Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas Ints »

Selline võib-olla natuke tobe teema,aga äkki on meie kogukonnast kokku puutunud samasuguse probleemiga.Ostsin auto ja nagu ikka sai see oma käe järgi üle käidud.Töö käigus avastasin paar hiirepesa koos söögiladudega.Üks oli esimeses rattakoopas logari taga,kus mürasummutusmaterjal oli peeneks pudiks tehtud.Teine elamine oli kapoti all.Kõik sai ära likvideeritud ja taastatud.Täna avastasi,et üks tegelane on kapoti all jälle toimetama hakanud.
Küsimus suurele ringile,et millega neid elukaid autost eemale peletada?Kas on olemas mingid aerosoolid vms? :?
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas LR90 »

Sellele murele tahaks minagi vastust. Kui ikka avastad, et pagassis paber käterätiku rull
on peeneks jahvatatud, ajab tigedaks küll.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas usamosse »

Mul ronib kass tavaliselt kapotile valvesse, kui auto on sõidust tulnud :roll: , aga edasi ei julge rääkida, pannakse ka IC cornerisse nagu Intsuga korra läks... :lol: .
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas MustVälk »

Ma iga kuu investeerin mürki neile söögiks. Mingi kuivatav ja neid vett otsima ajav mürk!
Ma ei tea kuhu mürk kaob, aga vahepeal on vaikus ja sittajunne ka ei ole. :D
Pole küll garaaz, aga mõte jääb samaks. :)
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas puhvel »

Oli üksaasta juhus mitte ammu, hommikul tööle, maanteel hoog juba sees ja siis ronib hiir kuskilt kapoti alt välja esiklaasile just nina ees :roll: tuul pühkis ta üle katuse muidugi kohe :D
Aga tean kedagi, kes pani autosse salongi ja pagassi väiksed hiire lõksud, sai kättegi mõne.
XC 70
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas Ints »

Ma täpsustaks veel natuke,et ega mul ka auto koguaeg garaazis ei seisa ja õnneks auto salongi ei ole närilised veel tunginud.Muret teeb,et nad närivad-lõhuvad auto all igasugused materjalid,asi neil siis ka juhtmete kallale minna on.Garaazis püüad hiire kinni ja asi korras.Jõuad sa aga õues kõik närilised maha tappa?
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas v6sa »

Ints kirjutas:Ma täpsustaks veel natuke,et ega mul ka auto koguaeg garaazis ei seisa ja õnneks auto salongi ei ole närilised veel tunginud.Muret teeb,et nad närivad-lõhuvad auto all igasugused materjalid,asi neil siis ka juhtmete kallale minna on.Garaazis püüad hiire kinni ja asi korras.Jõuad sa aga õues kõik närilised maha tappa?
Ega siin vahet ei ole. Peletada neid uudishimulikke tegelasi võimalik ei ole. Väike mürgitopsike on ainus tõhus meede. Kasside ja muude suuremate lojuste vastu aitab, kui panna mürgigraanulid kas raskusega poti alla või väiksemassse raudtorusse nii, et hiired ligi pääsevad, kuid suuremad kätte ei saa. Ilma naljata - need sinised (või ererohelised) kommid võtavad maha ka lapse... :cry:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas metsapoolne »

Hiirtega probleeme olnud küll ei ole, kuid seevastu tegid sipelgad sõidukasse üksjagu pesasid, kui auto kuu aega Tallinnas parklas seisis... Kujutage pilti kus sõidu ajal järsku katuseluugi vahelt ja käigukangi juurest hakkab massiliselt pisikesi musti elukaid mööda salongi ringi jooksma ja laest koos munadega pähe kukkuma... :| Nädal aega sai istmete tagant, käigukangi juurest, katuseluugi vahelt ja armatuuri alt sipelgaid mürgiga toita.... Ühelt poolt laed mürki ja võtavad munad ja jooksevad uude kohta.Jubedad tegelased.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas margus61 »

