Ostu-müügifoorumi reeglid.

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

virgo
True Off Roader!
Postitusi: 1247
Liitunud: R Dets 10, 2004 7:16 pm
Asukoht: Tallinn

Ostu-müügifoorumi reeglid.

Postitus Postitas virgo »

Ehk siis vaatan päevast päeva neid kuulutusi, nii ühelauselisi kui paarisõnalisi ja nendega seonduvaid moderaatorite ja tavakasutajate hoiatusi/manitsusi. Nii mõnigi kord on endal potensiaalse ostja/müüjana jäänud miskit arusaamatuks ja täpsustamist vajavaks. Selge see, et 99% ühepostitusemeestest ei vaevu reegleid jälgima ja puudub ka ilmselt igasugune loogiline mõtlemine mida kirja panna-mida mitte. Kogu selle pika proloogi tulemiks oleks ettepanek-kas poleks võimalik asju korraldada foorumis nii, et enne ost-müük foorumisse postitamist oled kohustatud reeglid läbi scrollima ja lõppu "nõustun" panema (nagu tarkvara installimisel arvutisse). Igaühe enda hingele jäägu see kas loeb reeglid läbi või ei-silme ette on nad vähemalt asetatud. Ei saaks keegi öelda ka, et "pole näinud" või "kus,mis reeglid" ja rikkumise korral oleks modedel vabamad käed korrektuure teha. Ehk siis-postitad->reeglid-> accept ja see salvestub sinu profiili mitte, et iga kord peaks seda tuimalt läbi scrollima. Selline õhtune mõte siis.
Peace.
Virgo
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

No aga tagantjärgi mõnitada on ju mõnusam 8)
+372 5028488
virgo
True Off Roader!
Postitusi: 1247
Liitunud: R Dets 10, 2004 7:16 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas virgo »

Kui ma kedagi mõnitada tahan, siis näitan tööl rullnokkadele tõstesarja pilti ja vaatan kuidas neil kuulid kokku jooksevad, siit aga tahaks endiselt leida asjalikke inimesi ja veel asjalikumat infot.
Virgo.
Kasutaja avatar
Leedu
katseaeg
Postitusi: 412
Liitunud: R Jaan 26, 2007 12:07 am

Postitus Postitas Leedu »

Sõna!

Tagasihoidliku foorumlasena pole ise söandanud sellist teemat algatada, aga mina pooldan igati, et mingi kiiks sellele postitamisele juurde lisataks. Närvi ajab see vohav reeglitevastasus. Pooldan seda ka, et reeglitavastased postitused tuimalt ära kustutatud saaksid. Ja kui mingi jah sõna reeglite täitmise kohta kord juba antud on, siis saab seda kustutamist minu arusaamade järgi väga lihtsalt teha!
Talasilda ja Tugevat Raami!

Võistlussüütu mudamatkaja alates 2002
Kasutaja avatar
trc
Truth, only truth
Postitusi: 1124
Liitunud: P Jaan 22, 2006 3:17 pm
Asukoht: 59°26'5,13"N 24°56'15,08"E
Kontakt:

Postitus Postitas trc »

Leedu kirjutas:Sõna!

Tagasihoidliku foorumlasena pole ise söandanud sellist teemat algatada, aga mina pooldan igati, et mingi kiiks sellele postitamisele juurde lisataks. Närvi ajab see vohav reeglitevastasus. Pooldan seda ka, et reeglitavastased postitused tuimalt ära kustutatud saaksid. Ja kui mingi jah sõna reeglite täitmise kohta kord juba antud on, siis saab seda kustutamist minu arusaamade järgi väga lihtsalt teha!
"keriallaskroll" ei aita. pigem peaks esimesel lehel olema linnuke "nõustun" ja siis järgmistel lehtedel peale enterit tuleks eksamiküsimused nendest samadest reeglitest, mis olid kirjas seal, kus linnuke pandi.
allkiri, 255 sümbolit
Giosk
tel.56661070
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Postitus Postitas margus61 »

Kas sellest oleks mugavat kasu (kui teostus keeruliseks ei osutu), kui Kuulutuste all uue teema esimest posti sisestama hakates tuleks tühja valge kasti asemel ette valge kast näiteks järgmise tekstiga:

Kaup:

Hind:

Asukoht:

Kontakt:
4x4 sõber
Fitting 38"
Postitusi: 307
Liitunud: E Veebr 19, 2007 2:42 pm
Asukoht: TALLINN

Postitus Postitas 4x4 sõber »

margus61 kirjutas:Kas sellest oleks mugavat kasu (kui teostus keeruliseks ei osutu), kui Kuulutuste all uue teema esimest posti sisestama hakates tuleks tühja valge kasti asemel ette valge kast näiteks järgmise tekstiga:

Kaup:

Hind:

Asukoht:

Kontakt:
Vaja olek teha mingid lahtrid mis on kohustuslikud täitmiseks. Kui kõike täidetud ei ole siis ei saa ka kuulutust ülesse riputada.
Kasutaja avatar
Stupiduser
Vintsmännide AÜ
Postitusi: 1280
Liitunud: K Veebr 19, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas Stupiduser »

Tarkvara installimisel arvutisse ei näita "nõustun" nupule vajutamine küll mitte midagi muud kui seda, et muidu edasi ei saa :-)
Elu on lill! Võilill...

