pole tehku ots lahti oma projektidest kirjutamisega. Tean et ehitatakse ja nokitsetakse suht palju aga kirja ei panda midagi.
Miks see ost-müük teema osadel jalgu jääb? Kui ei meeldi ei pea lugema. Minu p...ud kõik siinsest keskonnast pärit juppidest kokku pandud. Ei viitsi nagu mujalt otsidagi eriti, puudutab just spets osi maastikuautol.
Asukoht viljandimaa Suslepa. Tel 53365288 - Toomas
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: 4x4.ee Muudatuste ettepanekud 2014

Postitus Postitas Külahull »

rt23 kirjutas:Minumeelest pole foorumil viga midagi. Pigem muutub pidevalt kasutajaskond ja koos sellega koos ka foorumi sisu.
Need kes virisevad, et midagi lugeda pole tehku ots lahti oma projektidest kirjutamisega. Tean et ehitatakse ja nokitsetakse suht palju aga kirja ei panda midagi.
Kui see minu pihta suunatud oli, siis eks kirjutan ka kui aega on ja enamasti Gaz/Zil teemades. Siin on üks näide tegemistest.http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=13&t=48181

Olen varemgi selle mõtte välja käinud- peale registreerimist võiks saada teha esimese posti alles näiteks 24 tunni möödudes. Selleks ajaks saadakse ehk ka kaineks ja jääks ära ehk osad teemad, mis foorumit risustavad. Ise lugesin pikka aega seda foorumit enne kui kasutajaks tegin ja oli midagi öelda.
Vasta

Mine “4x4.ee Kisatoru”