Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

v6sa kirjutas:
metsapoolne kirjutas:...

Asi on veidi keerulisem, kui esmapilgul tundub. Kokkuvõttes, kes vähegi kaasa mõelda suudab, võib ka enam-vähem mõista mis tagamaad on ..., põllumajanduse jätkuval väljasuretamisel
...
Paluks siis valgustada, oo Teadja, mil viisil see põllumajanduse väljasuretamine siis käib? Jube mõnus on lahmida põhjendamata, lihtsalt väidetega stiilis: kel kõrvad, see nähku...

Et meie inimesed on nii ihnsad ja mõtlematud, et ostavad kohaliku tootja toodangu asemel supermarketi allahindlusletist "headodavadkraami" ei ole küll kuskiltotsast kellegi teise, kui ainult koduse kasvatuse puudumise teema. Samas mõistetav - kasvab praegu ju alles teine põlvkond iseseisva riigi lapsi, keda kasvatavad vanemad ei suuda isegi aru saada kapitalistliku elukorralduse toimimise printsiipidest ning inimese isikliku vastutuse olulisusest. Kui sedasama last juhtub õpetama pedagoog, kelle muutumatud tõekspidamised pärinevad PEDA 1970. aasta lennust, siis ongi järjekordne süüdimatu lilleke õide puhkemas...

Ainus väiketootmist välja suretav tegur on inimeste tahtmatus soetada esmatarbe toidukaupa tegelikult tootjalt ja suutmatus mõelda läbi oma igapäevavalikute tegelik maksumus ja mõju. Või kuidas peaks mõistma inimest, kes närides keibaari kabanossi ja luristades automaadikohvi peale vingub täis suuga kalli elu ja vähese raha üle... :x

Ning teemasse ka: tubaka ja alkoholi aktsiisid mind ei mõjuta - need aastas kuluvad mõnikümmend liitrit õlut ja pudeli viina jaksan osta ka uute maksude ajal. Tõenäoliselt hakkan kaaluma oma õlleteo käimapanemist siis, kui aktsiis peaks veel kaks korda kallinema. :twisted:

Siia järele üks kurb võrdlus. Ostsin hommikul perele valmis kartulisalati jõululauale. Kaks kilo salatit ja paar näksi läks kokku teistkümmend eurot, kohaliku valmistaja kassasse. Mingist odavpoest oleks sama koguse saanud ilmselt alla kümne kätte, aga see selleks. Kurvaks tegi asja aga minu ees oma ostud sooritanud minuealine härrasmees, kelle järel levivad aroomid andsid tunnistust Pikast Peost. Soetas kodanik ühe poolese viina, ühe kuuspaki kanget õlut ja ühe väikese šokolaadi... Arve 18 €. Kah viis töönädala lõppu ja jõuluaega pühitseda. :x

Seakatkujärgne sigade mõtlematu tapmine- toon täiesti mõttetu näite: sigu ühes aedikus 100, kui üks siga põdes katku, tapeti ühes aedikus KÕIK sead. Sigu tapeti kümnetes tuhandetes, milleks ei olnud tegelikult üldse vajadust.
Sellele eelnes piimahinna niivõrd madal seis, et tootjad jäid miinustesse.
Linnukatk.
Põllumajanduse toetamine käib mismoodi meie valitsusel? Põllumehed teevad tööd enda rõõmuks?

Meil tuuakse Luunja kurki sisse lõuna-euroopast, muudest saadustest rääkimata, kuigi KÕIKE on sisuliselt võimalik Eestis kasvatada.
Võid väga vabalt kommenteerida, oo suur Teadja, kes käib poes jääkidest toodetud salatit ostmas, selle asemel, et Eesti põllumajandust toetada, saadused kasvatajalt otse osta ja see salat ise valmis vohmida :twisted:
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas v6sa »

Maaks kirjutas:Jätke mõttetu vaidlus ja täitke parem see küsimustik ära on teist niigi palju kasu ühiskonnale :-)
https://www.ki.ee/ank17/k.php?q=1&c=174305EM12LA20
Siit võiks täna maailmaparandamist alustada tõesti. 8)
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4473
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

metsapoolne kirjutas:Põllumajanduse toetamine käib mismoodi meie valitsusel? Põllumehed teevad tööd enda rõõmuks?

