Ohtlikud akulaadijad turul

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas Landy »

-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Täpselt sama tulevärgi korraldab Tööriistamarketis müüdav CRX laadija. Tegelt on neid läbi kärsanud 3 tk. Põhjuseks ebakvaliteetne plast ja lühis.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas TiitR »

Andrus Michelis kirjutas:Täpselt sama tulevärgi korraldab Tööriistamarketis müüdav CRX laadija. Tegelt on neid läbi kärsanud 3 tk. Põhjuseks ebakvaliteetne plast ja lühis.
Ajad mulle hirmu nahka praegu :shock: Mul ka kodus Tööriistamarketist paar aastat tagasi soetatud CRX laadija. Olen sellega ka korduvalt ööläbi laadimisi teinud ja õnneks pole veel suitsu kätte saanud.

Selline siis:

Pilt
MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas MeelisV »

ma ei julgeks küll jätta garaaži või kapoti alla akut laadima terveks ööks ilmajärelvalveta mingi noname tootega

kuidas oleks ohutum ? panna aku ja laadija metallkappi ?
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas uppund kana »

MeelisV kirjutas:ma ei julgeks küll jätta garaaži või kapoti alla akut laadima terveks ööks ilmajärelvalveta mingi noname tootega

kuidas oleks ohutum ? panna aku ja laadija metallkappi ?
Pane jah mõlemad metallkappi, saad korraliku pommiplahvatuse veel lisaks.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas TiitR »

MeelisV kirjutas:ma ei julgeks küll jätta garaaži või kapoti alla akut laadima terveks ööks ilmajärelvalveta mingi noname tootega

kuidas oleks ohutum ? panna aku ja laadija metallkappi ?
Ei, kappi ära küll pane jah. Ma ikka ööseks akna lahti jätsin, et oleks ventilatsioon.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:
Andrus Michelis kirjutas:Täpselt sama tulevärgi korraldab Tööriistamarketis müüdav CRX laadija. Tegelt on neid läbi kärsanud 3 tk. Põhjuseks ebakvaliteetne plast ja lühis.
Ajad mulle hirmu nahka praegu :shock: Mul ka kodus Tööriistamarketist paar aastat tagasi soetatud CRX laadija. Olen sellega ka korduvalt ööläbi laadimisi teinud ja õnneks pole veel suitsu kätte saanud. ...
Mul ka CRX väike nn tark laadijakarbike (no selline 3x tikutoos), aastaid töötab pidevalt trakatsi poolpidusel akul taga olles, hakka või pelgama...
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas Andrus Michelis »

http://www.tooriistamarket.ee/et/nutika ... v-10a-ip65

Konkreetselt tule üles võttis selline toode. Päästis vaid see, et enne ukse kinni virutamist vaatasin üle õla tagasi. Ostsin neid 3 tk. Väiketehnika akude hoidmiseks. Praeguseks on kõik otsa saanud mõne aastaga. Põhjuseks rabedad plastid ja lühis. Esimesega käisin poes ja üritasin neid ohtliku toote osas hoiatada. Sain vaid teada, et juhtmetele garantii ei kehti. Kärsama nad ongi läinud kohast, kus juhe siseneb korpusesse. Pealiskaudsel vaatlemisel mingit viga seadmel näha ei ole. Teraselt uurides paistavad plastis mikroprao alged. Siis on lõpp juba lähedal.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas honkomees »

Andrus Michelis kirjutas:http://www.tooriistamarket.ee/et/nutika ... v-10a-ip65

Konkreetselt tule üles võttis selline toode. .... Kärsama nad ongi läinud kohast, kus juhe siseneb korpusesse. ...
nojah, mul sama asi, juhtmete korpusesse ühendust on saanud küll lappida juba.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas v6sa »

Mis seal siis juhtub? Laadija kuumeneb üle?

Sama asi juhtub ju siis, kui need kaitsmata krokud teineteise vastas on sisselülitatud laadijaga.

Kurb, kui selle pealt on kokku hoitud. Tundide kaupa võrgus tiksuv akulaadija on ikkagi asi, mida nagu ei teaks kõrvalt valvama...

Plusspunkt arutult kallile siitekile :wink: see oskab end kaitsta ja lülitab lühise peale pinge maha.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Bytewize
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Apr 09, 2011 1:54 pm
Asukoht: Harjumaa | Tel.5II8II4

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas Bytewize »

Mul aastaid CRX tark laadija kasutusel juba, veidike suurem, musta värvi ja 8 amprine. Mingi tükk raputades kõriseb sees ostust saati, aga juhtmed on terved ja kestab hästi.
Aitan vintsi, tõste ja muu tjuuninguga. Teen lihtsamaid freesimistöid, treimistöid ja pisemat automaatikat-koosteseadmeid.
Hüdrovintsiga-paadiankruga-täislukkudega chero-põka. Turistis tiim paadiankur.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas honkomees »

v6sa kirjutas:Mis seal siis juhtub? Laadija kuumeneb üle?

Sama asi juhtub ju siis, kui need kaitsmata krokud teineteise vastas on sisselülitatud laadijaga.
...
Plusspunkt arutult kallile siitekile :wink: see oskab end kaitsta ja lülitab lühise peale pinge maha.
Minu CRX aparaadil on poolpidused need krokude juhtmete nö väljaminek karbist ja kui krokud kokku lasta, siis ei juhtu küll midagi, koerad on korduvalt juhtmetest läbi astunud ja otsi kokku lasknud, läheb nö avarii režiimi ja kõik.
Karpi sissetulev toitejuhe ei näita pikkade aastate kasutamise järel mingit lagunemise märki (pakun et on ostetud veel krooniajal).
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Minul oli konkreetne lõke ATV pakikal, mitte mingid sädemed või sinine sähvatus. Õnneks taipasin tervest juhtmeosast kinni haarata ja kogu kupatuse üksest välja visata.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas Arxs »

Kunagi keegi tark ütles midagi sellist: ma ei ole nii rikas, et odavaid(ebakvaliteetseid) asju osta.
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Ohtlikud akulaadijad turul

Postitus Postitas usamosse »

On keegi märganud ka mis tegelikult põlema läheb - mõni komponent või lihtsalt juhe? Viimase puhul üldse ei imesta, olles näinud millest nad raiped omastarust juhet teevad :evil: .
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”