Ajaviiteks

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Vasta
Algaja007
Rookie
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 13, 2018 6:18 pm

Ajaviiteks

Postitus Postitas Algaja007 »

Ajaviiteks selline teema ja huvitav jutt,et ei leia siit foorumist kuskilt korralikku ja lihtsat ostuabi.

Enamusel klubidel on korralikult välja toodud nimekiri ,kuidas vaadata üle kasutatud auto,ükskõik milline.
Muidugi võib suure otsimise peale leida vihjeid ja linke vastustest,aga ostu ja müügi rubriigis võiks see olla number 1!
Maastureid ostavad ka lihtinimesed,kes vb on terve elu sõiduautoga sõitnud ja maasturitest mitte midagi ei tea.
Mina ütlen oma kogemuse põhjal,et maasturil on vaja vaadata asjad üle veel põhjalikumalt! Mina sain oma litaka juba kätte. :lol: olgugi et olen terve elu sõitnud kasutatud autodega ja viimase 11aasta jooksul on neid olnud üle 20 ,ja nii ämbrisse pole veel astunud!
Oleks võinud muidugi nõu küsida,aga ega ka kaasmaalased selgeltnägijad pole.

Ei piisa sellest et tuli läks põlema ja käik sisse!
On 1000 põhjust miks ei tohi osta autot ilma et juhtmeid sappa ei pane! Paljud asjad tulevad välja mitu päeva hiljem,nagu minu masinal.Kindlasti vähendab diagnostika riske.
Samuti kui on näiteks armatuuril kruvi puudu,võib see tähendada Jeep'i puhul 300-600eur.remonti! Jne,jne....

Samuti on oluline moment see,kas ostetakse maastur maale müramiseks või igapäevaselt ka teel sõitmiseks! Siin on väga oluline roolimehhanismi korrasolek ja juhitavus,mis maastikul võib olla 5+ aga teel sõites võimled õlad haigeks. :D

Tehke lihtinimesele see A'B,C ära (kuulutuste juures)ja sealt siis juba saab minna edasi konkreetse mudeli eripärade juurde ja küsid,soovitada. :D
Siis ei oleks ka selliseid mõttetuid küsimusi,tahan osta xxxxmasina,mida vaadata?? :D
K...t,masin tuleb lõhki tõmmata ülevaatuse ajal,iga üksiku kruvini,mis küsimus see on!
See kõik on inimese raskelt teenitud raha!
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Ajaviiteks

Postitus Postitas metsapoolne »

Seleta, miks igapäevasõiduks kasutatav maastur ja sõiduauto ülevaatamine erineb?
Kas sõiduautol ei peagi vaatama roolimehhanismi korrasolekut ja juhitavust või seda kas sillad on korras, paigas?
Kui soovid osta võistlusautot, siis saaks sellest A.B.C-st aru aga tänavasõiduks või maal müramiseks (milleks eeldatavasti on tarvis vaid võibolla väikest tõstet ja mudakaid alla) ei ole ju maasturi ülevaatus ja sõiduauto ülevaatus üldse erinevad. Tehnika on tehnika.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Ajaviiteks

Postitus Postitas v6sa »

metsapoolne kirjutas:Seleta, miks igapäevasõiduks kasutatav maastur ja sõiduauto ülevaatamine erineb?
...
Tehnika on tehnika.
Jah ja ei. 8)

Põhimõtteliselt on muidugi õige, et ei ole vahet. Aga maastur suurema ja raskemana, eriti täisraamil isendid, on sedapalju tummisema ehitusega, et algav viga ei pruugi asjatundmatule üldse välja paista. Tüüpiline hinnaline viga on tagasilla hoobade lõtkud. Need ei kolise, need ei ole väljast näha ja neid suudab tuvastada ainult see, kel on vajalik tagumikutunnetus olemas. Otse sõiduatust tulijale võib juttude põhjal tunduda, et niimoodi vedel üks "päris" maastur olema peabki.

Neid asju on teisigi, mis oskavad hästi peidus olla.

