Lubadeta sõitmine

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Markkus
Rookie
Postitusi: 1
Liitunud: R Dets 21, 2018 12:09 pm
Asukoht: Valga

Lubadeta sõitmine

Postitus Postitas Markkus »

Tere !
Tahaksin teada kas ilma lubadeta võib metsateedel sõita. Tegu on siis RMK metsaga. Olen kuulnud jutte kus on jamasid politseidega et sõidetakse metsades ringi atv-ga. Praegu on plaanis niisama mööda metsateid sõita.
Kasutaja avatar
parakas
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: N Juul 16, 2015 4:14 pm

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas parakas »

Praegu on muidugi metsateed juba külmunud ning samaväärset kahju rattad veeredes enam ei tee kui pehmel ajal, just tulin suhteliselt muinsajutulisest lumisest metsast.

Ma muidugi ei vastanud su küsimusele kuid võib teadmiseks võtta.
nasa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 121
Liitunud: R Aug 04, 2006 2:52 pm
Asukoht: Eesti

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas nasa »

Markkus kirjutas:Tere !
Tahaksin teada kas ilma lubadeta võib metsateedel sõita. Tegu on siis RMK metsaga. Olen kuulnud jutte kus on jamasid politseidega et sõidetakse metsades ringi atv-ga. Praegu on plaanis niisama mööda metsateid sõita.
Kellegi maal võid sõita ikka ainult maaomaniku loal. RMK ei erine selles suhtes mitte kuidagi.
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas Maaks »

nasa kirjutas:
Markkus kirjutas:Tere !
Tahaksin teada kas ilma lubadeta võib metsateedel sõita. Tegu on siis RMK metsaga. Olen kuulnud jutte kus on jamasid politseidega et sõidetakse metsades ringi atv-ga. Praegu on plaanis niisama mööda metsateid sõita.
Kellegi maal võid sõita ikka ainult maaomaniku loal. RMK ei erine selles suhtes mitte kuidagi.
Mina saan küsijast aru, et tal puuduvad juhiload :-)
Kui nii, siis avalikel teedel liigelda ei tohi. Kust alates suvaline rada metsas muutub avalikuks teeks on raske öelda. Riiklikus registris on ära toodud ainult Eesti põhi-, tugi- ja kõrvalmaanteed, kohaliku omavalitsuse haldusalades olevaid teid seal pole.
See kaart võiks idee poolest kõiki teid sisaldada: http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_id ... 000&LANG=1
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas tyyp07 »

Minu teada ei tohi tänapäeval isegi põllul ilma lubadeta sõita.
Parandage kui eksin.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas helar »

Markkus kirjutas:Tere !
Tahaksin teada kas ilma lubadeta võib metsateedel sõita.
Võid, aga vahele ei tohi jääda. Ma ei oska küll mujal järgmist põlvkonda sõitma õpetada.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas MetsaVikat »

Peaks nii olema, et kui kinnine territoorium(aed ümber nt) siis võib sõita ilma lubadeta.
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas olli »

Kunagi oli plaan põllul sõitmine täitsa ära keelata koos uue liiklusseadusega küll: https://www.postimees.ee/347880/uuest-a ... utusi-teha
Aga see oli ainult ettepanek! Kui ma õigesti mäletan (kes viitsib, võib üle kontrollida), siis sellisel kujul see ettepanek läbi ei läinud - juhilubade nõue jäi muudatustest välja, aga kaine olemise nõue võeti vastu.
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas beginner »

Kui siiski juhiload olemas, peaks teede peal sõitmine ikka lubatud olema, kui keelavaid märke väljas pole. Metsasihtide või suvalise sissesõidetud jäljega on muidugi teine lugu...
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas tyyp07 »

beginner kirjutas:Kui siiski juhiload olemas, peaks teede peal sõitmine ikka lubatud olema, kui keelavaid märke väljas pole. Metsasihtide või suvalise sissesõidetud jäljega on muidugi teine lugu...
Praegu siis ikka ilma lubadeta sõitmisest jutt.

Markkus kirjutas:Tere !
Tahaksin teada kas ilma lubadeta võib metsateedel sõita.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas beginner »

Siis loeme õigeks Helar'i vastuse 8)
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Lubadeta sõitmine

Postitus Postitas isakene »

Nu aga Liiklusseadus on meil ju avalikult saadaval. Loeme:
§ 1. Seaduse reguleerimisala
(1) Käesolev seadus sätestab liikluskorralduse Eesti teedel
tee on jalakäijate või sõidukite liiklemiseks avatud rajatis või maaomaniku poolt liikluseks ettenähtud muu ala. Tee koosseisu kuuluvad ka teepeenrad, eraldus- ja haljasribad. Olenevalt pealiskihist jagunevad teed kattega teeks, kruusateeks ja pinnasteeks. Kattega tee on tsemendi, tuha või bituumeniga töödeldud materjalist kattega (asfalt-, tsementbetoon- või muu selline kate) ning kiviparketi ja munakivisillutisega tee. Kruusatee on kruusast, kruus- või killustikliivast või killustikusõelmetest tee. Pinnastee on põllu-, metsa- või muu selline pealiskihita tee, mis on teeks rajatud või sõidukite liikumise tulemusena selleks kujunenud;
(21) Käesoleva seaduse §-s 69 sätestatut kohaldatakse mootorsõiduki juhile ka sõiduki juhtimisel väljaspool teed. § 69 käsitleb sõiduki juhtimist joobeseisundis.

Mina loen siit välja, et lubadeta võid sõita ainult mööda põldu või metsa, maaomaniku loal ja kus mingi muu seadus seda ei keela. Ainult et kaine pead igal pool ja igal ajal olema.
Üldreegel on ikkagi see, et sinna, kus on mingi võimalus sinivalget kohata, ei maksa kolistama minna.
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Mootorsõidukitega mitte metsa minna!

Postitus Postitas CaveMan »

helar kirjutas:
Markkus kirjutas:Tere !
Tahaksin teada kas ilma lubadeta võib metsateedel sõita.
Võid, aga vahele ei tohi jääda. Ma ei oska küll mujal järgmist põlvkonda sõitma õpetada.
Järgmist põlvkonda võid täiesti vabalt ja legaalselt tänavatel sõitma õpetada, kui selleks teatud tingimused täidetud.
Kui tahad kolmeaastast sõitma õpetada, siis muidugi teine asi, iseasi kas põllul ikka saab sõitma õppida :)
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Lubadeta sõitmine

Postitus Postitas uputaja »

Maal, põlluveerel peab ikka üks rallikas olema. Esimesed kogemused üle katuse käimisega peavad ju kuskilt tulema :mrgreen:

Ma ise õppisin sõitma vanaisa Ladaga ikka külavahel. Nina lenska strasse pealt maha ja tatt rooli. Algas see ca 10-11 aastaselt.

Päris kogemused tulevadki siis kui asi hakkab kuskil põllul näpust minema. Kurat mul käisid need lumehelbekesed safaritel, siis nendega oligi kõikse rohkem janti. Teoorias olid kõik tugevad aga päris elus ja asfaldist eemal elu saamatud.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
tcumen
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: K Okt 10, 2007 9:19 pm

Re: Lubadeta sõitmine

Postitus Postitas tcumen »

Mistahes sõiduki, mille juhtimiseks on vajalik juhtimisõigus, tüürimiseks peab eelmainitu olemas olema.
See ei ole tähtis, kas seda tehakse avalikul maanteel või võpsikus.
Erandid on muidugi olemas, aga väga tihti on need tasulised või mingite muude piirangutega.
Vahelejäämise võimalus on omaette teema.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”