Uus ametlik (solk) kütus / Vanade Autode Surma Algus ? :

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Vasta
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas honkomees »

Toyota paneb ikka täiega näkku, niikuinii ei müü nad Eestis ainsaid mõistlikke masinaid oma valikust - Pradot ja Fortunerit. Samuti nagu Mitsu ei müü oma ainsat mõistlikku Pajero Sporti. Nüüd siis kogu dislade teema, Avensis oli ainuke kõva sõna veel.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas vreps »

Ärge nüüd risti lööge aga mina olen oma disladesse kahetaktilise õli valanud 50g 10 liitri kohta ja seda juba 20 aastat, mingit lisasuitsu pole sumpsist täheldanud.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas uputaja »

Alati saab osta ka 98 bensu. Pole tähele pannud, et vanad rümad ei käiks.

Päris meh pumbaga diiselrümad saavad paagi kohta ca 0,5l 2T ölljut. Päris ea on.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas Landy »

uputaja kirjutas:Alati saab osta ka 98 bensu. Pole tähele pannud, et vanad rümad ei käiks.
A92 jaoks toodetud siksile E98 sisse kallamine ei ole hea mõte. Ei sobi kohe mitte ( Proovitud aastal 1990 perega Soomes käies kui sai vale püstol paaki topitud). Küll sobis 98 bens hästi 1991 kütusekeriisi ajal, kui sai "kokteili tehtud" Naabrist veokajuhilt AI 76 ja valuuta tankalast 98-t hulka ja siks liikus üsna ilusti.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 934
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas ahto42 »

Internet annab ja ise olen kasutanud 2T õli 1:200le. Ilma DPF jaso FB ja DPFiga Jaso FC low ash. Enda DPF masinal pole 20tkm jooksul kordagi tuld põlema löönud.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas vreps »

See ongi mul omaaegse kehva kvaliteediga diiselkütusega katse eksitusega välja selgitatud kogus. Suurema koguse õliga pole ka mingeid probleeme olnud ei dpf-iga ega ilma.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas nymmik »

Landy kirjutas:
uputaja kirjutas:Alati saab osta ka 98 bensu. Pole tähele pannud, et vanad rümad ei käiks.
A92 jaoks toodetud siksile E98 sisse kallamine ei ole hea mõte. Ei sobi kohe mitte ( Proovitud aastal 1990 perega Soomes käies kui sai vale püstol paaki topitud). Küll sobis 98 bens hästi 1991 kütusekeriisi ajal, kui sai "kokteili tehtud" Naabrist veokajuhilt AI 76 ja valuuta tankalast 98-t hulka ja siks liikus üsna ilusti.
Ah mis sa plärad Landy,
Ziguli sõidab väga edukalt 98-ga. Mida me siis Muhuklubis peaksime tegema? Bensiini päevalilleõliga segama, et A62-le toodetud i Zaz 965 sõidaks? Aga sõidame nii 95E kui ka 98-ga, lihtsalt põlemiskiirus on erinev ja süüdet on vaja karburaatori ja mehhaanilise jagaja korral sättida.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 934
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas ahto42 »

Ma kardan seda, et mis kõva pakasega nendest biokütustest saab. Piiritus seob ju vett. Lähevad ka kütusefiltrid/pumbad umbe?
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas vreps »

Postitas nymmik » T Mai 08, 2018 1:19 pm
Ziguli sõidab väga edukalt 98-ga. Mida me siis Muhuklubis peaksime tegema? Bensiini päevalilleõliga segama, et A62-le toodetud i Zaz 965 sõidaks? Aga sõidame nii 95E kui ka 98-ga, lihtsalt põlemiskiirus on erinev ja süüdet on vaja karburaatori ja mehhaanilise jagaja korral sättida.[/quote]


Valgusta mind selle A62 bensu koha pealt pole varem nagu kuulnud, tean, et oli bens 66, 72, 76 jne. Minu teada sõitis muhk 72 ja 76 bensuga.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 934
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas ahto42 »

Soomes on ka 98 veel puhas, talvel kindlasti tangitakse seda rohkem.
Just oli Autoleses artikkel biokütustest, kus räägitakse sellest, et tanklad peavad hakkama mahutite kondentsiga, lisaks soovitatakse paak täis hoida. Kardan, et meie muutlikus kliimas on veel jamad ees põhjustatud niiskusest toitesüsteemis, eriti veel kui 95e10 tuleb, aga ennustamine on tänamatu tegevus. Igatahes, seltsimehed, soovitasin oma kaasale, et võiks 98't eelistada.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas puhvel »

