4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

4x4.ee Crew annab teada. Igast 4x4.ee -ga seotud teated ja muu oluline info

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas RistoRR »

Need atv-krossika mehed ongi ju kõige hullemad. Mul maal sõidetakse ka koguaeg üle põllu ja kättesaamise lootust ei paista ka :floff
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4473
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Artiklit ma ei näe - aga foto on küll .... - seal metsades on hulgaliselt liivaseid metsateid - fotot vaadates võiks järeldada, et üldse midagi halba pole tehtud
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas Landy »

MahviaDeTyrk kirjutas:
Artiklit ma ei näe - aga foto on küll .... - seal metsades on hulgaliselt liivaseid metsateid - fotot vaadates võiks järeldada, et üldse midagi halba pole tehtud
Eile just vaatasin, et Võrumaal ümber Nursipalu harjutusala on selline krossika radadade võrk (ilsmlet 10 teh kilomeetrite pikkuslet) metsas ja risti-rästi üle teede sisse aetud,et anna kannatust.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
indreq
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: L Mär 19, 2005 11:46 pm

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas indreq »

MTB ratturite hulgas on see kah teema - eriti nn singlite nautlejatele valmistavad need krossirattad üksjagu meelehärmi. Jalgratas üldjuhul märkimisväärset kahju ei põhjusta, mitukümmend hobujõudu kärnilise rehvi taga aga tõmbab läbi kamara nagu niuhti, selliselt üle songitud radadel pole jalgrattaga üldse nauditav. Kui ma õieti mäletan siis Jõelähtme kandis olevat üks maaomanik pannud ükskord krossimeeste poolt kasutatud parklast metsa mineva raja algusesse üle raja kahe puu vahele traadi ja sellele sildi stiilis "Teised traadid on märgistamata. Good luck". Tegelikkuses rohkem traate vist ei olnud aga metsas oli põristamist mõnda aega vähem :P
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas TiitR »

indreq kirjutas: Kui ma õieti mäletan siis Jõelähtme kandis olevat üks maaomanik pannud ükskord krossimeeste poolt kasutatud parklast metsa mineva raja algusesse üle raja kahe puu vahele traadi ja sellele sildi stiilis "Teised traadid on märgistamata. Good luck". Tegelikkuses rohkem traate vist ei olnud aga metsas oli põristamist mõnda aega vähem :P
Ei õigusta kuskilt otsast maapinna või looduse lõhkumist, kuid selline teguviis on ka natuke...karm :|
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas v6sa »

TiitR kirjutas:
indreq kirjutas: Kui ma õieti mäletan siis Jõelähtme kandis olevat üks maaomanik pannud ükskord krossimeeste poolt kasutatud parklast metsa mineva raja algusesse üle raja kahe puu vahele traadi ja sellele sildi stiilis "Teised traadid on märgistamata. Good luck". Tegelikkuses rohkem traate vist ei olnud aga metsas oli põristamist mõnda aega vähem :P
Ei õigusta kuskilt otsast maapinna või looduse lõhkumist, kuid selline teguviis on ka natuke...karm :|
Siiski täpselt paras kõigi nende jaoks, kes ei mõista inimese kombel käituda.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Jünger
unistus piimanäärmetest
Postitusi: 838
Liitunud: N Okt 25, 2007 2:24 pm

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas Jünger »

Olen ka enduro ratta omanik, nagu paljud.
Selle jõelähtme traaditamisega on veel selline tore lugu, et see oli paigaldatud ametlikule enduurotamise rajale, niiet mõelge ise, et kas see on normaalne tegevus...

Kaspar
Mudane aastast 2005.
Mercedes G; Samurai; Defender 90, Defender 110, CJ-8
"IF IT CARN'T BE FIXED WITH A HAMMER, IT MUST BE AN ELECTRICAL FAULT"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas v6sa »

Jünger kirjutas:Olen ka enduro ratta omanik, nagu paljud.
Selle jõelähtme traaditamisega on veel selline tore lugu, et see oli paigaldatud ametlikule enduurotamise rajale, niiet mõelge ise, et kas see on normaalne tegevus...
...
Misasi on "ametlik eduurotamise rada"? KOV poolt rajatud motodroom?

Eelnevalt väideti, et traadi ja sildi pani omanik.

Kumb nüüd valetab?

Avaliku raja tõkestamine traadiga on sigadus. Eramaal tähistatuna täiesti OK.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
indreq
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: L Mär 19, 2005 11:46 pm

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas indreq »

v6sa kirjutas:
Jünger kirjutas:Olen ka enduro ratta omanik, nagu paljud.
Selle jõelähtme traaditamisega on veel selline tore lugu, et see oli paigaldatud ametlikule enduurotamise rajale, niiet mõelge ise, et kas see on normaalne tegevus...
...
Misasi on "ametlik eduurotamise rada"? KOV poolt rajatud motodroom?