Samas on enamus hinnalisi vigu lausa mudeliaastaspetsiifilised ja neid ei saa tuua välja mingis üldises ABC-s. Praegune foorum on ilmselt parim ABC oma mudelijaotustega. Muidugi teeks päris võhikule otsimise lihtsamaks, kui iga alajaotuse algusesse teeks keegi selle jaotuse autode kohta kokkuvõtte. Ainult, et kes :lol:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Ajaviiteks

Postitus Postitas metsapoolne »

Ma isiklikult ütleks, et jah, sul on õigus- nad on raskemad- üks raskem kui teine. Aga tehnika on siiski tehnika ja loll ei saa ka sõiduautol aru kas kusagilt logiseb või ei logise ja ütlen, et isegi ülevaatuspunktis tegelikult on vähe neid, kes seda sulle ütlevad. Ja üldiselt ei ole igasugu pukside ja toigaste vahetamine eriti kallis. Kui juba selliste asjade vahetamine kallis on, siis ilmselt ei ole ükski auto sellise ostja jaoks, kes ei suuda masinat ülal pidada. See on siiski tehnika ja tuleb korras hoida, kui soovid teda liikluses kasutada. Asi mida vaadata rohkem, minu arust, on pigem vahekastid, käigukastid, mootor, küttesüsteem. Ülejäänu on ikka suht sama mis sõidukal ja mingid aad ja beed ja tseed ei aita. Kui soov konkreetse masina järgi, siis võta kätte ja loe alafoorumist probleeme ja saad pildi selgeks mis on ja mis ei ole. A:B:C on ikka suht laiskus ja soov, et keegi sulle puust ja punaseks teeks.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Ajaviiteks

Postitus Postitas v6sa »

metsapoolne kirjutas: ...
A:B:C on ikka suht laiskus ja soov, et keegi sulle puust ja punaseks teeks.
:dev

Samas pidi inimlik laiskus olema üks arengumootoreid.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Ajaviiteks

Postitus Postitas usamosse »

Ja ei tasu piirduda ainult siinse (eestikeelse) foorumiga, praktiliselt kõigile markidele ja mudelitele on miski foorum ka mujal, kus kasutajabaas suurem. Kes oskab inglist, kes oskab venet, saab kõvasti infot juurde nii tüüpvigade kui osade ristkasutuse osas. Eeldab muidugi seda ebamugavust et tuleb keelt kuidagi osata, tuleb suuta ise mõelda ja mis kõige hullem, suuta süveneda teemasse.
Viimati muutis usamosse, R Veebr 02, 2018 11:39 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Ajaviiteks

Postitus Postitas totu »

Kui raha on ja auto meeldib, tuleb osta. Kui raha ei ole või auto ei meeldi, ei peaks ostma. Niikuinii peab mingi raha arvestama, kohe autosse ladumiseks. Elementaarse võiks loomulikult üle vaadata aga väga paljusid ja kalleid vigu on võimalik hästi peita ja sellisel juhul tehakse ka lihtsalt konnotrollitavad asjad hästi korda ja auto paistab igati ontlik. Kokkuvõttes, kasutatud auto ostul peab õnne olema, kõik muu on marginaalne.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Ajaviiteks

Postitus Postitas metsapoolne »

v6sa kirjutas:
metsapoolne kirjutas: ...
A:B:C on ikka suht laiskus ja soov, et keegi sulle puust ja punaseks teeks.
:dev

Samas pidi inimlik laiskus olema üks arengumootoreid.
Jah, ilmselt ka peamine põhjus miks voodid ja diivanid välja mõeldi :D
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Algaja007
Rookie
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 13, 2018 6:18 pm

Re: Ajaviiteks

Postitus Postitas Algaja007 »

Jah,teil on õigus!
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Ajaviiteks

Postitus Postitas ibra »

Ajaviiteks selline teema ja huvitav jutt,et ei leia siit foorumist kuskilt korralikku ja lihtsat ostuabi.
Ei leiagi, kui leiaks, siis selle foorumi liikmed ei saaks oma autosid maha müüa, sest potensiaalsed ostjad saavad väga haritud. :D
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Algaja007
Rookie
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 13, 2018 6:18 pm

Re: Ajaviiteks

Postitus Postitas Algaja007 »

Selline kartus võib neil müüjatel olla küll.,seda kardan minagi. :D
Aga küll nad müüdud saavad! Lihtsalt igal kaubal peab olema aus hind. Ega minulgi tükki küljest võta ,kui pean vahetama rooliotsa või käigukasti..lihtsalt ei taha maksta sellise isendi puhul korras masina hinda,ei muud!
Paraku paljud ootavad vähem haritud ostjaid...
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”