Hiinast toodud katusetelk...kogunenud kogemustest

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Hiinast toodud katusetelk...kogunenud kogemustest

Postitus Postitas holari »

Tere!
Kas on kellelgi reaalset kogemust hiinakatest katusetelkidega? Mul ilge kihk muretseda endale üks Eestist saadaolev.
Kas need on kasutatavad? Plastik on kuidas? Palun jagage kogemust, kellel on

H.
Viimati muutis holari, P Mai 26, 2019 8:34 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas holari »

Kuna keegi ei teadnud, ostsin ära, eks ma siis muljetan ise. Omad vitsad peksavad

H.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas Landy »

Land Roveri sünnipäeval just Bomako rallil käinud ja järgmine aasta sinna minevad inimesed muretsesid,et baltikumi turg on ~1000EUR maksvatest saast-telekidest üle ujutatud, mida keegi on ühe konteineri täie siia toonud.
Peamisteks probleemidesk vale plastik, mis esimese külmaga või tuntava vibrtsiooni tingimustes murduma/purunema hakkab, lisks piisava tugevusvaruta reelingute ja telkide kinnituspunktid, mis tugevama tuule või vibrtsiooni mõjul järgi hakakkvad andma ning telgil oma teed lasevad minna.

Kui mõni asi on kavaliteettootest 6...10 korda oadavam, siis kusgail paeb selleks ka põhjus olema.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
DreamWalker
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 135
Liitunud: L Mär 12, 2016 10:14 am
Asukoht: Tartu

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas DreamWalker »

holari kirjutas:Kuna keegi ei teadnud, ostsin ära, eks ma siis muljetan ise. Omad vitsad peksavad

H.
Ole hea jaga siis siia ka muljeid :)
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux / Volkswagen Taro - Heal lapsel mitu nime!
tohoh
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 151
Liitunud: E Aug 22, 2011 11:12 am
Asukoht: Tallinn

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas tohoh »

Siin on aga piisavalt nutikaid, kes suudavad telgi eluiga igasugu täiendustega oluliselt pikendada. Ootan ka muljeid.
LR Defender 110 - 1997
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas holari »

Jah, eks hinna vahe on. 6-10 x on vist päris suure varuga pandud, aga loeme umbes 2-3x. Samas, kui paljud asjad tehakse Hiinas ja müüakse siis päris suure vahelt kasuga maha. Miks on siin toodetud asjad kallimad, selleks ei pea magistrikraadi omama. Alustades tööjõu kuludest, riigi maksudest, läbimüügi numbritest ning omaniku kasumi ootustest. Muidugi ma ei arvagi, et Magiolina saaks endale näppu lõigata halva kvaliteediga plastikuga.
Samas mulle tundub, et see jutt on rohkem hetkel "naised saunas rääkisid" stiilis. Sest ma netist väga ei suutnud üldiselt halba välja lugeda.
Kinnitused tuleb muidugi üle vaadata ja vajadusel paremaks muuta, see pole probleem, käed otsas. All on alumiiniumist siinid.
Paljudel on sees vineer( või midagi taolist), ma ei tea, kas sellel ka, aga see teeks selle põhja palju tugevamaks ja raskuse jaotumise ühtlasemaks.
kui vaatan nt. Hannibali telki siis minu mõistus ei võta kuidas see üldse koos ja katusel püsib. Arusaadavalt oli ka minu põhiline probleem, kuidas see asi vibratsioonile vastu paneb, tundus mitte väga rabe...elame näeme.
Igatahes kui esimesed muljed käes, siis jagan. Hetkel olen ainult pisut katsunud.

H.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas Landy »

holari kirjutas:JSamas mulle tundub, et see jutt on rohkem hetkel "naised saunas rääkisid" stiilis. Sest ma netist väga ei suutnud üldiselt halba välja lugeda.
H.
Kui on soov, annan sulle konkreetsete iniemeste kontakatid kellega sellel teemal üritusel vestlesin ja kes ise on nii off-road kui autoga pikamaa matkamsise teemadel pädevad.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas holari »

Enam vast pole vaju, kuna diil tehtud. Eks nüüd jääb ainult enda malakas vastu võtta ära kannatada.

