Foorum oli katki

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Pomo kirjutas:foorum tuleb anda mõnele onule, kes selle korda teeb. hetkel on asi ikka täiesti mäda :roll:
Natuke rohkem mõistmist. Arvutid, nagu ka kõik muud tehnoloogilised vidinad, lähevad ikka katki ja mõnikord müstilistel asjaoludel, kui ka varukoopia on vana vms.

Pole mõtet eriti viriseda, sest seesama foorum on eksisteerinud üsna pikalt probleemideta ja seda võetakse iseenesest mõistetavana, et kõik toimib. Samas keegi selle eest kellelegi midagi ei maksa ka ja kogu asi püsib püsti peamiselt Kotka (isiklikel) ressurssidel (nii serveri-, kui ajalise-).

Redutantsust (nii tehnilise, kui inimressursi mõttes) muidugi lisada poleks paha mõte, aga see on juba omaette teema :)
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Postitus Postitas pilgrems »

[quote="tarmo"]
Pole mõtet eriti viriseda, sest seesama foorum on eksisteerinud üsna pikalt probleemideta ja seda võetakse iseenesest mõistetavana, et kõik toimib. Samas keegi selle eest kellelegi midagi ei maksa ka ja kogu asi püsib püsti peamiselt Kotka (isiklikel) ressurssidel (nii serveri-, kui ajalise-).quote]

No aga võiks tekitada ühe vabatahtliku korjanduse , et vaev tasustatud saaks, ja ressursid uuendatud.
Usun et enamus aktiivseid kasutajaid oleks sellega nõus.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Kasutaja avatar
yanekk
I live off from the mud
Postitusi: 1840
Liitunud: P Mär 11, 2007 4:49 pm
Asukoht: haapsalu

Postitus Postitas yanekk »

pilgrems kirjutas: No aga võiks tekitada ühe vabatahtliku korjanduse , et vaev tasustatud saaks, ja ressursid uuendatud.
Usun et enamus aktiivseid kasutajaid oleks sellega nõus.
Seda võimalust on vähemasti korda kolm ja rohkem välja käidud, seni pole Hr.Kotkas vedu võtnud.
Kasutaja avatar
Pomo
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: K Mär 19, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pomo »

tarmo kirjutas:
Pomo kirjutas:foorum tuleb anda mõnele onule, kes selle korda teeb. hetkel on asi ikka täiesti mäda :roll:
Natuke rohkem mõistmist.
Redutantsust (nii tehnilise, kui inimressursi mõttes) muidugi lisada poleks paha mõte, aga see on juba omaette teema :)
ma mõistangi ja sellele vihjangi, et saab ka nii, et kõik ei kao.
teex yhe zuicu
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

Pomo kirjutas: ma mõistangi ja sellele vihjangi, et saab ka nii, et kõik ei kao.
Kas sellise mõtteavalduse taga räägib mingi sügavam serverite ja andmebaaside haldamise kogemus ?
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

K.Kotkas kirjutas:
Pomo kirjutas: ma mõistangi ja sellele vihjangi, et saab ka nii, et kõik ei kao.
Kas sellise mõtteavalduse taga räägib mingi sügavam serverite ja andmebaaside haldamise kogemus ?
Selline vanasõna oli, et selleks ei pea ilmtingimata kokk olema, et aru saada, kui pudru on põhja kõrbenud.

Asi ei ole mitte selles, et Su töö või kogemus halb oleks, vaid pigem asjaolus, et kui Sa nädalaks-paariks metsa või soojale maale lähed, siis leiduks asendaja, kes suudaks backupist konfi taastada.
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Postitus Postitas Külahull »

Minu meelest on Kotkas teinud suurepärast tööd ja hoidnud seda asja siin püsti. Arvan, et kirsiks tordi peal on see, et pole müüdud sõrme reklaamikuraditele, kes topiksid oma saasta igale poole ja teeksid lugemise vaevaliseks ja tüütuks. Hinnake seda, mis on olmas ja töötab, mitte nii, et kui asi maas, siis paistab maailma lõpp.

Ps. Palun herr Kotkal siiralt kaaluda võimalust teha vabatahtlik korjandus foorumi heaks, et asi oleks jätkusuutlik ka edaspidi.
Kasutaja avatar
Pomo
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: K Mär 19, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pomo »

K.Kotkas kirjutas:
Pomo kirjutas: ma mõistangi ja sellele vihjangi, et saab ka nii, et kõik ei kao.
Kas sellise mõtteavalduse taga räägib mingi sügavam serverite ja andmebaaside haldamise kogemus ?
kahjuks isiklikult mitte,
olen ka mitmes muus foorumis liige, kus häkkerite rünnaku, ketta lõpnemise jms tõttu on inff edukalt taastatud.
teex yhe zuicu
Kasutaja avatar
karu
True Off Roader!
Postitusi: 1488
Liitunud: P Nov 11, 2007 8:42 pm

Postitus Postitas karu »

