Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas totu »

Oleme poolpimedas vaimustuses soomlastest ja nende heaoluühiskonnast ja üritame neid kõiges matkida. Viimased 100kond aastat on head põhjanaabrid suuremate ja väiksemate meetmetega püüdnud eemaldada soomlasi alkoholist, vahel ka alkoholi soomlastest. Viimaste aastakümnetega siis kõrgemate aktsiisimaksudega ja riikliku alkomonopoliga. Olles ka maailmas veidi ringi vaadanud, ei kinnita, et igas sadamas on eestlane, küll on igas linnas kindlasti mõned purjus soomlased. Ka selliseid uudiseid http://www.err.ee/649559/purjus-soome-r ... il-kaelast kõlab aeg ajalt meediast läbi. Kokkuvõttes tundub, et nad on õigel teel aga liiguvad vales suunas. Samas ostsin hiljuti Frankfurti lennujaamast koju paar pudelit, korralik brändi, 14.-/liiter. Ja ilmselt on lennujaam üks kallimaid võimalusi alkoholi soetamiseks. Ka nädala sees on Saksamaal kõrtsid üsna täis ja vaatamata väga mõistlikule (meie jaoks, nende palkadega võrreldes on see lihtsalt odav) õllehinnale ei kammi ennast keegi täis (no kui just mõni soomlane kambas ei ole). Selle peale esitaks retoorilise küsimuse, kas Sina tahaksid olla "soomlane" või "sakslane" ??
Ja üks vana nali ka:
"Issi, issi, õllehinda tõsteti, kas sa hakkad nüüd vähem jooma?"
"Ei pojakene, sina hakkad nüüd vähem sööma!"
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

Alkoholi juuakse Euroopas ja ka Ameerikas päris palju. Suuremalt jaolt on siiski selliseid seltskondlikke joodikuid, kes lähevad pubisse või baari regulaarselt selleks, et võtta paar õlle ja meestega juttu ajada. Inglismaal ja ka Saksamaal on see vägagi tavaline nähtus näha iga päev või siis paar kindlat päeva nädalas ühte ja sama seltskonda oma lemmikasutusse minemas ja joovad nad ka enamasti üht ja sama jooki.
Isiklikult küsimusele väga vastata ei oska, sest meie peres alkoholi ei armastata. Ainuke suur huvi mis minul nt alkohoolsete jookide vastu on ( ja neid seisab mul riiulitel päris palju ja küllalt ei saa) on erikujulised (nt: Pilt ) avamata pudelid.

Mis aktsiisi puutub.. kõrge aktsiis ei vähenda inimeste huvi alkoholi vastu. Alkohoolikute vajadus joogi järele tõstab ka mingil määral kuritegevust.
Ja eestlased ning nüüd ka soomlased armastavad väga Läti riigi majandust tõsta... ei saa öelda, et neile pahaks saaks panna. Kui mul on valida, kas ma ostan ennast huvitava pudeli kõrge hinna eest Eestist või sama pudeli päris palju odavamalt naaberriigist.. .ma valin siisk viimase.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas puhvel »

Nujah, ega see meie kallis Eesti nii kaine ja kombekas pole vast.
Soome heaolust ei arva muud kui, et siin lihtsam sissetulekut suurendada.
Heaoluga kaasneb nimelt heaoluidiootsus millega ma ei harju.

Küsimusele vastus, et enne ikka sakslane kui just eestlane ei tohi vastata :)
XC 70
airport
Rock Crawler
Postitusi: 542
Liitunud: P Apr 21, 2013 9:02 pm

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas airport »

)))) sommid tahavad õlle hinda 40% alla lasta järgmises aastast , nii et vatsti käime naabrite juurde )))
Mulle tundub et meie poliitikudel aju üldse ei töötta !
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas puhvel »

airport kirjutas:)))) sommid tahavad õlle hinda 40% alla lasta järgmises aastast , nii et vatsti käime naabrite juurde )))
Mulle tundub et meie poliitikudel aju üldse ei töötta !
Jah, on kuulda, samas väidetavalt jaanuaris tõuseb alko hind üle 10 prossa.
XC 70
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

OT:
Meie poliitikutel töötab ja ei tööta see aju. Kuidas kellelgi tegelikult.
Asi on veidi keerulisem, kui esmapilgul tundub. Kokkuvõttes, kes vähegi kaasa mõelda suudab, võib ka enam-vähem mõista mis tagamaad on aktsiiside pideval kasvul, pensioniea pideval tõusul, elatustaseme kunstlikul kasvatamisel, pidevad kinnisvara hindade tõusudel (vaatamata sellele, et ühtset palgatõusu ikkagi kunagi ei ole), põllumajanduse jätkuval väljasuretamisel jne jne jne.. See on nii lõputu jada, et võiks surmani sellest heietada.
Euroopa Liit toob siia pidevalt kultuuri- pagulaste näol, uute debiilsete regulatsioonide näol, Eesti võlg EU ees aina kasvab ja kasvab ja meie poliitikud jätkuvalt lakuvad nende mune ja Merkeli.... :roll: aualt eldes ei teagi mida too tegelane omab.. pealtnäha peaks nagu naine olema...

