Teeme 4x4.ee paremaks!

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Teeme 4x4.ee paremaks!

Postitus Postitas K.Kotkas »

Hüva,

mida siis muuta ? Arutaks konstruktiivselt mis moodi kogukond näeks edaspidi haldusprotseduure, nõutud kättesaadavust jms ning peale seda otsustame haldusgrupis edasised sammud.

Kuulame kogukonda, ma ei taha olla koer heinaküüni otsas.

Aluseks arutelud teemas:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=27790&start=45
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
e.p.
Suhtuge Austusega - Vana Kala
Postitusi: 612
Liitunud: R Mär 02, 2007 4:15 pm
Asukoht: viimsi
Kontakt:

Postitus Postitas e.p. »

Herr Kotkas, mina alandlikult palun toota siia filter, mis filtreeriks välja "suuga teen suure linna, autoga ei saa metsagi" (õismäe vanasõna ... vist)
mõtteavaldused ja tatipritsimised, oleks vääga tänulik ;)
Peeter Eltmaa
viimsi@carstop.ee
5021400
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

Ma ei tea, kuidas Sul phpBB2-s cachemine organiseeritud on (lihtsalt MySQL tasemel?) aga v3 peaks ise oma päringuid cachema. Võib-olla oleks see foorumimootori ja baasi vahelise liikluse optimeerimise koha pealt parem ja baas oleks paremini kaitstud.

Teine asi, mis sellest managemendis välja pakutud phpBBgarage ideest sai? Paar toetavat häält laekus, edasi tuli vaikus nagu alati.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

Sidorov kirjutas:Foorum võiks tunnistada vene tähestikku. Tehnilise info
edastamisel võib tekkida väärarusaami.
phpBB 3 toetaks unikoodi, seega ka vene tähestikku.
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

vootlele,

kas aitad palun subsilver3 -st teha subtraili3 ? Praegune roheline nägu on phpbb2 teema nimega subTrail. Phpbb3 -le pole aga subTraili olemas. Viimane on peamiseid põhjuseid, miks ma pole foorumit viinud v3 peale.



Kristjan
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

Jauran veel...
Kui nüüd Kotka püstitatud küsimus uuesti läbi lugeda, siis ei olnud ju küsitud, millised featuurid võiksid foorumil lisaks olla, vaid kuidas organisatoorselt olukorda parandada.

Võib-olla oleks abiks, kui teaks täpsemalt, kuidas 4x4.ee foorumi hostimine praegusel ajal organiseeritud on. Siinsest avalikust infost sain siiani teada, et tegu on vinge masinaga, mis asub vinge ühenduse otsas ning 4x4.ee foorum jookseb VMware virtuaalmasinas.

Kes on nimetatud serveri omanik, kes on volitatud seda haldama ning kellel on ligipääs, millised on majutuskulud ja kes neid katab (ehk millised võiksid olla võimalikud ärihuvid või nende konfliktid) ja kes on see "piisav kogus võimekaid inimesi, kes suudavad vajadusel kõik haldustoimingud ära teha", nagu Kotkas eelnevas teemas märkis.
Mida selleks vaja on, et need võimekad inimesed tööle rakendada ning milline on see motiiv, mis asjad liikuma paneks (raha, aeg, taganttorkimine?)

Ka siinse foorumi tuumiku hulgas on mitmeid IT-inimesi, kes oleksid suutelised foorumi haldamises kaasa lööma. Küsimus on, kas leidub usaldusväärseid ja piisavalt pädevaid vabatahtlikke. Vajaliku tuumiku kokkusaamisel võiks ühiselt alustada foorumitarkvara uuendamisest, mida, nagu ma aru olen saanud, tuleks varem või hiljem niikuinii teha. Kui tegu on VMware all jooksva serveriga, siis ei ole ju küsimus tulevane keskkond paralleelselt olemasolevaga kõrvuti käima panna ja siis on aega andmed rahulikult üle tuua ja muuhulgas uusi featuure katsetada.
Töörühm jääks ühtlasi ka uue foorumi halduse eest vastutavaks.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