Eelnevalt väideti, et traadi ja sildi pani omanik.

Kumb nüüd valetab?

Avaliku raja tõkestamine traadiga on sigadus. Eramaal tähistatuna täiesti OK.
Ega siin ei aeta vana Kroodi karjääriga segi? See jääb Jõelähtmest veidi linna poole ja seal on endurotamine tõesti lubatud, isegi võistlusi tehakse. Seal on ka kõva kivine pinnas ja erilisi probleeme kooseksisteerimisel ei ole. Jõelähtme pool on aga singlid (rattamehed nimetavad oma sõiduradasid nii) osalt ka tavalises õrna pinnaga männimetsas ning ka eramaadel, see minu mainitud konflikt oli kuskil seal olnud. Ise pole näinud aga räägin edasi just teistelt ratturitelt kuuldut. Minul pole isiklikult motomeeste vastu midagi, kui aga asja mõistusega tehakse, sh maaomanikke väga närvi ei aeta nii et see võib halba varju ka maastikurattasõidule ja offroadile heita.
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas LR90 »

kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: 4x4 keelualad e. austame maaomanike ja loodust

Postitus Postitas Maaks »

Mõistliku maaomaniku kuulutus mis biker'i foorumis silma jäi :D
Selection_291.png
Selection_291.png (221.29 KiB) Vaadatud 7179 korda
Kasutaja avatar
sammal.habe
Off Roader Wannabe
Postitusi: 46
Liitunud: E Dets 19, 2005 3:49 pm

Inspektori eest pagenud meestele koidab kopsakas trahv

Postitus Postitas sammal.habe »

https://tartu.postimees.ee/6503580/insp ... akas-trahv
Eelmisel nädalal jõudis leheveergudele uudis sellest, kuidas Alam-Pedja looduskaitsealal tabati kolm meest, kes kihutasid luhtadel ja metsades ringi ATVdega. Kolmest mehest kaks polnud aga sugugi huvitatud keskkonnainspektorite ja politseinikega kohtumisest ning läks lahti pöörane tagaajamine, mille stsenaarium passiks hästi põnevusfilmi.

Sündmuste tulipunktis viibinud keskkonnainspektsiooni Tartumaa vaneminspektor Keiu Poderat rääkis, et 13. jaanuari pärastlõunal laekus inspektsiooni valvenumbrile teade, et Palupõhjas on nähtud kolme ATVdega ringi sõitvat meest.

Kuna Alam-Pedja looduskaitsealal on väljaspool selleks ette nähtud teid mootorsõidukitega liiklemine keelatud, asus Poderat kohe Kärevere poole teele, kuna sinna olid pargitud ATV-meeste sõiduautod ja treilerid. Kohale kutsuti ka politsei.

Kolmest mehest üks oligi parajasti ATVd treilerile ajamas. Kuna kohapeal ei soovinud too inspektorile midagi öelda, sai ta kutse tulla keskkonnainspektsiooni kontorisse sõidu kohta aru andma.

Manguv mehike

Ent teised kaks otsustasid, et targem on hoopis oma ATVdele gaasi anda ning alustasid kihutamist mööda metsateid. «Kuna Alam-Pedjas on vaid kolm-neli kohta, kus saab metsast välja tulla, võtsime ühendust kohalikega, kes tulid kohe appi ja panid teeotsad kinni, et nad ei saaks põgeneda,» märkis Poderat.

Inspektor ise istus ühe kohaliku mehe ATV-le ning alustas tagaajamist üha hämarduvas metsas. Jõe äärde luhale jõudes märgatigi kihutajaid, kuid need andsid seepeale vaid hagu juurde ja sõitsid suure kaarega Palupõhja poole. Politseile anti sellest kohe teada, kuid paraku jäi politseiauto otsustaval hetkel lumme kinni ning ühel mehel õnnestus pageda.

Teisel aga nii hästi läinud. Mees kukkus ATV pealt maha ning kuigi sai sõitu jätkata, oli politseiauto vahepeal kahe naise ponnistuse tulemusel lumest välja lükatud ning sai enne Valmaotsat kihutaja ikkagi kätte. Ka temal palus politsei inspektsiooni juhtunu kohta aru andma tulla, misjärel lubas mehel ATV Käreverre viia ja koju sõita.

Oleks nad seisma jäänud, saanuks jutud kohe ära räägitud. Milleks selline tsirkus, kurjustas Keiu Poderat.

Ent kolmas võttis ATV seljas ette hulljulge, tuledeta teekonna mööda Tartu–Tallinna maanteed. Siniküla kandis oli masinal rehv katki läinud ja mees oli suundunud ühte tallu varjupaika paluma. «Aga just samal hetkel helistasime selle talu omanikule ja kuulsime, kuidas mees küsis peremehelt, et kas ta saab end seal ära peita, sest teda aetakse taga,» kirjeldas inspektor.