Esmapilgul tundub tõesti, et poliitikutel ajud ei tööta.. töötavad ikka aga EU tagumendi nuhkimine on tähtsam.. ja poliitikutel oma taskute täitmine. See mis ülejäänud rahvas teeb või ei tee, neid ei huvita tegelikult üldse. See kas me karjume või kommenteerime või sureme. .ainuke mis neid huvitab on see, et asi ülemaailmselt kena välja paistaks, seetõttu ka valetatakse veidi varjatumalt, kuigi sellegagi hakkama ei saada (meie saame ju aru).
Pole see NATOgi siia toodud meie turvamiseks, vaid Eesti turvamiseks koduste rahutuste eest, sest meie oma nö * armee* oma sõprade ja sugulaste vastu ei astu ju.
Ülelüldse on see poliitika meil siin nii debiilne, et ma olen isegi loobunud uudiste lugemisest, sest poliitikat * lugedes* olen nagu pärdik pommiga.. kunagi ei tea millal pauk käib.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas maksipoiss »

metsapoolne kirjutas:OT:
Pole see NATOgi siia toodud meie turvamiseks, vaid Eesti turvamiseks koduste rahutuste eest, sest meie oma nö * armee* oma sõprade ja sugulaste vastu ei astu ju.
.
:bang:
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas puhvel »

Ja kus see NATO siis oli kui ljosa "Ansipi" rahutused olid ?
XC 70
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

NATO hakkab venelasi korrale kutsuma?
Ja mis siis küll saaks, kui meeriklased siin venelasi * kasvatama* hakkaksid?
Ilmselt mõjub mõnele hästi peaga vastu seina tagumine.

Ilmselt mõnele jäi selgusetuks kui ma ütlesin, et: *
Pole see NATOgi siia toodud meie turvamiseks, vaid Eesti turvamiseks koduste rahutuste eest, sest meie oma nö * armee* oma sõprade ja sugulaste vastu ei astu ju*
Korrektsemalt väljendudes pidasin silmas seda, et nad ei ole siin selleks, et MEID kaitsta, vaid et kaitsta riigijuhte meie eest. Ehk on veidi arusaadavam mu mõte.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas maksipoiss »

metsapoolne kirjutas:NATO hakkab venelasi korrale kutsuma?
Ja mis siis küll saaks, kui meeriklased siin venelasi * kasvatama* hakkaksid?
Ilmselt mõjub mõnele hästi peaga vastu seina tagumine.

Ilmselt mõnele jäi selgusetuks kui ma ütlesin, et: *
Pole see NATOgi siia toodud meie turvamiseks, vaid Eesti turvamiseks koduste rahutuste eest, sest meie oma nö * armee* oma sõprade ja sugulaste vastu ei astu ju*
Korrektsemalt väljendudes pidasin silmas seda, et nad ei ole siin selleks, et MEID kaitsta, vaid et kaitsta riigijuhte meie eest. Ehk on veidi arusaadavam mu mõte.
Jajah, ilmselt sellepärast ekre Tallinna pedeparaadi vastu korralikku meeleavaldust ei korraldanudki, kuna kartis et Nato peksab selle laiali :bang: .
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

maksipoiss kirjutas:
metsapoolne kirjutas:NATO hakkab venelasi korrale kutsuma?
Ja mis siis küll saaks, kui meeriklased siin venelasi * kasvatama* hakkaksid?
Ilmselt mõjub mõnele hästi peaga vastu seina tagumine.

Ilmselt mõnele jäi selgusetuks kui ma ütlesin, et: *
Pole see NATOgi siia toodud meie turvamiseks, vaid Eesti turvamiseks koduste rahutuste eest, sest meie oma nö * armee* oma sõprade ja sugulaste vastu ei astu ju*
Korrektsemalt väljendudes pidasin silmas seda, et nad ei ole siin selleks, et MEID kaitsta, vaid et kaitsta riigijuhte meie eest. Ehk on veidi arusaadavam mu mõte.
Jajah, ilmselt sellepärast ekre Tallinna pedeparaadi vastu korralikku meeleavaldust ei korraldanudki, kuna kartis et Nato peksab selle laiali :bang: .
Pane veel paar pauku ja seleta siis lahti, miks nad rahva kulul siin vegeteerivad, baasisiseseid joominguid peavad ja aastaid siin oma aega surnuks löövad? Ega ometi selleks, et meid suure ja tugeva Venemaa vastu kaitsta? :D
Selle asemel, et demonstreerida oma vastumeelsust kellegi teise arvamuse vastu, võiks võtta vaevaks argumenteerida vastu või poolt. Ma ei näe sult kumbagi.