Vahepeal, kui ma eelmist kirja kirjutasin, jõudis Kotkas uue kirja kirjutada.
K.Kotkas kirjutas:vootlele,

kas aitad palun subsilver3 -st teha subtraili3 ? Praegune roheline nägu on phpbb2 teema nimega subTrail. Phpbb3 -le pole aga subTraili olemas. Viimane on peamiseid põhjuseid, miks ma pole foorumit viinud v3 peale.
Kas küsimus on ainult subsilver3 värviskeemi sobivaks (roheliseks) muutmises või on küsimus kogu theme ümberkujundamises?

Värviskeemi editore on isegi onlines:
http://beta.colorizeit.com/index.php?st ... ca_halcyon
Viimati muutis vtl, T Nov 23, 2010 3:12 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

vtl kirjutas:
K.Kotkas kirjutas:vootlele,

kas aitad palun subsilver3 -st teha subtraili3 ? Praegune roheline nägu on phpbb2 teema nimega subTrail. Phpbb3 -le pole aga subTraili olemas. Viimane on peamiseid põhjuseid, miks ma pole foorumit viinud v3 peale.
Kas küsimus on ainult subsilver3 värviskeemi sobivaks (roheliseks) muutmises või on küsimus kogu theme ümberkujundamises?
Värvikujunduse muutmine ning ikoonide gamma + lisamine.
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

K.Kotkas kirjutas:Värvikujunduse muutmine ning ikoonide gamma + lisamine.
Saan hakkama.
Ikoonid on vist praegugi teisest themest pärit?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17299
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Korra on seda foorumi tarkvara uuendamist vist juba nämmutatud:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=131 ... ight=phpbb
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

vtl kirjutas:Võib-olla oleks abiks, kui teaks täpsemalt, kuidas 4x4.ee foorumi hostimine praegusel ajal organiseeritud on. Siinsest avalikust infost sain siiani teada, et tegu on vinge masinaga, mis asub vinge ühenduse otsas ning 4x4.ee foorum jookseb VMware virtuaalmasinas.

Kes on nimetatud serveri omanik, kes on volitatud seda haldama ning kellel on ligipääs, millised on majutuskulud ja kes neid katab (ehk millised võiksid olla võimalikud ärihuvid või nende konfliktid) ja kes on see "piisav kogus võimekaid inimesi, kes suudavad vajadusel kõik haldustoimingud ära teha
Foorumi riistvaraks on HP Proliant DL 185 G5 Quad Core AMD 2344 HE Riistvara, mille sees on P410i controller koos 256MB Patarei puhvriga. Masinas on 9 Giga RAM -i ning Raid-5 -te ühendatud 4x1TB Kiiret ketast.
masinal on 2 toiteplokki.

Serveri riistvarasse on rahaliselt panustanud Eesti Landroveri Klubi, Automoto.ee ja 4x4.ee poolelt Kristjan ja Jaak.

Füüsiliselt asub antud riistvara Linxtelecomi Eliit taseme serveri keskuses ning on sealt ühendatud internetti.

Masinas jookseb VMWare 4.0, kokku on seal 3 aktiivset masinat, millest 1 tegeleb backupi serveri mängimisega minu poolt hallatavatele kolmandatele osapooltele, 1 on eraldatud 4x4.ee foorumile ning 1 jooksevad veel automoto.ee ja landrover.ee ja mõned x.4x4.ee asjad, sh eal.4x4.ee mida ei ole aja puudusel saanud värskemale platvormile üle viia - peamiselt koodimuudatuste tõttu php4 vs php5.

Serveri omanik on Kristjan Kotkas, kes on volitatud seda haldama hooldama jms. Kriitilise vajaduse tekkides saavad seda serverit hallata veel kaks minupoolt usaldatud ja volitatud kodanikku, kelledest 1 hooldab oma igapäevatöös paari väga tuntud suurt portaali ning teine hoolitseb selle eest, et kõik see köögipool oleks korras neile kes te tahate maailmas tasuta rääkida.