H.
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas uppund kana »

Mhm, kui kunagi katusele paned tuleks torgiks ka näpuga seda imelooma.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas holari »

No, ega ma kade pole.
H.
Kasutaja avatar
DreamWalker
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 135
Liitunud: L Mär 12, 2016 10:14 am
Asukoht: Tartu

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas DreamWalker »

uppund kana kirjutas:Mhm, kui kunagi katusele paned tuleks torgiks ka näpuga seda imelooma.
"Tava inimesele" võib tunduda imelik aga.... ise silitaks ka lähemalt oma käpaga et mis loom on...
1300 euro rublaga pakutakse päris suuri jurakaid (4magamiskohta, koridor + elutuba)
Miskeid analooge:
Pilt

Jutt on hea" aga mis nad tegelikult on - krt teab. :roll: :twisted:
Viimati muutis DreamWalker, N Mai 09, 2019 6:42 pm, muudetud 3 korda kokku.
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux / Volkswagen Taro - Heal lapsel mitu nime!
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas holari »

Ma ise Pärnust, kõik saavad näppida, kui huvi

H.
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas holari »

Nii. Mis puutub eelmisel pildil olevasse telgi tüüpi, siis selle käsitlemine on omajagu kohmakam. Kindlasti on suurem, aga ajakulu opereerimisel on tunduvalt pikem.
Eile sain selle asjanduse kätte. Olin alguses suht skeptiline, et äkki ongi väga habras ja pudeneb kätevahel. Lootsin, et hea, kui üldse terve on. Kaalu on mingi 80kg. Magiolina Grand Tour kaalub antud suuruses 62kg.
Mis puutub tugevusse, siis esmapilgul tundub olema suht tugev. Põhjas on vineer, all kannab metall raamile. Need poltidega ühendatud. Ainuke, mille pean üle vaatama, alu siinid, millega kinnitub auto külge, need peaks kriitilise pilguga üle vaatama, sest tundus, et need vineerist läbi ei läinud. Plastiku kohta ei oska kommentaari anda, kenasti kinni olles, ei vibreerinud ja oli stabiilne, päris külmaga ma sellega nagunii kuhugi ei lähe, ehk paneb vastu.
Riie tundub tugev ning hästi tehtud, sees on pime, kui katted kinni. Vihma äär tuleb üle alumise vanni, ei tohiks märjaks ka sadada. Kõige rohkem pelgan, kui kasutada kuskil suurema tuulega. Kuidas sellele vastu paneb. Eelmisel aastal mu self made katuse telk sai ühel ööl ikka väga tugevasti rappida, hirm oli peavarjuta jääda küll, aga elas ilusti üle.
Mis on natuke halb, siis ostsin musta, paki peal ka must, aga no see korpus on ikka väga tumedam sinine. No, selle annan andeks.
Teen pärast täiendiseks mõned pildid. Ja kui saab kasutatud, siis saan ka seda muljetada. Esimese hooga tundub olema hinna ja kvaliteedi suhe paigas. Kui nüüd saaks kasutada, et ennast ka ära teenib, siis oleks hea.
Miks ma üldse ostsin selle, kui mu ise tehtud katuse telk ( Ok, idee sain meie kohaliku rännumehe neti lehelt) ajas kenasti asja ära? Sest selle kookoni tõsta mille peale tahad, see isetehtud varjant oleks olnud suht perv nt. sõiduka peal. Lihtsalt kole.

H.
Kasutaja avatar
DreamWalker
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 135
Liitunud: L Mär 12, 2016 10:14 am
Asukoht: Tartu

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas DreamWalker »

Ootan huviga pilte ja muljeid :)
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux / Volkswagen Taro - Heal lapsel mitu nime!
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: K: Hiinast toodud katusetelk

Postitus Postitas uppund kana »

Nüüd pead tegema tutvumispäeva nädalavahetusel. Mudaaugud on ka afteka jaoks kohe kõrval olemas.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”