Tegelikult on nii, et ette heita võib ainult siis kui sa oled maksnud selle eest, niikaua kui asi tasuta käes ei ole pretensioone mõtet esitada, kui siis ainult soovitusi või abipakkumisi. Minumeelest Kotka ees müts maha, et ta sõna otseses mõttes viitsib jännata selle foorumiga ja see pole üldse väike töö.
Tel 56224693
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

karu kirjutas:Tegelikult on nii, et ette heita võib ainult siis kui sa oled maksnud selle eest, niikaua kui asi tasuta käes ei ole pretensioone mõtet esitada, kui siis ainult soovitusi või abipakkumisi. Minumeelest Kotka ees müts maha, et ta sõna otseses mõttes viitsib jännata selle foorumiga ja see pole üldse väike töö.
Selles on tõetera sees ja eks see on ilmselt ka üks (peamine) põhjus miks raha ei koguta.
Mina ka hea meelega ei koguks sellises situatsioonis :)
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Krt, ei suutnud enam vait jääda, liiga jaburaks läheb.
Põmst käib foorum ühe korra x aasta jooksul minimaalse data lossiga käntsu ja kohe kargavad mehed platsi trummi lööma, et "ma olen kogu aeg rääkinud et tasuta asjast ei saagi midagi tahta, nii ei saa rallit sõita!!!" ja sinna otsa kokkade ja putrude jutud jne. Nigu delfi digiretsepti lahkamas.
Üksikult võttes on iga selline loosung väga ilus ja õige, aga et mida te siis selle maksmisega saavutada proovite? Vaadake peeglisse ja tunnistage endale, et siis on lihtsalt hea lärmi lüüa, "makstud ju on, nüüd peab teenust ka saama, mul on nüüd õigus nõuda!" Ehk, oma puur on puhas, mina olen oma osa teinud, miks nüüd teised pidurdavad ja looderdavad? Ma tõin vihad ja voblat kuid miks ometi pole saun valmis?

Arvate tõsiselt, et foorumi haldamiseks pannakse mingi SLA paika ja kolm-neli adminni jäävad üksteist valvekordadega katma, et frustreerunud kodanikel oleks, kellele helistada ja lärmata?
Selleks, et juutuubi linke vahtida või "ostan piduriklotsid, sitaks kiire on ja raha eriti ka ei täi anda, ahjaa aega on täna õhtuni nii et kiirustage" kuulutusi panna?

Get a life.
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
Myrgel
Rock Crawler
Postitusi: 707
Liitunud: K Mai 17, 2006 11:08 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Myrgel »

tanel kirjutas:Selleks, et juutuubi linke vahtida või "ostan piduriklotsid, sitaks kiire on ja raha eriti ka ei täi anda, ahjaa aega on täna õhtuni nii et kiirustage" kuulutusi panna?

Get a life.
Tõmbaks paar tuuri tagasi. Esitati konstruktiivsed küsimused mis said ka asjalikud vastused. Ennem kui kedagi delfistumises süüdistama hakkad loe oma tekst paar korda läbi. Kõik arutelud ei pea vihapurskega lõppema ja kõik ei pea alati asjades ühel meelel olema.

Urmas
Toyota Land Cruiser LJ70 TR2
www.myrgel.com
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

tanel kirjutas:...mida te siis selle maksmisega saavutada proovite? Vaadake peeglisse ja tunnistage endale, et siis on lihtsalt hea lärmi lüüa, "makstud ju on, nüüd peab teenust ka saama, mul on nüüd õigus nõuda!"
Ära nüüd lärma. Kaasvõitlejate mõte pisut raha kokku panna ei olnud kindlasti mõeldud selleks, et saaks pärast rusikaga lauale lüüa ning uusrikka kombel nõuda "shtob bõla", vaid ajendatud arvamusest, et mingit serveri riistvararessurssi napib ja seda võiks ühiste jõududega suurendada. Andke meile andeks meie eksimused.
Thir13en
Fitting 38"
Postitusi: 280
Liitunud: T Aug 28, 2007 11:12 pm
Asukoht: Põlva

Postitus Postitas Thir13en »

tarmo kirjutas:
karu kirjutas:Tegelikult on nii, et ette heita võib ainult siis kui sa oled maksnud selle eest, niikaua kui asi tasuta käes ei ole pretensioone mõtet esitada, kui siis ainult soovitusi või abipakkumisi. Minumeelest Kotka ees müts maha, et ta sõna otseses mõttes viitsib jännata selle foorumiga ja see pole üldse väike töö.
Selles on tõetera sees ja eks see on ilmselt ka üks (peamine) põhjus miks raha ei koguta.
Mina ka hea meelega ei koguks sellises situatsioonis :)
Sellepärast võikski teha vabatahtlikult seda. Kes peab seda vajalikuks ja kes mitte seda teab igaüks ise. Loomulikult ei tule kõne alla variant, et "ma ju maksin" see oleks liiga madalale laskumine minuarust.

Aga ka sellest ei saa aru, et kas tõesti kedagi nii väga häiris see lühiajaline katkestus foorumi töös, et seda oleks vaja nurisedes arutada?

Aga see jääb niikuinii Kotka otsustada ja ma arvan, et ta teab mis teeb.
Viimati muutis Thir13en, T Nov 23, 2010 8:06 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!
5138027
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

Jätke juba kord see annetuste jms jama. Mul pole päriselt ka selle rahaga mitte midagi peale hakata.

4x4.ee pole mitte kunagi sita raua peal jooksnud ning on kogu oma eksisteerimise aja jooksul olnud ühendatud alati kõige kiiremasse võimalikku interneti punkti eestis.

Riistvara taha pole veel mitte miski jäänud ja vastupidiselt levivale arvamusele on olemas täiesti piisav kogus võimekaid inimesi, kes suudavad vajadusel kõik haldustoimingud ära teha.

Andke nüüd palun korra andeks, et viimase 3000 töötanud päeva jooksul asi 1 päeva katki oli. On see palju palutud ?

Kristjan
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Vasta

Mine “4x4.ee Kisatoru”