Põllumajandusettevõte on ju ettevõte nagu iga teinegi - ei suuda kasumit toota ja enda lõbuks tööd teha ei viitsi = uksed kinni

nt.
Kaubanduse toetamine käib mismoodi meie valitsusel? Poeomanikud teevad tööd enda rõõmuks?
Ehituse toetamine käib mismoodi meie valitsusel? Ehitajad teevad tööd enda rõõmuks?
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas LauriJ »

Kas Teil maailmaparajandajatel ühest teemast ei piisanud (eurokolonialism vms). See ikka offroadi foorum... Üldiselt ma ei viitsi neid teemasi vaadata aga lugemata postituste all hüppab ikka välja.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas v6sa »

metsapoolne kirjutas:
Seakatkujärgne sigade mõtlematu tapmine- toon täiesti mõttetu näite: sigu ühes aedikus 100, kui üks siga põdes katku, tapeti ühes aedikus KÕIK sead.
...
Tavapärane karantiinimeede veterinaarias. Ka EMÜ tohtrid on mingil põhjusel arvamisel, et kuigi 20-30% sigadest ei oma haiguse väliseid tunnuseid, jäävad nad siiski haiguse kandjateks ja seega on nad ohtlikud tervetele loomadele. Kui eluterve ettevaatus on piirang seakatkuhaigete loomade liha inimestele söötmisel, et seda suisa eraldi sildiga tuli tähistada, ei oska ma kommeteerida. Pole minu eriala, aga ma usaldan paari teemat valdavat tuttavat, kes seda õigustatuks pidasid. Küsimus taandub tõenäosusele ja elutervele ettevaatusele: kui me ei tea tagajärgi, aga me saame midagi teha, siis seda ka tehakse. Eriti olukorras, kus see tegevus on soodus osale turuosalistest, eksole;)

Samamoodi läksid tapale kõik linnugrippi põdevad linnud ja hullu lehma tõbe põdevad veised. Vandenõu või mitte, kuid nii tehakse tavapärase toodangukarja puhul. Vat nii kole ja julm loom on inimene.
metsapoolne kirjutas: Sellele eelnes piimahinna niivõrd madal seis, et tootjad jäid miinustesse.
Siinkohale tervisi piima optsioone soetanud Euroopa pensionifondidele, kes koostöös või sekkumiskokkuostu realiseerimisega suurepäraselt suutsid ajastada turu kõigutamise. Kõik muu oli vaid paratamatu turumajandus: mingil hetkel on turg kaubaga küllastunud ja hind läheb langusesse. Kui kalossivabriku konserveerimine turuhulluse ajaks on lihtne, siis piimafarmi nädalaga juba ei seiska ja kahega ei käivita nelja aasta pärast. Piimakarjakasvatuse eripära, mitte Sorose vandenõu. Kuigi jälle olid just selle maailma rikkad need, kes enam võitsid... Kuigi ei saa välistada ka teatud Hollandi ja Taani ettevõtete väga suurt huvitatust, et Baltikumi kaudu maailmaturule siseneva piimatoodete hulk väheneks. Piisake meres küll, aga asi seegi vaesel ajal. Seda enam, et peasüüdlaseks jäi "tema pühadus Turg".
metsapoolne kirjutas: Põllumajanduse toetamine käib mismoodi meie valitsusel? Põllumehed teevad tööd enda rõõmuks?
ÜPT ja MAK muud lisameetmed on kokku lepitud juba enne perioodi algust. Summad on PRIA lehelt leitavad. Eesti riik ei ole pidanud oluliseks riigipoolsete täiendavate maksete tegemist, vaid piirdub ühiste summade jagamisega. Õige või vale, aga kui toetused homme kaoks, siis on Eesti põllumehel ellujäämiseks tunduvalt paremad võimalused, kui Prantsusmaa või Itaalia kolleegil. Jube keeruline olla ratastoolist jälle kõndima õppida... :roll:

