Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas v6sa »

honkomees kirjutas:Oponeerin 2 punktis
1. Teedelagunemise aeg tähendab, et samal ajal on metsavahelistel lõikudel lumi ja/või veega kaetud jää. St et üheaegselt peaks rehv võimaldama läbida nö muda (vedelat kruusa) kui ka pidama jääl ning võimaldama sõitu asfaldil. (minu nt 58 km töölesõidu teest on ca 25 km head asfalti, 25 km mustkattega harvahooldatavat kõrvalmaanteed ja 8 km kruusateed ning 100 m vallateed, mida liidetud valdade ajal on hakatud väga harva lahti lükkama) Iga päev pidevalt kette paigaldama ja maha võtma hakata ei ole mõistlik.
2. Samas su poolt tsiteeritud lõigus rääkisin ka elanikest, kelle juurde viiv ca 2 km RMK tee on talvel peaaegu läbimatu, kui seal ei toimu parajasti metsa väljavedu.
...
Karm, kui teedelagunemine teil terve talvise hooaja kestab. :oops: Ma siiski natuke kahtlen, et 20+ cm paksuses kihis püdelat kruusa siiski terve MS kasutamise käsu aja leiduks. Muul ajal pole ju isegi plaanitava seadusemuudatuse valguses vahet, millega liuelda. Ehk kogu küsimus MT klotsidega põristamise illegaalsuses langeb ära, kuniks teede lagunemine ei alga enne 1. märtsi.

Punkt 2 on siiski elanike suhtluse küsimus. KOV on kohustatud püsielanikele juurdepääsu tagama. Kohustus, mille täitmist neile ajuti tuleb meelde tuletada, paraku.

Aga tegelikult pole meil mõtet vaielda - mina ei poolda antud keeldu seaduses ja Sinu argumendid on mõistetavad (kuigi ei ole olulised kuigi suurele osale Eesti autokasutajatest). 8)
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas puhvel »

No mis vahet kas teed lagunevad või mitte.
Ka lagunemise aeg tuleb üle elada võimalikult valutult.
Ja kui talvel lumi nö "rinnuni" pole miskit lagunemist aga kabedam rehv teretulnud enivei.
XC 70
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas maksipoiss »

Minu arust püdelas kruusas oli 245 laia lamelliga parem sõita kui 265 mudakaga
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas honkomees »

maksipoiss kirjutas:Minu arust püdelas kruusas oli 245 laia lamelliga parem sõita kui 265 mudakaga
Mina ei ole aru saanud nende laiade rehvide mõttest meie oludes, peal nad niikuinii ei kanna, Metsik seal põhjas külmunud hangedel sai nii tehtud ... mul asfaldirehv 245 lai, mudakas 235, naast 225.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas maksipoiss »

honkomees kirjutas:
maksipoiss kirjutas:Minu arust püdelas kruusas oli 245 laia lamelliga parem sõita kui 265 mudakaga
Mina ei ole aru saanud nende laiade rehvide mõttest meie oludes, peal nad niikuinii ei kanna, Metsik seal põhjas külmunud hangedel sai nii tehtud ... mul asfaldirehv 245 lai, mudakas 235, naast 225.
Kuni maapind veel külmunud ei ole on metsas ja põllul täpselt vastupidi,nii et on mõtet küll.
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas RistoRR »

Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
GC
Rock Crawler
Postitusi: 543
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas GC »

...et kui mudarehv on por-i märgiga, siis võib seda porri edasi viljeleda! :D
gaz fs 1
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas honkomees »

GC kirjutas:
...et kui mudarehv on por-i märgiga, siis võib seda porri edasi viljeleda! :D
Nii et paanikaks pole põhjust.
Ja mul on ka AT-l POR märgis, samas talvel sõitmiseks ei soovitaks seda küll. MT on hoopis teine tera, rehvil ja rehvil on vahe.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas Landy »

Kas kegi leiab Riigietatajast sellle määruse tervikteksti ka üles.
Õnneks jääavd POR ja näetippudega maastiku rehvid:

Muudatus ei puuduta sõidukeid, mis kasutavad professionaalseks kasutamiseks mõeldud maastikurehve. Kuna mõningad sõidukid peavad näiteks tööülesannete täitmise eesmärgil liikuma tihti väljaspool teid, siis jäetakse sellistel sõidukitel alles võimalus aastaringselt kasutada maastikurehve tingimusel, et neile on kantud professionaalse maastikurehvi tähis "POR".
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
parakas
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: N Juul 16, 2015 4:14 pm

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas parakas »

Landy kirjutas:Kas kegi leiab Riigietatajast sellle määruse tervikteksti ka üles.
Õnneks jääavd POR ja näetippudega maastiku rehvid:

Muudatus ei puuduta sõidukeid, mis kasutavad professionaalseks kasutamiseks mõeldud maastikurehve. Kuna mõningad sõidukid peavad näiteks tööülesannete täitmise eesmärgil liikuma tihti väljaspool teid, siis jäetakse sellistel sõidukitel alles võimalus aastaringselt kasutada maastikurehve tingimusel, et neile on kantud professionaalse maastikurehvi tähis "POR".
Et siis mõne aasta pärast võib ainult POR tähisega rehviga sõitma hakata, mida praegu justkui ei tohi? (kui M+S puudu)
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas Landy »

Leitud:
https://www.riigiteataja.ee/akt/122102019004
-----------
„3) M1, N1, O2, ja kerega L6e ning L7e kategooria sõidukil peab alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini kasutama talverehve (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega). Alates 1. detsembrist 2022. a peavad naastudeta talverehvid vastama E-reegli nr 117 nõuetele ja olema tähistatud E-reegli nr 117 kohase kolme mäetipu ja lumehelbe tähisega, välja arvatud E-reegli nr 54 kohased maastikurehvid, millele on kantud tähis POR.
------------

Kusjuures rehvide (hulgi)müüjad dtähistavd sobivaid rehve erinevalt osadele on on märgitud POR ja ja osadel "P.O.R."
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas helar »

Cooper Stt pro on kõik jutud kenasti peal. Lamellimine ei maksa ka hingehinda. Maailm keerleb rahulikult edasi.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas raulex »

Landy kirjutas:
R Nov 20, 2020 3:22 pm
„3) M1, N1, O2, ja kerega L6e ning L7e kategooria sõidukil peab alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini kasutama talverehve (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega). Alates 1. detsembrist 2022. a peavad naastudeta talverehvid vastama E-reegli nr 117 nõuetele ja olema tähistatud E-reegli nr 117 kohase kolme mäetipu ja lumehelbe tähisega, välja arvatud E-reegli nr 54 kohased maastikurehvid, millele on kantud tähis POR.
Kuidas sellest punktist täpselt aru saada?
Naastudega MS mudarehvil pole lumehelbeid vaja?
Kasutaja avatar
rann
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: N Mai 16, 2019 6:10 pm

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas rann »

Tundub nii.
helar kirjutas:
R Nov 20, 2020 11:45 pm
Cooper Stt pro on kõik jutud kenasti peal. Lamellimine ei maksa ka hingehinda. Maailm keerleb rahulikult edasi.
Kas kusagil on ka lamellimist, mis külgsuunas/diagonaale lisaks teeb? Umbes nagu autode lamellid. Mul omal lamellitud MT. Otse andis pidamist juurde, külgsuunas ikka suht sama. Lasin 2gbalticus teha.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Hüvasti (suvalise) AT ja MT rehviga talvel sõitmine?

Postitus Postitas helar »

Lasin Lasnamäe Kummimees OÜ. teha. Vast saevad nii nagu soovid.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”