Kõrvemaa, Soodla kant - ärge tehke seal lollusi

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

suzukikq
Off Roader Wannabe
Postitusi: 32
Liitunud: N Dets 04, 2008 10:52 pm

Postitus Postitas suzukikq »

mulle küll meeldib kui jahimehed vilja seest sigu lasevad!
aga see mulle ei meeldi, et nad pärast autoga seale jägi lähvad :twisted:
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Postitus Postitas TiitR »

suzukikq kirjutas:mulle küll meeldib kui jahimehed vilja seest sigu lasevad!
aga see mulle ei meeldi, et nad pärast autoga seale jägi lähvad :twisted:
Kus maakonnas sellist sigadust siis tehakse?
Ise olen näiteks kõik oma sead, sokud-kitsed ja põdrad koos jahiseltsilistega köie abil tee peale vedanud, kuna talunikud austavad meid samapalju, kui meie neid.
p.S suurem osa põtru lastakse niikui nii soost või madalamatest/pehmematest kohtadest, nii et sealt on käsitsi väljavedu möödapääsmatu.
P.S.S on ju talumeestega selline kirjutama seadus, et autoga vilja.- heina-, või kartuli sisse ei ronita!
tyybel
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 171
Liitunud: T Apr 22, 2008 12:53 pm
Asukoht: Tallinn ja Pärnu

Postitus Postitas tyybel »

TiitR kirjutas: P.S.S on ju talumeestega selline kirjutama seadus, et autoga vilja.- heina-, või kartuli sisse ei ronita!
No eks jahimeestega on nagu offroaderitegagi (ja vbl metsameestega), et "tilk tõrva meepotis...".

Aga Soodla kandiga on see nukker lugu küll, et lõuna pool Soodla jõge on niigi märg kant aga tänu veehoidlale võib ka põhja pool kuival ajal liivaste teede asemel olla "kole soo ja puha". Sõltub veehoidla veetasemest ja tähtede seisust ja aastaajast ja .... Kuigi silmaga nähtavalt veetase suurt ei muutu siis piisab ka kümnekonnast sentimeetrist, et mitme km kauguselt vesi enam ära ei imbu ja noor soo tekib. Paaris kohas on kaardil oleva tee kohale hakanud suisa uued järvekesed tekkima. Ja allikad jooksevad niikuinii otse üle tee. Kui keegi, kes varem on sealt rahumeeli läbi veerenud nüüd pahaaimamatult sõites sisse jääb, ongi rada segi pööratud. Üldse mitte paha pärast v hullu mudaralli nimel. Ei peagi olema hull "offrõudimine", täpselt sama stsenaarium ka jahimeeste, metsameeste, looduskaitsjate v muidu automatkajatega. Et siis ei olegi peale emakese looduse kellelegi näppu silma torgata ja tuleb jala viljakotiga edasi kõndida.
Jeep Grand Cherokee ZJ V8 5.2
Jeep Cherokee XJ
+372 5074010
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

TiitR kirjutas:...(olen kuulnud ise neid sõnu taolise äriga tegeleva metsaärika suust), siis keegi ei hakka neid rööpaid siluma/täitma, vaid makstakse ära kekskonnateenistuselt väljakirjutatud trahv ja jäetakse metsasalune segipööratuna, kuna ärikate enda sõnul, maksab nende aeg järgmise objektil tööde alustamisega rohkem...
Loomulikult "maksab" nende aeg palju, sest sellistel ärimeestel on keskmine eluiga ju lühikene. Kui just konkurendile jalgu ei jää, siis ähvardab 50-selt infarkt.
Krt, alati ajab sta keema, kui mingi tegelane räägib "see on minu (era)maa" ja "minu aeg maksab". See maa on siin eksisteerinud juba mitmeid miljardeid aastaid ja nüüd tuleb mingi prussakas ja praalib, et "tema oma".
Kasutaja avatar
Myrgel
Rock Crawler
Postitusi: 707
Liitunud: K Mai 17, 2006 11:08 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Myrgel »

Üks mees nägi parklas jahimeest ja koheselt on sellest kaks lehekülge emotsiooni sündinud. Eelpoolkõnelejatel õigus, egas ainult offrõuderid ei songi maad, loodus teeb soises kandis ka oma töö.

Eelnevalt on juttu olnud, et Soodlas ei tohi teedelt maha keerata ja metsa alla sonkima minna. Nüüd on targad leiutanud, et tegelikult ei tohiks mööda teed ka sõita. Kus siis sõitma peab ja mis ajast mööda teed sõitmine lollus on? Kui mõni kruusatee on kehvas olukorras ja ma oma maasturiga sealt läbi sõites jäljed jätan, kas siis tegelen ka lollusega? Tulge mõistusele! :bang:

Urmas
Toyota Land Cruiser LJ70 TR2
www.myrgel.com
tyybel
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 171
Liitunud: T Apr 22, 2008 12:53 pm
Asukoht: Tallinn ja Pärnu

Postitus Postitas tyybel »

Myrgel kirjutas:Üks mees nägi parklas jahimeest ja koheselt on sellest kaks lehekülge emotsiooni sündinud.

:lol: :lol: :lol:
Samas - üks offroader nägi parklas teist offroaderit ja selle tulemusena sündis terve foorum :wink:
Myrgel kirjutas:Kui mõni kruusatee on kehvas olukorras ja ma oma maasturiga sealt läbi sõites jäljed jätan, kas siis tegelen ka lollusega? Tulge mõistusele! :bang:
Urmas
Nii ja naa, oleneb jäljest. Islandil läheb sügiseste vihmade saabudes enam-vähem kogu saare keskosa "lukku". Ja seda mitte sellepärast, et kohalikud ei suudaks oma liustikuloomadega seal liigelda vaid selleks, et teed 9 kuud hiljem veel sõidetavad oleksid. Finnmarkis on kirjutamata seadus, et roobasteedel sõidetakse ainult siis kui need kõvaks on tahenenud, seega ka ainult paar kuud aastas. Muul ajal oodatakse lund ja siis saaniga. Austraaliaski (kuulujutu põhjal) on tavaline, et kui vihmad on tolmu põhjatuks mudaks peksnud oodatakse selle tahenemine ära. Venemaal jälle ei koti kedagi ja veetakse ka veoautosid läbi põhjatute teede. Et eks ikka mõistusega tuleks asja võtta. Kuigi lõpuks tekib küsimus, et nah mul seda maasturit vaja kui sihtotstarbeliselt kasutada ei tohi. Veeren siis peresedaaniga ja vingun, et teed on roopasse sõidetud :(
Jeep Grand Cherokee ZJ V8 5.2
Jeep Cherokee XJ
+372 5074010
Vasta

Mine “4x4.ee Kisatoru”