See on muidugi õige, et kui meil on sarnased nõuded tootjatele, siis peaks ka hüvitis olema sarnane, mitte kuus korda väiksem. :idea:
metsapoolne kirjutas: Meil tuuakse Luunja kurki sisse lõuna-euroopast, muudest saadustest rääkimata, kuigi KÕIKE on sisuliselt võimalik Eestis kasvatada.
Võid väga vabalt kommenteerida, oo suur Teadja, kes käib poes jääkidest toodetud salatit ostmas, selle asemel, et Eesti põllumajandust toetada, saadused kasvatajalt otse osta ja see salat ise valmis vohmida :twisted:
Mis aga isiklikuksminemist puudutab, siis mina ei pretendeeri mingile Teadja tiitlile. Mul lihtsalt juhtumisi on arvamus ja ma ei karda seda väljendada. :wink: Ning mõnda asja põllumajadnuse valdkonnas ma tõesti juhtun üsna lähedalt tundma. Muu hulgas seda, et jube keeruline on maal leida inimest, kes end täiesti vabatahtlikult ei mürgitaks pideva alkoholimanustamisega. :floff

Mistõttu tean ma ka seda, et kuigi KÕIKE (jah kõike!) on võimalik Eestis kasvatada, siis mõne asja kasvatamine on arutult kallis. Sealhulgas kurgi kasvatamine talveperioodil. Mul puudub teadmine, kui suur osa Luunja kurgina müüdavast on pärit piiri tagant, kuid märkimisväärne kogus kurki tõesti kasvabki talvel Luunja kasvuhoonetes. Ning minu arvates maitseb see täpselt sama hästi/halvasti, kui kolm korda odavam Hispaania kurk. Peabki - tehnoloogia ja sordid on ju sama. Mistõttu ma tõesti talvel ostangi Hispaania kurki, kuna minu arvates on jabur maksa sama sodi eest kolm korda kõrgemat hinda.

Jah, ma kuulun nende hulka kelle arvates ei ole mõistlik loodusega vägikaigast vedada.

Salatit ühest kindlast poest ostan aga väga lihtsal põhjusel: Rocco poe kartuli-vorsti salat on üle prahi maitsega ja mul on jummalast savi, millest seda tehakse. Mina ega mu naine nii hästi ei oska ja seetõttu soetan suurima heameelega "arutult kallist" rooga sealt. Kuigi ma arvan, et austet oponendi väide poe jääkide kohta on kaunikesti ülekohtune - mitte kunagi ei pane ükski mõistusega perenaine salatisse parimat kurki ega kaunimat hernest, vaid need lähevad ikka vaagnaga garneeringuks. Salatisse satub ikka see, mis mujale ehk nii hästi ei passi. Aga praegusel ajal ongi tavaks vaid mustvalge maailmavaade ja faktid jäävad alati arvamusele alla.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

LauriJ kirjutas:Kas Teil maailmaparajandajatel ühest teemast ei piisanud (eurokolonialism vms). See ikka offroadi foorum... Üldiselt ma ei viitsi neid teemasi vaadata aga lugemata postituste all hüppab ikka välja.
Sul on täiesti õigus, Lauri.
Targem on lehmaga lennumasinast rääkida :)
Mis aga isiklikuksminemist puudutab, siis mina ei pretendeeri mingile Teadja tiitlile.
v6sa, isiklikuks läksite Teie. Seega kui soovite vähemalt proovida midagi salvavat öelda- minul ei ole absoluutselt midagi selle vastu, sest ma lihtsalt ei tunne end puudutatuna :)
Ja see on vast ainus vähegi asjalik kommentaar siin teemas. Mõni lihtsalt loobib solvanguid õhku ja siis paneb saba jalge vahel jooksu.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas totu »

LauriJ kirjutas:Kas Teil maailmaparajandajatel ühest teemast ei piisanud (eurokolonialism vms). See ikka offroadi foorum... Üldiselt ma ei viitsi neid teemasi vaadata aga lugemata postituste all hüppab ikka välja.
Väga vabandan aga alko on offroadiga ikka seotud küll, nii mõnigi mees on ennast kaineks jooksnud, samal ajal kui teised juba sõidavad :D. Ja viimasel KV etapil oli teemaga täitsa tugev side olemas. See, et teema raamidest väljub ja üldmajanduspoliitiliseks ja/või maailmavaateliseks pöörab on juba iseasi, ilmselt paratamatus. Ajaviide ja muu huvitav jutt tähendab ju ajaviidet ja muud huvitavat juttu?
Viimati muutis totu, R Dets 22, 2017 4:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