Talu juures oodati ära ka politsei. Tuppa astudes nähti nurgas istuma pehmelt öeldes löödud olekuga kihutajat. «Kuulsin hiljem, et ta oli võtnud peremehelt käest kinni ja mangunud, et palun ära ütle, et ma siin olen,» lisas Poderat.

Mees põhjendas pöörast kihutamist sellega, et neid olevat taga ajanud purjus ja püssidega jahimehed ning nad kartsid oma elu pärast. Küsimusele, et miks nad siis politseiga ühendust ei võtnud, kostnud mees vastuseks, et polnud aega. «Kuuldes, et polnud mingeid jahimehi, vaid et tema taga sõitis inspektor, vajus ta näost veelgi enam ära,» märkis Poderat.

Ladus koostöö

Inspektor tõdes, et varem pole tal kedagi nii pikalt taga ajada tulnud. Kokku vältas jälitamine viis tundi ja lõppes siis, kui väljas oli juba suur pime. «Aga ausalt öeldes ei mahtunud mulle pähe, et nad lihtsalt sõidavadki eest ära. Oleks nad seisma jäänud, saanuks jutud kohe ära räägitud. Milleks selline tsirkus,» kurjustas Poderat.

Ta tõdes, et Alam-Pedja looduskaitsealal maastikusõidukitega ringi kihutavad kodanikud on päris suur probleem ning neid on üritatud seal varemgi tabada, kuid seni on kõigil seesugustel tegelastel õnnestunud enne inspektorite kohale jõudmist putku panna.

«Seekord olid muidugi kohalikud väga suureks abiks, kõik helistasid ja suhtlesid omavahel ja nii oli kogu aeg ülevaade olemas, kus kihutajad parajasti on. Muidugi tänusõnad politseile, kes selle asja viis tundi kaasa tegi. Koostöö toimis väga hästi,» kiitis Poderat. Ta möönis, et põhimõtteliselt võib kihutajate tabamiseks ette võetud operatsiooni võrrelda lausa haaranguga.

Kaitsealal sõitmise ehk looduskaitsenõuete rikkumise eest on maksimumkaristusena ette nähtud 1200 euro suurune trahv. Poderat usub, et kui selline karistus igale mehele lõpuks määratakse, oleks sellel distsiplineeriv mõju mitte ainult neile kihutajatele, vaid teistelegi, kes keelatud kohtades oma masinatele valu annavad.

Tagaajamisel osalenud Jõgeva patrullpolitseinik Arsi Alavere täpsustas, et kuna meeste toimepandud rikkumiste nimistusse kuuluvad ka ametnike eest pagemine, registreerimata maastikusõidukiga liiklemine ning eramaal kihutamine, alustas menetlust ka politsei.
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4473
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Inspektori eest pagenud meestele koidab kopsakas trahv

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

sammal.habe kirjutas:https://tartu.postimees.ee/6503580/insp ... akas-trahv
Kuna Alam-Pedja looduskaitsealal on väljaspool selleks ette nähtud teid mootorsõidukitega liiklemine keelatud,

Inspektor ise istus ühe kohaliku mehe ATV-le ning alustas tagaajamist üha hämarduvas metsas. Jõe äärde luhale jõudes märgatigi kihutajaid,
Ja kui lisaks kahele ATVga sõitjale, sõitis seal veel ka inspektor ATVga - kas siis oli kahju väiksem :roll:
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
sammal.habe
Off Roader Wannabe
Postitusi: 46
Liitunud: E Dets 19, 2005 3:49 pm

Re: Inspektori eest pagenud meestele koidab kopsakas trahv

Postitus Postitas sammal.habe »

MahviaDeTyrk kirjutas:Ja kui lisaks kahele ATVga sõitjale, sõitis seal veel ka inspektor ATVga - kas siis oli kahju väiksem :roll:
kas õigustame rullnoklust? kust saab välja lugeda et väljaspool teid või lausa liikumiskeeluga reservaadis järele sõites taga aeti?
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Inspektori eest pagenud meestele koidab kopsakas trahv

Postitus Postitas v6sa »

MahviaDeTyrk kirjutas:
Ja kui lisaks kahele ATVga sõitjale, sõitis seal veel ka inspektor ATVga - kas siis oli kahju väiksem :roll:
Minul maaomanikuna poleks kahju, kui kahjuri teiste hirmutamiseks oksa tõmbamise protseduuri käigus mõni jälg mu murumättale rohkem tekib. Kuigi eks ma ilmselt kurjaks saan, kui laste-ATV-l põristajat tullakse püüdma 4 CV90 jõul...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “4x4.ee Kisatoru”