Majanduskulud on puhtalt olnud minu rida hooldada e kulud katab Kristjan Kotkas. Ärilisi huve antud skeemis ei ole, ma ei teeni antud riistara kasutades ühtegi krooni ja pole kogu 4x4.ee eksisteerimise ajal ühtegi krooni antud keskkonnas teeninud.

4x4.ee serverite jõudluse jagamisel teiste osapooltega on ka nendega seatud konsensuse tingimus, et nad ei tohi oma asjadega raha teenida. vt landrover.ee ja automoto.ee
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

Selge, tänud :)
K.Kotkas kirjutas:...Kriitilise vajaduse tekkides saavad seda serverit hallata veel kaks minupoolt usaldatud ja volitatud kodanikku, kelledest 1 hooldab oma igapäevatöös paari väga tuntud suurt portaali ning teine hoolitseb selle eest, et kõik see köögipool oleks korras neile kes te tahate maailmas tasuta rääkida.
Seni, kuniks on motiveeritud ja pädevaid kodanikke, kes igapäevatöös suuri portaale haldavad, ei tahaks ma ennast väga teise mehe serveri hooldamisse toppida.
Kui aga vajalikud asjad nende meeste aja- või motivatsioonipuudusel tegemata jäävad, siis olen valmis kohe appi tulema.

Kui tellimus on jõus, siis Subsilver3 värviskeemi teen 4x4.ee stiilis roheliseks. Saan ma õigesti aru, et mingeid eestikeelseid rohelisi nuppe oleks sinna alla ka vaja?
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

vtl kirjutas: Kui tellimus on jõus, siis Subsilver3 värviskeemi teen 4x4.ee stiilis roheliseks. Saan ma õigesti aru, et mingeid eestikeelseid rohelisi nuppe oleks sinna alla ka vaja?
Jah, et värvid klapiks ikoonidega (servad jms selline)

Venekeele tugi ei ole otseselt seotud phpbb -ga vaid sellega, et aegade algusest saati on sql -is koodileheks latin1_swedish_ci. Ma pole riskinud niisama baasi tasemel seda muuta utf-8 -ks.

Lisaks, phpbb 3 peale kolides tuleb kindlasti paari päevane auk, kus kõik vajalik peab saama sünki, olen seda korra proovinud ning õite mitu asja on kohe alguses väga katki peale migratsiooni.

subTraili leiad siit:
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 3c50051a81
Viimati muutis K.Kotkas, T Nov 23, 2010 4:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

K.Kotkas kirjutas:...Masinas jookseb VMWare 4.0, kokku on seal 3 aktiivset masinat, millest 1 tegeleb backupi serveri mängimisega minu poolt hallatavatele kolmandatele osapooltele, 1 on eraldatud 4x4.ee foorumile ning 1 jooksevad veel automoto.ee ja landrover.ee ja mõned x.4x4.ee asjad, sh eal.4x4.ee mida ei ole aja puudusel saanud värskemale platvormile üle viia - peamiselt koodimuudatuste tõttu php4 vs php5.
Kuigi virtualiseerimine on viimasel ajal popp teema, on mul endiselt kuri kahtlus, et just VMware tekitab teatud kontekstis mingeid kummalisi laage ja performance-probleeme.
Kas on mingi mõjuv põhjus, miks neid automoto ja landroveri veebe(/maile?) ei kannataks ühes installatsioonis lihtsalt virtuaalsaitidena jooksutada?
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

vtl kirjutas: Kas on mingi mõjuv põhjus, miks neid automoto ja landroveri veebe(/maile?) ei kannataks ühes installatsioonis lihtsalt virtuaalsaitidena jooksutada?
vt jutt php4 vs php5 ja sa oskad progeda, seega ma ei pea seletama sulle neid fundamentaalseid erinevusi. need saidid on omadega suse 9.x peal veel ja jooksevad chroodituna.
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Vasta

Mine “4x4.ee Kisatoru”