Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas v6sa »

jaan mmc kirjutas:Ma kusisin, kas on statistikat palju õnnetusi põhjustavad kained ja palju ebakained juhid. Arvestades sisse, prognoositud ebakainete juhtide osakaalu igapäevases liikluses :D
Seda statistikat ei saa olla, kuna mitte keegi ei tea, palju on joobes juhte korraga liikluses. Kätte saadakse neid murdosa, kuna minu umbes 35 kkm aastaläbisõidu juures olen ma puhunud anno 2017 vist neli korda...

Iseküsimus, palud neist "joobes juhtidest" on ohtlikus joobes ja paljudel on promillipoeg ühest lõunaõllest. :roll:

Teine ja palju valusam küsimus on õnnetuste tagajärgede kohta: päris tihti on joodikjuhi põhjustet õnnetuses laipu hulgim.

Ma palun vabandust, kui ma funktsionaalse lugemise võimetuse tõttu mõistsin isand/emand metsapoole esimest kirjutist valesti, aga mulle tundus neist ridadest küll õhkuvat "mina tean, aga teile ei ütle" arrogantsi, mida ma lihtsalt ei seedi. NIng mulle näib, et ma pole ainsana eksiteele viidud.

MIs aga puudutab paari õrnapõrnalise kiunatust mudakauge teemaarenduse üle siis - milleks lugeda asju, mis huvi ei paku. Selle asemel võiks toota pigem sisukat teemakohast teksti koos rohke illustreeriva pildimaterjaliga 8) Küll siis teemakohatu vaht maha vajub.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas maksipoiss »

LauriJ kirjutas:Kas Teil maailmaparajandajatel ühest teemast ei piisanud (eurokolonialism vms). See ikka offroadi foorum... Üldiselt ma ei viitsi neid teemasi vaadata aga lugemata postituste all hüppab ikka välja.
Eks trollid otsi lõdvemalt modereeritud foorumeid ja mürgeldavad siis siin, Mil. netist on ammu jalaga saanud ilmselt 8) .
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas metsapoolne »

Emand metsapoolne on ääretult laisk kirjutaja ja arrogantne kindlasti mitte, pigem kaob huvi huvipuuduse tõttu ja teisalt hakkab limiit selleks korraks jälle täis saama, mil ma üleüldse oma näppe liigutada tahaks või veelvähem lõugu.

Too artikkel mille siia kopeerisin oli päris huvitav ja hariv lugemine endalegi. Ei leidnud küll mingit asjakohast artiklit eelmise või ka nt juba selle aasta kohta, vbl keegi teine peilib selle välja ja toob siiagi lugeda.
Iseenesest isiklikult arvan, et need roolijoodikud kes veel ennast paari aasta jooksul kasti või vigaseks sõitnud on, vähendavad veidi ehk neid numbreid paaril järgneval aastal. Niipalju kui üldsust vaadata, siis noorem põlvkond tundub olevat rohkem seadusekuulekas kui eelmised ja ei satu vähemalt alkohoolsete jookide või meelemürkide mõju all rooli taha. KUID mis paneb muretsema on see, et nagu ka tollest artiklist selgus (kained põhjustavad rohkem õnnetusi), on ebakompetentsete juhtide (siinkohal suurimad *tänud* perearstidele ja autokoolidele) osakaal päris suur liikluses.
Ei saa öelda, et isegi väga kukununnu oleks oskuste poolest. Ülbus oli ikka ülemäära üle pea kuni ajani, mil enda võimetest ülekäiva võimsama masinaga kraavi lohisesin. Peale seda talvel väga enam ei talla ja pigem libedaga sõidan nagu penskar. Vaadates aga liikluses toimuvat- kaks kätt ja peast kinni. Iga kord kui pean kellestki mööduma (enamasti teen seda siis kui tunnen end ohustatuna- eessõitev juht on ebakindel, oma hoogu ei hoia jne), vaatan, kellest ma siin möödun... Ma ei hakka kellegi tundeid siin säästma aga valdav enamus on noored naised, veidi peale vanureid, suurem osa on blondid.. hakka või mõtlema, et blondinaljad on asjakohased.

Niiet täitsa usun, et suurimad õnnetuste põhjustajad on kained.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Kaine ja kombekas Eesti! .....?

Postitus Postitas usamosse »

Kombekus... paljude iidol näitab head eeskuju kuidas kombekas olla - https://www.youtube.com/watch?v=Fbz2h0GVaho või https://www.youtube.com/watch?v=YjnoH_Wk6G8
Või on see kuidas kombekalt täis olla...?
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”