Alkoholiprobleem tundub tegelikult Eestis olevat päris suur probleem.
Kusagil oli statistika selle kohta, palju neid joobes olevad roolist kätte saadakse aasta lõikes. Ei mäleta kus see uudis/kommentaar oli, kuid väide oli, et see protsent on väga palju suurem.
Politsei teeb puhumisreide küll.. kuid peab ütlema, et viimase nt nelja aasta jooksul on mind politsei poolt peatatud kaks korda ja mõlemad korrad ma nö tõmbasin ise kurja kaela (ühtegi trahvi ei saanud, dokumendikontroll ja noomitus keskkonna reostuse kohta, millele ma kohe ka viitasin, et näidake mulle siin kasvõi üks prügikast. Selleks, et selleni jõuda, pean ma parkima auto ja seda otsima hakkama... lennutasin koni neile kapotile. Pikivahe oli olematu). Puhuma ei ole kordagi pandud.

Uudistest käib ainult väike osa läbi neid, kes täis olles kraavi sõitnud või reaalselt vahele jäänud.
See joogisena sõitmine on päris hirmutav, eriti kui mõelda, millised tagajärjed sellest teistele on.

Palju teid puhuma on pandud?
Ma sõidan päris palju ringi ja ei ole kordagi ühelegi reidile sattunud....
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas LR90 »

"... lennutasin koni neile kapotile. Pikivahe oli olematu."

Mis auto see küll on milles tuhatoosi ei ole?
Ise ei ole autos suitsetanud 20+ aastat.
Puhunud olen aga tulemusteta.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

Ei kasuta autos tuhatoosi.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 934
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas ahto42 »

Tartust lumisel talvel Räpina poole sõites, võib pimedal ajal Lohkvast möödudes tuled kustu keerata. Luunja kuma valgustab väga hästi. Ma ei kujuta ette, kui häiriv võib lähedal elavadel majade elanike olla. Topelt rulood vist akendel.
Tean, et tuttav rekkames on Luunja kurgi kilet kunagi ammu kuskile lõunapoolsesse riiki vedanud. Kuigi palju tuleb ka kohapealt kindlasti, muidu poleks ju mõtet elektrit raisata.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas totu »

Mõne aasta eest kostis mingit statistikat, et reaalajas on eestis täispeaga roolis 4500 ja enam juhti. Võin väärtusega eksida aga mitte suurusjärguga. Arvestades, et teede kogupikkus on ca. 60 000 km, teeb see ca. 1 roolijoodik vähem kui 15 km kohta. Arvestades suuremat konsentratsiooni kõrvalteedel ja nädalavahetusel, peaks leidma lõike, kus valdav enamus juhte on täis.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas totu »

jaan mmc kirjutas:Totu saa paistada andmetes ja statistikas kodus olema. Kas kuskilt arvutaks ka välja kainete versus ebakainete õnnetuse pöhjustamis võrdluse protsentuaalselt.
Jah mul on kahju ja ma vabandan, et ma nii üldse küsida julgesin :)
Küsida mida? Primitiivmatemaatilise tehte tegin ka kirjutamise vahel.
Pritsisin lihtsalt teemakohast juttu, üksteise isikuomaduste ja - maailmavaadete õigsuse kahtluse alla seadmise vahele :D .
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

Niipalju kui uudistest läbi on käinud, siis tundub et kained panevad pauku rohkem. Samas ega iga kõks uudistesse ka ei jõua. Jõuavad vaid need, mida raporteeritud on otse politseisse või kiirabisse.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

jaan mmc kirjutas:Ma täpsustan igaks juhuks veelkord, et pean silmas just paukude protsenti, mitte summat.
Sain täitsa aru su mõttest ja jutust. Isiklikult arvan, et reaalset protsenti ei ole võimalik arvutada just puuduolevate andmete tõttu, kuid leidsin ühe lehekülje mis küll veidi aegunud andmetega aga siiski annab veidi aimu mis alkohol liikluses teeb (täpsustan, et pole ise tervet artiklit veel jõudnud läbi sirvida )

http://www.kriminaalpoliitika.ee/sites/ ... _juhte.pdf


Allpool on ka välja toodud:
Eesti liikluses hukkub valdav enamik inimesi kainete juhtide põhjustatud õnnetustes.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”