PS! Ilmselt tuleb suurem osa teemast mujale tõsta, sest kaine ja kombekas ei puutu vast enam vbl asjasse...
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas maksipoiss »

metsapoolne kirjutas:
? Ega ometi selleks, et meid suure ja tugeva Venemaa vastu kaitsta? :D
Selle asemel, et demonstreerida oma vastumeelsust kellegi teise arvamuse vastu, võiks võtta vaevaks argumenteerida vastu või poolt. Ma ei näe sult kumbagi.
Et lendate mingi täiesti ajuvaba teooriaga siia sisse, ise mingeid tõendeid esitamatta ja teised peavad siis seda veenvate argumentidega ümber lükkama hakkama? :floff
PS! Ilmselt tuleb suurem osa teemast mujale tõsta, sest kaine ja kombekas ei puutu vast enam vbl asjasse....
Pigem jällegi vale foorum, meelsuse poolest sobiks teile kindlasti see http://www.stena.ee/ koht ideaalselt
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

Kõik on lollid, kes midagi öelda julgevad?
Soovitaks oma närvid kuhugi asutusse viia, kui ainuke vastus kõigele, mis teile ei meeldi, on sõim ja solvangud.
Ja ajuvaba teooria leiab üldjuhul ka mingit vastust. Sinult seda vastust ei tule ja ausaltöeldes, vaadates su suhtumist, oleks ka patt oodata. Kust võtta ei ole.....
Ja kui nii suur hirm ja vihkamine venelaste vastu, mida sa teed siin riigis? Tunned end turvaliselt, sest NATO kaitseb sind või? See olematu tehnika mis Eestis on muudab meid päris kiirelt kahurilihaks ja eeldada, et naaberriikides olev abi siia piisavalt kiirelt jõuaks... Nad lihtsalt ei jõua piisavalt kiiresti. Seega tunne end edasi suure ja tugevana, ilmselt oled esimene, kes jalad prse alt välja lohistab ja omale peidupaika otsib.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas Landy »

Samal ajal,kui Ossinovski meil alkokraane kinnikeerab, on soomalsed üle VÄGA pika ja võtnud hoopis teise kursi:
https://www.eduskunta.fi/FI/tietoaedusk ... istus.aspx
ja pidu jätkub ka nüüd kauemaks:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000004872744.html
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas totu »

Kõik me teeme vigu aga vaid tõeline idioot oskab seda mitte tunnistada ja vastutuult edasi urineerida. Igatahes, soomlased on ennast tuule suhtes paika keeramas. Lõpuks, meie ju ainult võidame- varsti ei pea enam Lätti kimama, saab laevaga lähemalt õlle toodud, mööbli järgi juba käiakse niikuinii :D . No ja eks see vaene joodik, kellel ei ole raha alkoralliks, lapib ka eelarveaugud ära (tegelikult joob end ilmselt mingist surrogaadist surnuks ja vabastab sotsiaalsüsteemi, endaga seotud, kuludest). Win-win, või kuidas vanarahvas ütleski? Nukker. Aga eesistumine läks ju kaunilt. tundide kaupa kõnesid, mille ainuke sisu oli "Nonii nonii nonii,vaata mind vaata vaata vaata mind talvel uisutan, kuid suvel püüan kala mere ääres ..." . No ja eks mõni sõnavõtt jäi üldse ilma sisuta, TEGIJATEL ikka juhtub. No ja üks TEGIJA teadis juba rääkida kuipalju protsente on vähenenud alkoholismist põhjustatud haigusjuhtumite arv ja mingeid häid karskuse tulemusi oli veel, seoses nii õnnestunud aktsiispoliitikaga. Et siis mõne kuuga juba sellised tulemused??? Ma ei pruugi eriti tark inimene olla aga ma ei ole idioot. Usun, et nii mõnigi tunneb ennast sarnaselt. Ja meile ei meeldi, kui me aru saame, et meid idioodina koheldakse.
Ja las see NATO on nagu on, siin on neid halle varjundeid oluliselt rohkem, meiesugused käblikud ei ole piisavalt pädevad seda selgeks vaidlema.
Viimati muutis totu, K Dets 20, 2017 11:07 am, muudetud 1 kord kokku.
Tehtud, mõeldud.
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”