Ma prooviksin ikkagi kinni püüda, ega neid sügisel lõputult ka ei ole. Sellised asjad olemas:
https://www.bauhof.ee/hiire-liimpuunis-victor-120125
Ise pole proovinud, tuttavad on meetodit kiitnud. Koduloomadele-lastele ohutu, mürgitatud laibad ei jää kusagile kättesaamatusse kohta vedelema ja haisema.
Vbl Rentokilist saaks profimaid tooteid.
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas usamosse »

v6sa kirjutas:Ilma naljata - need sinised (või ererohelised) kommid võtavad maha ka lapse... :cry:
Kass ehk loom reeglina neid ei võta, küll aga tõmbavad rajalt maha juba mürki söönud elukad, ja saavad siiski mingi osa mürki niiviisi kätte. Kass otseselt maha ei sure sellest.
Mulle on hiired autos suht tundmatu probleem, kuid ühte bussi nad asusid küll hõivama, kuna see seisis enamasti pähklisalu kõrval. Siit järeldus et hiirtele meeldib toidu lähedusse asuda, vaadake selle pilguga oma auto asukohta, ei tasu ka sokolaadi või komme autosse jätta vedelema, tean juhust kus selle harjumuse nahka läks ühe bemmi salong. Oli paras mõistatus kuidas nad üldse sisse said, selleks kohaks osutus kuskil põlveotsas vahetatud bensiinipump, õigemini selle tagasi panemata jäetud kaan pagasnikus.
Mürgi torusse panemine on muidugi hea variant.
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas Ints »

Siit järeldus et hiirtele meeldib toidu lähedusse asuda, vaadake selle pilguga oma auto asukohta, ei tasu ka sokolaadi või komme autosse jätta vedelema, tean juhust kus selle harjumuse nahka läks ühe bemmi salong.
Autos mitte mingit toitu ei ole ja salongi nad veel tunginud ka ei ole.Asi ongi natukene müstiline minu jaoks:mul on peres 3 autot,kõik nad seisavad õues põhimõtteliselt kõrvuti,mitte ühegi autoga ei ole siiani probleemi olnud,välja arvatud see viimane Jeep,mille ostsin.See Jeep meeldis hiirtele juba eelmise omaniku ajal (eelmises kohas).Nüüd on selle Jeebi ka minu kodukoha hiired avastanud. :shock:
Kasutaja avatar
parakas
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: N Juul 16, 2015 4:14 pm

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas parakas »

Ints kirjutas:
Siit järeldus et hiirtele meeldib toidu lähedusse asuda, vaadake selle pilguga oma auto asukohta, ei tasu ka sokolaadi või komme autosse jätta vedelema, tean juhust kus selle harjumuse nahka läks ühe bemmi salong.
Autos mitte mingit toitu ei ole ja salongi nad veel tunginud ka ei ole.Asi ongi natukene müstiline minu jaoks:mul on peres 3 autot,kõik nad seisavad õues põhimõtteliselt kõrvuti,mitte ühegi autoga ei ole siiani probleemi olnud,välja arvatud see viimane Jeep,mille ostsin.See Jeep meeldis hiirtele juba eelmise omaniku ajal (eelmises kohas).Nüüd on selle Jeebi ka minu kodukoha hiired avastanud. :shock:
Või siis sain Jeebuga nad lihtsalt tasuta kaasa...

Muuseas soovitan vaadata kuidas "uunikumi" mehed antud murega tegelevad. Seal on mure täiesti "igapäevane"
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas puhvel »

Ei tea ühtki uunikumi foorumit, pole kasutanud, ehk viitsid linki sebida ?
Kunagi ühel tuttaval närisid hiired kapoti all miskid juhtmed läbi, õues seisis A6.
Ei tea ette selliseid jamasid.
XC 70
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas helar »

Raisad treisid kunagi töökojas töölaua sahtlis oleva sokolaadi ära. Hiljem leidsin ühe iireku surnult xc 90 kindalaekast. Vist oli sitt sokolaad.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Tegija
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: N Nov 30, 2006 8:29 pm
Asukoht: aravete
Kontakt:

Re: Kuidas hiired autost eemal hoida?

Postitus Postitas Tegija »

Ei oska ütelda mida teha, ilmselt mürk ikka parim lahendus. Aga oskan ütelda selle kohta, et olen näinud väga palju autosid kus viga hiirte põhjustatud. Lemmikpesakoht on kojameeste all asuvas tunnelis, ja kui leiavad salongis midagi meeldivat (küpsised, sokolaad jne.) leiavad tee kaablisunti kõrvalt hävitades juhtmed. Ja väga sitt parandada.
Tiimid Tegija ja Lada Eesti, metalli nii Eestist,kui lähi-välismaalt. Juhi parem käsi. Asja sees 2001. aastast.
Jumal tänatud ,et loodi autod ja autoelekter.
Müün ja paigaldan el. vintse.Tel;506 6268 : augustvoore@gmail.com
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”