Ermo "Pikk" Soobik, Märjad Härjad tüürimees/vintsimees, 2008 TR1 5. koht, offroader since 2002
Paheero
Fitting 38"
Postitusi: 277
Liitunud: K Nov 22, 2006 3:41 pm

Postitus Postitas Paheero »

Stupiduser kirjutas:Tarkvara installimisel arvutisse ei näita "nõustun" nupule vajutamine küll mitte midagi muud kui seda, et muidu edasi ei saa :-)
ei-ei-ei, nõustun "linnuke" tähendab seda, et oled kõik (tavaliselt) välismaa keeles läbi lugenud, aru saanud, meelde jätnud, nõustunud ja kohustunud kõigest nüüd ja igavesti kinni pidama. Ja kui midagigi rikud, kohustud $$$ välja käima või vangi minema või ennast kohapeal aega viitmata maha laskma. Nii see on ikka mõeldud :tooth:

Aga tegelikult see kastisüsteem oleks hea mõte, lisaks saaks kuulutused suht ühtsesse formaati, mida palju mugavam jälgida
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Nagu on a'la Hinnavaatluse foorumis ostu/müügi puhul....kastivariandid.
+372 5028488
Kasutaja avatar
trc
Truth, only truth
Postitusi: 1124
Liitunud: P Jaan 22, 2006 3:17 pm
Asukoht: 59°26'5,13"N 24°56'15,08"E
Kontakt:

Postitus Postitas trc »

jr kirjutas:Nagu on a'la Hinnavaatluse foorumis ostu/müügi puhul....kastivariandid.
et kui ei täida siis lyyakse kasti? :)
allkiri, 255 sümbolit
Giosk
tel.56661070
Kasutaja avatar
zum
Rock Crawler
Postitusi: 834
Liitunud: N Juun 28, 2007 2:00 pm
Asukoht: Tapa-Loobu tee ääres

Postitus Postitas zum »

Kastivariant muidu tore ja lihtne oleks küll, kuid mismoodi siis potentsiaalseid IC member`eid eristada?
Minu tagasihoidlik arvamus on, et need, kes ei vaevu kuulutamise reegleid eriti lugema, on ka muidu rohkem sellise "mina ja maailm" suhtumisega. :roll:
"Nõustun" nupuke oleks selles suhtes parem, et annab modedele võimaluse ilma hoiatuseta post kustutada.

(zum@ loeb ka igasugu installide korral igaks juhuks enamuse juttu läbi, enne kui "next" või "I agree" vajutab :D )
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Mitme otsaga asi... Mina olen Autode ost/müük/vahetus all päris palju ebakorrektseid teemasid kustutanud. Seda just tänu reeglites sisalduvale "ei vasta tingimustele = kustutamine" punktile. Alati olen saatnud kustutamise korral ka teema algatajale priva, et miks ma kustutasin ja mis ta peaks tegema, et ma järgmisel korral ei kustutaks. Osad saavad aru ja tänavad, osad muutuvad kurjaks. Kusjuures tänulikud on uustulnukad ja kurjaks muutuvad tavaliselt just vanemad olijad...

Mingit reeglite kohustuslikuks tegemist kerimise ja nõustumise nupuga pole vast mõtet teha. Pigem olgu igale uuele kasutajale 3 kohustuslikku küsimust suvalisest kohast reeglitest ja regatud saab alles peale neile vastamist. Või midagi sellist. Samas jäävad alles juba registreerunud kasutajad, kellest pooled pole kindlasti reegleid lugenud.

Ise pooldaks sellist süsteemi, kus kõik foorumi kasutajad peavad enne ärifoorumitesse postitamist vastama näiteks kolmele küsimusele reeglite kohta. Kui on õigesti vastatud, saab näiteks aasta aega vabalt uut teemat teha. Kui vastad valesti, hakkad uuesti otsast peale...
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
414 AVM
Rock Crawler
Postitusi: 637
Liitunud: K Aug 23, 2006 10:58 am
Asukoht: Nõmme

Postitus Postitas 414 AVM »

4x4 sõber kirjutas:
margus61 kirjutas:Kas sellest oleks mugavat kasu (kui teostus keeruliseks ei osutu), kui Kuulutuste all uue teema esimest posti sisestama hakates tuleks tühja valge kasti asemel ette valge kast näiteks järgmise tekstiga:

Kaup:

Hind:

Asukoht:

Kontakt:
Vaja olek teha mingid lahtrid mis on kohustuslikud täitmiseks. Kui kõike täidetud ei ole siis ei saa ka kuulutust ülesse riputada.
Tegin kunagi sarnase ettepaneku ja lisasin juurde, et pole IT-geenius ja ei tea kas see võimalik on :oops: . Samuti lisasin, et kui Kotkas selle peale muigab ja õlgu kehitab, siis kustutagu minu post. Ja see kustutati...
Uku Velbri +372 56 48 43 78
Isuzu D-Max 2,5 TwinTDi Double Cab LSX AT'16
Isuzu D-Max 3,0 TD Double Cab LSX AT '08. Ex
Isuzu D-Max 3,0 TD Space Cab LS AT'05. Ex
virgo
True Off Roader!
Postitusi: 1247
Liitunud: R Dets 10, 2004 7:16 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas virgo »

414 AVM kirjutas: Tegin kunagi sarnase ettepaneku ja lisasin juurde, et pole IT-geenius ja ei tea kas see võimalik on :oops: . Samuti lisasin, et kui Kotkas selle peale muigab ja õlgu kehitab, siis kustutagu minu post. Ja see kustutati...
OK. Ma võtaks selle julguse kokku mis mul on ja koputaks muretsevalt Kotka-onu õlale, et seda õlga seekord ei kahitataks.Midagi võiks/peaks ette võtma selle teema suhtes, olgu siis lahtri/kasti süsteem või misiganes. See juba moderaatorite-haldajate pärusmaa lõpplahendus leida.
Virgo
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”