CÄÄRFIILD kirjutas:
ahto42 kirjutas:Ma kardan seda, et mis kõva pakasega nendest biokütustest saab. Piiritus seob ju vett. Lähevad ka kütusefiltrid/pumbad umbe?
Soomes on nii bensus kui ka dislas biokütust 15% ja sõidavad, Soomes ikka seda pakast rohkem kui meil.
Nuvott, ma 10 aastat põdramaal tankinud tihti nii bensu vanale passatile kui ka diislit 3.1 jeebule .... sõidavad nagu.
On siis üldse põhjust muretsemiseks ?
XC 70
Kasutaja avatar
Martinsr
Fitting 38"
Postitusi: 271
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:20 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas Martinsr »

puhvel kirjutas:
CÄÄRFIILD kirjutas:
ahto42 kirjutas:Ma kardan seda, et mis kõva pakasega nendest biokütustest saab. Piiritus seob ju vett. Lähevad ka kütusefiltrid/pumbad umbe?
Soomes on nii bensus kui ka dislas biokütust 15% ja sõidavad, Soomes ikka seda pakast rohkem kui meil.
Nuvott, ma 10 aastat põdramaal tankinud tihti nii bensu vanale passatile kui ka diislit 3.1 jeebule .... sõidavad nagu.
On siis üldse põhjust muretsemiseks ?
Mina isiklikult ei näe selles probleemi, see protsent on nii väike, muu euroopa sõidab ammu selle bio möga seguga. Pole nagu kuulda olnud, et see hävitaks pumpasid ja tihendeid. Seega ilmselt midagi see ei muuda peale küttehinna.
Mitsubishi Pajero matkamaja
www.uitajad.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas v6sa »

puhvel kirjutas:
CÄÄRFIILD kirjutas:
ahto42 kirjutas:Ma kardan seda, et mis kõva pakasega nendest biokütustest saab. Piiritus seob ju vett. Lähevad ka kütusefiltrid/pumbad umbe?
Soomes on nii bensus kui ka dislas biokütust 15% ja sõidavad, Soomes ikka seda pakast rohkem kui meil.
Nuvott, ma 10 aastat põdramaal tankinud tihti nii bensu vanale passatile kui ka diislit 3.1 jeebule .... sõidavad nagu.
On siis üldse põhjust muretsemiseks ?
Ja Soomes tangitud kütusega veel kaugemale, eksole.

Fakt on see, et siinne kütus on koha peal segatud. Väitku nad, mida tahavad. Ning sellest segamisest sõltub kuradi palju, milline kokteil täpselt välja kukub.

Muide, soomlased ise kiruvad, et viimase kümne aastaga on kütus hulga sitemaks muutunud.Teagi, ons papide pahandamisel tegelikult sisu ka või on see lihtsalt kunagise rohelisema muru igatusus...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 934
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas ahto42 »

v6sa kirjutas:
Fakt on see, et siinne kütus on koha peal segatud. Väitku nad, mida tahavad. Ning sellest segamisest sõltub kuradi palju, milline kokteil täpselt välja kukub.

Muide, soomlased ise kiruvad, et viimase kümne aastaga on kütus hulga sitemaks muutunud.Teagi, ons papide pahandamisel tegelikult sisu ka või on see lihtsalt kunagise rohelisema muru igatusus...
Segamise jutu jätkuks veel, et kunagi üks taksojuht rääkis, et võttis Tartus kunagi mingi klubi eest kell 4 hommikul purupurjus mehe peale.
Sõit Kärkna poole.
Juht pärima, et kas koju nii hilja.
Klient vastas, et tööle, mul kohe vahetus algab.
Taksist: et mis töös ee siis on Kärknas?
Mees vastas et on Tartu Terminalis kütusesegaja.
rääkis ka, et kütus tuleb 76 vagunitega, et ei varastataks. Lisanditega tõstavad vastavalt siis 95 või 98. Sõltub muidugi, kui täpne segaja on.
See jutt siis veel krooniajal.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: 1.Maist Uus Kütus / Vanade Diislite Surma Algus ? :

Postitus Postitas v6sa »

CÄÄRFIILD kirjutas: ...
No seda nüüd küll karta pole ,et suured tanklaketid hakkaks Eestis kohapeale kütusele biolisandit hulka panema. See ei ole lihtsalt majanduslikult mõttekas
ja eeldaks mahukaid investeeringuid. Valmis kütus tellitakse kahest rafineerimistehasest, kas Lätist või Soomest, seejuures suhe on 80% Läti kasuks.
Mõttekas või mitte... Ega biolisandi kohta praegu teagi, kus see segatakse. Kui juba tehase paakides, siis palju õnne meile - laagerdumisaeg (loe: õhust niiskuse imamise aeg) pikeneb veel paari nädala võrra.

Üks näide elust enesest. 2015. aasta Peugeot 5008, läbisõit 74 000. Bensiin. Tangitud eranditult Alexela ja Olerex. Sel kevadel kütusepumba vahetus ja paagi puhastus - seest roostes. Põhjus - solkkütus. Palusime seda ka kirjalikult - ei julgenud tõprad anda. Aga peale seda vähenes arve tunduvalt...

Korduvalt on olnud mõlemast kioskist tankimisi, mille järel auto on oluliselt tuimem, kui enne tankimist. Järgmisel hommikul külmkäivituse järel puterdab enne, kui pöörded üles saab. Järgmise paagitäiega on kõik jälle hästi.

Ärge tulge mulle rääkima, et meil tuleb püstolist TÄPSELT sama kütus, nagu Soomes ja Rootsis. Võib-olla Lätis on sama solk, puudub pikaajaline kogemus.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”